Circ TV cu Andreea Marin si Mihaela Radulescu, pe marginea unei campanii umanitare

de V. O.     HotNews.ro
Marţi, 30 octombrie 2007, 0:00


Foto: Realitatea TV

Andreea Marin s-a angajat intr-o disputa deschisa cu Mihaela Radulescu, marti seara, in emisiunea lui Robert Turcescu de la Realitatea TV, pe marginea campaniei initiate de aceasta din urma pentru ajutorarea Teodorei, un copil bolnav de cancer care are nevoie urgenta de sprijin financiar pentru tratament.

Teodora este fiica de un an si zece luni a Lianei Stanciu si a lui Mihai Georgescu, solistul trupei Bere Gratis.

Vedeta de la „Surprize, Surprize” a prezentat in cadrul emisiunii "100%" mai multe SMS-uri primite de la Mihaela Radulescu sau trimise acesteia, in care apar acuzatii de rea vointa si „josnicie” in interventia lui Marin in campania pentru Teodora.

Invitata in platou, Andreea Marin a aratat in fata camerelor de filmat SMS-urile primite de la Mihaela Radulescu.

La randul ei, vedeta de la Antena 1 a admis, la Antena 3, ca a acuzat-o de josnicie pe Andreea Marin, dupa ce aceasta, in ultima editie de la "Surprize, surprize", a declarat ca ea si sotul ei, Stefan Banica Jr., au facut o donatie pentru copiii bolnavi de cancer, apeland in acelasi timp la telespectatori sa dovedeasca discretie atunci cand fac donatii.

Intr-o interventie telefonica la Realitatea TV, Stefan Banica Jr. a admis ca nu este normal ca o astfel de campanie umanitara sa degenereze intr-un scandal intre vedete, el spunand ca „important e ca acel copil sa traiasca”.

Iar Andreea Marin a declarat ca nu vrea sa devina un erou al campaniei pentru Teodora, ci doar un simplu participant la aceasta.

Scandalul televizat de marti seara a avut loc dupa ce vedetele schimbasera deja replici taioase, prin intermediul presei.

Andreea Marin a acuzat-o pe Mihaela Radulescu de faptul aceasta i-a refuzat banii donati pentru campanie, spunandu-i, spre sfarsitul saptamanii trecute, ca s-au strans deja toti banii necesari. La randul ei, Radulescu a spus ca nimic nu a impiedicat-o pe Andreea Marin sa doneze si ca tot ce ar face aceasta ar fi o campanie de imagine.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


8406 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Tebuie amanate alegerile europarlamentare (Marţi, 30 octombrie 2007, 22:54)

    Calin Enescu [anonim]

    Tin sa ii atrag respectuos atentia d-lui prim ministru: opinia publica e complet derutata; oamenii nu se pot concentra pe temele europene datorita acestei dispute Marin-Radulescu. Nici nu se compara cu situatia din primavara cand au fost prima data amanate alegerile.
    Singura solutie: amanarea alegerilor...ca sa ne revenim.
    P.S. In plus, nu ne mai incurca referendumul...
  • 0 (0 voturi)    
    lipsa de subiecte (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:02)

    VLADESCU [anonim]

    in afara de Turcescu, si Gadea a profitat de aceasta pseudoproblema. Altfel, Sanatate pentru toata lumea
  • 0 (0 voturi)    
    bere rece? (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:05)

    mihaela [anonim]

    poate gratis!
  • 0 (0 voturi)    
    romanii! (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:14)

    thunder [anonim]

    Numai la noi era posibil asa ceva!
  • 0 (0 voturi)    
    pace-pace (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:16)

    adibo55 [anonim]

    stiti cum zic copii: "pace, pace intre doua dobitoace..."
  • 0 (0 voturi)    
    Tiganie a la TVR (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:18)

    Johnny [anonim]

    Nu va mirati cand o sa-si ridice fustele in cap ca tatele si le arata in toate emisiunile.
    Televiziune post/neo comunista cu standarde moral spirituale si artistice pe masura.
  • 0 (0 voturi)    
    un tzepar de presa a facut scoala ! (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:20)

