FOTBAL/ Preliminarii Champions League

VIDEO/ Lazio-Dinamo 1-1. Mircea Rednic: "Calificarea e inca departe"

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 14 august 2007, 0:00


Bucurie de final
Foto: Rompres

Dinamo pleaca din Roma cu un rezultat care ii da sperante pentru calificarea in grupe. Danciulescu a deschis scorul in minutul 22; Lobont a salvat un penalty in minutul 38; iar Mutarelli a restabilit egalitatea in minutul 53.

Un meci extrem de intens, in care s-au acordat 3 cartonase rosii (Lucian Goian - Behrami, Mutarelli). Din nefericire pentru bucuresteni, Zicu, Nastase si Oprita au parasit terenul accidentati.

"Nu sunt multumit. Lobont a scos un penalty si a mai reparat niste greseli! Am avut om in plus si nu am profitat! Returul va fi foarte complicat pentru ca am niste probleme mari de lot. Zicu, Nastase sunt accidentati. Lucian Goian a luat un "rosu" prea usor... Calificarea e inca departe... Noi ne-am facut viata grea! Trebuia sa cistigam aici...

Va fi foarte greu, pentru ca Lazio este foarte puternica!" - Mircea Rednic, antrenor Dinamo.

Conform agentiei italiene ANSA, inaintea meciului s-au produs ciocniri intre suporterii celor doua echipe, iar trei fani dinamovisti au fost raniti.

Danciulescu deschide scorul pe terenul lui Lazio



Penalti aparat de Lobont ('38)



Mutarelli egaleaza ('53)







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


1056 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Ceva inregistrari ? (Marţi, 14 august 2007, 22:33)

    serj [anonim]

    Puneti si voi o inregistrare cu golul si penalty-ul .. sau macar un link, ceva ..
  • 0 (0 voturi)    
    Bravi! (Marţi, 14 august 2007, 22:43)

    Ioana [anonim]

    Bravo! Continuati asa ca noi suntem alaturi de voi aici in Italia.
  • 0 (0 voturi)    
    un stelist (Marţi, 14 august 2007, 23:42)

    bucsonn [anonim]

    spuneti-i lui niculescu ca astazi a jucat dinamo cu latio ca dupa cum s-a comportat cred ca el gandea ca e la antrenament sau se gandea la nevastasa.
    lasa ca oricum nu-i spune nasu nimic.
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo Dinamo (Marţi, 14 august 2007, 23:49)

    eugen [anonim]

    Nu ma asteptam sa vad un asa meci frumos!
    A avut de toate... eliminari, cartonase galbene, penalty, stres si nervi .. suspans ... egalitate

    Bravo Dinamo!
  • 0 (0 voturi)    
    Dinamo in grupe steaua nu (Miercuri, 15 august 2007, 0:13)

    asa sunt stelistii [anonim]

    Asa ptr toti stelistii care nu stiu sa felicite !!! SA luati bataie in ambele manse.Dinamo intra in grupe cu 2-1 la bucuresti
  • 0 (0 voturi)    
    dinamo (Miercuri, 15 august 2007, 0:39)

    claudiu tm [anonim]

    Bravi baieti sunteti cei mai tari noi spartani aratam valoarea cu echipe tari stelisti cu bucatari va iubesc spartani mei HAI DINAMOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat (Miercuri, 15 august 2007, 0:39)

    cornel [anonim]

