Sassu si-a adus consilier la TVR un fost angajat la Antena 1

de Andrei Mincu     HotNews.ro
Miercuri, 5 septembrie 2007, 0:00



Presedintele interimar al TVR, Alexandru Sassu, a numit-o in functia de consilier pe Mura Frinculescu, fost editor la Antena 1 si apropiata a lui Dan Voiculescu. Potrivit unor surse apropiate de conducerea TVR, noul consilier vine zi de zi la sedintele de sumar si noteaza tot ce se spune.

In Consiliul de Administratie al televiziunii publice figureaza un alt om de incredere al lui Dan Voiculescu. E vorba despre Razvan Barbato, fost director al unei companii din trustul Intact.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


698 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    normal (Miercuri, 5 septembrie 2007, 16:34)

    tevereu [anonim]

    nu mi se pare nimic anormal in deciziile unui partid anormal, psd
  • 0 (0 voturi)    
    Mare scofala ... (Miercuri, 5 septembrie 2007, 16:48)

    Illuminati [anonim]

    ca a adus de consilier un iluminat PUR. Oricum, televiziunea nationala ca vector de propaganda si dezinformare a pierdut mult din impact. Ca noteaza tot ce se spune, nu e rau. Ar fi rau daca ar nota si ce nu se spune (in sedintele de sumar).
  • 0 (0 voturi)    
    Ingrozitor! (Miercuri, 5 septembrie 2007, 17:04)

    Pedist shocat [anonim]

    Infiorator.
    De la antena 1?
    Ishi noteaza?
    Bestia de pesedist!
    Nemernicii de pesedisto-pecishti!
    TRAIASCA DOMNU' TRAIAN!
    Jos mogulii!
    (asta da shtire!)
  • 0 (0 voturi)    
    NU SE POATE !!! (Miercuri, 5 septembrie 2007, 17:50)

    Un telespecatotor ingrozit!!! [anonim]

    Chiar asa nu se mai poate! Deci si-a adus consilier personal un fost angajat al uneia din cele mai mari televiziuni din Romania? Pai e ingrozitor! Doamna aceasta a cistigat niste premii APTR - cum s-o chemi sa se ocupe de televiziune???
    A fost editor al Observatorului pina acum vreo 2 ani, cind Observatorul arata altfel. Josnic! Cum sa angajezi pe cineva asa... de pe strada!
    Ma declar nemultumit si foarte grav jignit!
  • 0 (0 voturi)    
    Sassu si-a adus consilier din Antena1 (Miercuri, 5 septembrie 2007, 19:43)

    un simplu telespectator [anonim]

    In sfarsit,poate asa cu infuzii externe se va redresa si TVR-ul nostru al tuturor .Traiasca Sassu!
  • 0 (0 voturi)    
    TVR cu forte noi (Miercuri, 5 septembrie 2007, 20:18)

    un iubitor de stiri [anonim]

    mai sus putin"un telespectator ingrozit"spune ca doamna a fost editor al Observatorului pana acum 2 ani ! Adica pana atunci cand inca Observatorul mai batea la ratting Stirile Pro!!!!!
    Este vre-o legatura oare intre plecarea dansei si faptul ca Observatorul ramane constant pe locul al 2-lea !??
    Poate sa raspunda si seful stirilor din Antena.....ha,ha!
  • 0 (0 voturi)    
    mura?nu o stiti pe Mura? (Miercuri, 5 septembrie 2007, 21:28)

    prea fericitul lache [anonim]

    Mura Franculescu nu e altcineva decat o crizata din vechea garda a Obositorului.Ea era bestia care cipea din salariile lui Mile Carpenisan si Adelin Petrisor cand vedea o stire la Protv si oamenii lui Cosarca nu o aveau.Imi pare rau de oamenii din TVR si le spun ca nu o sa le fie usor cu caracatita aia.Voiculescu i-a dat un scaun caldut Murei si conducea toata Antena.Dinozaurii au inceput sa dispara ,inet, incet.Ma surprinde ca Sassu pune la suflet fosilele lui Felix Motanul.
  • 0 (0 voturi)    
    felix cuceritorul (Miercuri, 5 septembrie 2007, 22:30)

    cristina [anonim]

    TOTUL E FOARTE SIMPLU SI PACAT CA NU OBSERVATI!!!!!!!

