VIDEO Sarkozy despre consilierul sau de imagine: ''Imbecil!''

de D. Mihai     HotNews.ro
Luni, 29 octombrie 2007, 0:00


Sarkozy si fosta sa sotie

Gafa de zile mari facuta de presedintele francez, Nicholas Sarkozy. Invitat in emisiunea "60 de minute" la televiziunea CBS, Sarkozy l-a facut imbecil pe secretarul sau de presa si s-a enervat pentru ca moderatoarea talk-showului, Lesley Stahl, l-a intrebat despre mariajul sau cu Cecilia - noteaza Le Monde.

Vizibil deranjat, presedintele francez a precizat ca nu are timp pentru un interviu atat de stupid. "La revedere, multumesc!", a adaugat Sarkozy, incercand sa puna capat discutiei incomode. "Ce a fost nedrept?" - a intrebat nedumerita, jurnalista. Presedintele francez nu i-a mai raspuns, preferand sa spuna doar: "Sa mergem!", parasind emisiunea.

Spre deosebire de fostul sau sot, Cecilia a dat doua interviuri presei, in care a vorbit despre mariajul cu presedintele francez si a demontat acuzatiile potrivit carora problemele in cuplu existau inca din timpul campaniei electorale.

Vezi un clip cu gafa presedintelui francez



"S-a petrecut ceea ce li se intampla unor milioane de oameni: intr-o zi, nu-ti mai gasesti locul in cuplu, care nu mai este esentialul in viata, nu mai merge. Am incercat sa recladim, sa punem familia pe primul loc, familia asta recompusa, despre care au vorbit toti. Am incercat totul, eu am incercat totul. Pur si simplu, nu se mai putea", a explicat Cecilia Sarkozy, esecul casniciei sale.

Divortul cuplului prezidential a fost anuntat cu doua saptamani in urma.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


93 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    corelatie (Luni, 29 octombrie 2007, 9:57)

    Cristi [anonim]

    Daca spunea presedintele Traian Basescu acelasi lucru iar sareau toti ca vulturii la gatul lui. Cum e posibil? S.a.m.d. Se intampla si la case mai mari si nu e asa o tragedie. Viata merge inainte. Dar cum tara noastra e populata de prea multi fitosi domne fereste sa ai vreun moment de sinceritate (ca gaozari si altele sunt destul degeaba se ascund sub diverse titulaturi, pentru bani si faina ar face orice, moralitatea apare numai cand da bine pe sticla) ca pac toata lumea iti sare in cap.
  • 0 (0 voturi)    
    Intrebare legitima? (Luni, 29 octombrie 2007, 10:52)

    AlxMAX [anonim]

    Clipul ala scoate din context reactiile lui Sarkozy. Ar fi trebuit sa includa si intrebarile puse de Ms Stahl. Oricum, reactia presedintelui nu mi se pare exagerata! Nici nu s-au decantat bine sentimentele despre divort, trebuie sa vina unul (si sigur nu unicul) sa te intrebe "Da' cu dragostea cum stai?" si la reactia ta sa se intrebe retoric "Da' ce-am gresit!" Mi se pare in acea situatie, in mintea moderatoarei era (si probabil inca este) o confuzie mare care amesteca viata privata cu cea publica!
  • 0 (0 voturi)    
    amandoi de 1 leu (Luni, 29 octombrie 2007, 10:54)

    SM [anonim]

    halal presedinti. adevarat spirit latin. mi-e greata.
  • 0 (0 voturi)    
    pentru SM (Luni, 29 octombrie 2007, 10:58)

    gigiB [anonim]

    ma bucur ca ti-e greatza. sper sa mori..
  • 0 (0 voturi)    
    La cratita (Luni, 29 octombrie 2007, 11:47)

    weather [anonim]

    Asa se intimpla cind isi baga femeile nasul....asa a fost si la noi.In principiu fameile se pricep la facut mincare si copii,orice altceva fiind o calamitate.
  • 0 (0 voturi)    
    RE: La cratita (Luni, 29 octombrie 2007, 12:26)

    brigantes [anonim]

    Weather, aici gresesti destul de mult. Nu toate se pricep la facut mancare si chiar mai putine la facut copii.
  • 0 (0 voturi)    
    @3 (Luni, 29 octombrie 2007, 12:52)

    viox [anonim]

