"Fiara" s-a intors in Ghencea

Marius Lacatus - antrenor principal la Steaua!

de     HotNews.ro
Duminică, 28 octombrie 2007, 0:00


Foto: Rompres

Dupa esecurile cu FC Sevilla, in Liga Campionilor, si Universitatea Cluj, in Liga Intai, patronul Stelei a decis sa faca schimbari la conducerea echipei. Astfel, finantatorul l-a contactat pe Marius Lacatus, liber de contract dupa demisia de la UTA, pe care il va aduce in locul italianului Massimo Pedrazzini, cel care va ramane in echipa tehnica pe postul de secund.

„Mi-am dorit dintotdeauna sa antrenez Steaua, echipa care a insemnat si inseamna totul pentru mine. Ma bucur pentru faptul ca mi s-a oferit aceasta ocazie si sper ca, impreuna cu echipa si staff-ul tehnic, sa readucem Steaua acolo unde ii este locul, in fruntea clasamentului”, a declarat Lacatus, in exclusivitate pentru site-ul oficial al Stelei.

Marius Lacatus a evoluat la Steaua in perioada 1983-2000, cu o pauza in intervalul 1990-1993, cand a fost legitimat in Italia la Fiorentina si in Spania, la Real Oviedo. La revenirea de la Real Oviedo, Lacatus a devenit capitan al Stelei, formatie cu care a castigat 10 titluri de campion al Romaniei si sapte Cupe ale Romaniei.

De asemenea, a castigat Cupa Campionilor Europeni, in 1986 si Supercupa Europei, in 1987.

Si-a incheiat cariera de fotbalist la FC National, formatie la care a si debutat ca antrenor principal. Ulterior, Lacatus a mai antrenat formatiile Otelul Galati, FC Brasov, Inter Gaz Bucuresti, Ceahlaul Piatra Neamt si UTA Arad.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


777 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    iarasi? (Duminică, 28 octombrie 2007, 13:05)

    URS [anonim]

    Oricat as vrea sa-l vad pe Laca la Steaua - avand succes - ma infurie faptul ca fiecare nume mare care vine la Steaua gireaza conducerea infamului jiji... Sper sa nu se intample
  • 0 (0 voturi)    
    Bietul Laca (Duminică, 28 octombrie 2007, 13:15)

    marius [anonim]

    Va fi o jertfa necesara pentru asigurarea prezentei partidului patronului in Parlamentul European.
    Iti urez totusi succes, d-le Lacatus!
  • 0 (0 voturi)    
    sper sa fie o decizie buna (Duminică, 28 octombrie 2007, 13:21)

    czone23 [anonim]

    sper ca decizia pe care a luat-o becali de al aduce ca antrenor la staeaua pe lacatus sa fie una buna nu ca cea a lui hagi care dupa ce a calificat steaua in liga la dat afara ca pe un caine sper sa nu faca aceasi greseala si cu lacatus ca dupa ce isi rezolva principiiile sa plece oricum ii urez multa bafta la staeaua ca antrenor si sper sa faca performanta ca si cum a afacut ca jucator HAI STAEAUA
  • 0 (0 voturi)    
    Naiv? (Duminică, 28 octombrie 2007, 13:26)

    weather [anonim]

    Sarmanul laca...Iti vine sa ii plingi de mila.Desi stie ce il asteapta.Pare o prostituata care se lasa supusa la perversiuni sexuale pentru un dolar in plus.
    Acun schizofrenia suporterilor stelisti va atinge cota maxima.Iar sansele de deces a acestei nefericite facaturi numita steaua sint si ele maxime
  • 0 (0 voturi)    
    ajaba... (Duminică, 28 octombrie 2007, 13:58)

    Liv [anonim]