    Intr-adevar,Lazio era o echipa de batut...Returul va fi din pacate infinit mai greu
  • 0 (0 voturi)    
    bravo dinamo (Miercuri, 15 august 2007, 0:41)

    claudiu [anonim]

    bravo baieti sunteti cei mai tari aveti valoare si echipa va luptati ca adevaratii spartani nu ca stelisti joaca cu bucatari
  • 0 (0 voturi)    
    fara suparare (Miercuri, 15 august 2007, 1:31)

    gabone [anonim]

    oare cind o sa vedem si pe dinamo atacind? doar cu alde jiul si
    ceahlaul? cam putin. asta nu e fotbal: niculescu a stat 90 de
    minute pe teren absolut degeaba. sa tii un om doar in speranta
    ca vei avea, cindva, o lovitura libera mi se pare o prostie. returul
    va fi un cosmar.
    da, sint stelist, nu va faceti probleme. dar probabil ca voi merge
    la meciul retur. cu cine voi tine? cu cine credeti?
  • 0 (0 voturi)    
    bun asa (Miercuri, 15 august 2007, 2:19)

    lupescu [anonim]

    bravo, dinamo! bravo, rednic! bravo, romania! am demonstrat k avem valoare indiferent de reputatia adversarilor! caine pana la moarte! succes si stelei
  • 0 (0 voturi)    
    ..DINAMO (Miercuri, 15 august 2007, 2:31)

    [anonim]

    NA-TI VAZUT CA DINAMO A JUCAT DE KKT, A FACUT ROMANIA DE RAS!!! TRAGEAU DIN TIMP DIN MINUTU 30! SE ARUNCAU PE JOS LA ORCE FAZA!!!! NAU FOST IN STARE SA IASA DIN JUMATATEA LOR!! V-AU DIBLAT AIA DE LA LAZIO DE...
  • 0 (0 voturi)    
    hmmm (Miercuri, 15 august 2007, 4:06)

    Mobidik (stelist) [anonim]

    Bv dinamo dar totusi tot steaua ramane pe primu loc in tara :) ma bucur pt ei sincer chiar daca urasc dinamo
  • 0 (0 voturi)    
    Reply la comentariul 11 (Miercuri, 15 august 2007, 6:07)

    ionescu [anonim]

    Comentariul 11 - tu ai vazut meciul??? ESTUI SIGUR? E CEL MAI TARE MECI DIN ULTIMII ANI... "NA-TI VAZUT CA DINAMO A JUCAT DE KKT, A FACUT ROMANIA DE RAS!!! TRAGEAU DIN TIMP DIN MINUTU 30! SE ARUNCAU PE JOS LA ORCE FAZA!!!! NAU FOST IN STARE SA IASA DIN JUMATATEA LOR!! V-AU DIBLAT AIA DE LA LAZIO DE..."
  • 0 (0 voturi)    
    x (Miercuri, 15 august 2007, 7:28)

    x [anonim]

    Dinamo a jucat bine. Dar sa nu ne bucuram de rezultat.
    Cu Benfica a fost si mai bine in tur si porma au luat-o pe coaja acasa.
    Succes Dinamo.
  • 0 (0 voturi)    
    Din neam Oligofren (Miercuri, 15 august 2007, 9:12)

    dan [anonim]

    ala a fost meci???dinamo a tras de timp din minutul 30 si a faultat in draci , au avut noroc cu un penalty, ala a fost un meci demn de "spartani"????a fost o mizerie, dinamo a mancat jocul frumos, a intins la maxim nervii adversarilor prin faulturi inutile, sa gandit ca 1-1 e un scor bun si isi inchipuie ca or sa se califice la bucuresti.Ma bucur ca aveti cei mai retardati suporteri(pt ce va omorati fratilor???aveti numai cacat in cap...-plm.. sunteti ultrasi dar nu aveti ce manca , majoritatea sunteti muncitori pe santier(vb de huligani) si abea astept sa apara interdictiile pe stadioane si la noi)..cata smecherie pe capul vostru=)))
  • 0 (0 voturi)    
    lazio -dinamo (Miercuri, 15 august 2007, 9:59)

    cabrini [anonim]