    BLANAAA [anonim]

    am vazut cum emisiunea lui purcescu a transformat in sfarsit in realitateatv in otv, cum scoala Dan Diaconescu a triumfat si a gasit adepti in toate televiziunile! ura! dar la aratat sms-uri chiar nu ma asteptam. cu cata greutate cred ca si-a reprimat turcescu un "Senzational!". acum cateva zile il tocau pe dan diaconescu la 10 prosti pt romania, ca nu e jurnalist etc. da purcescu e ziarist?
    dupa perfmormance de azi, sigur ca nu. despre tzoapele alea doua nici nu merita sa te pronunti! pffff
  • 0 (0 voturi)    
    La asa barbati... (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:23)

    Ileana [anonim]

    ...asa femei...
  • 0 (0 voturi)    
    Consecinte (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:23)

    weather [anonim]

    Cam asa se intimpla cind faci bine de dragul banilor.Iar cind ai mai impartit si acelasi barbat....pacat ca aceste tzatze in loc sa fi ramas la locul lor in piata au ajuns prin bani si sex sa se paruiasca in vazul natiunii
  • 0 (0 voturi)    
    M-AM SATURAT ! (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:33)

    balquanic [anonim]

    avem doua femei frumoase, inteligente si obisnuite cu acte de caritate. din cauza asta si nu doar am pendulat cu telecomanda intre cele doua posturi tv unde aceste doamne isi explicau simultan reactiile dupa campania pentru Teodora. nu stiu cum dar Andreea reuseste de fiecare data sa transmita mesajele f teatral, lasand multe semne de indoiala in mintea mea asupra intentiilor sale. nici Mihaela nu s-a dezis cu acel sms, cert e ca totul a semanat cu o paruiala stupida... dar ce par ! pacat ca sub podoabele lor capilare zac munti de orgolii. si oricat de deosebite sunt amandoua, m-am saturat de telenovela asta isterica. partea buna e ca Teodora a primit ceea ce avea nevoie.
  • 0 (0 voturi)    
    dispute (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:36)

    crina [anonim]

    nu am vazut emisiunea cu toate ca mi-as fi dorit.cu toate acestea ,discutiile interminabile intre vedete nu fac decat sa ne faca sa ne intrebam care e adevaratul motiv pentru care fac toate acele acte de caritate. totusi cred ca amandoua au un suflet mare dar toti cei carora le plac certurile si disputele nu fac decat sa distorsioneze fiecare cuvant spus de ele si sa -l rastalmaciasca in defavoarea lor si anoastra celor ce le apreciem sincer.Dumnezeu sa le dea discernamantul de a vedea fiecare partea buna a lucrurilor si sa inteleaga ca sunt acolo nu numai prin munca lor , ci si datorita calitatilor cu, care au fost inzestrate de la natura-Dumnezeu .le iubim in continuare si sa nu uite ca nu titlurile le da valoarea ci un caracter frumos.
  • 0 (0 voturi)    
    Incredibil (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:40)

    x [anonim]

    ASTEA DOUA MARI VACI SUNT , ASA CEVA ESTE DE NEIMAGINAT , TATELOR DUCETI-VA SI IMPUSCATI-VA !

    Doamne cita prostie este si in lumea asta , cum pot fi asa cretine
  • 0 (0 voturi)    
    hmm (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:43)

    vucosavian [anonim]

    Niste patzachine fudule !
    Amandoua !
  • 0 (0 voturi)    
    circ? (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:43)

    adrian [anonim]

    Doua vitele ridicole care se cearta pe titlul de cea mai mai generoasa vacuta din Romania. Amuzant......Ha Ha Ha
  • 0 (0 voturi)    
    Eu am o nedumerire (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:45)

    nashu_mare [anonim]

    Care dintre ele este de fapt Elodia?
  • 0 (0 voturi)    
    FARA EDUCATIE (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:48)

    filomela [anonim]

    daca aceste doua persoane se pot purta atat de josnic, profitand de suferinta nui copil si a unor parinti, nu trag decat o concluzie: nu au cei sapte ani de acasa. Sunt doua MAHALAGIOAICE. Rusine!
  • 0 (0 voturi)    
    doua proaste (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:51)

    mandea [anonim]

    doua proaste
  • 0 (0 voturi)    
    Da frate (Marţi, 30 octombrie 2007, 23:57)