    La Steaua nu antrenorii sunt de vina. Trebuie schimbat patronul. E prost de da in gropi. Crede ca daca are pitzule, si echipa merge. Ajaba se da mare pe posturi. Acu se vede cat lumineaza scafarlia lui.
    Adio bre ciobi!
  • 0 (0 voturi)    
    off (Duminică, 28 octombrie 2007, 14:01)

    irlandezu [anonim]

    Poate sa caute "JJ" antrenori cit o vrea. Problema nu sint antrenorii, ma rog nu numai ei, stim cu totii ca problema sta in mansarda lui. Acum isi cauta legitimitate fata de tot ce-l inconjoara, fie el politic sau sportiv. Din pacate ii dau lui Laca vreo 2-3 luni. Si mai din pacate "intaiul agricultor al tarii" n-o sa se dea NICIODATA la o parte, ca asa-i sta bine romanului de la virf. Un lucru e bun din toata treaba asta. Becali nu va fi niciodata presedintele tarii. Poate doar peste CAP-ul lui.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu fi naiv LACA (Duminică, 28 octombrie 2007, 14:09)

    naiv [anonim]

    Mi-as dori ca Laca sa nu cada in plasa ciobanului-general. Sper sa fi pus conditii clare ciobanului. Are cu ce sa negocieze. Ne are pe noi suporterii in spate.
    Sper sa imprime un stil agresiv echipei.
    LACA: Vrem SECTACOL!

    NU face compromisuri.....
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat, se putea mai bine (Duminică, 28 octombrie 2007, 14:09)

    JohnBur [anonim]

    Din pacate, Lacatus nu e mana forte de care avea Steaua acum nevoie.
    Laca, acum cat nu e prea tarziu, lasa-l pe Jijel sa isi franga gatul singur, altfel tu vei fi cel asupra caruia va fi aruncata vina!
    El va cadea in picioare in cazul unui esec, iar tu vei ramane cu imaginea unui antrenor care a fost demis din motive de incompetenta.
    Oare nu ai vazut ce s-a intamplat cu toti cei pe care suporterii i-au iubit foarte mult?
  • 0 (0 voturi)    
    Multi lateral dezvoltati.... (Duminică, 28 octombrie 2007, 14:46)

    suedezul [anonim]

    Romani sant natia cea mai capabila si complexa.Santem cu toti cei mai tari politicieni,oameni de cultura,actori,analisti politici ,critici de arta ,antrenori de marca.Santem deasemeni ce mai tari analisti financiari iar cei ce nu sant de acord cu analizele noastre ar trebui obligati de lege sa ne cedeze noua toate resursele lor financiare pe care sa le administram noi,poporul.Cum apare o vedeta cu priza la public gen Adrian Minune sau un sportiv cum a fost Hagi apar si optiunile,,poporului,, ADI-presedinte- Hagi-presedinte-.Nu conteaza ca IQ acestora este sub 24pct.ca nu sant in stare sa lege coerent doua fraze sau ca sant agramati ,ce conteaza este vointa noastra-Noi Decidem-.Cat il priveste pe Becali ar trebui sa va intre in capatana faptul ca el este cel care investeste in echipa si cel care hotaraste asupra investitiei este doar el.Daca ne place cumparam produsul (Bilete la meci) daca nu vom cauta alt produs care sa ne satisfaca gusturile.Parerea mea este ca Hagi nu are calitatile necesare unui antrenor de calibrul Stelei si ca venirea lui la echipa nu a fost benifica.Personal consider ca Lacatus va rezolva criza de la echipa deoarece pe langa faptul ca ,,fiara,,a fost un mare jucator,adevaratul simbol al Stelei,este si Un Mare Caracter ceea ce nu pot spune despre Hagi care impins la echipa de Gica Popescu dusman de moarte al Stelei a destabilizat echipa.
  • 0 (0 voturi)    
    pacat (Duminică, 28 octombrie 2007, 14:54)

    Adrian [anonim]

    O sa-l umileasca si pe el oierul...
  • 0 (0 voturi)    
    hai steaua (Duminică, 28 octombrie 2007, 15:21)

    emil [anonim]

