Inca o nava cu cherestea are probleme in Marea Neagra

de B. Blagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 iulie 2007, 0:00



Autoritatea Navala Romana a interceptat un semnal SOS venit de pe o nava sub pavilion al statului Antigua si cu echipaj ucrainean. Potrivit Realitatea TV, nava plecase din Portul Constanta, este incarcata cu cherestea si a transmis ca are probleme cu incarcatura. Autoritatile romane au trimis o nava pentru a veni in ajutorul echipajului.

Joi seara, o alta nava incarcata cu cherestea, sunt pavilion cambodgian, a esuat la patru mile marine de statiunea Venus. Cei sapte membri ai echipajului au fost salvati, iar scufundarea a dus la poluarea Marii Negre. Nava transporta si 10 tone de motorina si se indrepta spre Portul Constanta.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


75 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    f bine, toate care cara cherestea (Sâmbătă, 28 iulie 2007, 16:03)

    f bine [anonim]

    Asa asa, blestemul cherestelei, toate care cara cherestea sa se scunfunde, caci in curind n-or sa mai aibe ce sa care din frumoasa romanie, caci paduri ioc, spatii verzi ioc, o sa fie totul sterp.
  • 0 (0 voturi)    
    BLESTEMUL PADURILOR (Sâmbătă, 28 iulie 2007, 19:33)

    safta70 [anonim]

    ar fi bine sa se scufunde odata cu navele care cara cherestea si mafiotii - mafia lemnului din romanica .
    eu ma ofer sa fac de petrecanie la vreo 2-3 , asa ca sa ma simt bine.
  • 0 (0 voturi)    
    mai exista cherestea pentru export? (Sâmbătă, 28 iulie 2007, 19:53)

    x1 [anonim]

    ????
  • 0 (0 voturi)    
    DEZASTRU (Sâmbătă, 28 iulie 2007, 22:18)

    Mister [anonim]

    De ce nu stau cambogienii in jungla lor din Cambogia? Cine strange acum motorina din mare cu toata prostia asta din Romania?
    Autoritatile romane ar trebui sa faca curatenie repede pe cheltuiala noastra si apoi sa scoata banii de la maharul din Cambogia.
    Cat despre taiatul padurilor, vai si amar. Ne-au incalecat toti mafiotii, Kerestoy de la UDMR si cu mama lor si ne miram ca nu mai ploua si vine desertul peste noi.
  • 0 (0 voturi)    
    exista si-nca cata!!! (Duminică, 29 iulie 2007, 0:01)

    un portuar [anonim]

    nu se pune problema daca exista sau nu cherestea pt export (si slava Domnului portul e plin de de mii de mc care asteapta sa ia drumul marii (la propriu sau la figurat). asta e "doar" la vedere. problema este cine are licientele de export. asta e "biznisu". se vinde dreptul de a exporta. de aici incepe zona crepusculara.
  • 0 (0 voturi)    
    Halal (Duminică, 29 iulie 2007, 3:58)

    Dan [anonim]

    Si dacii exportau lemn, miere si grau... materie bruta... nu avem produse industriale de export, ci materie prima, semn de tara saraca... vapoarele au fost oare supraincarcate sau incarcate prost, dezechilibrat? asta e intrebarea, dar nimeni nu scrie despre cauze !!!
  • 0 (0 voturi)    
    de ce se exporta cherestea? (Duminică, 29 iulie 2007, 4:10)

    dragon [anonim]

    Citisem intr-un ziar ca s-a stopat exportul de cherestea.Probabil nu mai avem ce exporta de s-a reluat.Ar trebui navele cu pavilion de complezenta sa fie controlate la singe de catre Capitanie si amendate pentru ca sigur vor fi gasite nereguli ,astfel ca armatorii sa nu le mai trimita pe la noi sa polueze sau sa esueze.O astfel de nava la Anvers sigur ar fi fost arestata!Oare de ce nu vor sa contribuie cu cava bani la buget cei de la Capitanie,ca doar stiu sa o faca???