Champions League

Steaua la Praga/ Hagi si Becali s-au evitat la aeroport Golanski si Zaharia au facut deplasarea in Cehia

de     HotNews.ro
Marţi, 18 septembrie 2007, 0:00


"A fi sau a nu fi" la Steaua... Becali l-a sunat deja pe Rednic

La o zi dupa "iesirea nervoasa" a patronului, Steaua s-a urcat in avionul de Praga, pentru meciul cu Slavia (miercuri, 21,45). Antrenorul Gheorghe Hagi si Becali nu s-au intilnit decit in avion, pentru ca au venit separat la aeroport.

Jucatorii pe care finantatorul nu ii mai vrea titulari (Zaharia si Golanski) se afla in lotul deplasat in Cehia. Va rezista Hagi presiunii si ii va trimite in primul "11"? Marti, Becali l-a avertizat public pe tehnician ca daca nu se va supune dorintei sale, va fi demis.

Patronul Stelei cauta deja alt antrenor, transmitindu-i prima oferta lui Mircea Rednic, om care - in calitate de tehnician al lui Dinamo - l-a ajutat sezonul trecut sa prinda locul 2, implicit sansa Ligii Campionilor (prin victoria de "un milion" cu CFR Cluj, 1-0).






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


129 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    idioti (Marţi, 18 septembrie 2007, 18:35)

    bobo [anonim]

    Cine dreacu-i tampit sa lucreze pentru becali? Se pare ca sunt destui!
  • 0 (0 voturi)    
    Adevarul ca Steaua nu prea joaca nimic cu Hagi (Marţi, 18 septembrie 2007, 19:04)

    groparu din ghencea [anonim]

    Dar n-are ce cauta Rednic la Steaua.Interzis cainilor pe Ghencea!!!!!!Ba ,Jiji asta chiar vrea sa-l linsam intr-o zi ,l-a dat afara pe Thereau ca n-a plecat el degeaba,l-a dat afara pe Elton ,cel mai tehnic jucator al Stelei de dupa revolutie incoace,pe Oprita pe Bostina ,ii da afara pe toti,acum nu-i plac Zaharia si Golanski.Cine sa lucreze cu prea iluminatul si atotstiutorul si razboinicul luminii Jiji...lasa Jiji ca daca continui asa.....stim ca vrei sa ne arati noua suporterilor ca tu comanzi nu noi....o sa vezi Jiji ca ultimul cuvant al nostru e, Steaua e a noastra nu a ta.....daca ne enervam prea tare si va fi cat de repede, in Africa o sa te ascunzi de noi,i d i o t u l e !!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Demisie senzationala (Marţi, 18 septembrie 2007, 19:04)

    Demisie [anonim]

    Detalii la http://historyscc.clicksospadurea.com/
  • 0 (0 voturi)    
    Ai dreptate @2 (Marţi, 18 septembrie 2007, 19:25)

    loco [anonim]

    Asa e, echipa nu joaca nimic cu Hagi pe banca dar nici jiji nu are dreptate. jiji s-a damblagit de tot.
  • 0 (0 voturi)    
    Boicot (Marţi, 18 septembrie 2007, 20:17)

    Moa [anonim]

    Ca sa scapam de Becali ar trebui sa nu mai mergem la stadion la meciurile Stelei. Din pacate nu va vad in stare sa luati atitudine si sa boicotati jocurile echipei. Becali va distruge Steaua...adica a distrus Steaua dar sper ca pana la urma nu va distruge si "spiritul" ei.
    Hagi nu are mare vina, caci nu poti face din rahat bici... Cu jucatori impusi de oier si de sfetnicii din urmbra ai acestuia, fara oameni de valoare si fara o minte "luminata" in teren, e greu sa joci frumos si sa inscri multe goluri. Tin cu Steaua de cand ma stiu, chiar daca m-am nascut si am copilarit pe Stefan cel Mare, unde am luat de nenumarate ori bataie pentru ca eram sustinatorul Stelei, dar acum cred ca o sa-mi orientez atentia catre o echipa din provincie, chit ca va fi Urziceniul, decat sa mai sustin echipa Becali.
  • 0 (0 voturi)    
    pt 5 (Marţi, 18 septembrie 2007, 21:04)

    stelist de mic [anonim]

    frate ai dreptate. eu simt ca asta nu mai e steaua. parca sezoanele trecute era altceva... in anu cand trebuia sa dau bacu era sa prindem finala uefa, si mergeam la toate meciurile ba in bar, ba pe stadion, nu-mi pasa ca trebuie sa invat si astea... da acu dupa doar 1 sezon in ch league, s-a dus dracu totu, e avid oieru de bani si strica echipa. chiar ma gandeam sa ma duc la meciuri la divizia b ca asta nu mai e fotbal... prea multi bani si orgolii idioate. n-o fi hagi cel mai bun, dar d c l-a adus? probabil ca sa se impace cu fanii, si dupa ce-a facut-o, a inceput sa dea in el. am putea urma exemplul celor de la petrolul, care si-au facut echipa in div C sau D (nu stiu exact, csm petrolul se numeste). daca ar fi sa cotizam 10.000 de oameni (si se gasesc) cred ca tinem echipa macar in B. Urmam modelul din spania.
  • 0 (0 voturi)    
    Hagi e nenorocirea noastra (Marţi, 18 septembrie 2007, 22:19)