    Laca meseria de antrenor e o meserie de barbat, asa ca fii barbat daca vrei sa duci Steaua acolo unde merita sa fie . Daca va face echipa JIJI ..., stralucirea ta castigata an decursul carierei tale va apune si esecul a-ti va fi aproape.Gandeste-te la Steaua si la tine.JIJI te foloseste pentru imagine si nu te va lasa sa lucrezi.
  • 0 (0 voturi)    
    Fugi pana mai ai timp ! (Duminică, 28 octombrie 2007, 15:23)

    g.capsuna [anonim]

    Lacatus, daca ai fi fost putin prevazator ai fi asteptat pana ar fi plecat de la echipa "VINOVATUL" , pe care eu il numesc "CIOBAN- VODA". Inca mai ai timp sa nu accepti oferta. Daca o faci risti sa fii tarat in mizerii si tot felul de neplaceri. Fugi pana mai e timp, Steaua ca sa-si revine trebuie sa plece "vanzatorul de iaurt" , pana nu pleaca el acolo nu va fi liniste si profesionalism.Ai fost un jucator mare cu blazon, nu te lasa tarat in noroi!
  • 0 (0 voturi)    
    Ciobanul si Fiara (Duminică, 28 octombrie 2007, 15:27)

    finlandezul [anonim]

    Sa vezi acu' distractie si subiecte de ziar...
    In ceea ce-l priveste pe suedezul de la 9 le cam amesteci mestere: capitalism de doi bani, sa-mi fie cu iertare. Faptul ca ai in proprietate ceva nu inseamna intotdeauna ca poti face ce vrei cu acel ceva. Cu alte cuvinte nu ai numai drepturi ci si obligatii mai ales cind acel ceva apartine cel putin din punct de vedere moral sau afectiv, spatiului public. Cu alte cuvinte, atunci cind Becali terfeleste in picioare imaginea Stelei, suporterii au dreptul la opinie.
    Iar faptul ca Lacatus ar fi un mare caracter, vorba unui personaj al lui Marin Preda: "pe ce te bazezi"? Eu credeam ca marile caractere nu intra in slujba la ciobani.
  • 0 (0 voturi)    
    Ce va agitati...... (Duminică, 28 octombrie 2007, 15:29)

    Bogdan_M [anonim]

    De parca Lacatus se duce pe degeaba....

    I-a intr/un an cat luam noi in 30....
    Si mare branza mai si face un antrenor...

    Bai da destepti sunteti....daca cautati simboluri nu le veti gasi
    in fotbal...Fuge unul cu mingea si primeste 400.000 E pt asta
    da cateva goluri si gata ii ridicati o statuie..

    Simbolul insuseste marile trasaturi ale unei natiuni,ca vitejia,forta de sacrificiu,curaj,onoare,cinste...

    Daca vreti simboluri uitati/va la STefan cel Mare,Mihai Viteazul,
    Horea via Nicola Ursu,Corneliu Zelea Codreanu,Maresalul Ion Antonescu...

    Ei sunt simboluri,ei caci s/au sacrificat ca Iisus pe cruce pt acest popor,lor ridicati/le statui nu unor jucatori,antrenori sau patroni de fotbal...

    Jucatorii,antrenorii,patronii sunt opera desavarsita a mass/mediei care dupa ce a anulat adevaratele simboluri a incercat cu succes sa ii redea poporului o noua identitate...