    TVR ca si Radioul public condus de PNLI-izda( scuze, asa mi-a iesit!!!) Maria Toghina sunt "penetrate" de felix motanul si trustul sau. CONTROL asupra informatiei si banului public zmuls din taxa radio tv. SRR-Radio Romania a vindut toata publicitatea agentiei Clir Media. A cui oare???? A trustului Intact. Cine este sefa in charge cu asa ceva ? Prietena Mariei Toghina fosta sotie a consilierului lui Felix pe nume Vincentiu Purcarea, ei avind si un fiu. Deci, la bugetul familiei comisionul. Cele doua institutii sunt in prezent sub controlul politic si sunt "mulse" financiar de aceste 3 partidulete-mafiote-PSD, PNL si PC-ut( era sa zica cacut)....
  • 0 (0 voturi)    
    nimic bun (Joi, 6 septembrie 2007, 8:20)

    teo [anonim]

    De la sassu si psd la ce sa te astepti?
  • 0 (0 voturi)    
    TVR reloaded (Joi, 6 septembrie 2007, 9:56)

    Ex-Antenist vechi [anonim]

    prea fericitule lache,eu personal nu sunt de acord cu ce spui.Se vede treaba ca nu stii prea multe dar ai auzit ceva si le amesteci...Mura era crizata dar pentru ca mai tinerii ei subordonati o aduceau in starea asta cand intr-adevar pierdeau stiri(cum bine spui).Ai umblat acum prin televiziuni sa vezi ce inseamna crizati?Se vede ca nu prea...
    Voiculescu nu numai ca nu i-a dat nici un scaun caldut dar cu acordul lui tacit,Oancea seful stirilor i l-a luat si pe cel pe care statea atunci(aferim bunastare!)Promisiunile,insa nu i-au tinut Murei de cald si atunci a plecat undeva unde spera sa-si reia activitatea intrerupta ....Lache nu verifici stirile din 3 surse!
  • 0 (0 voturi)    
    Punem pariu (Joi, 6 septembrie 2007, 14:30)

    Informatul [anonim]

    ... ca dupa restructurarea Directiei Stiri, dna Franculescu va ajunge sefa cea mare la "Actualitati"?
  • 0 (0 voturi)    
    Tvr...ce vreemuri! (Vineri, 7 septembrie 2007, 9:36)

    Ex-Antenist vechi [anonim]

    asa cred ca spun in cand sau grupati vechii batranei care munceau putin si castigau mult acolo in tvr.Bineinteles lasand deoparte alte beneficii precum neplata abonamentului tvr.
    Acolo nimeni nu tinea cont strict cat se statea la serviciu...Eu veneam, ma faceam vazut si plecam pana spre dupa amiaza, cand vedeam ca am foarte mult de lucru si stateam la ore!Ore pe care mi le plateau cu 200% sau !00% si 1 liber..
    Va este frica dinozaurilor ca va strica omu'asta afacerea?
    D'aia va plangeti si faceti greve ca va dispare ciolanul...
    Odata TVR era pepiniera,acum este o livada imbatranita,domnule Sassu revigorati-o cumva!
  • 0 (0 voturi)    
    Infiorator (Vineri, 7 septembrie 2007, 22:16)

    un alt fost (din fericire) antenist [anonim]

