Sebastian Vladescu sustine ca nu-si va da demisia

de B. Blagu     HotNews.ro
Luni, 6 august 2007, 0:00



Sebastian Vladescu a afirmat luni ca nu isi va da demisia din functia de secretar de stat in Ministerul Finantelor si ca nu intelege de unde a aparut acest zvon. El sustine ca declaratia facuta publica de NewsIn era intr-un alt context decat cel prezentat. "Nici nu am anuntat ca imi dau demisia. Lucrez in Ministerul Finantelor.

Am zis ca o data voi pleca din Ministerul finantelor cand imi voi termina treaba. Nu stiu ce-i cu zvonul asta cu demisia. Problema pensiilor e alta discutie pe care nu o mai reiau", le-a replicat Vladescu, luni, jurnalistilor.

Agentia de presa NewsIn l-a citat duminica pe Vladescu afirmand ca "avem viziuni diferite. Cresterea pensiilor este nesustenabila. Nu stiu care sunt sursele de finantare, iar alegerea salariului mediu brut ca parametru de majorare este o mare capcana. Voi pleca pentru ca nu mai am ce face aici".

"Nu stiu ce voi face mai departe", a mai adaugat Vladescu. In stirea NewsIn se arata ca acesta "a precizat ca va reunuta la post dupa ce va finaliza privatizarea Automobile Craiova, fiind presedintele Comisiei de privatizare, si dupa ce Comisia Europeana va aproba, in septembrie, ultimelor doua Programe Operationale Sectoriale."

Citeste si:
  • Vladescu i se opune pentru a doua oara lui Tariceanu
  • Sebastian Vladescu spune ca va demisiona fiindca nu exista bani pentru marirea pensiilor






  • Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


    73 vizualizari

    • 0 (0 voturi)    
      HE,HE (Luni, 6 august 2007, 17:47)

      LOJ [anonim]

      da ce, este prost sa-si dea demisia !!!
    • 0 (0 voturi)    
      Adica niciodata (Luni, 6 august 2007, 18:05)

      mitica [anonim]

      Asta inteleg eu...
    • 0 (0 voturi)    
      audio (Luni, 6 august 2007, 18:09)

      laur [anonim]

      nu exista inregistrarea audio a interviului in care dat newsin?
      sa fie disponibila la download, sa vedem care minte.
    • 0 (0 voturi)    
      O zi zboara, o zi nu zboara! (Luni, 6 august 2007, 18:15)

      Moshu49 [anonim]

      Azi nu zboara! Asa cum a spus si el, a avut o ... viziune. Gata, s-a trezit! Care-i treaba voastra? A fost o aroganta.
      Asa liberale, tara cirpa te vrea!
    • 0 (0 voturi)    
      acestia doi... (Luni, 6 august 2007, 18:53)

      nerusinatul [anonim]

      Banuiam ca de undeva veti scoate acei bani pentru pensionari. Si banuiam sursa care s-a adeverit: bugetarii. Dar, stimabile dom' ministru, cred ca bugetarii sunt convinsi, in unanimitate, ca veti taia din pesiile acelea MARI, IMENSE, pe care unii dintre cetatenii tarii atseia le au si pensii care vor creste de la 40 de milioane la 50 sau 60 de MILIOANE! Si din acele pensii IMENSE dati cate ceva la cei saraci!
      Presa scrie ca este o seceta mai mare ca in 1946!
      Nu va este rusine ca nun faceti nimic poentru tara asta? Sistemul de irigatii care trebuia pus la punct in primul si in primul rand este la pamant?
      Imi vine sa va impusc pe toti!
      ]SA va fie RUSINE!
      Stiu ca am scris cu greseli dar nu7 vreau sa mai corectez nimic, ma enervez doar gandindu-ma la ce este si ce a ajuns tara asta!
      La cheremul unor kkt-uri. Nu vreti decat sa va imbogatiti voi si neamurile voastre, care mai de care. Ajunsi la putere doar asta faceti: gasiti mijloacele si modalitatile sa faceti bani pe spatele nostru! RUSINE!
      Incep sa ma infurii deja. Este prea de tot. Stiati ca nu veti avea bani pentru marirea pensiilor. PARIU CA VOR IESI IN STRADA OAMENII IN 2008? Poate mai repede, daca stau sa ma gandesc bine!
      Va doresc sa dormiti bine!
    • 0 (0 voturi)    
      ehehehe (Luni, 6 august 2007, 18:54)

      gabi [anonim]

      doar e ciolanul gros!
    • 0 (0 voturi)    
      2 stiri din nimic. (Luni, 6 august 2007, 18:59)

      :)) [anonim]

      Stirile astea sunt ca masa pozitiva si masa negativa. Prima oara iei o stire de pe undeva si o rumegi vreo doua zile. Dupa care iei stirea care spune exact contrariul si o mai rumegi vreo doua zile. In total ai 4 zile de stiri. Practic esti la fel ca acum 4 zile, nu ai nimic, doar circumvolutiunile si mai bine spalate.
    • 0 (0 voturi)    
      Uite popa, nu e popa! (Luni, 6 august 2007, 20:51)

      nana1929 [anonim]

      Este PNL-ist, Vladescu! Nu este PNL-ist!
      Este prietenul lui Tariceanu!? Sau poate nu!

      Ideea este ca, madam Buruiana, a avut din nou ocazia sa-l atace pe Basescu, PD-ul si PLD-ul!

      Frumoasa este politica din Romania! Ca la jocurile de noroc! :)
      Insa, tot nu m-am lamurit de unde vor fi bani, pentru pensiile amaratilor nostri batrani! Cu siguranta, ideea ministrului muncii nu va fi luata in serios, decat daca se doreste o mare miscare din partea sindicalistilor bugetari. Pentru ca Vladescu, cu siguranta stie ce stie si nici guvernatorul nostru Isarescu nu-l contrazice!
    • 0 (0 voturi)    
      evident (Luni, 6 august 2007, 21:00)

      mental [anonim]

      ca nu isi va da demisia, promite si nu face. ce fel de om este? Un mincinos fara barbatie. O femei fara demintate. o... stiti ce urmeaza?:P ehh ii doresc sa se impuste cu toti colegii lui si sa ma pupe in fund.
    • 0 (0 voturi)    
      Ce sa intelegetzi... (Marţi, 7 august 2007, 11:29)

      Laur X [anonim]

      Buna...Ziua
      In prima stire cu demisia comentam ca exista si oameni de caracter in asa numitul PNL
      Observ ca nu exista...
      A bon entendeur salut !
      Laur X
    • 0 (0 voturi)    
      stiti de unde bani pt pensii?! (Marţi, 7 august 2007, 21:51)

      no go [anonim]

      de la fraierii de capsunari care se intorc in tara si din fondurile speculative.
      Oricum cu aceasta noua lege a pensiilor private toti cei pana in 35 ani fiind obligati sa se inscrie la pensii private "pt ca asa se intampla in lumea libera si democrata" deci se vor infiinta cateva "fonduri" pt pensii tip FNI sau Caritas din care iar avem bani.
      "Dormiti linistiti... statul - mafia vegheaza pt voi"