    Cand veti vorbi despre acesti oameni,atunci veti fi intr/adevar romani pana atunci un popor de microbisti...
  • 0 (0 voturi)    
    Nu dati in Lacatus (Duminică, 28 octombrie 2007, 15:43)

    gica [anonim]

    Comparatia cu prostituata mi se pare extrem de deplasata. Daca voi ati fi antrenori ati rata sansa de a prinde cateva meciuri de Champions League?
    Lui jiji aveti ocazia sa-i dati cu flit la europarlamentare. Si nu numai.
  • 0 (0 voturi)    
    o alta stea pe cale sa fie stinsa de becali gaura neagra??? (Duminică, 28 octombrie 2007, 16:08)

    nuclearu [anonim]

    A avut nevoie de mult curaj Lacatus sa vina aici...desi becali a bagat multi bani in steaua el este cel ce ii este dator cel mai mult echipei alungandu-l pe Hagi si influentand major jucatorii si formatiunea de joc.Jiji trebuie sa inteleaga ca nu mai este oierul sef si trebuie sa angajeze niste oameni capabili sa antreneze o echipa cu un astfel de potential si in special:SA NU-I ALUNGE.Daca se mai intampla inca odata un episod asemanator al celui cu Hagi , antrenorul stelei va fi in cel mai bun caz un strain care nu a auzit in viata lui de omul care desi a readus Steaua in Champions League distruge incet incet echipa Steaua Bucuresti!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Iute (Duminică, 28 octombrie 2007, 16:39)

    Alex [anonim]

    Lacatus, simbolul Stelei precum Dumnezeu simbolul religiei. Indiferent de ceea ce se va intampla nimeni nu o sa se atinga de imaginea lui Lacatus. Este imposibil sa crezi ca cel care a iubit Steaua precum propria familie va face ceva rau echipei sale de suflet. Gigi Becali simte cum se strange latul. Cine l-a mai vazut pe Becali sa faca declaratiile pe care le-a facut in ultimele 2 saptmani? Respect spiritul intreprinzator al domnului Becali dar trebuie sa-si dea seama ca nu e bine sa dai cu batu-n ciorba. TE IUBIM LACATUS!
  • 0 (0 voturi)    
    Nord catre nord m.9 catre m.13.. (Duminică, 28 octombrie 2007, 16:44)

    suedezul [anonim]

    Stimate filandez ,am sa-ti dau unul din argumente :Este cunoscut faptul ca Valentin Ceausescu a fost unul dintre cei care au sprijinit echipa Steaua in drumul ei catre performanta,Cupa Campionilor 86 si Super Cupa Europei 87.Acest V.C.in afara de un suporter stelist , stelist cu suflet mare care a luptat sa il aduca pe HAGI la echipa ,un tip fara fasoane de ,,cocon domnesc,, un timid,un om care nu a facut politica ,dupa revolutia din 1989 ajunsese un marginalizat un om fara locuinta ,fara servici iar singura lui vina era ca se nascuse in familia dictatorului.Singurul om care ia intins o mana de ajutor a fost Lacatus care ia permis sa locuiasca in apartamentul sau ajutandul si financiar .Hagi insa ia intors spatele uitand ca fara ajutorul lui V.C.poate nu mai era ceea ce este.
  • 0 (0 voturi)    
    mitica si ai lui... (Duminică, 28 octombrie 2007, 17:04)

    vasy [anonim]

    cred ca fotbalul e inventat de ei si e ograda lor de joaca. de aia avem rezultatele pe care le avem. tovarasi va dorim mult de tot sa intelegeti ca noi tinem in primul rind cu cei care au fost pe teren si ei au facut actorii principali nu ca acum actori/patroni dupa copertina si in culise. laca si altii ca el au demonstrat noua ca sint o familie si au avut rezultate in grup, acum familia e numai jiji oaie cu mitica , familie din care noi nu vrem sa facem parte. credeti ca banii pot cumpara tot?
  • 0 (0 voturi)    
    Haide "U" (Duminică, 28 octombrie 2007, 17:05)

    donkey [anonim]

    Pacat de echipa voastra dar s-a dus in jos cu cit si-a bagat dracugi coada mai mult.Sper ca infringerea de ieri sa-l trezeasca dar nu stiu daca v-a rezista, iar anul asta s-ar putea sa nu jucati in afara tarii. Pacat de jucatori si de suporterii "normali"
    HAIDE "U" si PROVINCIA!
  • 0 (0 voturi)    
    Suedezului (Duminică, 28 octombrie 2007, 17:27)

    finlandezul [anonim]