    Proka [anonim]

    Da mah, astea-s problemele Romaniei. Mai evoluati fratilor. Nu ne intereseaza acest lucru. Ne intereseaza de ce se arunca tigari pe jos in capitala? In Barcelona amenda 50€. La noi parca se incurajeaza...
  • 0 (0 voturi)    
    Circ mediatic (Miercuri, 31 octombrie 2007, 0:23)

    Adrian [anonim]

    Asa e in Romania.
  • 0 (0 voturi)    
    de cacao (Miercuri, 31 octombrie 2007, 0:26)

    geo [anonim]

    Fericirea parvenitelor este sa se epateze intre ele!
  • 0 (0 voturi)    
    asta da! (Miercuri, 31 octombrie 2007, 0:41)

    PreaFericitu [anonim]

    asta da shtire!
    mai tare ca un razboi in togo sau o molima in burkina-faso!
    va rog urmaritzi in continuare aceasta drama & tzinetzi-ne la curent!
    fitzi binecuvantatzi!
  • 0 (0 voturi)    
    mihaela s-a intrecut pe sine (Miercuri, 31 octombrie 2007, 5:50)

    gabriela [anonim]

    Mihaela fiind mai inteligenta si mai excroaca decat Andreea a reusit si de data asta sa o faca pe Marin sa apara mai prost si sa o faca sa piarda intr-un razboi pe care sunt acum convinsa ca ea ,Mihaela l-a gandit si l-a declansat cu buna stiinta .
  • 0 (0 voturi)    
    Nu merita!! (Miercuri, 31 octombrie 2007, 7:16)

    valentina [anonim]

    Lumea se uita prea mult la televizor, la prostiile ce apar in toate emisiunile!!! Imi pare rau pt Theodora si pt familia ei si trebuiesc ajutati, dar din suflet nu pt a face publicitate
  • 0 (0 voturi)    
    demascarea "divelor" (Miercuri, 31 octombrie 2007, 8:00)

    gogu [anonim]

    niste nenorocite de maneliste.
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat! (Miercuri, 31 octombrie 2007, 8:24)

    aurelia rata [anonim]

    Este mare pacat ca un copil se zbate intre viata si moarte si vedetelelor noastre le arde de "IMAGINE". Mare pacat!
  • 0 (0 voturi)    
    Dupa 1989... (Miercuri, 31 octombrie 2007, 9:07)

    Robert [anonim]

    ... dupa 1990 au venit in Bucuresti multe moldovence frumusele dar proaste, foarte generoase la pat si foarte interesate in a-si atinge scopul. In plus si noi am fost pacaliti si le-am certificat statutul de "vedete" cu emisiunile lor de 2 lei. Mai sunt moldovence cu 'marca' care au trecut prin paturile diversilor potentati. Cautati pe la PD(fosta PNL), la PNL, la PIN, La prefectura, la loterie, la Hollywood(ha, ha,...), la antene, la protv, la tvr, s.a.m.d.
  • 0 (0 voturi)    
    Problema e ca (Miercuri, 31 octombrie 2007, 9:43)

    exfan [anonim]

    si Turcescu s-a curvit:(!!
  • 0 (0 voturi)    
    psycho (Miercuri, 31 octombrie 2007, 9:49)

    aura popa [anonim]

    Adevarul e k ghionoaia surprizelor sufera teribil k n-a fost ea rugata sa se ocupe de caz. Moare de oftik. N-ai inteles, hormoniko, k orice ai face, n-ai tu cum sa ajungi nici la unghia de la degetul mik al Mihaelei? Cu mintea ta de gaina n-ai putut sa nu-ti dai in petek nici makar acum, cand nu era vorba de vedetism, PR sau mai stiu eu ce naiba iti aduce tie euroi in cont. Te dor nervii asa de tare de trebuie sa auda toata tzara si sa te compatimeasca? Sau te plictisesti cumva? Ai incerckat ceva psihoterapie? Te-ai fakut de kko, tzatzo!
    • 0 (0 voturi)    
      ma amuza zuza psycho e trimite tzatze la psiholog (Miercuri, 13 august 2008, 1:08)