    Onea [anonim]

    Judecati un pic matematic, oameni buni. Lasati pasiunea sincera pentru echipa pe care o iubiti si treceti la cifre. Nenorocirea si dezastrul Stelei nu vine de la Jiji ci de la Hagi insusi, pentru ca el l-a adus la Steaua pe cioban. Si nu numai atat: fara ranchiuna, dar Steaua a castigat marele ei trofeu fara contributia lui Hagi iar golul lui din supercupa a fost singura lui mare realizare internationalala Steaua. Dar l-a adus pe oier sa linga gardul stadionului, la inceput, apoi cand a fost sa se urce scroafa in copac, s-a urcat. Odata ce spiritul lui Hagi a inceput sa domine echipa, ni s-a intamplat ce s-a intamplat cu AC Milan. Oamenii aveau alta mentalitate, desigur ca Milan era mai tare, dar nu ar fi umilit Steaua daca nenorocitul de spirit de sluga al machidonului nu ar fi pus stapaniere pe maniera de joc. Nu i-au iesit lui fitzele, totul s-a prabusit. Am fost la mana lui, mai bine zis la piciorul lui pentru prea multi ani. Cand el zburda pe teren, bateam Galata cu 4 la 0, Sparta cu 5 la 1 sau Spartak cu 3 la 0, ca sa nu mai zic de Glasgow Rangers sau mai stiu io care; cand el nu mergea ( 50% din timp) nu era schimbat, ca orice soseta, ramanea acolo si tragea si echipa dupa el. Asa a fost si nationala, dar acolo era alta situatie. Baietii munceau de-o mie de ori mai eficient inaintea lui iar acuma s-a facut antrenor. Daca jucator fiind nu ai cine stie ce creier, poate fi ok, dar un semianalfabet ca Hagi incearca sa se puna cu marii antrenori ai Europei, asta e ridicol, de-a dreptul. Cum poate un simplu mingicar, fie el si de mare talent, sa conduca o echipa? Ce general mai prost ca ostasii lui a castigat vreo batalie??? Hai Steaua!!!
  • 0 (0 voturi)    
    steaua (Miercuri, 19 septembrie 2007, 7:38)

    nicu [anonim]

    eu sunt stelist
    Cred ca o sa fim ciuca batailor in liga campionilor .
  • 0 (0 voturi)    
    pt d-l onea (Miercuri, 19 septembrie 2007, 8:38)

    bucsonn [anonim]

    Ai perfecta dreptate domnule . Hagi trebuie sa plece si am spus asta de cand a venit. Am pariat ca nu va rezista 8 etape si uite ca a adus echipa la faliment . Steaua nu joaca nimic si el regele regilor ar trebuyi sa recunoasca si sa plece .
    Sa aduca antrenor strain dar nu stiu cine o sa mai vina sa stea sub comanda nebunului de jiji.
  • 0 (0 voturi)    
    steaua (Miercuri, 19 septembrie 2007, 9:43)

    gigex [anonim]

    vai de noi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    de pe vremea lui stoichita nu mai jucam nimic. mi-e rusine sa mai spun cuiva ca tin cu steaua. beeeeeeeeeeeeeeecali ar trebui sa aiba in primul rand respect fata de numele si brandul steaua. un golan care se crede buricul universului. nu mai calc in ghencea cata vreme oierul va fi acolo. iar problema lui hagi este una foarte simpla: este cel mai bn la fotbal, insa are dataorita educatiei lipsa probleme grave de comunicare. iar fotbalistii astia umflati de presa alde radoi, dica, goian si restul ciurucurilor de acolo sunt cei care dicteaza din pacate pentru noi suporterii. o sa ajunga si steaua in curand la gunoi ca toate cluburile cu patroni tampiti. pacat! NU MAI VISATI LA UCL CA NU AVEM FATA!
  • 0 (0 voturi)    
    Steaua (Miercuri, 19 septembrie 2007, 12:37)

    Mircea [anonim]

    Steaua nu joaca demult asa cum cu totii am dori. Echipa lui Olaroiu a terminat cu un suspect "noroc" pe locul 2. Si atunci si acum problema e Becali. Faptul ca el hotaraste cine sa joace, face pe judecatorul intre jucatori si antrenor, face aprecieri de genul "Zaharia, Rada nu sant de Steaua", pentru ca apoi antrenorul sa nu aiba solutii si sa trebuiasca sa-i foloseasca, deterioreaza relatiile de joc.
    In perioada lui Olaroiu, aceste lucruri in cea mai mare parte nu ajungeau in media pentru ca Olaroiu facea ce i se zicea. In perioada lui Hagi deoarece acesta nu le accepta, lucrurile au devenit publice. Numai un tampit poate zice ca nu mai are nevoie de niste jucatori care au fost cumparati tocmai pentru ca aveau valoare. Fara un lot cu cel putin 2 jucatori pe post nici o echipa nu poate face fata in campionat si cupe europene (apar cartonase, accidentari, scaderi de forma etc), dar numai antrenorul poate aprecia acest lucru.
    Hagi a fost un mare jucator ar putea sa fie si un mare antrenor cu conditia sa fie ascultat, ceea ce nu e cazul la Steaua.
    Nu mai vorbim de faptul ca in atacul Stelei, Neaga nu a facut cecat act de prezenta de cand a reveni (a fost excelent inainte de a pleca), iar Dica are putine sclipiri in schimb te saturi numarandu-i pasele gresite.
  • 0 (0 voturi)    
    O tara de oi, cu un sincur mare pastor !!!! (Miercuri, 19 septembrie 2007, 13:04)

    dany [anonim]