    Draga vecine, exemplul pe care l-ai dat dovedeste, desigur, oaresce omenie la Lacatus, nu contest. De aici pina la "Un Mare Caracter" mai e, insa, drum lung.
    Nu inteleg, totusi, cu cine a trebuit sa lupte V.C ca sa-l aduca pe Hagi la Steaua.. Hai sa fim seriosi. VC a adus atunci la Steaua pe cine a vrut si nu putea sa zica nimeni "nu". Regimul comunist avea nevoie de rezultate sportive foarte bune pe plan extern, e limpede de ce.
    Asa ca nu cred ca Hagi ii datoreaza foarte mult lui VC - iar daca nu l-a ajutat dupa revolutie, cine stie, o fi avut si el motivele lui.
    Oricum, eu nu-l apar pe Hagi: si el a dovedit cit e de naiv, cind a acceptat sa lucreze pentru cioban.. Asta e. Iar pe Lacatus o sa-l vedem acum cit de mare caracter e :). Numai bine din Helsinki.
  • 0 (0 voturi)    
    PR, Becali, Romania (Duminică, 28 octombrie 2007, 17:36)

    hahalerian vitelaru [anonim]

    Unii stiu ce inseamna PR. Becali, nu stiu ce firma de consultanta platesti pentru imaginea ta, INSA faptul ca tu folosesti imaginea Steaua si a fostelor glorii nu-ti va face niciodata imagine in sufletul adevaratilor stelisti. Hagi si Laca sunt doar instrumente pentru planurile tale meschine. Noi, toti care iubim Steaua, toti care avem putin creier si nu facem parte din clica ta de cocalari manipulati electoral NU PUNEM BOTUL. Hagi & Laca vor ramane mereu in inima noastra, chiar daca tu i-ai umilit si-i vei umili in continuare. BA, BECALI, VREM PERFORMANTA LA STEAUA, NU SPECTACOL LA PROTV CU TINE. NU TE VOTAM, SA FIE CLAR.
  • 0 (0 voturi)    
    Remember (Duminică, 28 octombrie 2007, 17:44)

    cornel [anonim]

    Mai fratilor,care ii tot dati cu imblinzirea lui Becali de catre fiara:nu uitati ca LACATUS A FOST PRESEDINTE LA STEAUA.A fost atunci scuipat afara ca o masea stricata dupa ce tot timpul mandatului fusese doar un om de paie.DECI
    1.Lacatus stie unde se duce si ce il asteapta
    2.Nici o sansa sa faca mai mult intru indreptarea lui Becali decit a facut atunci.Mai ales ca intre timp nebunu parca si mai a innebunit.
  • 0 (0 voturi)    
    pt.steaua (Duminică, 28 octombrie 2007, 18:40)

    sebi [anonim]

    lacatus va face performanta la steaua daca este lasat in pace de becali iar, jucatorii sa fie alaturi de ,,fiara,,
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat de Steaua... (Duminică, 28 octombrie 2007, 19:09)

    tristu\' [anonim]

    Cu parere de rau, ca stelist de 30 de ani, nu pot decat sa ma intristez a propos de faptul ca la Steaua devin antrenori toate rebuturile pe care meseria asta leda in ultimii ani in Romania sau aiurea.
    Hagi a fost un jucator minunat. Ca antrenor a esuat in totalitate pana acum... Saracu', inca mai crede ca va ajunge cineva in meseria asta... Din punctul asta de vedere e deja un rebut... Pacat
    Lacatus a fost unul dintre jucatorii care schimau soarta meciului, daca era nines servit de Boloni. Ca antrenor este deja un rebut...Nu are nici un rezultat, cat de mic...
    Vai de Steaua ca, colac peste pupaza, il mai are si pe Gigi...
  • 0 (0 voturi)    
    Ptr. hahalerian vitelaru (Duminică, 28 octombrie 2007, 19:36)

    tzuptzup [anonim]

