Tragedie in lumea fotbalului: Antonio Puerta a murit!

de A.N.     HotNews.ro
Marţi, 28 august 2007, 0:00


Foto: AP

Mijlocasul echipei spaniole FC Sevilla, Antonio Puerta Perez, a decedat, marti, in urma complicatiilor cardiace pe care le-a suferit in timpul partidei cu Getafe, disputata sambata seara, a anuntat presa spaniola.

Unul dintre cei mai apreciati tineri internationali spanioli, Puerta s-a prabusit pe teren in minutul 28 al meciului de sambata, primul din noua editie a campionatului spaniol. Colegii sai si medicii echipei l-au ajutat sa-si revina, iar fotbalistul a parasit singur terenul.

Dupa doar cateva minute, Puerta a lesinat din nou, in vestiare, iar medicii l-au transportat de urgenta la spitalul Virgen del Rocio.

Starea sa s-a agravat in cursul zilei de astazi. Potrivit informatiilor, Puerta a suferit cinci stopuri cardiace in ultimele doua zile.

Puerta avea 22 de ani iar sotia sa este insarcinata in cateva luni cu primul lor copil.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


4072 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca (Marţi, 28 august 2007, 18:41)

    daniel [anonim]

    RIP
  • 0 (0 voturi)    
    Ce tragedie (Marţi, 28 august 2007, 18:52)

    Klose [anonim]

    Mare pacat,mare tragedie.Pacat de tineretea lui .Dumnezeu sa-l odihneasca
  • 0 (0 voturi)    
    sportiv cu stopuri cardiace? (Marţi, 28 august 2007, 18:55)

    get real [anonim]

    Probabil ca era dopat...
  • 0 (0 voturi)    
    doping (Marţi, 28 august 2007, 19:33)

    george [anonim]

    El este cu siguranta singurul vinovat shi probabil medicii echipei a platit pretul dopajului ,este deja clar ca fotbalul nu mai este un sport corect shi ca fotbalistii nu ajung vedete datorita talentului ci datorita abilitatilor fabricate artificial prin doping.Un alt sportiv care plateste pretul dopajului nimci altceva d zis..
  • 0 (0 voturi)    
    Putin respect (Marţi, 28 august 2007, 19:47)

    loco [anonim]

    ar trebui si tu sa ai, macar aia 7 ani de acasa.
    In al doilea rind, nu trebuie sa fii dopat sa ai un stop cardiac.
  • 0 (0 voturi)    
    Odihnestete in pace Puerta (Marţi, 28 august 2007, 20:30)

    Adi [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte (Marţi, 28 august 2007, 20:51)

    Bolojan Andrei [anonim]

    Saracu om...echipa baer munhen a pierdut un om de valoare...ce sa faci RIP
  • 0 (0 voturi)    
    Tribute to Antonio Puerta (Marţi, 28 august 2007, 21:45)

    tedy11 [anonim]

    Tribute to him...Ar fi avut o cariera Luunga!...sunt sigur!Am avut ji noi cazuri .....Ultimu amintit d mine fiind al lui Catalin haldan -unicu capitan!.....5 oct. 2000 zi de doliu....!....dar mai sunt ji altele...Ink odata....Rest In Peace Antonio Puerta!
  • 0 (0 voturi)    
    hai ma... (Marţi, 28 august 2007, 22:22)

    billy [anonim]

    astia ar trebui sa fie sportivi supravegheati, cu teste aproape saptamanale, etc. Stop cardiac la un tanar de 22 ani la conditia fizica pe care o avea? Nici vorba.
    E evident ca nu se poate sport de performanta fara dopaj. Cine mai crede in sport curat ... probail crede si ca barza aduce copii.
    Insa tineri de-astia n-ar trebui sa moara doar pentru a avea unii circ in fiecare miercuri si duminica
  • 0 (0 voturi)    
    Probabil (Marţi, 28 august 2007, 22:23)

    naufragiatul [anonim]

    Poate se droga, asa e, daca vrei sa rezisti cum rezista astia cate 90 de minute in continua alergare, altfel nu cred ca se poate. pacat de tineretea lui si pacat si de cei care vor urma. si de cei de pana acum.
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca! (Marţi, 28 august 2007, 22:34)

    mihai [anonim]

