1-1 cu Charleroi; un huligan a intrat pe teren!

Prezentarea Stelei s-a lasat cu bataie si fluieraturi (VIDEO)

de E.C, I.B.     HotNews.ro
Vineri, 20 iulie 2007, 0:00



Seria violentelor pe stadion continua. La meciul de prezentare a echipei din Ghencea, un suporter din galeria Stelei a scapat pe gazon si a vrut sa-l loveasca pe portarul echipei Charleroi. Firma de paza si jandarmii 'au reusit' sa-l scape dupa cateva balbaieli, dar au arestat alti doi suporteri din galerie care i-au sarit in ajutor, transmite corespondentul HotNews.ro.

Meciul a fost astfel intrerupt pentru cinci minute. Angajatii firmei de protectie si paza Bronic l-au retinut pe suporterul violent cand incerca sa sara gardul, dar alti suporteri i-au venit in ajutor ultrasului reusind sa-l elibereze destul de usor.

Huliganul a fost retinut apoi de jandarmi chiar cand se pregatea sa se intoarca linistit in tribuna, dar si acestia au ales, in mod inexplicabil, sa-l elibereze, dupa parlamentari cu fotbalistul stelist Gabriel Bostina. Acesta a fost criticat dupa joc de patronul Stelei, Gigi Becali: "Jandarmii ar fi trebuit sa il ia si pe Bostina. Ce, noi incurajam huliganii?"

Patronul Becali a fost huiduit de-a lungul serii, el aflindu-se intr-un conflict vechi cu suporterii echipei. In saptamina premergatoare intilnirii, ultima sa decizie (sa nu puna in vinzare abonamente la peluza) inflamase si mai mult spiritele.

Jandarmii au retinut totusi, in final, doi ultrasi care intervenisera in favoarea celui care l-a atacat pe portarul belgian.

Momente penibile cu un suporter intrat pe terenul din Ghencea...



Daca belgienii vor face plangere, Steaua risca sa aiba suspendat terenul pentru meciul din preliminariile Ligii Campionilor cu Zaglebie Lubin, pe 31 iulie.

Steaua are terenul propriu suspendat si pentru prima etapa din campionat, cand vor intalni formatia Ceahlaul Piatra Neamt.

Vineri seara, lotul Stelei pregatit de antrenorul Gh. Hagi a fost prezentat fanilor din Ghencea, ocazie cu care Steaua a jucat un amical cu echipa belgiana Charleroi, incheiat cu scorul egal de 1 -1. Golurile au fost inscrise de Smolders (min. 50) si Dica (min. 65).






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


181 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    huliganii (Sâmbătă, 21 iulie 2007, 8:59)

    sam [anonim]

    Huliganii la puscarie! Nu sunt fan Gigi Becali, dar el baga banii, nu golanii care-l contesta. Daca pleaca el, platesc acesti derbedei salariile jucatorilor? Cumpara ei jucatorii de milioane de euro? Daca nici de aceasta data derbedeul care a intrat in teren nu va fi pedepsit exemplar, daca intreaga medie, renuntand la coalitzia anti Gigi Becali, nu se va uni pentru a cere la unison pedepsirea drastica a celor vinovati, daca nu vor fi apoi popularizate pedepsele primite, atunci vinovatii pentru starea deplorabila a situatiei de pe stadioane vor fi institutiile ,care nu i-au pedepsit si presa, care nu si-a facut datoria!
  • 0 (0 voturi)    
    Bostina (Sâmbătă, 21 iulie 2007, 9:04)

    louis [anonim]

    Nu il suspectam de inteligenta pe Bostina nici inainte de intamplarea de aseara dar acum m-am lamurit definitiv. Ar trebui sa plateasca intr-un fel pentru excesul de initiativa. Prostia poate fi scuzabila dar nu si atunci cand este prea activa.
  • 0 (0 voturi)    
    dezastrul vine tiptil (Sâmbătă, 21 iulie 2007, 11:18)

    omul de la peluza [anonim]

    Ce joaca Steaua? Sper ca n-are pretentia ca ar fi vorba de fotbal. Echipa n-are fantezie, n-are nici o idee de joc, n-are conditie fizica, n-are vana. Il are in schimb pe "regele" Hagi- un superjucator la vremea lui, un esec absolut ca antrenor. Plasa luata cu el este monumentala si, probabil, va costa calificarea Stelei in Liga. Cand va intalni o echipa hotarata sa joace fotbal, vor iesi fulgii din ifosele lui Becali si Hagi. In plus, la Steaua sunt prea multi jucatori in pragul pensiei: Neaga, Gurita, P Marin, Badoi, Badea. Stalpii echipei de altadata sunt si ei la pamant: Dica, Iacob, Radoi sau Ghionea, aflat cam demultisor pe o panta descendenta. Echipa e o umbra si tot zgomotul de fond intretinut artificial in jurul ei de o presa sportiva neprofesionista si iresponsabila vor face esecurile viitoare si mai usturatoare.
    Apropo de presa. Probabil ca cei care insotesc echipa in cantonamente au asigurate de cluburi transportul, masa si cazarea, plus ceva bani de buzunar, altfel este greu de explicat aiureala de reportaje trimise de la fata locului.,gen Giginio cel mai bun fotbalist, Radoi i-a batut pe toti la biliard, baietii s-au plimbat prin magazine, Nesu a dormit si la pranz si alte tampenii de aceeasi factura.
  • 0 (0 voturi)    
    huligani (Sâmbătă, 21 iulie 2007, 12:37)