    Mie nu mi-e rusine nici cu Base, nici cu Sarko. Sunt barbati adevarati, nu muieri...
    Oricum, asemanarea dintre cei doi mi-a adus aminte ca, in trecut, un alt mancator de rahat vroia sa-l ponegrasca pe Panait Istrate pe care-l asemana cu "cizmarul de Tolstoi" :)
    Mi se pare normal ca PNL-ul sa aiba slugi care sa incerce sa arunce cu noroi in Presedinte cu fiecare ocazie, dar ar trebui sa va selecteze cumva...
  • 0 (0 voturi)    
    nr1 si nr4 - Corelatie (Luni, 29 octombrie 2007, 12:54)

    Eu [anonim]

    Si cum se face ca intre orice articol de pe HotNews trebuie sa se faca corelatie cu BASESCU?

    Mai ales daca este scos ca un personaj pozitiv.

    O critica doamne fereste, si sar aplaudacii PD, cu texte de genul:

    >>ma bucur ca ti-e greatza. sper sa mori..

    Corelatie!!!
  • 0 (0 voturi)    
    deci: LOL (Luni, 29 octombrie 2007, 13:02)

    euro 2007 [anonim]

    Are "oo". Prefer genul asta de presedinte decit unul care invita sa-i numaram ce n-are.
  • 0 (0 voturi)    
    ziaristi iocriti (Luni, 29 octombrie 2007, 13:29)

    un roman [anonim]

    Atat timp cat nu pun intrebari strict legate de politica este normal sa primeasca raspunsuri pe masura. Probabil daca s-ar sti viata lor personala ar fi bine sa li se raspunda: dar sotia ce mai face? stie ca tu umbli nush pe unde? :))
    Ziaristi care nu stiu sa-si faca meseria, umbla doar dupa subiecte de scandal, subiecte tip "Libertatea", "ProTv", "Antena"
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Luni, 29 octombrie 2007, 13:54)

    Imperialistu' [anonim]

    Ce sa spun... extraordinara gafa. Omul nu avea chef sa raspunda la tot felul de intrebari stupide (cum bine le-a caracterizat) despre viata sa personala. Este presedintele Frantei, nu vreun personaj de telenovela.

    Bine ai facut, Sarko.
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru Weather @ 5 (Luni, 29 octombrie 2007, 14:59)

    Georgiana [anonim]

    Ei, nu toate femeile se pricep la copii si la facut mancare. Uite, de exemplu, daca mama dumitale se pricepea la copii nu te crestea atat de prost incat sa faci afirmatia pe care ai facut-o. Daca insa te referi doar la facutul copiilor, nu si la cresterea lor, te credem pe cuvant ca doamna mama ar fi meritat un premiu de excelenta pentru intreaga "activitate".
  • 0 (0 voturi)    
    un om politic (Luni, 29 octombrie 2007, 16:42)

    vasy [anonim]

    presedinte de stat nu mai are privacy, el a renuntat la acest bun in momentul depunerii candidaturii, se observa ca nu cei mai buni/tari oameni cu tinuta si pregatire ajung in virf, lumea e in cadere pentru ca se apeleaza la oameni crescuti sub interese, un om politic de natura personajului nu intelege si nu se ridica la pozitia avuta, e un jiji al frantei si presedinte pe deasupra, luati aminte
  • 0 (0 voturi)    
    Simplu (Luni, 29 octombrie 2007, 16:59)

    Marin [anonim]

    Faza-i atat de simpla, nu stiu ce se abereaza pe subiect
    atata. Consilieru lui a stabilit o treaba cu ziarista si ea a
    incalcat intelegerea. Gandire de ziarist: daca il intreb ceva
    personal si raspunde am subiect, daca nu raspunde si se
    enerveaza am subiect. Asa se face "jurnalism profesionist" si
    la noi si la ei. Mica ciupeala face subiectu atunci cand e greu
    sa faci mai mult. S-au plictisit spectatorii sa vada stiri cu
    politicieni care fac sau nu fac politici asa ca se prepara booby
    traps pentru politicieni, dupa ce le observa obiceiurile de a
    reactiona.
  • 0 (0 voturi)    
    Sarkozy vs Bush (Luni, 29 octombrie 2007, 17:20)

