Primarul PD retinut pentru luare de mita va fi suspendat din functie

de B. Blagu, D.G.     HotNews.ro
Duminică, 29 iulie 2007, 0:00



Prefectul Clujului a anuntat ca-l va suspenda din functie pe primarul comunei clujene Jucu, Petre Coste. Acesta a fost retinut, in urma cu doua zile, de DNA Cluj, dupa ce a fost prins in flagrant luand 13.000 de eruo mita, relateaza NewsIn, care precizeza ca edilul ar fi conditionat cu bani punerea in proprietate in cazul unui teren din apropeierea viitorului parc tehnologic Nokia.

Initial, reprezentantii PD Cluj au declarat, printr-un comunicat de presa, ca o decizie privindul pe Coste va fi luata in momentul stabilirii vinovatiei sale "printr-o hotarare definitiva si irevocabila".

Primarul comunei Jucu a fost prezentat, sambata, in fata judecatorilor cu propunere de arestare pentru 29 de zile.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


102 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Despre primarul PD-ist (Sâmbătă, 28 iulie 2007, 16:22)

    Bila Neagra! [anonim]

    A avut dreptate prmarul (e)Vanghelie cand a spus ca astia de la PD nici macar nu stiu sa fure!
  • 0 (0 voturi)    
    sugestie (Sâmbătă, 28 iulie 2007, 16:44)

    indianu [anonim]

    primarele care este vanghelie sa deschida o scoala de vara pentru primarii pd in care sa ii invete cum sa fure fara sa observe dna-ul.
  • 0 (0 voturi)    
    A...cum am inteles (Sâmbătă, 28 iulie 2007, 19:25)

    Vassy [anonim]

    Acum am inteles la ce se refera Base cand spunea "baietii destepti". Era invidios pe altii ca "agonisesc" si marinarii lui nu.

    PD = Primarii Destepti?

    Ce exces de zel la baietii aia de la DNA! Au picat din luna? Ei de unde isi iau salariul? Ce tupeu!
    Or pleca astronautii beti pe orbita, dar ei sunt oamnei seriosi! Sa nu vada bine? Sa confunde cunva PSD cu PD? La urma urmei ce e asa de greu? E doar o biata litera!
    "Scuze sefu, de fapt omul imprumuta niste bani!"
  • 0 (0 voturi)    
    asa se face dreptate! (Sâmbătă, 28 iulie 2007, 22:00)

    x1 [anonim]

    Arestind si judecand pe toti: si pe ai lor dar si pe ai tai.
    Asta este diferenta dintre justitia dinainte si dupa 2004.
    Arestati-i pe toti mafiotii indiferent din ce partid provin,
    iar tanti justitia sa-si faca treaba si sa-i judece k lumea.
  • 0 (0 voturi)    
    hihi (Sâmbătă, 28 iulie 2007, 22:40)

    MonaMushca [anonim]

    Ce ai cu el, mah Boculetz? Te-a vorbit de rau prin somn?
  • 0 (0 voturi)    
    infractori din toate partidele, uniti-va si carati-va! (Sâmbătă, 28 iulie 2007, 22:43)

    liv17 [anonim]

    Primarul-hot, s-a inscris la PD, ca sa fie sub UMBRELA- in viata nu e cum iti planuiesti.
    PD-ul daca e un partid serios, il da afara urgent ca sa nu strice imaginea partidului- cum adica, numai in cazul in care sentinta va fii definitiva- adica insusi gestul de infractor, nu este o garantie pentru partid?
  • 0 (0 voturi)    
    asa e (Duminică, 29 iulie 2007, 0:04)

    mental [anonim]

    vanghelie este un guru adevarat. "Sa se duca dr**u la munca". Ie cu almanahe.
  • 0 (0 voturi)    
    Se apropie de Cluj... (Duminică, 29 iulie 2007, 1:49)

    SHMENAR SHPAGANEL [anonim]

    Se apropie D.N.A. de Cluj. Nu-i rau.
    Sa treaca si pe la cele trei blocuri din Cluj, pe strada Eugen Ionesco 69 si 69 A. Inspectorii primariei, fortati de reclamtii, au intocmit un proces verbal cum ca cele trei blocuri s-au inaltat ilegal cu ...1 metru cand de fapt ele au, toate trei, cate un etaj in plus fara autorizatie. La parter in loc de garaje omu' face apartamente. In loc de sase apartamente acolo sunt acum 9. Au incropit un proces verbal care nu are legatura cu realitatea si, chipurile, pentru un metru in plus, conform procesului verbal, dau in judecata patronul constructor. Pai pentru un metru cine te baga in seama ? De fapt acolo sunt etaje in plus, asta inseamna cel putin 4 metri in plus si un proces verbal contrafacut. Ce sa mai povestim ca sunt blocuri printre case !?!?!!? Vede cineva in occident cartiere noi de case cu blocuri rasarind printre ele ? O prostie si o manareala de tranzittie. Bravo n'ea Emile.
  • 0 (0 voturi)    
    tupeu mare (Duminică, 29 iulie 2007, 4:04)

    no name [anonim]

    astia de la dna au tupeu mare, chiar nu le e rusine obrazului, se bucura si omul ca ia si el un amarat de 1300 euro, mama ce tupeu aveti. daca tot aveti asa tupeu ia luati si hotii la intrebari, aia mai mari
  • 0 (0 voturi)    
    E o lucratura! (Duminică, 29 iulie 2007, 6:07)