    Firma de PR a lui Becali se numeste Viorel Hrebenciuc.
  • 0 (0 voturi)    
    Ai grija Laca!!! (Duminică, 28 octombrie 2007, 19:47)

    cristi22 [anonim]

    Sper ca Lacatus sa nu fie noua victima a ciobanului.
    LACA, FARA COMPROMISURI.
    Noi toti stelistii avem incredere in tine
    BAFTA!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Din Halmstad catre Helsinki (Duminică, 28 octombrie 2007, 19:58)

    suedezul [anonim]

    Vecine o proba poate mai concreta asupra caracterului ,,maret,,a lui Hagi : dupa ce Piturca a calificat Nationala la Euro 2000 Hagi ia instigat pe G.Popescu,D.Petrescu ,Stelea si impreuna l-au silit pe M.Sandu sa il demita pe Piturca din functia de antrenor al nationalei amenintand ca nu se vor mai prezenta la echipa daca nu pleaca Piturca.M.Sandu sa conformat si ce a urmat stim cu toti,opt ani fara calificari.
  • 0 (0 voturi)    
    ce oier bah ? (Duminică, 28 octombrie 2007, 20:31)

    io [anonim]

    15 ani am fost fan Steaua pana sa ajunga Fecali antrenor, jucator si patron de turma, nu numai de oi. PACAT!
  • 0 (0 voturi)    
    bravo laca (Duminică, 28 octombrie 2007, 20:56)

    p.m. [anonim]

    laca ai dat dovada ca esti un adevarat stelist.ai dat dovada de curaj,mai ales acum cand steaua trece prin momente f.grele.da tot ce ai mai bun si scoate echipa din impas.sigur poti.da curaj baietilor ca le trebuie.avem jucatori f. buni si cred ca nu e de vina decat moralul.imvatai sa fiefiare.toti stelisti te iubim.pl.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu te baga (Duminică, 28 octombrie 2007, 21:48)

    un prieten [anonim]

    Daca vrei sa nu te faci de cacat nu te baga cu imbecilul.Noi pe
    vremuri jucam Poker impreuna cu Victor.Eu am pierdut tu ai
    cistigat dar nu uita !Cu analfabetul nu te baga.E idiot si o sa
    traga dupa el.Un prieten vechi.
  • 0 (0 voturi)    
    Rai mai sunt unii!! (Luni, 29 octombrie 2007, 1:00)

    parazitu [anonim]

    Priviti realitatea! Oricine e antrenor tot jiji face echipa asa ce sa mai criticam! Pana nu pleaca bosul, tot un rahat! La dat pe Bostina care e un jucator mare si de care avea nevoie echipa! Si aduce o groaza de antitalente! Laca daca nu e tare pe pozitie nu va reusi decat sa-l pupe pe stimabilu acolo unde-l linge toata lumea!
  • 0 (0 voturi)    
    Forza Steaua! (Luni, 29 octombrie 2007, 2:24)

    Marius Mitu [anonim]

    Exista un schizoid, care raspunde la numele de weather, care, desi rapidist, isi pierde timpul pe forumuri dedicate Stelei. Atata ura gratuita si prostie ca la weather, mai rar!
    De ce nu te preocupa mai mult meciul propriei echipe si infrangerea de acasa, din seara asta, decat meciurile Stelei? Frustratule!
    Bravo Lacatus, bine ai revenit acasa!
  • 0 (0 voturi)    
    Forza Steaua! (Luni, 29 octombrie 2007, 2:36)

    Mihai [anonim]

