CFR a invins in primul amical din al doilea turneu de pregatire austriac formatia lituaniana Zalgiris Vilnius cu 2-0, golurile fiind marcate de Eugen Trica si Oliveira. Initial, clujenii trebuiau sa intalneasca pe Dinamo Kiev, apoi, dupa refuzul acestora programasera o intalnire cu Tavria Simferopol, dar cu cateva ore inainte de meci au ales formatia lituaniana.

Antrenorul Ioan Andone a utilizat formatii diferite in cele doua reprize.

Echipa din prima repriza: Stancioiu, Tony, Sousa, Muresan, Fredy, Dani, Leao, Didi, Trica, Culio si Fabbiani.

In repriza secunda au jucat: Turcas, Panin, Sandberg, Cadu, Amoreirinha, Jose, Marginean, Semedo, Minteuan, Oliveira si Ogbonna.

Feroviarii vor mai disputa alte patru partide amicale in Austria, printre adversari fiind Lokomotiv Moscova, Lech Poznan sau Zaglebie Lubin, adversara Stelei din turul doi preliminar al Ligii Campionilor.