    Noroc cu vaporul pt dinamo. Sa ai 2 jucatori in plus si nu ataci? e prostie curata . sau neputinta. Ceahlaul nu-i lazio. La Bucuresti o sa pierdem calificarea. Au fost penibili la fiecare contact din rep/2 se aruncau pe jos.L-a 2-1 erau mancati 100 la suta. acum doar 60% Dinamo n-are fata de liga dupa ce a aratat. sa nu te duci peste ei? imi pare rau.ca nu luam puncte sa-i ardem mai tare pe nemti!!!! rednic are o misiune imposibila . stie . am vazut cel mai slab meci al lui dinamo de multi ani. pacat.
  • 0 (0 voturi)    
    Mdea (Miercuri, 15 august 2007, 10:05)

    alt stelist [anonim]

    Slab meciul. Ma asteptam la mai mult de la Dinamo... Aia in 9 oameni si tot ii calareau... Dinamovistii parca erau la plimbare, trecau mingiile pe langa ei si nici macar nu incercau sa le ia, nu alergau, pisici, se credeau la un meci din campionatul nostru. Niculescu ar trebui scos din lot, asta se ascunde de mingii. Lobont omul meciului, ma mir ca nu vrea Lazio sa-l cumpere, :).
    Pacat, au avut o sansa destul de mare, pacat si ca au intalnit pe macelarii astia nenorociti. Sper sa castige la Bucuresti si sa ajunge in grupe, dar o sa fie greu...

    Pentru desteptul care vrea Dinamo in grupe si Steaua nu:
    Ar trebui sa vrei toate echipele in grupe si pe alea din cupa UEFA cat mai departe, nu de alta dar sa strangem cat mai multe puncte, paote asa creste si nivelul de fotbal de la noi din tara.
    Si da, nu am de ce sa felicit Dinamo, dupa penalty-ul ala aparat de Lobot vedeam o victorie, iar ei nu au fost in stare sa faca nimic, aaa, ba da, se plimbau pe teren...
  • 0 (0 voturi)    
    mdea.. (Miercuri, 15 august 2007, 10:05)

    alt stelist [anonim]

    Slab meciul. Ma asteptam la mai mult de la Dinamo... Aia in 9 oameni si tot ii calareau... Dinamovistii parca erau la plimbare, trecau mingiile pe langa ei si nici macar nu incercau sa le ia, nu alergau, pisici, se credeau la un meci din campionatul nostru. Niculescu ar trebui scos din lot, asta se ascunde de mingii. Lobont omul meciului, ma mir ca nu vrea Lazio sa-l cumpere, :).
    Pacat, au avut o sansa destul de mare, pacat si ca au intalnit pe macelarii astia nenorociti. Sper sa castige la Bucuresti si sa ajunge in grupe, dar o sa fie greu...
  • 0 (0 voturi)    
    pt #5 (Miercuri, 15 august 2007, 10:07)

    gorbaciovsky [anonim]

    Nu te inteleg. Probabil esti esti in vacanta, esti multumit ca ti-ai luat corigentele si te descarci. Ce-ai cu Steaua?

    Bucura-te ca avem 2 echipe romanesti in preliminarii si dar-ar Domnul sa le avem si in grupe.
  • 0 (0 voturi)    
    La nimereala (Miercuri, 15 august 2007, 10:09)

    Addy [anonim]

    Eu nu sunt nici diamovist nici stelist, nici nu am o echipa favorita, cel putin din Romania, dar trebe sa spun ca de mult nu am mai vazut un meci asa de idiot. Totul a fost la intamplare, nimic nu a fost gandit, se ataca cu spatele la poarta, de-abia daca se legau 2 pase, se tragea de timp de la inceput, cadeau ca betze de chibrituri(halal spartani). Noroc ca Lobont a fost de zile mari. Cred ca Lazio a fost surpinsa ca se poate juca asa dezordonat si de aia nu s-au putut concentra.
    Oricum sper ca returul sa fie mai bun.
  • 0 (0 voturi)    
    meci de .... (Miercuri, 15 august 2007, 10:44)

    caine suparat [anonim]