    Cristi [anonim]

    Baiatul a dat dovada de o prostie crasa, insa el nu reprezinta pe nimeni, decat pe el la ce prostie a facut. Nu il mai laudati atata pe gigi, ca baga, ca face, e un simplu cioban care a ajuns sus.atata. se poate vedea in fiecare declaratie acest lucru.
    Sper ca lucrurile se vor remedia, baiatul cateva luni de interdictie si Steaua sa scape de gigi :)
  • 0 (0 voturi)    
    bostina suspendat (Sâmbătă, 21 iulie 2007, 13:11)

    bostina suspendat [anonim]

    bostina suspendat.
    si daca se poate si anchetat si judecat.
  • 0 (0 voturi)    
    jj (Sâmbătă, 21 iulie 2007, 13:16)

    bogdan [anonim]

    Omul de la peluza, bine scris! Bravos! Eu cred ca Hagi nu se face inteles pt ca el este incoerent in exprimare si strain de limba romana! L-am vzt la prima conferinta de presa.... Eu zic ca nu pot fi intamplatoare 6 egaluri la rand! JJ a inceput sa vorbeasca mult si sa faca putin! In 2 ani Steaua nu va mai avea jucatori( bine poate il reprofileaza pe argaseala sau pe vreun nepot de-al lui).
  • 0 (0 voturi)    
    Bostina avocatul penal (Sâmbătă, 21 iulie 2007, 13:18)

    Omu de la tribuna I [anonim]

    Bostina, acest Johnie Walker atat de talentat in Bamboo, ar fi bine sa se lase de fotbal si sa se apuce de avocatura. Aseara a dovedit ca ar face cariera in apararea leprelor... Culmea coincidentei chiar ar avea succes cu numele sau, stiut fiind faptul ca exista un avocat Bostina de mare calibru.
    De fotbal pare ca s-a plictisit si el si alti batrani imbuibati de banii naivului Becali. S-a vazut in repriza a 2 a: sansa Stelei sunt aia micii ca Ochirosii sau Nesu.
  • 0 (0 voturi)    
    Pai da (Sâmbătă, 21 iulie 2007, 13:47)

    Tibi [anonim]

    Pai daca i-au dat drumu` baiatului....mai lipsea si sa il laude,ca a fost smecher,nu gluma...ia sa-i fi dat o amenda de 50 de milioane,sa se invete minte...asa,daca la noi "merge",o sa faca si altii..ca d-aia suntem noi romanii prosti
  • 0 (0 voturi)    
    huliganul de pe teren (Sâmbătă, 21 iulie 2007, 14:34)

    adi [anonim]

    Apara cineva legea in tara asta ?
    Se pare ca sefii asazisei firme de protectie si paza pecum si cei ai
    jandarmilor isi cam iau salariile
    de pomana.
    Cu siguranta tara asta a inceput sa fie
    dominata de handicapati iar tribunele stadioanelor de fotbal exceleaza.
    Cu siguranta exista cel putin poze cu
    infractorii care au intrat pe teren si au mai si atacat fortele de ordine.Daca Jandarmeria plus Politia nu ii identifica si pedepseste pe acesti cretini inseamna ca sunt compici cu anarhia sau
    incompetenti rau de tot.Daca presa nu publica in continuare desfasurarea evenimentelor inseamna ca este si ea complice.
  • 0 (0 voturi)    
    Hooligans (Sâmbătă, 21 iulie 2007, 14:38)

    pipo 'uliganu [anonim]

    Oh we're the people that you hate,
    The underclass that you create,
    The hooligans out on your street,
    Thugs you pray you'll never meet, it's true.

    Oh we're the violence in your town,
    The riot you can't put down,
    The hooligans that you call scum,
    The ones who never ever run from you.