      sa fim sanatosi [anonim] i-a raspuns lui aura popa

      tztatzo lollol te si vad cu mainile in sold scriind lmfao :D
  • 0 (0 voturi)    
    cancer de vip (Miercuri, 31 octombrie 2007, 9:56)

    stefan banica senior [anonim]

    timpitelor ..sunt sute de copii bolnavi de cancer care nu au posibilitati sa se trateze..fetita asta oricum avea mai mult decit altii si saraci si bolnavi ..de ce pentru un copil da asa zis vip trebuie sa se foloseasca tv ca pe o unealta personala..e o sfidare la adresa copiilor suferinzi si a parintilor lipsiti de posibilitatea de a apare la tv pentru ca e ocupat de caprele astea doua
    chiar nu vede nimeni asta sa ia atitudine si sa le mai potoleasca?
  • 0 (0 voturi)    
    ce tot ne scoateti in fata aceste prsonaje dubioase? (Miercuri, 31 octombrie 2007, 9:57)

    judex [anonim]

    Vi se pare ca aceste doua individe sunt model pentru a ni le tot baga pe gat?
  • 0 (0 voturi)    
    raduleasca vs marin-banica (Miercuri, 31 octombrie 2007, 10:03)

    taranul roman [anonim]

    vedeti ce se intampla intre doua femei care au comun un barbat? raman nft ambele
  • 0 (0 voturi)    
    din categoria "cum rage vaca la TV" (Miercuri, 31 octombrie 2007, 10:07)

    alexa [anonim]

    ce naiba a mancat-o pe Andreea M.B.jr. in .... dos, sa-si dea ea cu parerea despre campania Mihaelei R.??? va intreb... si totodata va raspund: invidia dragii mei, invidia pe faptul ca Mihaela a avut succes in campania pe care a intreprins-o... si ce daca a folosit contul ei in aceasta campanie?...
    vaca asta de Andreea M., ar trebui sa-si vada de lungul nasului... discretie vrea ea? discretie era daca isi vedea dracului de treaba si dona banii in contul Mihaelei fara sa zica nimic, ca un bun samaritean, asa cum se vrea ea a fi si cum cotcodaceste peste tot ca ar fi... din punctul meu de vedere Andreea M. e o mare prefacuta, asta ca sa nu spun altceva... la cratita cu tine bovino... lasa pe ceilalti sa-si vada de treaba lor si nu te mai bag tu unde nu-ti fierbe oala
  • 0 (0 voturi)    
    Mai multa IMBECILITATE, nu e suficient ce s-a vazut deja!!!! (Miercuri, 31 octombrie 2007, 10:42)

    Creator de gust [anonim]

    Robert Turcescu este un mare neprofesionist al showului. Daca era adevarat, ca Dan Diaconescu, includea si reactiile Oanei Zavoranu, ca sa fie tabloul complet.

    Imbecilitatea la TV nu e lucru usor. Oricat de mult se straduiesc Andreea Marin, Mihaela Radulescu, tot e nevoie de mai mult efort pentru un adevarat show. Deci... mai mult tupeu fetelor si mai multa nesimtire, ca vorba aceea, e de unde!

    Sa ne distram si noi pe seama voastra, ca de aia ati ales sa faceti bani in mass-media.
  • 0 (0 voturi)    
    Ce bine-ar fi.. (Miercuri, 31 octombrie 2007, 11:11)

    Calin [anonim]

    Ce bine-ar fi, zic, daca macar si-ar ridica fustele-n cap cu adevarat! Macar atunci am vedea si noi moda in lenjerie intima. Ca mai mult de-atat nici nu-i cazul. Ce dracu' , ma fratilor, asta ne mananca pe noi acuma?
  • 0 (0 voturi)    
    Si tu ,Turcescule???? (Miercuri, 31 octombrie 2007, 11:35)

    popescu maria [anonim]