    Mare pacat ca era prea tanar!! Mare pacat ca nu a apucat sa-si vada copilul! Mult prea tanar!
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat .Dumnezeu sa-l odihneasca in pace (Marţi, 28 august 2007, 22:58)

    jean [anonim]

    In momentele astea lasi naibi fotbalul si te gandesti ca era om ca noi si a lasat in urma o sotie si un copil nenascut care nu-si va cunoaste niciodata tatal si oricui ii se poate intampla acest lucru nu conteaza cat de sanatos esti .rest in peace
  • 0 (0 voturi)    
    idioti (Miercuri, 29 august 2007, 0:24)

    cristian [anonim]

    Rip e in engleza. Esti roman, spune-o in romana, sau in spaniola, pe limba lui.
    Si nu e musai sa fii dopat ca sa ai stop cardiac intr-un meci de fotbal. Tu niciodata nu ai simtit ca-ti bate inima puternic cand faci efort? Putin respect pentru morti...
    Nu iubesc eu fotbalul si nici nu stiu cine a fost, dar am atat respect pentru un om incat sa nu-l fac drogat sau mai stiu eu cum, mai ales cand a murit.
    Multi oameni stupizi mai sunt pe lumea asta...
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca (Miercuri, 29 august 2007, 1:19)

    Miv [anonim]

    Pacat de baiatul asta tanar .....dopajele astea ar trebui verificate mai bine. Au ramas in urma lui o sotie si un copil. Pacat!!! Patroni care baga bani multi, vor sa vada rezultate, dopeaza jucatorii ca sa reziste la atatea meciuri cate au de jucat si unii mai si cedeaza......nu e normal!!!!! Un jucator trebuie sa faca zeci, sute de controale; trebuia sa se stie daca avea vreo problema si atunci sa nu mai joace.
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca (Miercuri, 29 august 2007, 2:29)

    KaKa22 [anonim]

    get real esti un mare prost !
  • 0 (0 voturi)    
    Mare pacat! (Miercuri, 29 august 2007, 3:08)

    ste faaan [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca.

    http://www.youtube.com/watch?v=5q6u37rQXrw
  • 0 (0 voturi)    
    pacat (Miercuri, 29 august 2007, 8:28)

    tudor [anonim]

    R. I. P. .......
  • 0 (0 voturi)    
    Moartea fotbalistului PUERTA (Miercuri, 29 august 2007, 8:35)

    EUGENIA [anonim]

    ce scurta este viata!un baiat asa tanar care avea tot viitorul inainte.Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace
  • 0 (0 voturi)    
    Antonio Puerta (Miercuri, 29 august 2007, 10:02)

    Ribery [anonim]

    Mare pierdere. Pacat. Dumnezeu sa-l odihneasca
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca (Miercuri, 29 august 2007, 12:22)

    Nelu [anonim]

    Era atat de tanar, la 22 de ani avea o viata intreaga inainte sotie si un copil ce urmeaza sa se nasca ... uneori viata e nedreapta, dar asa e. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace
  • 0 (0 voturi)    
    puerta (Miercuri, 29 august 2007, 12:31)

    catalin [anonim]

    pentru voi astia care vorbiti de sport de performanta habar nu aveti.sigur k se poate sport fara dopaj ,medicamente si toate prostiile.practic fotbal de 10 ani si niciodata nu am luat medicamente sau diverese anabolizante si rezist 90 de minute si fiecare dintre colegii mei este la fel.a fost un bun foptbalist dumnezeu sa il odihneasca si sper k lumea sportului sa nu se mai intalneasca cu de astea.RIP
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace (Miercuri, 29 august 2007, 12:35)

    Kim alexandru [anonim]

    Cat de tanar era....Si cand te gandesti ca mai urma sa aiba si un copil...Acum a plecat si a lasat in uma lui numai durere!!Acum a ramas ca sotia sa-creasca copilul sa se faca mare si sa-i aduca minte de el ca un om Mare>Dumnezeu sa-l idihneasca in pace!!!Ce viatza.
  • 0 (0 voturi)    
    ODIHNESTE-TE IN PACE! (Miercuri, 29 august 2007, 12:46)

    Petcu [anonim]

    ai facut multe pt echipa ta....ai muncit mult si nici nu ai apucat sa-iti vezi copilul....este ceva cu adevarat trist....
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa il odihneasca! (Miercuri, 29 august 2007, 13:00)

    GF [anonim]