    Mircea [anonim]

    Tot criticau francezii ca Bush e un presedinte prost, si uite ca ai si ei parte de un specimen din asta. Iar pt sustinatorii lui Sarkozy - mai vorbim intr-un an cand va incerca sa scoata toti emigrantii din Franta. Deja a inceput sa faca primele miscari.
  • 0 (0 voturi)    
    Au si ei Basescul lor :) (Luni, 29 octombrie 2007, 20:59)

    Alex [anonim]

    Au si ei Basescul lor :)
  • 0 (0 voturi)    
    Pt Mircea (Luni, 29 octombrie 2007, 22:28)

    Imperialistu' [anonim]

    Si bine ar face. Francezii nu au de ce sa le plateasca maghrebienilor si tiganilor sederea in Franta.
  • 0 (0 voturi)    
    pt georgiana (Marţi, 30 octombrie 2007, 7:31)

    x-lescu [anonim]

    Bine i-ai zis marlanului! Ca sunt spalati, calcati, casa curata, mancarea facuta, un ban adus in casa uneori,deseori, mai mult decat aduce el, MASCULUL, supremul, si restul...si tot nu e bine.Deseori, intotdeauna, asemenea afirmatii misogine se nasc dintr-un puternic sentiment de inferioritate.Gata, pun stampila si e cum zic ei, ca de, detin supremul adevar. Care? Adevarul e, ca intotdeauna, la mijloc. Viata e si asa destul de grea, hai s-o mai complicam si noi prin tensiuni create artificial. Probabil ca nu au mai mult de 18-20 de ani si fata plina de cosuri. La femei ati fost ? Sa vedeti daca intr-adevar le facei fata, daca nu la cratita, macar in pat?
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo Sarko (Marţi, 30 octombrie 2007, 7:42)

    Nae [anonim]

    In goana dupa senzational si subiecte ieftine, showbizu' american pe care il copiem la nivel balcanic, incearca sa puna pe tapet viata personala a oamenilor importanti. Cati din masele largi de telespectatori/cititori ar fi fost interesati de politica frantei si cati de faprul ca presedintele ei divorteaza? o personalitate ar trebui sa fie cunoscuta despre realizarile in domeniul ce au facut-o cunoscuta, si nu din articole de tabloid de barfa.
    Pentru cei ce spun ca nu mai exista viata privata pentru personalitati: reality-show se face pe bani si voluntar, si de oameni de o anumita calitate...
    Pentru cei ce il asemuiesc cu Base: chiar daca iesirile lor semana oarecum, Sarko este mai controlat si nu scoate prostii pe gura.
  • 0 (0 voturi)    
    @17 (Marţi, 30 octombrie 2007, 8:22)

    Mihai [anonim]

    Parca fata de maghrebieni au totusi niste datorii, nu? Iar in ceea ce priveste tiganii, domnul Sarkozy trebuie sa stie cel mai bine cum sta treaba. Ar trebui sa se reconstruiasca axa lui Basescu, pe linia Medgidia(via Ferentari)-Paris-Washington. Sarkozy este omul marilor corporatii, inclusiv media, caruia i s-a facut o campanie de presa incredibila in Franta, iar cei care indrazneau sa scrie despre problemele din cuplul prezidentiabilului erau pur si simplu concediati! Modelul Putin naste pui vii nu numai in Romania.
  • 0 (0 voturi)    
    Obligatii? (Marţi, 30 octombrie 2007, 13:37)

    Imperialistu' [anonim]

    Cred ca glumesti. Ce obligatii? De unde ai mai scos-o si pe asta? Te pomenesti ca traiesti cu impresia ca Franta si-a scos parleala cu imperiul colonial francez si acum trebuie sa plateasca mii de ani pentru ca a fost o mare putere. Daca se poate, sa treaca dracului la Islam daca asta ii face mai fericiti pe maghrebienii care nu vorbesc o boaba frantuzeste, nu vor sa munceasca, dar au pretentia sa traiasca pe banii lui Jacques.

    Citeste Jean Sevilla si mai discutam.

    In rest, somn usor.