    Ce i-o fi venit lui Turcescu sa coboare la acest nivel?????Sau aici ii este locul si noi credeam ca e ceva mai mult decat Dan Diaconescu?
    Ca cele doua cate care disputa un barbat nu mai au taine de mult timp.PENIBIL SI JENANT!
    Asa tara asa personalitati si asa vedete!! VAI DE NOI!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    @robert (Miercuri, 31 octombrie 2007, 12:02)

    minos [anonim]

    hai sa nu emitem judecati, ipocrizii si preconceptii ca nu dovedim decat un taranism de bloc, indiferent de unde e taranul sau blocul. or fi venit pasaricile din moldova la bucuresti pt ca cele de acolo au plecat in tarile calde. sau poate n-or fi fost deloc. dar faptul ca de sute de ani moldova da cei mai de valoare oameni ai tarii, indiferent de domeniu, ar trebui sa te faca sa te impusti. de ciuda.
  • 0 (0 voturi)    
    Doua baragladine (Miercuri, 31 octombrie 2007, 12:58)

    Florin [anonim]

    Circ creat deliberat sa mutam atentia de la subiectele: saracie, jaf national, coruptie, neutilizarea fondurilor europene, starea drumurilor, ... Ce sa face saracele televiziuni cumparate de jefuitorii natiei sa ne vorbeasaca despre cum fura acestia in voie? Asta nu. Aduc pe ecran doua baragladine care se injura ca la usa cortului si spera ca circul facut de ele sa faca uitate adevaratele probleme.
  • 0 (0 voturi)    
    vai Andreea!!! (Miercuri, 31 octombrie 2007, 13:01)

    Alex [anonim]

    Noi stim cu totii ca esti cea mai frumoasa, sincera, senzuala, altruista si virgina dintre toate vedetele Romaniei.
  • 0 (0 voturi)    
    doua toape (Miercuri, 31 octombrie 2007, 13:05)

    daniela [anonim]

    ce se ascunde in spatele acestui scandal stiu doar ele. dar am o intrebare pentru raduleasca: chiar nu aveai banii astia in contul personal ca sa le oferi parintilor fara sa fie nevoie de circ mediatic? sau ai fi putut sa ii suni pe toti artistii si sa le spui ca ar fi frumos sa dea si ei niste bani pentru fetita celor doi. discret si fara tam-tam.
  • 0 (0 voturi)    
    doua aluaturi diferite, acelasi rezultat (Miercuri, 31 octombrie 2007, 13:47)

    sara [anonim]

    doua femei care nu stiu ce sa mai faca pt imagine. imbatranesc si pierd. cu-atatea scoli de imagine, nu stiu sa-si faca imagine. e-un paradox. lucreaza in domeniul asta, dar le iese tocmai lor prost. una, cu-n trecut compromitator, care face din copilul ei o mare realizare, nu c-ar fi ceva normal si firesc sa-ti intemeiezi o familie, care dac'ar sti-o publicul, daca i-ar sti trecutul, parintii si-ar lua copiii din fata tv-ului si, alta, care-i din alt aluat, mai statornica, cu teama de Dumnezeu, dar care nu-l asculta pe Dumnezeu, isi da cu stangu-n dreptul...Una declara, alta fac...
  • 0 (0 voturi)    
    Bataie pentru intaietate (Miercuri, 31 octombrie 2007, 14:45)

    Kempes [anonim]

    Nesimtirea n-are margini !
  • 0 (0 voturi)    
    Andreea Banica .... Junio(a)r(a) (Miercuri, 31 octombrie 2007, 14:49)

    misu [anonim]

    de data asta i-a crapat tot fardul de pe fata; nu se mai poate ascunde; e doar o patachina prefacuta, pe care a pus demult stapinire ochiul dracului (euroii) - s-o fi molipsit de la mentorul ei tiriac..(senior).
  • 0 (0 voturi)    
    voi altceva nu aveti de facut? (Miercuri, 31 octombrie 2007, 14:51)

    monica [anonim]

