Sfaturile lui Teodor Atanasiu catre liberali: ''Va trebui sa mergem inainte la guvernare, daca vin ceilalti, o sa aveti toti dosare penale''

de D.G.     HotNews.ro
Duminică, 14 octombrie 2007, 0:00



Fostul ministru al Apararii, Teodor Atanasiu ii sfatuieste pe alesii locali liberali din Alba sa mearga inainte la guvernare, pentru ca "daca vin ceilalti, toti liberalii vor avea dosare penale”, relateaza NewsIn.

Atanasiu, in prezent presedinte al PNL Alba s-a intalnit, sambata seara, la Aiud, cu alesii locali liberali, carora le-a spus ca PNL trebuie sa se situeze dupa alegerile europarlamentare pe primele doua locuri in Romania. “Va trebui sa mergem inainte la guvernare, daca vin ceilalti, o sa aveti toti dosare penale”, le-a spus Atanasiu liberalilor.

Potrivit presedintelui PNL Alba, pentru ca cetatenii sa afle ceea ce a facut guvernarea PNL ”primarii liberali, cei mai credibili primari la aceasta ora trebuie sa faca eforturi timp de o luna si jumatate pentru a demonstra alegatorilor aceste infaptuiri”.

Anul trecut presedintele Traian Basescu, a trimis ministrului Justitiei cererea privind inceperea procedurilor legale pentru urmarirea penala a lui Teodor Atanasiu, ministrul Apararii.

Decizia sefului statului avea la baza concluziile raportului intocmit de Comisia speciala instituita in urma sesizarii facute de catre Parchetul General de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie pentru analiza plangerilor penale referitoare la savarsirea unei infractiuni in exercitiul functiei de catre Teodor Atanasiu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


106 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Gura pacatosului... (Duminică, 14 octombrie 2007, 13:04)

    vali [anonim]

    ... adevar graieste !
    Atanasiu confirma astfel ca PNL-ul e plin de infractori.
  • 0 (0 voturi)    
    Mafia (Duminică, 14 octombrie 2007, 13:09)

    Petrovici [anonim]

    Gura pacatosului adevar graeste.Dupa palatele grofilor Remes si Ion Muresan cine stie ce au mai facut mafiotii oligarhi. Stie el ce stie de da aceste sfaturi.Dar lasa ca vine Catani si "Incoruptibilii" anilor 30 din America si o sa faca curatenie si in Romania. Spunea cineva ca chiar daca l-ar dobora pe basescu, spiritul lui ramane si n-o sa se mai flandure mafiotii pe spinarea amaratilor de romani jefuiti mai rau ca in codru.O sa caste si UE la noi, cu ultimele nenituri din Europa dar primii la coruptie, palate, limuzini, nunti la Roma si alte multe..
  • 0 (0 voturi)    
    Aberatii (Duminică, 14 octombrie 2007, 13:10)

    solomon [anonim]

    Atanasiu bate campii! A fost cercetat pt. o prostie, il luase gura pe dinainte cu acuzatii fara dovezi la adresa Adrianei Saftoiu. In ultima clipa cand Basescu mai putea sa-l repuna in functie, liberalii au cedat Ministerul Apararii la PD, l-au zburat pe tanarul sef de la AVAS si l-au inscaunat pe el, pt. ca in postul respectiv trebuia un "tovaras" de incredere, nu-i asa? Acum face demagogie pe acest incident, care nu poate fi comparat sub nici o forma cu spaga filmata a lui Remes!
    Cine este cinstit, nu are de ce sa se teama. Si acum mai sunt in PNL oameni profesionisti si corecti, ex. Victor Paul Dobre, Ilie Bolojan si multi altii. Pacat ca PNL a fost confiscat de Tariceanu si clica din jurul lui.
  • 0 (0 voturi)    
    pt. Petrovici (Duminică, 14 octombrie 2007, 13:18)

    gigi [anonim]

    Din pacate, la noi si Cattani are palatzel si masina "puternica". Deh, or fi moshtenire ... "Spiritul Basescu" zici? Poate shpritzu' Basescu. Iti zic si tie, casca ochii frate! Atata timp cat votam baieti cu ochi albastri pe motiv ca au cojones avem conducerea pe care o meritam.
  • 0 (0 voturi)    
    Pa (!) pionul din AVAS, va vorbeste tot pe nas. (Duminică, 14 octombrie 2007, 13:32)

    Poetul prozaic [anonim]

    Pionii cu papioane
    Se dau demni ...de lighioane,
    Scot pe nas sfatul cel mare:
    -Sa ramanem taratoare,

    Pe drumul, de viatza scurta,
    Spre umilinta, pe burta,
    Sa facem din guvernare
    Doar o PAZA de dosare !
  • 0 (0 voturi)    
    atanasiu (Duminică, 14 octombrie 2007, 15:18)

    adrian [anonim]

    Bai PNL, daca ai ajuns sa itzi dea sfaturi oligofrenul Atanasiu este clar ca esti pe derdelus. Astept cu nerabdare orice scrutin va veni ca sa vad cum va duceti vertiginos undeva spre 4,9 %, de unde nu mai exista scapare!
  • 0 (0 voturi)    
    Saracul Theo! (Duminică, 14 octombrie 2007, 17:13)

    Dan Simedru [anonim]

    Ii nacajit, saracul, ca tocmai acum cand avea de gand sa se imbogateasca, PNL, o dat-o in bara cu Patricienii si Molicenii, si nu au putut desfinta DNA-ul, iar visul lui de cand a cucerit conducerea Filialei Alba PNL, cu ajutorul nemijlocit a fostului coleg de liceu si facultate Vasile Paun, transformat de revolutia din 89(am vrut sa spun lovitura de STAT),in ditamai spion militar, sefut la DGIA,de a vinde la rusi, Coreia de Nord, sau Iran, Penetenciarul Aiud, nu se face realitate, si acesta este unul dintre cosmarurile lui, ca nu-i place pensiunea complecta din Aiud!
  • 0 (0 voturi)    
    Vai de capul lui. (Luni, 15 octombrie 2007, 0:23)

    Alex [anonim]

    Nu isi da seama cat de penibil suna? Nu-i nici o problema cu Remes si Muresan, e o problema ca legea e mai presus de PNL si si-a permis sa intre in gradina acestui partid. Ma rog, ca sa nu generalizez, si-a permis sa intre in tagma din jurul lui Tariceanu.