    Intradevar,mare pacat ca a murit asa tanar...Pacat ca viata e uneori atat de scurta...merita mai mult de la viata!
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte! (Miercuri, 29 august 2007, 13:14)

    Raluca [anonim]

    Mare pacat..imi vinea sa plang cand m-am uitat la filmuletz..atat de tanar ..Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat (Miercuri, 29 august 2007, 13:15)

    ionut [anonim]

    Dumnezeu sa te odihneasca.Sincere condoleante familiei.
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezau sa-l odihneasca! (Miercuri, 29 august 2007, 13:37)

    gibi [anonim]

    Adio Puerta!
    speculatiile de dopaj sunt total neavizate. V-ati intoxicat de OTV si alte canale de scandalagii profesionisti nocive creierului.
    Pacat ca prostia nu dauneaza grav inimii.

    Practic un sport extrem de solicitant (nu este fotbal), antrenamentele sunt duse tot timpul la limita, nu se pune problema de dopaj, efortul il faci cu "inima" si nu cu muschii. Doar cei care muncesc foarte mult si se antreneaza pot atinge performanta.
    Puturosii sa taca!

    A fost un bun sportiv! Odihneasca-se in pace!
  • 0 (0 voturi)    
    pacat... (Miercuri, 29 august 2007, 13:45)

    NiTrO [anonim]

    fara cuvinte...nu conteaza ca era asa de tanar...era OM si nu unul oarecare...a insemnat totusi ceva pentru echipa lui.Asa este se vorbeste despre un om de bine dupa ce moare
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! (Miercuri, 29 august 2007, 14:09)

    cosmin [anonim]

    Pacat de el. Am vazut multe meciuri cu el.........si cand am auzit am crezut ca nu aud bine. Si acum , la o zi dupa tot parca nu imi vine sa cred. Sunt dinamovist , si cand l-am vazut pe Puerta mi-am adus aminte de Catalin Haldan.................de ce trebuie sa se intample asemenea lucruri din cauza unui sport????
  • 0 (0 voturi)    
    DUMNEZEU SA-L IERTE (Miercuri, 29 august 2007, 14:23)

    Gabriel [anonim]

    Pentru cei care spun ca era dopat si alte prostii. Un stop cardiac sau un preimfart cum a suferit el prima oara poate survenii din cauza efortului mare, ceea ce duce la ruperea unu vas de sange. Chiat dak era sa fie dopat trebuie putin respect aratat pentru acest jucator. Mai ganditiva.
  • 0 (0 voturi)    
    in memoriam (Miercuri, 29 august 2007, 14:53)

    iuli_rapidistu [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace. RIP
  • 0 (0 voturi)    
    Puerta - de departe un erou (Miercuri, 29 august 2007, 14:59)

    bazacheff [anonim]

    probabil un motiv in plus ca Sevilla sa ia Liga si Campionatul in Spania.Pacat de el , era un mare fotbalist .Odihneasca se in pace.
  • 0 (0 voturi)    
    Vai de capul meu (Miercuri, 29 august 2007, 15:02)

    Mihai [anonim]

    Malformatie nedetectata
    Medicii au sustinut ca Puerta suferea de displazie (dezvoltare anormala) la ventriculul drept, o anomalie "foarte greu de detectat". Tot ei au indicat ca aceasta boala, congenitala, "se manifesta abia dupa 30 de ani si provoaca moartea subita, cu aritmii ventriculare grave". Jucatorul avusese stari de lesin in aceasta vara, dar si in cea trecuta, dar nu i s-a depistat nimic.

    Citit aici si taceti dracului odata cu dopajul vostru! Niciun pic de respect!
  • 0 (0 voturi)    
    mare pacat (Miercuri, 29 august 2007, 16:13)

    gerome [anonim]

    haldan dopat? vrabioru dopat? foe dopat? eu chiar nu cred ca din cauza dopajului s-au intamplat aceste tragedii. si acum si tanarul puerta... din respect pentru el si pentru cariera lui ar trebui ca fiecare sa isi inghita rautatile si sa zica un 'Dumnezeu sa il odihneasca!'
    o zi buna!
  • 0 (0 voturi)    
    Cauze posibile (Miercuri, 29 august 2007, 16:13)

    Mircea [anonim]