    Fratilor !!!!!!!! Acesta este inca un exemplu a "inteligentei" acestui cioban, care (fereasca DUMNEZEU) sa ajunga si primul cioban al tarii. Ne asteapta zile negre rauuuuuuu !!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Hai Steaua! (Miercuri, 19 septembrie 2007, 13:41)

    Martin05 [anonim]

    Eu cred in Steaua, iar cine nu crede inseamna ca nu e suporter, citind toate comentariile celor dinaintea mea, mi se face sila, parca ar fi toti tate. Calmati-va domnilor si fiti suporteri, incurajati echipa. Hai Steaua!
  • 0 (0 voturi)    
    Rasu-plansu' (Miercuri, 19 septembrie 2007, 15:41)

    Un suporter rapidist [anonim]

    Ce poti spune?! Da, oieru' are o problema in general, cu viata asta in special ca nu l-a facut Axis Mundi sau altea asemenea (dar se crede chiar mai mult de atat). Trecem peste modul in care face frazele nu mai sus decat "fara Zaharia si cu Badoi". Eu la un lucru ma gandesc. Daca tot zice el cine sa intre in "primul 11", ce mai cauta antrenorii la Steaua, fie ei cine ar fi?! Am auzit o chestie interesanta mai demult, ceva de genul, Becali a inceput sa creada ca sepricepe la fotbal. Diferenta intre antrenorul care sta pe banca unei echipe si deci si a Stelei si oier e ca primul e profesionist, cel putin in teorie iar el, ei bine el este el si atat! (adica un personaj pe care il poti privi ca sa poti citi ... se intelege ce... Nu poate naste decat zambete aparitia sa. Cine asteapta mai mult e naiv. Totusi ar trebui sa i se recunoasca si meritele, asa cum e el a facut ce a facut si si-a atins scopurile: Steaua in UCL, a crescut in sondaje ingrijorator etc.
  • 0 (0 voturi)    
    of of...mai mai (Miercuri, 19 septembrie 2007, 15:43)

    gogu [anonim]

    @Martin05...domnule suporter adevarat, cred ca doar daca ai mintea ciobenului poti sa sustii o echipa fara sa te influenteze kkturile care se intampla in sanul echipei

    echipa trebuie sustinuta, dar nu trebuie incurajate practicile astea de 2 lei si-o creta pe care le promoveaza ciobenu
  • 0 (0 voturi)    
    steaua (Miercuri, 19 septembrie 2007, 19:15)

    tudor alexandra [anonim]

    hai steauaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    opriti caderea ''STELEI''! (Miercuri, 19 septembrie 2007, 19:52)

    aryana [anonim]

    Eu nu-l pot cataloga pe HAGI ca nefiind un bun antrenor(cred ca are cateva idei in cap),ci mai degraba l-as eticheta ca nefiind un bun profesor.Lacunele din exprimarea dificila si lipsa unui vocabular adecvat il fac de neinteles de catre jucatorii la fel de scoliti ca si el.Cand ai ca sfatuitor pe ''antrenorul Becali'',atotstiutorul,e greu sa crezi ca STEAUA va mai putea face performanta.Si totusi de ce accepta Hagi atata umilinta?Din pasiune si dragoste pt. STEAUA sau pt. bani?
    In urma unui esec la Praga,Becali isi va calca pe sentimente si il va demite pe Hagi,cu toate ca se vehiculeaza o clauza de 3 mil. $ in contractul semnat intre cei doi.Bine ar fi ca STEAUA sa castige iar Hagi sa isi dea demisia si sa il lase antrenor pe BECALI. Se zvoneste ca Hagi ar ramane in continuare antrenor pt.ca GIGI sa nu -si deterioreze relatiile familiale(sotiile celor doi sunt bune prietene ,iar mama lui gigi il sprijina pe Hagi) si ca pt. DICA va fi ultimul meci la STEAUA. Ramane de vazut! In locul lui Hagi ,eu as face echipa fara LOVIN si O. PETRE, as risca sa fac echipa fara ajutorul lui JIJI.
    Ori la bal ori la spital.,daca tot il va da afara.Daca HAGI ar avea echipa de partea lui ar fi fost un avantaj ,dar asa putine sanse. SUCCES STEAUA! SPER SA FACEM MACAR ACUM UN JOC BUN,si sa jucam si noi ceva,dar parca vad ca vom fi umiliti.Totul depinde de echipa!