    bah, parca aveatzi cisme in picioare!!! pt un timp ati avut 2 oameni in plus pe teren.. parca nu ati vrut sa castigati! dezamagitor.. unde e campioana DINAMO? lazio e echipa de batut rau, isi dadaeau cu stangu'n dreptu', iar voi nu ati profitat. si izvoranu ala si oprita se se apuce de altceva, ca nu e de ei fotbalul. dinamo a jucat in 8 tot meciul, astia 2 au tras echipa inapoi. daca nu va calificati....imi schimb echipa.pa
  • 0 (0 voturi)    
    dinamo-varza! (Miercuri, 15 august 2007, 11:45)

    mihai marinescu [anonim]

    Intrebarea e: a jucat Dinamo ceva? Ca mai misca in teren unul sau altul e un lucru, dar ca o echipa intreaga sa practice tot timpul, dar tot timpul, anti-jocul, sa fie neputincioasa, chiar cu doi oameni in plus, sa pastreze mingea, n-am prea mai vazut. Va dati seama ce gandesc cei care au vazut Dinamo "la lucru" despre valoarea absolut nula a fotbalului romanesc. Nu poate fi conceput ca o echipa sa nu poata da doua-trei pase la rand, or numai asta a facut Dinamo, a pierdut imediat mingea ca o adunatura de indivizi fara talent, carora nu le place sportul si nici jocul in sine. Doar doua exceptii in acest "ocean" de mediocritati: Lobont, un portar despre care ma intreb de ce-si pierde timpul intr-o companie care nu-l onoreaza, si Blay- un jucator tenace, talentat si curajos. Restul- varza !
  • 0 (0 voturi)    
    nonfotbal (Miercuri, 15 august 2007, 14:15)

    profion [anonim]

    dupa repriza-purgativ (a II-a), dl. Rednic ar trebui sa-si ceara iertare tuturor indragostitilor de fotbal; n-am dormit toata noaptea de rusine; unde a fost campioana Romaniei?; dinamovistii merita cu prisosinta premiul de uratenie fotbalistica, n-au fost in stare de o pasa ca lumea, au simulat penibil, au demonstrat o neputinta cronica; ce ne facem cu asa o echipa, daca da dreaku si ne calificam? vrem-nu vrem, mitocania constitutiva sefilor de club stampileaza cu hazenie fotbalul romanesc; si, pe deasupra, aceasta tacere lasa a presei "de specialitate"!
  • 0 (0 voturi)    
    scopul scuza mijloacele (Miercuri, 15 august 2007, 14:41)

    reddog [anonim]

    nu mai aruncati cu pietre si mai asteptati doua saptamani. daca dinamo intra in grupe, nimeni nu o sa mai tina minte ca s-a aparat tot meciul in fata unei echipe care a jucat cu un om mai putin, si chiar cu doi in final. scopul scuza mijloacele a spus-o un italian... de ce sa nu-i batem cu armele lor?
  • 0 (0 voturi)    
    asta e echipa de champions?!!:)))))) (Miercuri, 15 august 2007, 15:19)

    roman [anonim]

    Nu cred ca are rost sa mai repet si eu tot ceea ce au spus baietii(si fetele)mai sus de dinamo!intr-adevar au fost patetici,dar cu noroc.sunt patriot sunt roman si voi tine cu toate echipele romanesti in europa dar aseara mi-a fost rusine!asta nu e echipa de champions!ce se intampla daca jucam cu arsenal sau liverpool?mi-e teama ca in retur lazio le va scoate fotbalul si fumurile din cap!...sau poate e mai bine..!:)
  • 0 (0 voturi)    
    joc balcanic (Miercuri, 15 august 2007, 16:42)