    Decat sa comentati aiurea mai bn stati in banca voastra si va vedeti de ale voastre.Ce tot va expuneti parerile voastre despre Andreea /Mihaela? Fiecare cu treaba lui.O catalogati pe Mihaela dupa ..... voi stiti dupa ce? Ma indoiesc.Dk a vrut sa isi faca publicitate care e problema voastra? Ati donat 10000 euro? Ati facut vreo campanie pt a o ajuta pe Teodora sau pe alti copii diagnosticati cu cancer?Si in primul rand aveti idee in cate proiecte e implicata,cati oameni a ajutat? App voi cei care le-ati facut ,,vaci'' si mai stiu eu cum ,sunteti mai presus sau va regasiti in aceste pasaje? Cred ca sunteti niste frustrate(i) dk aveti aceste idei . In ceea ce o priv pe Andreea ...no comment probabil a avut um motiv bn intemeiat.Dar nu avem niciun drept sa judecam pers dupa emisiunile pe care le realizeaza sau dupa ap lor la anumite evenimente...Bv Mihaela...
  • 0 (0 voturi)    
    Pun si eu o intrebare! (Miercuri, 31 octombrie 2007, 14:55)

    Suparatu [anonim]

    Stie cineva citi copii sufera in Romania de cancer? Am inteles ca cifra s-ar ridica la 10 mii !!! De ce trebuie ca sa " dam" ceva de pomana unuia care are sansa sa aiba parinti in shwbiz? Ceilalti nu ar trebui sa aiba si ei aceasta sansa? De ce nu fac " vedetele" ceva in scopul asta pentru absolut toti copii care sufera? De ce trebuie ca doua paparude sa isi faca campanie de imagine pe seama unui amarit de copilas? DE CE?
  • 0 (0 voturi)    
    Put la fel si in mormant. (Miercuri, 31 octombrie 2007, 14:56)

    Scarba .... [anonim]

    Put la fel si in mormant.
  • 0 (0 voturi)    
    RUSINE RADULESCU (Miercuri, 31 octombrie 2007, 15:10)

    alina mihet [anonim]

    eu cred ca raduleasca a provocat tot lucru acesta urat .Daca se crede asa de nesteapta de ce a scris vb acelea in sms,de ce nu a acceptat banii care era dispus becali sa i dea daca chiar asa de mare e urgenta si cum spune ca toti banii care raman o sa i foloseasca si pt alti copii atunci trebuia sa ia banii aceia si sa faca chiar acuma primul pas.Insa ea e scorpia cea mai mare si acuma de cateva zile umbla la toate posturile de televiziune ,dar ce nu7 are ce lucra i trebuie publicitate .La toate posturile tot acelesi cuvi te le spune nu isi schimba nici un pic cuvintele.Ce are ca a spus alte conturi andreea marin ,fiecare face ce vrea si stie pt a strange bani .Mihaela e o nesimtita care nu are ce lucra.RUSINE RADULESC
  • 0 (0 voturi)    
    Altceva ar trebui. (Miercuri, 31 octombrie 2007, 15:24)

    Sorin [anonim]

    Cred ca toti acesti bani care se strang din donatii, de la oamenii cu bine sa fie folositi in constructia, eventual amenajarea unui spital cu tot ceea ce inseamna ultimile noutati medicale in domeniu, medici care sa fie formati in centre universitare din strainatate si care sa poata face asemenea interventii chirurgicale in tara. Cheltuim prea multi bani, iar acesti copii, cred ca i-am putea trata in tara. Avem medici foarte buni ( Sinescu -urolog, etc.), care doresc sa faca bine semenilor lor in tara romaneasca.
  • 0 (0 voturi)    
    umilinta de a fi bolnav ! (Miercuri, 31 octombrie 2007, 16:00)

    chirita victoria [anonim]

    daca aveam reforma in sanatate ,promisa de toti ministrii sanatatii atiti cit s-au perindat , nu ajungeam sa cersim pentru sanatatea copiilor si a oamenilor !
  • 0 (0 voturi)    
    @monica (Miercuri, 31 octombrie 2007, 16:01)

    alex [anonim]

    nu ma simt superior nimanui, dar faptul ca Andreea M. a reusit sa faca dintr-un lucru pozitiv si bine intentionat, un motiv de barfa mondena... ma enerveaza la culme... si cireasa de pe tort, "zana" mai apare si pe sticla si pozeaza in victima... hai sa fim seriosi... crede-ma Monica, Andreea Marin stia foarte bine ce impact o sa aiba afirmatia din cadrul emisiunii sale... sunt foarte sigur de chestia asta...
  • 0 (0 voturi)    
    Curat murdar, tzatza Mihaela!!! (Miercuri, 31 octombrie 2007, 16:05)