    E ceva foarte ciudat ca un sportiv de performanta sa faca stop cardiac in teren. Infarct e aproape exclus la varsta pe care o avea. Poate ca avea vreo malformatie cardiaca nedepistata. Medicii care i-au dat aviz de joc sunt vinovati. Mie mi se pare ciudat ce repede s-au alarmat coechipierii si medicul ceea ce ma face sa cred ca se stia ca are unele probleme. E f adevarat ca dopajul cu androgeni sau mai degraba cu eritropoetina putea sa produca asa ceva.Eritropoetina creste nr de hematii si capaciatea de efort dar sangele devine mai vascos si poate sa apara infarctul mai ales conjugat cu deshitratarea produsa de transpiratie.
    Dumnezeu sa-l odihneasca.
  • 0 (0 voturi)    
    Antonio Puerta (Miercuri, 29 august 2007, 17:09)

    roxana [anonim]

    Dumnezeu sa te odihneasca!
  • 0 (0 voturi)    
    In memoria (Miercuri, 29 august 2007, 18:53)

    b0b0 [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte a fost un fotbalist foarte bun pt varsta lui.S-a stins un suflet bun dar si un juktor de calitate si tanar
  • 0 (0 voturi)    
    mare pacat!!! (Miercuri, 29 august 2007, 19:13)

    soryna [anonim]

    mare pacat k era tanar si avea o sotie si un copil care venea acuma pe lume!!!nu ar mai trebui sa se mai intample asa ceva pe stadioane sa se faca ceva ca sa nu se repete!!!DUMNEZEU SAL ODIHNEASCA IN PACE!!!
  • 0 (0 voturi)    
    mare pirdere (Miercuri, 29 august 2007, 19:52)

    TIA [anonim]

    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE... PE LANGA ACEASTA TRAGEDIE AR MAI TREBUI AMINTITA SI CEA A LUI HALDAN...MARE PIERDERE...PACAT
  • 0 (0 voturi)    
    mare pacat (Miercuri, 29 august 2007, 21:28)

    Luca [anonim]

    Dumnezeu sa il odihneasca in pace,este o mare pierdere prt ca era foarte tanar si mai ales ca nu a apuacat sa isi tina copilul in brate(sotia lui fiind insarcinata in 2 luni)
  • 0 (0 voturi)    
    Rest in Peace (Miercuri, 29 august 2007, 21:54)

    Andrei [anonim]

    Fara cuvinte.......Dumnezeu sa-l odihneasca.........pacat ca era tanar si urma sa devina tata dar asta e viata nu ai ce sa faci .......regrete
  • 0 (0 voturi)    
    CLAUDIU (Miercuri, 29 august 2007, 22:41)

    claudiu [anonim]

    dumnezeu sa te odihneasca PUERTA
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneaca in pace (Miercuri, 29 august 2007, 23:20)

    George [anonim]

    Pacat era asa tanar:( Dumnezeu sa-l odihneaca in pace
  • 0 (0 voturi)    
    DUMNEZEU SA-L IERTE (Joi, 30 august 2007, 1:50)

    Caly [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca mai mult nu are rost sa vorbim...sa pastram un moment de reculegere
  • 0 (0 voturi)    
    RIP Antonio (Joi, 30 august 2007, 3:41)

    kAtA [anonim]

    cred ca nu mai e nevoie sa fac comentarii . cand am vazut ce s-a intamplat cu jucatorul Sevillei m-am socat , am vazut meciul in direct , am plans continuu si inima parca ma durea tare , pentru ca Sevilla e o echipa care sufera , o echipa frumoasa , care joaca fotbal , dar saraca , cu un buget asemanator Stelei . Dumnezeu sa-l odihneasca pe jucatorul Sevillei ! Antonio Puerta avea 22 de ani , o prietena si o mama (tatal sau murise in urma cu 12 ani , din cauza tutunului) si a facut lucruri memorabile pentru Sevilla , dintre care cel mai important a fost golul care a dus-o in finala Cupei UEFA 2007 , cu Shalke 04 , un gol fenomenal .
  • 0 (0 voturi)    
    tragedie in lumea fotbalului (Joi, 30 august 2007, 9:26)

    toni [anonim]

    niciodata nu vei sti cum este atunci cand iti moare un prieten pana nu treci pe acolo.laudat sa fie Dumnezeu ca ne-a pregatit un loc incomparabil cu acesta.adio PUERTO!
  • 0 (0 voturi)    
    ///// (Joi, 30 august 2007, 11:34)