    Quin [anonim]

    vb celor de la catavencu "chiar si la 1-0 in avantaj, dinamo prefera un egal" :)))))))))))))))))))))))
  • 0 (0 voturi)    
    diferenta de nivel dar mai ales psihic slab (Miercuri, 15 august 2007, 16:48)

    lopez [anonim]

    dinamo putea si poate sa invinga. din pacate echipele romanesti o duc prost cu psihicul. pregatirea fotbalistica e relativ ok. cu suflet si ambitie se suplineste diferenta fata de campionatele puternice.
    psihic stam prost.
    aseara le era frica dinamovistilor. erau timorati de importanta meciului mai degraba decat speriati de adversar.
    nu au experienta.
    imi pare rau de accidentari - se vor simti. cartonasele la fel.
    sansele de calificare sunt sub 50%.
    daca nu apar pe teren mai pragmatici si mai determinati dinamo o sa se uite la meciurile stelei care are noroc de adversar slab.
    steaua insa este sub dinamo ca nivel. si o sa clacheze in fata marilor europei.
    pacat.
    poate la anul o sa avem mai mult noroc pentru ca o sa creasca nivelul campionatului.
    si acum doamne ajuta - o sa vedem ce face si steaua azi :)
    bafta tuturor
  • 0 (0 voturi)    
    CAINE PANA LA MOARTE!!! (Joi, 16 august 2007, 20:13)

    Andra [anonim]

    pt toti cei care au criticat felul cum a jucat dinamo si in special pt bucsonn:dc ti s-a parut k niculescu nu a jucat bine atunci d c nu ai intrat u p teren sa ne arati cum se joaca?chiar crezi k e usor sa dai un gol?knd o sa il depasesti p niculescu la goluri si knd o sa scrie in toate ziarele :"c gol super a dat bucsonn,c talent,c jucator bun"si asa mai departe atunci da poti sa comentezi comportamentul lui niculescu,o sa spun "da,un jucator mare cum este bucsonn poate sa comenteze jocul p care l-a facut niculescu pt k se pricepe la fotbal si pt k a jucat impotriva unor mari echipe".dar dc asta nu o sa se intample atunci stai baiatu in banca ta si nu mai comenta pt k nu stii c greu e sa fii p teren,c greu se da un gol si c greu e sa fii un jucator mare cum este CLAUDIU NICULESCU,asa ca scuteste-ma baiatul cu comentariul tau"spuneti-i lui niculescu ca astazi a jucat dinamo cu latio ca dupa cum s-a comportat cred ca el gandea ca e la antrenament sau se gandea la nevastasa.
    lasa ca oricum nu-i spune nasu nimic."salut toti dinamovistii,bafta DINAMO(batem p lazio acasa si o sa ne calificam) si bafta si stelei si echipelor din cupa uefa,multa bafta!!!!!!!CAINE PANA LA MOARTE!!!!aaaa si inca ceva nu mai criticati jocul echipei dinamo uitati-va si la steau c a facut k Bate si porma puteti sa spuneti c vreti,dinamo a facut un joc slab k lazio k a facut doar 1 la 1?dar am o intrebare steaua-bate cat s-a terminat?stai,parca 2 la 2,nu?vai c scor mare,bv steau felicitari.offffffff.in fine poop pt toti dinamovisti si fortza DINAMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    DINAMO (Sâmbătă, 18 august 2007, 13:01)

    iulya [anonim]

    mah. nu pot sa zik k a fost un meci extra dar pentru un meci ku o echipa totusi din Italia. .nu din Belarus.. sa faci egal e ceva....dinamo s-a aparat e adevarat..dar nu e norok k avem acest rezultat.....kare zice k dinamo a tras d timp in min 30 nu a vazut meciul.......sau e prost....apropo stelisti ar trebiu sa tak deoarece ekipa aia kare e p primul lok nu e mai brava.......nimeni d la DINAMO nu a faultat fara rost.......italienii au faulturi klare...chiar in fata arbitrului.......si nu a luat nici un galben dekat p sfarsitul meciului.......trecut e trekut ..urmeaza returul....asa k HAI DINAMOOOOOOOOOO
  • 0 (0 voturi)