Ce a inteles sora-mea din jocurile pe calculator. Top 20

de     HotNews.ro
Miercuri, 19 septembrie 2007, 0:00



1. Cand intri intr-un oras, persoana cea mai aproape de intrare iti va ura “Bun venit” si iti va spune cum se numeste.
2. De obicei, oamenii nu se supara daca intri in casele lor neanuntat si nu-I intereseaza daca le umbli prin lucruri.
3. Daca te urmareste politia, mergi cat poti de repede. Politistii se plictisesc dupa trei minute sa se mai tina dupa tine.
4. Hrana vindeca toate ranile. Totusi, ranile la cap e preferabil a fi vindecate pasind peste pe o cutie cu o cruce rosie.
5. A manca dureaza maxim 2 secunde si e ceva foarte simplu, te asezi pe mancare.
6. Daca mananci ciuperci te faci mai inalt, dar daca maninci flori poti arunca cu un glob de foc.
7. Recipientele cu simbolul radioactivitatii explodeaza daca tragi in ele.
8. Sanii mari nu le incomodeaza pe femei sa fie foarte bune la arte martiale sau la alergat.
9. Poti sari de pe o cladire inalta de zece metri fara sa patesti nimic, dar e dificil sa treci de un scaun.
10. Exista foarte multe usi pictate pe pereti
11. Grenadele sunt foarte usor de gasit in baruri, cazarme si chiar in scoli, cauta-le dupa usa
12. Cu cat omori mai multi oameni cu atat devii mai puternic
13. Dupa ce mor, oamenii se decompun rapid si au tendinta sa lase in urma lor chei si arme
14. Un cutit in spate face cat trei gloante in fata
15. Foarta multa lume vorbeste in aforisme.
16. Toate hainele ti se potrivesc
17. Usile de lemn rezista si in fata unui lansator de grenade. Ele se deschid doar cu cheia.
18. Am impuscat un negustor iar apoi m-am mai intalnit cu el de patru ori. M-a salutat foarte politicos de parca nimic nu s-ar fi intamplat.
19. Masinile nu mai functioneaza in momentul in care iau foc, altfel, poti sa le lovesti strasnic.
20. Daca vrei sa nu te vada nimeni stai ciuci

Culese de pe diverse forumuri








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


136 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    joc (Miercuri, 19 septembrie 2007, 20:27)

    obi [anonim]

    7. Recipientele cu simbolul radioactivitatii explodeaza daca tragi in ele

    Tare!
  • 0 (0 voturi)    
    vasilica mielusel (Miercuri, 19 septembrie 2007, 21:45)

    vasilica mielusel [anonim]

    8. Sanii mari nu le incomodeaza pe femei sa fie foarte bune la arte martiale sau la alergat ... sau chiar in pat :))))))
  • 0 (0 voturi)    
    pentru Andrei:) (Miercuri, 19 septembrie 2007, 22:13)

    nana , dar pentru andrei [anonim]

    nu-ti face cont la Second life:)
  • 0 (0 voturi)    
    Mai multe (Miercuri, 19 septembrie 2007, 22:14)

    ddd [anonim]

    O parte din ele sunt de aici:
    57 Things We Know From Playing Video Games
    http://www.gamerhelp.com/article_viewer.cfm?article_id=129180&t ype=feature

    "51. If in combat, your enemies will usually stand around and wait patiently as you go through your rucksack looking for your rocket launcher."
  • 0 (0 voturi)    
    Excelenta compilatie, de retinut ! (Miercuri, 19 septembrie 2007, 23:13)

    Sorin Aradean [anonim]

    De mare finete culegerea de constatari, denotind absurditatea designerilor acestor jocuri, pretinse "lumi virtuale" (sic!)
  • 0 (0 voturi)    
    copy/paste (Joi, 20 septembrie 2007, 13:54)

    yeahright [anonim]

    Nu sunt culese de pe diverse forumuri, ci sunt toate luate, cu maxim de efort, de pe o singura pagina. Este vorba de linkul postat de ddd mai sus si care a aparut ieri pe digg. Jurnalism de inalta tinuta.
  • 0 (0 voturi)    
    link-ul (Joi, 20 septembrie 2007, 15:11)

    alhambra [anonim]

    ei, totusi, recunoasteti c-a facut efortul de a traduce ce apare in link-ul de mai sus, din engleza :))
  • 0 (0 voturi)    
    da (Joi, 20 septembrie 2007, 16:08)

    x [anonim]

    dar degeaba. tipul asta de jurnalism ieftin ma indeparteaza de hotnews.
    top 10, top 20, top 100. sucks
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru alhambra (Vineri, 21 septembrie 2007, 2:14)

    Tiberiu [anonim]

    Ca ce chestie jurnalism ieftin? Se numeste "culegere" domnule,sau domnisoara,sau ce-oi fi ...d-aia exista asociatii specializate de la care mii de site-uri,ziare,posturi de televiziune si radiouri preiau informatiile si stirile fata facute...pe mine unul m-a amuzat acest articol si cu siguranta nu l-as fi citit in alta parte,fiindca nu AM TIMP SA ORBECAI de nebun prin vastitatea internetului...in principiu treaba jurnalistului e sa alerge dupa informatii si stiri,astfel incat eu sa dau doua click-uri si am acces la informatie pentru care as fi alergat ore intregi ...daca neaparat trebuie sa criticati ceva,atunci criticati modul in care este exercitata functia de agenda-setting aflata sub controlul total al mass-media..asta da..dar nu ca INFORMATIA ESTE PRELUATA....sunteti absurzi,sau stupizi,nu mi-e clar...chiar sunt curios ce intelegeti voi prin jurnalism "scump",daca asta e ieftin...sa compuna ziaristii cantecele si poezele,creatii proprii ad-literam,sau cum?
  • 0 (0 voturi)    
    Amice (Vineri, 21 septembrie 2007, 11:03)

    yeahright [anonim]

    Nu este nici o "culegere" atunci cand iei un articol scris de altcineva, il traduci si il publici fara sa atasezi nici o referinta sau un link catre materialul original. Astfel de practici nu au nici o legatura cu "vastitatea internetului", ci cu etica editoriala si ,as putea adauga, cu un minim de decenta.
    Poate s-ar face si la noi jurnalism cu oameni onesti daca nu ar sari mereu tot felul de yesmani sa apere si sa incurajeze plagiatul.
  • 0 (0 voturi)    
    @ tiberiu (Vineri, 21 septembrie 2007, 17:39)

    alhambra [anonim]

    draga tiberiu, ce naiba, nici nu mai stii unde citesti ce citesti si te si repezi sa sfarteci :))
    poate-ai vrut sa comunici cu ''punctul 8''; eu sunt la ''punctul 7'' (vezi mai sus); again, :)))))) (sau poate ti-a placut nick-ul meu ;))