    Mih [anonim]

    Nu-mi vine sa cred cata idiotenie si nesimtire pe capul unora dintre voi..dopat?..retardatilor a murit un copil...nu trebuie sa fi dopat pt a face stop...nu aveti nici un pic de rusine....niste javre asta sunteti...
  • 0 (0 voturi)    
    puerta (Joi, 30 august 2007, 11:39)

    mysterio upn steaua 4 ever [anonim]

    cine spune k a fost dopat e un fraier!!!din pacate nimeni nu-l mai poate aduce printre noi!!!azi lumea fotbalului plange!!!!adio puerta!!!!!te vom iubi mereu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Antonio (Joi, 30 august 2007, 11:56)

    ady_stelistu06 [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca pe probabil unul dintre cei mai buni fundasi ai Spaniei.lumea fotbalului a pierdut p 28 august un fotbalist mare.....si voi mai terminati cu faza cu dopajul.nu cred ca un jucator d calibrul lui Puerta lua astfel de droguri.Condoleante
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte (Joi, 30 august 2007, 16:40)

    sorin [anonim]

    ma doare sa aud asta, cel mai mult ma doare cand aud ca un jucator de fotbal decedeaza, mi se rupe sufletul, ca si eu joc, fotbalul e nr. unu in lume pana la urma, si va rog, un moment de reculegere pentru Antonio Puerta Perez si toti ceilalti care au decedat pe teren, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...
  • 0 (0 voturi)    
    un campeon.....mereu in amintirea mea...... (Joi, 30 august 2007, 18:12)

    In amintirea lui Antonio [anonim]

    De 2 zile nu mai am somn.....ma gandesc intruna la acest fotbalist minunat kare a pierit.........cat de rau imi pare.........nici nu pot sa descriu in cuvinte...........sunt ff trist...........sper sa nu se mai intample astfel de tragedii in fotbal..........:((:((:((..........DUMNEZEU SA TE IERTE ANTONIO.........ai fost un mare fotbalist..........tot respectul de la mn.............odihneste-te in pace........
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa l odihneasca (Vineri, 31 august 2007, 0:16)

    cineva [anonim]

    Cei care afirma sau spun ca sa dopat,nu sunt normali,nu stiu despre ce vb,intradevar sa ne aducem aminte de Adrian Mutu dar a revenit pe drumul cel bun,cat despre ANTONIO PUERTA nu cred ca sa dopat,amintitiva si de HALDAN,nici el nu sa dopat si totusi a murit pe teren,nu mai vb prostii,lasatii sa se odihneasca in pace.Pacat ca era prea tanar sa paraseasca aceasta lume.Odihneste-te in pace ANTONIO
  • 0 (0 voturi)    
    212 (Vineri, 31 august 2007, 0:32)

    212 [anonim]

    Sai fie terna usoara!
    Mie imi pare rau pentru un asa fotbalist ca a decedat, eu nu cred ca el a fost dopat, sal odihneasca Dumnezeu in pace
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca! (Vineri, 31 august 2007, 11:30)

    oana [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca si sa aibva grija de sotia si de copilul lui! Nu merita sa-ti risti viata pentru un meci de fotbal! Sa ne gandim la asta atunci cand pierde echipa cu care tinem, pentru ca asta este o tragedie, nu ratarea unei calificari sau eliminarea din vreo competitie!
  • 0 (0 voturi)    
    D-Zeu sa-l odihneasca in pace (Vineri, 31 august 2007, 12:21)

    Stefan [anonim]

    A fost un jucator exceptional dar soarta a vrut sa se termine mai repede rar vezi juktori cu experienta fff apreciata si deosebita si iubiti de fani sa moara tanar si fara nici o vina SOARTA face multe victime :( D-zeu sa-l IERTE :((
  • 0 (0 voturi)    
    ........fara cuvinte...... (Vineri, 31 august 2007, 13:25)

    maria [anonim]

    dumnezeu sa-l odihneasca
  • 0 (0 voturi)    
    antonio puerta (Vineri, 31 august 2007, 13:29)

    anonim [anonim]

    este o zi regretabila pt fotabalul mondial , o stea a apus , raman fara cuvinte ...... o soarta prea cruda pentru un fotbalist atat de tanar , parca era un copil .... regret ce s-a intamplat , nu merita asa ceva , nimeni nu merita . condoleante familiei , dumnezeu sa-l odihneasca si de acolo de sus antonio sa stii ca mereu o sa fii in mintea noastra , vei ramane vesnic printre noi
  • 0 (0 voturi)    
    trist.......chiar nu am cuvinte...:( (Vineri, 31 august 2007, 22:10)

    kmy [anonim]