    Lacatus, bine ai revenit acasa!
    Weather, esti un cretin!
  • 0 (0 voturi)    
    sa fie clar (Luni, 29 octombrie 2007, 8:04)

    gabone [anonim]

    din pacate, nici lacatus nu este inca antrenor. probabil ca o
    sa puna joarda pe cretinii din lot si-o sa scoata cite un
    rezultat, s-ar putea chiar sa prinda intertoto, dar pina departe
    mai e multa piine de halit.
    de fapt, nu avem nici un antrenor in romania. poate doar
    piturca - oricit ar fi el de taciturn, arogant si enervant, trebuie
    sa se stie ca el cunoaste meserie, sau macar se straduieste.
    in rest, doar boloni plus lucestii, poate si olaroiu. pe lucesti ii
    strica doar obiceiul de a da vina exclusiv pe "forte oculte"
    atunci cind pierd. fraze din familia "n-ar trebui sa vorbesc de
    arbitri, nici n-o fac, dar sa nu uitam ca ne-au furat, hotii si
    magarii si hapsinii pi**dii mamii lor etc." le sint mai la
    indemina decit barbatia acceptarii unei infringeri. hagi ar fi
    facut treaba daca era lasat s-o faca. el ar ajunge antrenor
    doar daca ar lua o echipa mica, eventual de juniori, carora sa
    le bage in cap niste lucruri elementare. vorbesc de lucrurile
    elementare din ziua de azi, nu de pasa cu latul si sutul cu
    siretul, pe care 98% dintre jucatorii nostri le repeta cu
    constiinciozitate, dar degeaba, la antrenamente. romanii se
    uita la tv la meciuri tari, ba chiar unii dintre ei eu ajuns sa le
    joace (si sa ia batai de generic), dar tot nu pricep cum se
    joaca fotbalul. romanii stiu doar sa "se aseze" in teren, nu sa
    "evolueze". in fine, multe din astea nu le zic de la mine, le zic
    si io de la un cunoscator, un tip care a jucat la nivel inalt, a
    vazut lumea si multi antrenori, dar care a fost destul de
    inteligent sa renunte si sa se apuce de afaceri. si ca sa inchei
    cu una de la mine, iata - cred ca adrian ilie ar trebui sa intre
    un pic pe teren, sa le arate ingimfatilor microcefali de la
    steaua ca nu tre sa ai iq-ul cit everestul, nici macar cit
    moldoveanu (vf.), ca sa duci mingea in careul adversarului.
    de unde ori o bagi tu, ori si-o baga el, ori o baga arbitrul. am
    zis!
  • 0 (0 voturi)    
    Prost (Luni, 29 octombrie 2007, 8:50)

    Eclesiastul [anonim]

    Alta victima la orizont...
  • 0 (0 voturi)    
    Valoarea Stelei??? (Luni, 29 octombrie 2007, 9:18)

    un roman [anonim]

    Cand va aud ca nu stiu care nu e de VALOAREA STELEI!! Hellooo people treziti-va sunteti in 2007..nu mai sunteti in anii '80. STEAUA E VARZA nu are jucatori. Hai sa fim seriosi chiar nu puteti sa ganditi cu capul..doar cu inima? Uitati-va si faceti diferenta intre o echipa in Champions League si Steaua. CHIAR NU VEDETI DIFERENTA??
    ASA E ROMANUL - Cel mai bun, frumos, destept, talentat..restul sunt fraieri ;)

    Intr-o tara normala oamenii:
    - nu scuipa pe jos;
    - nu scuipa in capul celuilalt cand merg la stadion;
    - fac dus in fiecare zi;
    - etc..
    Chestii de-astea generale.
  • 0 (0 voturi)    
    FIARA mananca CIOBANUL (Luni, 29 octombrie 2007, 10:27)

    aryana [anonim]