    The Oppressed
    Oi Oi Oi !
  • 0 (0 voturi)    
    Asa ia invatat oierul sa se poarte! (Sâmbătă, 21 iulie 2007, 14:39)

    VLAD [anonim]

    Asa patron asa comportament!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Plata Stelei (Sâmbătă, 21 iulie 2007, 14:53)

    Daniel [anonim]

    Olaroiu a cules ce au semanat altii si a plecat (la timp). El nu putea face nimic mai mult la Steaua, a adunat rodul unui noroc pe care l-a avut aceasta echipa.
    Astazi la steaua, jocul e ca in curtea scolii. .
    Steaua va plati! Pentru ce?
    Pentru ambitia fara fundament lui Hagii - ca antrenor, pentru inconsiinta lui Gigi - ce ar trebui sa vina doar cu banii si sa culeaga succese, pentru asa zisi oamenni de presa care le sufla-n goarna.
    La sfarsitul campionatului se va clasa pe locul IV, in cel mai fericit caz

    Suporterii adavarati, (nu e vorba de cretinul din videoclip, care tebuie pedepsit exemplar si cei cel sustin),cred ca vad toate astea, dar nu pot face chiar nimic.
  • 0 (0 voturi)    
    Asta-i sport, asta-o fotbal ? (Sâmbătă, 21 iulie 2007, 19:58)

    RICHARD RORTY [anonim]

    Nene, e groasa rau. Este inexplicabil gestul lui Bostina. Stim ca e doar un analfabet cu ceva bani pusi sub saltea dar totusi sa fii chiar atit de imbecil...de necrezut. Miine acelasi pseudo - spectator o sa-i traga in barba pumnul care l-a ratat la meciul cu Charleroi. Jandarmeria ? Pe nicaieri. Bostina e seful Jandarmeriei Romane ? Jandarmeria a ajuns sa asculte de Bostina ? Ah, am uitat, e Romania. De ce nu spuneti asa. ? Ma lasati sa tot scriu aici.
  • 0 (0 voturi)    
    tocana (Duminică, 22 iulie 2007, 1:51)

    ping [anonim]

    pai asa zisii suporteri, golani ordinari a caror criza de identitate ii face sa imbratiseze in mod fanatic o echipa sau alta, ar merita tocana cat incape. poa' sa strige si pixulica din deal despre oprimare si democratie.. tocana dimineata, la pranz si seara, altfel animalul in plictiseala lui se da la batrani, copii sau fura ca sa-si afirme crezul.. crezul lui de golan ordinar, scursura a societatii nu cu mult mai breaza care i-a dat nastere. cand politistului ii este frica sau nu considera ca e grav ce se intampla si cedeaza la insistentele unor neaveniti, statul de drept are o problema. ca nu vorbim de manifestatii sau diferende politice, ci de exprimarea libera a celor mai abjecte caractere.
  • 0 (0 voturi)    
    Campanie agresiva (Duminică, 22 iulie 2007, 8:52)

    Titi [anonim]

    Campanie agresiva - masuri radicale
    Hotarat lucru, asa nu se mai poate!
    As avea o sugestie pentru toti cei care au pixul sau microfonul la indemana, sa treaca la actiune. Toti jucatorii, toti antrenorii sa fie intrebati cat aproba gesturi ca ale idiotului de la meciul de pe Ghencea, incepand cu Bostina. Asta, ca sa stim si noi, "cei din toata tara" (spectatori si telespectatori), pe cine sustin acesti ticalosi si cine tolereaza sa fim agresati la nesfarsit. Daca nu, CNA sa interzica televizarea de la meciurile de fotbal. Si sa mearga pe stadion doar cine aproba asfel de iesiri.
    Insistati sa aflati cum a fost pedepsit nataraul.
    Nu considerati ca suntem infinit mai multi cei care suntem agresati si nu meritam un astfel de tratament? Ca majoritatea sunt de parerea mea? Daca nu, e foarte grav!
  • 0 (0 voturi)    
    steaua si huliganii -BOSTINA=IDIOTU'ALA (Duminică, 22 iulie 2007, 20:08)

    konstantin CAMPION [anonim]

    ESTE O RUSINE ACEST BOSTINA,UN JUCATOR LA APUS DE CARIERA CARE ISI ADUNA GOLANII DIN GALERIE PTR. SITUATIILE GRELE PE CARE LE VA AVEA,SIGUR CA E DUS ,PTR. A FACE PRESIUNI. RUSINE CA UN ASTFEL DE INDIVID MAI E LA STEAUA.BRAVO BECALI TREBUIA LUAT SI EL CU DUBA SI INCARCERAT.COMPLICITATE SI ASOCIERE LA ACTE DE VANDALISM.GOLANII AFARA DE PE STADION. LASATI-NE SPECTACOLUL. GOLANII LA PUSCARIE ! FORTELE DE ORDINE SA-SI FACA DATORIA. UITATI-VA LA AMERICANI,AI MANANCA CU FULGI CU TOT PE HULIGANII ASTIA. PUNE PICIORUL IN PRAG D-LE BECALI CA ALTFEL BAGI BANI DEGEABA. VREM SPECTACOL!HAGI POATE FACE STEAUA SA STRALUCEASCA DIN NOU SPRE BUCURIA IUBITORILOR DE SPECTACOL SPORTIV.HAI STEAUA