    DUMNEZEU SA-L IERTE...
  • 0 (0 voturi)    
    pacat........ (Vineri, 31 august 2007, 22:23)

    kmy [anonim]

    cel mai trist e k nu a apucat sa-si cunoasca copilul....chiar nu merita o asa soarta...:(
  • 0 (0 voturi)    
    aveti grija cu inima (Vineri, 31 august 2007, 23:44)

    mando [anonim]

    dumnezeu sa-L odihneasca.un jucator bun
  • 0 (0 voturi)    
    Antonio Puerta Perez "Puerta" 16 (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 2:22)

    firedog [anonim]

    Inima cedeaza in cazul sau dintr-un singur motiv DORINTA DE VICTORIE ... nu din cauza dopajului ...... sau din cauza minutelor jucate in sezonul trecut 2goluri si 2pase de Gol + minutele jucate in cupa UEFA si in CUPA SPANIEI

    Oricum nu merita nimeni o astfel de soarta ...
    R.I.P Antonio Perez Puerta
  • 0 (0 voturi)    
    dumnezeu sa-l ierte (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 9:30)

    K@R@ [anonim]

    dumnezeu sa-l ierte ...a fost un mare jucator ...pacat de copilul lui care trebuia sa se nasca dupa o luna ...
  • 0 (0 voturi)    
    saracu (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 11:00)

    ALIN [anonim]

    puerta nu te vom uita******
  • 0 (0 voturi)    
    Respect (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 15:05)

    Mihai Alexandru [anonim]

    Puerta poate ca nu a fost cel mai bun fotbalist al Seviliei, dar Mlian, Barcelona si inca cateva cluburi si-au aratat respectul fata de puerta purtand tricouri cu numele lui si banderole negre in semn de doliu. Important nu e ca a murit un om, ci ca a fost simtita prezenta lui pe pamant!
  • 0 (0 voturi)    
    O lacrima pt Puerta! (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 16:26)

    simona [anonim]

    Nu cred ca voi uita vreodata stirea de la TV, in care ne aducea la cunostinta ca fotbalistul Antonio Puerta a murit. In acel moment nu a mai contat cu cine tinem sau ce suntem, o lacrima a cazut pe obraz, o durere in suflet si o vointa ca trebuie sa trecem si prin asta, dar un lucru este sigur ca o sa ramanem cu amintirea lui Antonio Puerta.
    Aseara am vazut super cupa Europei, ce gest frumos din partea lui Kaka ca ia dedicat golul, cata durere s-a vazut aseara pe teren.
    O lacrima pentru tine Antonio Puerta!
  • 0 (0 voturi)    
    tragedie mare (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 18:07)

    Stefan bucuresti [anonim]

    pacat ca a murit puerta o ntragedie mare pt sevilia si sa aveti si voi putin respect si cel mai dureros lucru era ca peste o luna avea un copil pacat mare. :(:((
  • 0 (0 voturi)    
    RIP (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 18:50)

    Zack [anonim]

    Imi pare foarte rau..odihneasca-se in pace
  • 0 (0 voturi)    
    dani (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 22:28)

    dany_stelistu2003 [anonim]

    Dumnezeu sa il odihneasca a fost un jucator bun imi pare foarte rau ca a murit :((:( asta e pacat dumnezeu sa il aiba de grija.
  • 0 (0 voturi)    
    dumnnezeu sa-l odihneasca (Luni, 3 septembrie 2007, 10:26)

    Paul [anonim]

    Dumnezeu Sa-l odihneasca in pace
  • 0 (0 voturi)    
    aveti putin respect (Marţi, 4 septembrie 2007, 9:54)

    daniela [anonim]