    Mi-as dori ca Laca sa aiba diplomatia de a-l face pe jiji sa inteleaga ca nu are aptitudini de antrenor principal,dar ca o parere din cand in cand e binevenita(?). Iar daca si acum unii jucatori vor alerga la patron pt. rezolvarea problemelor,atunci aia nu se pot numi jucatori ci doar niste neputinciosi pt. a face performanta.Lotul STELEI nu prea are valoare nici macar de Liga I, iar de C .L. in EUROPA nici nu mai vorbim.
    Ii doresc succes lui Laca si sper sa faca ceva bun,iar daca jiji nu-l lasa sa lucreze si ii pune piedici sa nu puna botul la savarina si sa iasa public la TV. intr-o conferinta de presa.
    FORZA STEAUA!
  • 0 (0 voturi)    
    liniste (Luni, 29 octombrie 2007, 13:48)

    lsd [anonim]

    ...presiune din partea lui Jiji o sa existe oricum, atata timp cat o sa se afle acolo :-(. Macar daca jucatorii Stelei ar intelege ca "se duc la vale" si ajutorul nu vine de la patron, ci de la profesor / antrenor... atunci poate n-ar mai alerga, ca niste bezmetici, sa se planga patronului si sa ceara interventii, cand sunt pusi sa munceasca. Au devenit niste mironosite de pension - rusinos si penibil :-( Mai bine-ar pune dracu' osul la treaba, pt ca Hagi, Laca si a lor generatie... poate ca n-au fost tocmai profesori universitari, dar de muncit au muncit, pe rupte ! Le-a mers mai bine sau mai prost, in diferiti ani, dar si-au dorit PERFORMANTA si au tras pentru ea!!!

    Il respect pe Laca pt ce a realizat - asta n-o s-o stearga nici un "oier". Nu-l inteleg de ce a venit acum, dar decizia ii apartine. Insa nici el, nici altul, n-o sa reziste daca presiunea vine din toate partile - patronul cel turbat, jucatori, suporteri si presa... Pb ca trebuie lasat sa-si faca treaba, motiv pentru care-i doresc sa aibe parte de inspiratie, bafta si LINISTE !!!

    Ah, da! ... si de o echipa care chiar vrea sa realizeze ceva, prin munca, mai mult decat prin aparitii in revistele de mondenitati
  • 0 (0 voturi)    
    pt suedezu... (Luni, 29 octombrie 2007, 23:50)

    din popor [anonim]

    Pai mai nene, fiecare tara are simbolurile si legendele ei, nu tre sa aiba IQ-ul peste suta ca sa fie un geniu, ca altfel se facea om de stiinta...Hagi este unic in istoria Romaniei si spre deosebire de Becali, el nu va fi uitat niciodata pe cand oierul mai are cativa ani de showuri si gata...nu-l mai stie nimeni...Pacat ca unii dintre noi romanii scuipam intotdeauna pe cei care ne-au adus multora dintre noi momente de fericire si de bucurie, n-am stiut niciodata sa ne pretuim valorile...Hagi a calificat Steaua in CL, competitie care pana acum 2 ani era un vis.....e prea putin pt tine??? Sau crezi ca Lacatus o sa se impuna si o sa faca el echipa??? Pana acum Lacatus a demonstrat mult mai putin in cariera de antrenor fata de Hagi...ramane de vazut daca o sa-l depaseasca....
  • 0 (0 voturi)    
    pt Laca (Marţi, 30 octombrie 2007, 11:02)

    yonutz [anonim]

    bravo laca esti un caracter tare capu sus
  • 0 (0 voturi)    
    Nu va m-ai luati de Lacatus (Marţi, 30 octombrie 2007, 16:20)

    KILER [anonim]

    Nu stiu de ce jiji m-ai are nevoie de inca o victima pe lista lui?
    Trebuia sa se autopropuna ca antrenor principal si sa-si aduca un secund adica un sclav pe cine sa de-a vina atunci cand echipa nu are rezultate.
    Oricum succes lui Lacatus.
  • 0 (0 voturi)    
    lacatus (Miercuri, 22 octombrie 2008, 22:28)

    flaviu [anonim]

    team iubit si te iubim,esti cel mai bun ai facut ceva pentru steaua dar nu tea lasat becali. te iubim tori stelistii.