    Aron Deleanu [anonim]

    A fost arestat la comanda politica.
  • 0 (0 voturi)    
    Cica va fi exclus... (Duminică, 29 iulie 2007, 8:54)

    Emil [anonim]

    Cica va fi exclus din PD dupa pronuntarea sentintei definitive. Pai poate sa mai dureze cativa ani. Toti sunt o apa si un pamant. Ce arestare la comanda politica? Tot comanda politica i-a bagat banii in buzunar?
  • 0 (0 voturi)    
    FACATURA (Duminică, 29 iulie 2007, 13:33)

    tsuteu [anonim]

    Poate fi si o facatura !
    Omul e super -cumsecade si corect
  • 0 (0 voturi)    
    ce conteaza partidul ! (Duminică, 29 iulie 2007, 15:46)

    liv17 [anonim]

    individul lua mita 13.ooo euro- cu sau fara comanda politica, actiunea este de tip infractional, deci : actele la control, domn Primar!
    Sa se invete minte, se cred ca pe mosia lor, nu le mai dai de nas, cum ajung in functii inalte administrative- mananca cu polonicul din bani publici si europeni- ei de ce sa nu dea cu subsemnatul pe la parchet?
  • 0 (0 voturi)    
    Plevusca (Duminică, 29 iulie 2007, 17:31)

    stefan v [anonim]

    Primarul PD-ist se vrea o demonstratie ca dna nu ocoleste PD, din motive de scor in sondaje.
    Sa dea bine la imagine.
    Pe cand asfaltele, bordurile, parcurile, retrocedarile...? Poate dupa alegeri, sa vedem mai intai cine iese....
  • 0 (0 voturi)    
    Ne intoarem la PCR? (Duminică, 29 iulie 2007, 22:28)

    Isidor [anonim]

    Inainte de '89 cei care urmau sa fie condamnati erau exclusi din PCR pentru a vedea ca nici un membru al PCR nu face ilegalitati. Asa sa fie si acum? Cred ca partidele ar trebui sa aiba maturitatea sa isi asume hotii si lichelele, nu sa ii excluda cand sunt prinsi. Asa cred!
  • 0 (0 voturi)    
    pt Aron Diliul si tsuteu (Luni, 30 iulie 2007, 10:01)

    Cristian [anonim]

    Facatura? Comanda politica? La luare de mita? Mai pesedistilor, voi insinuati iarasi ca toti suntem corupti si ca doar de aia nu suntem arestati pentru ca nu ne organizeaza nimeni un flagrant?
    In plus, e o dovada de independenta faptul ca DNA, unde e omul lui Basescu, aresteaza PD-isti. Luati exemplu, mai pesedistilor!
  • 0 (0 voturi)    
    justitia (Luni, 30 iulie 2007, 10:31)

    teo [anonim]

    Dovada ca justitia isi face datoria.Imaginati-va o astfel de situatie pe vremea lui Ilici si Bombo.
  • 0 (0 voturi)    
    incredibil (Luni, 30 iulie 2007, 11:14)

    oana [anonim]

    Vai! PD-istii fura? Sunt siderata! Nu cred..eu nu cred asa ceva. Hai de la PNL dar de la PD?! Nu se poate...cred ca tot PSD-istii au facut ei ceva sa insceneze asta..ba nu ba nu.. Nastase! El e mereu vinovat pentru tot.
    Mi-e sila...stiu de la multa lume ca aia de la PSD, da, luau spaga, dar iti faceau treaba de nu te durea capu`. Astai din Alianta iau bani si nici nu te ajuta cu nimic ca sunt prea prosti.
  • 0 (0 voturi)    
    nici cu gandu nu ganditi (Luni, 30 iulie 2007, 23:00)

    Farkas Ioan [anonim]

    a picat un PD-t probabil o fii fost si asta un primar navetist, dar nu uitati daca a picat primarul PD-t sa vedeti numai ce urmeaza!!! cu alti primar care nu sunt PD-t :)))))
    ca e facatura sau nu e facatura mai putin conteaza !!! a pus botuletu a PUUUUUSSSSSSSSS!!! barvo lui acum sa traga consecintele, e.... defapt sa-i fie tarana usoara!!!
    asteptam pe altii la rand, doamne-z multan sunt destui spagar !!!! ar mai trebui construite puscarii ca sa incapa toti spagarii acolo!!!