    Termenul de scorpie este prea bland pt d-na Franculescu. Cred ca in Antena a fost o mare usurare atunci cand au scapat de ea. Tiparul clasic al oportunismului in tv: incompetenta, gura mare, tupeu, rautate fata de colegi combinata cu un pupincurism scarbos fata de patronat. Este exact ceea ce trebuie in TVR
  • 0 (0 voturi)    
    Invioratot (Duminică, 9 septembrie 2007, 18:13)

    x-ulescu [anonim]

    Domnul sau mai bine zis doamna de la numarul 13 ,probabil ca este ''ex'' din mai multe locuri ,caci dupa cate se vede nici numele doamnei Frinculescu nu stie a-l scrie,ce sa mai zic de altele...?
    Probabil ca este una dintre matracucile date afara de conducere cand doamna Frinculescu ii reprosa faptul ca a pierdut o stire importanta,sau probabil ca a trecut prin Antena angajata pe la receptie sau curatenie,asta se intelege....
    Daca pana sa plece doamna Frinculescu de la stiri ,Antena1batea des Pro-ul iar dupa aceea Nu,decat un idiot poate aduce vorba de incompetenta,"maestro"
    ...si scuze dar daca nu stii,de ce nu bagi capul in ceva ca sa nu scoti prostii pe gura?
  • 0 (0 voturi)    
    pt x-ulescu (Duminică, 9 septembrie 2007, 22:33)

    un fost [anonim]

    afla baiete ca o cunosc pe acesta creatura inca de pe vremea cand facea teren, atunci cand mai mult ca sigur ca tu n-aveai habar de tv. Sunt putini cei incantati asa de mult de acest personaj, iar acestia fac parte dintr-o anumita categorie in Antena. Cred ca stii f. bine care. Competenta nu se arata prin urlete, prin crize si prin amenintari. A depasit Antena rating-ul PRO-ului ? Cu ce pret ? E meritul nemernicei acestea, sau a celor ce munceau cate 14 ore pe zi, sa adune stiri cu care ea sa defileze in fata lui Voiculescu ? Sincer sa fiu eu sunt destul de sceptic in privinta rating-urilor, lumea stie de PRO in primul rand, Antena nu a fost niciodata in preferintele celor de pe strada. Am plecat din Antena inainte sa se instaleze aceasta cucoana (mai intreaba sa afli cum) si nu regret. Am insa colegi care au avut ghinionul sa ramana acolo, crezand intr-o restructurare. Stiu ca au simtit pe pielea lor ce inseamna sa fii exploatat la sange - amenzile cu 10 - 20 % din salariu curgeau garla, cine indraznea sa protesteze era mazilit fara niciun fel de avertisment. Daca Observatorul a picat, acest lucru s-a datorat plecarii intr-un final a celor ce n-au mai putut suporta mancatoria si pupincurismul, si nicidecum al istericei. Sunt multe nume de pe vremea Franculeasai (poate iti da buletinul sa-l privesti) pe care le vezi la alte televiziuni.
  • 0 (0 voturi)    
    pt.un fost (Luni, 10 septembrie 2007, 17:24)

    x-ulescu [anonim]

    esti mult prea sensibil(observ ca esti baiat,nu pot spune barbat)si daca te-ai speriat ca a tipat o femeie la tine inseamna ca sub nici o forma nu esti om de teren.Acela transmite din teren ,de acolo de unde se intampla lucruri grave,inundatii,cutremure,etc si nu poate fi speriat asa usor.Te-ai dat de gol,cum este la birou,in camasa si costum?
  • 0 (0 voturi)    
    pt x-ulescu (Luni, 10 septembrie 2007, 19:04)

    un fost [anonim]

    Sa fii tu sanatos, si sa ai parte de teren adevarat, macar pe sfert cat am facut eu. Daca citeai mesajul cu atentie, observai ca n-am avut placerea s-o aud pe handicapata zbierand la mine. Cred ca am ratat o sansa... asta e ! In schimb stiu de altii care au trebuit sa indure crizele. Si mai stiu ca au fost fortati sa plece din aceasta cauza. Si o curiozitate, ai macar 30 de ani ?