Lazio Roma, adversara lui Dinamo din turul trei preliminar al Ligii Campionilor, a inceput noul sezon din Serie A cu un egal pe propriul teren, 2-2 cu AC Torino. Golurile lazialilor au fost marcate de atacantii Tomasso Rocchi si Goran Pandev. Sarbul Alexandr Kolarov si francezul Modibo Diakhite au parasit terenul pe targa, in prima repriza, din cauza accidentarilor.

Torinezii au incheiat partida cu un jucator mai putin, Comotto fiind eliminat pentru cumul de cartonase galbene, in minutul 84.

Rezumatul partidei Lazio-Torino 2-2

Antrenorul lui Lazio, Delio Rossi a folosit urmatorii jucatori: Ballotta - De Silvestri, Diakhite (42 Cribari), Zauri, Kolarov (32 Scaloni) - Mudingayi, Ledesma, Mutarelli - Del Nero (71 Meghni) - Rocchi, Pandev.

Jocul Dinamo-Lazio este programat marti, pe stadionul Lia Manoliu. In tur, la Roma, cele doua echipe au incheiat la egalitate, 1-1.