Korodi: Vom avea o iarna blanda, dar mai friguroasa decat cea de anul trecut

de B. Blagu     HotNews.ro
Miercuri, 24 octombrie 2007, 0:00



Ministrul Mediului, Attila Korodi, a afirmat miercuri ca prognozele pentru urmatoarea jumatate de an arata ca iarna care urmeaza va fi putin mai friguroasa decat cea trecuta si ca precipitatiile cazute vor elimina aproape in totalitate deficitul de apa inregistrat dupa seceta din timpul verii.

In ceea ce priveste temperaturile, Korodi spune ca acestea vor fi mai apropiate de cele normale pentru perioada de iarna.

Primele temperaturi negative si primele ninsori, in mare parte a tarii, sunt asteptate doar in decembrie. Iar in ianuarie 2008 se estimeaza ca temperaturile se vor situa peste media normala.

Tot in ianuarie, este de asteptat ca precipitatiile sa depaseasca media numai in vestul tarii.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


122 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Vreau zapadaaaaa (Miercuri, 24 octombrie 2007, 12:51)

    Marius [anonim]

    multaaaa
  • 0 (0 voturi)    
    zapada multa (Miercuri, 24 octombrie 2007, 12:58)

    da [anonim]

    Si euuuuuuuuuuuuuuuu
  • 0 (0 voturi)    
    interesant.. (Miercuri, 24 octombrie 2007, 13:00)

    sanki [anonim]

    Iarna blanda, dar friguroasa.. Hotarati-va, ori una, ori alta.. Blanda, dar friguroasa..
  • 0 (0 voturi)    
    pentru sanki (Miercuri, 24 octombrie 2007, 13:27)

    mo [anonim]

    adica va fi blanda comparativ cu iernile normale, alea cu ger si muuuulta zapada, dar va fi mai rece decat aia de anu trecut. ce nu-i clar?
  • 0 (0 voturi)    
    tot pentru sanki (Miercuri, 24 octombrie 2007, 13:44)

    gogu [anonim]

    Nu intelegi : daca va fi blanda vor spune : am avut dreptate !
    Daca va fi friguroasa vor spune : v-am zis eu ????

    E ca la horoscop : veti avea mult noroc in perioada urmatoare, dar mare atentie la ghinioanele care va pandesc la tot pasul !
    hahahaha !
  • 0 (0 voturi)    
    Ora exacta (Miercuri, 24 octombrie 2007, 14:28)

    mmdd [anonim]

    Vad ca-i mananca painea fetei de la Meteo, nulitatea asta de protejat al lui Borbely. Pe cand o sa dea si ora exacta???
  • 0 (0 voturi)    
    strang indienii lemne! (Miercuri, 24 octombrie 2007, 16:25)

    meteorologul [anonim]

    Raspunsul meteorologului veni imediat:
    "Strang indienii la lemn de foc ca nebunii, dom'le!"
  • 0 (0 voturi)    
    angajati un corector (Miercuri, 24 octombrie 2007, 17:38)

    cap limpede [anonim]

    In titlu: "dar mai friguroasa decat cea de anul trecut"
    Mai jos: "iarna care urmeaza va fi putin mai friguroasa decat cea trecuta"
    E atat de clar ca e aproape confuz. Cine a scris stirea asta? Probabil portarul de la HotNews, putin dus cu sorcova...
  • 0 (0 voturi)    
    \\?? (Miercuri, 24 octombrie 2007, 22:15)

    io [anonim]

    pai nu ziceau ca o sa fie cea mai calduroasa iarna din ultimii 20 de ani ???
  • 0 (0 voturi)    
    . (Joi, 25 octombrie 2007, 13:58)

    diana [anonim]

    cea mai calduroasa din ultimii 120 de ani. sau asa se vorbeste
    la tv.
  • 0 (0 voturi)