    Dupa celebrul gol din cupa uefa cand ne gandeam la anotnio puerta un zambet ne lumina fata , o amintire placuta ne incalzea . un singur cuvant era pe buzele tuturor :puerta . dar acum , cand ne gandim la puerta , o lacrima se scurge pe obraz , imagini triste ne trec prin fata ochilor , dar totusi , un gand ne bucura : un inger ne priveste de sus . imi pare rau pentru el , in prmiul rand era OM ca noi toti . s-a dus si a lasat in urma lui o sotie ce va aduce pe lume un copil , multa durere , lacrini , suferinta . gestulde la supercupa europei ar trebui sa ne dea o lectie : nu conteaza cata avere ai , conteaza ca esti om , ca esti iubit si respectat , si toate acestea s-au dovedit demne de antonio puerta .
    campionule , mereu vei fii in inimile si amintirea noastra !
  • 0 (0 voturi)    
    respect (Joi, 6 septembrie 2007, 15:16)

    crisigk [anonim]

    aratati macar putin respect pt un mare fotbalist ... Antonio Puerta ne vei lipsi...lumea a pierdut inca un mare fotbalist...Dumnezeu sa'l odihneasca in pace... no dopping
  • 0 (0 voturi)    
    marele puerta (Joi, 6 septembrie 2007, 16:40)

    silviu [anonim]

    toti stim ca puerta a fost un mare mare fotbalist.o pierdere mare pentru fotbalul spaniol.a facut performante la echipa national si cu siguranta putea sa faca si la seniori
  • 0 (0 voturi)    
    cu fiecare zi ne indreptam spre moarte (Joi, 6 septembrie 2007, 20:20)

    Laurentiu [anonim]

    In lumea asta venim pe rand, dar plecam pe sarite, fapt ce ar trebui sa ne puna putin pe ganduri. Cum ne prezentam dincolo?
  • 0 (0 voturi)    
    dumnnezeu sa-l odihneasca (Sâmbătă, 8 septembrie 2007, 20:23)

    Respect [anonim]

    Doamne numi vine sa cred...imi pare foarte rau...chiar am plans cand sa intamplat aceasta tragedie...nu am cumvine sa imid escriu durerea pe care o am :(
  • 0 (0 voturi)    
    Antonio Puerta (Marţi, 16 octombrie 2007, 23:37)

    finlandezu [anonim]

    O tragedie mare cutremura lumea...
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu Sal Ierte (Vineri, 9 noiembrie 2007, 12:54)

    mykutz [anonim]

    Antonio Puerta a fost un mare jucator pt echipele de club la care a fost .Iar cei care cred ca acesta se droga sau se doba este total neadevarat un jucator profesionist poate juca 90 min fara a lua pastile sau altceva .Si yo fac fotball de 8 ani si pot rezista mai mult de 90 min!! antonio Puerta nu te vom uita niciodata Ai fost si vei fii mereu Idolul meu !!
  • 0 (0 voturi)    
    DUMNEZEU SĂ-L ODIHNEASCĂ (Sâmbătă, 22 martie 2008, 12:23)

    anonim [anonim]

    păcat. era tânăr, avea o sotie si un copil care urma să se nască. DUMNEZEU SĂ-L ODIHNEASCĂ!
  • 0 (0 voturi)    
    moartea lui puerta (Miercuri, 6 august 2008, 21:49)

    wally56M [anonim]

    Per siempre ANTONIO PUERTA ! A fost... un mare talent sper sa nu fie uitat...yo am plans cand am aflat k a murit! Pentru totdeauana in inimile noastre!
  • 0 (0 voturi)    
    Antonio Puerta :( (Marţi, 7 octombrie 2008, 15:07)

    Marko [anonim]

    Dumnezeu sa i odihneasca in pace...Nu numai ca a murit un mare fotbalist, ci un OM care nu a apucat sa isi vada copilul de care sunt sigur ca era foarte bucuros, NU TE VOM UITA NICIODATA ANTONIO :(
  • 0 (0 voturi)    
    puerta (Vineri, 16 ianuarie 2009, 16:08)

    Unknown [anonim]

    km potzi spune k era dopat...mkar dak ai cunoaste k adevarat lumea sportului si ai sti kt de solicitant e ...ai inghiti in sec pt cuv astea... orikm pkat mare... putea deveni un mare fotbalist
  • 0 (0 voturi)    
    antonio puerta (Vineri, 30 ianuarie 2009, 22:07)

    anonim [anonim]

    antonio...a fost un fotbalist iubit de toata lumea si nu va fi uitat. Valoarea sa atat ca jucator cat si ca tata,sot si prieten este enorma.
    Condoleante...