    Bunul Samaritean [anonim]

    Un lucru m-a socat la declaratiile Mihaelei - la un moment dat a spus ca au existat companii care s-au oferit sa vireze toti banii de care e nevoie, dar i-a refuzat! A preferat sa faca toata aceasta camapnie ca fiecare om sa aiba ocazia sa doneze ceva bani! Cum adica i-a refuzat? Si de ce? Eventual putea sa redirectioneze banii respectivi catre alti copii care au nevoie de banii astia!!
    Pute cam tare toata campania asta!
    Cat despre circ - nu mai zic nimic ! Daca asta isi doreste poporu' asta avem!
  • 0 (0 voturi)    
    ciudat (Miercuri, 31 octombrie 2007, 16:13)

    Cristi [anonim]

    Nu vreau sa fiu inteles gresit dar e cam ciudat ca sunt atat de multi copii care au nevoie de ajutor si tocmai un cantaret sa ajunga sa beneficieze de ajutor financiar. Omul acela chiar nu are venit. Din cate stiu eu dar foarte probabil sa ma insel e bine sa ajuti oameni care nu se pot ajuta singuri. Mi-e greu sa cred ca Mihai Georgescu nu putea strange banii singur. Dar probabil ca daca ii poate face rost gratis e si mai bine. Mai lipseste doar sa apara si un anunt cu ajutor financiar pentru Dinu Patriciu pentru nu stiu ce operatie s.a.m.d. ca atingem culmea ridicolului. Ma rog fiecare cu parerea lui dar cam exagerata situatie din zilele noastra cu figurile cunoscute de la televizor. Prea mult apreciem niste oameni care se vor dovedi nesemnificativi in timp.
  • 0 (0 voturi)    
    zarghita si ipocrita (Miercuri, 31 octombrie 2007, 16:16)

    Rino [anonim]

    Raduleasca e cam necioplita, dar parca o prefer Marinoaicei, cu fatza aia si gesturile alea de ipocrita si de virgina, vorba cuiva. Mi-e scarba de ea de mor!! E si proasta rau, saraca, si e complexata ca Raduleasca a fost prima la Banica, inaintea ei.....
  • 0 (0 voturi)    
    pt monica (Miercuri, 31 octombrie 2007, 16:17)

    alex [anonim]

    nu ma simt superior nimanui... imi retrag afirmatia... Andreea M. este o fiinta normala ce a reactionat normal in conditiile date... sunt sigur ca tu ai fi reactionat la fel in locul ei...
  • 0 (0 voturi)    
    mesaj pt Andreea (Miercuri, 31 octombrie 2007, 16:30)

    gugu [anonim]

    Andreea, vezi ca Hotnews.ro face periodic campanii de ajutorare a unor copii suferinzi - ultima data era pt o fetita ce avea probleme cu inima. daca vrei sa faci ceva frumos, si s-o intreci pe raduleasca, viziteaza periodic hotnews.ro si informeaza-te.
    in alta ordine de idei, andrei.point. ro are nevoie de ajutorul tau. parintii lui se chinuie de mai mult de un an de zile sa stranga 160 mii de euro, si mai au nevoie doar de vreo 50 de mii. si asta e singurul caz pe care il stiu. (by the way - doctorii din strainatate nu cer banii inaintea operatiei - ei au treaba cu pacientul ,sa il faca bine. factura e emisa de dept financiar, si poti sa platesti si mai incolo, cand ai bani. sau poti chiar sa platesti in rate. deci e o poveste ca fetita avea nevoie de bani ca sa fie operata)
    la cate posibilitati de informare ai tu, ai putea sa gasesti cel putin 10 cazuri pe zi. acum, sa nu-i ajuti pe toti, ca te saracesti. suna goarna, si ajuta-i cu banii altor oameni, cum a facut M.R. ea castiga la capitolul imagine, si isi si pastraza banii....
    multa sanatate Teodorei si altor copilasi bolnavi
  • 0 (0 voturi)    
    scandal!!!! (Miercuri, 31 octombrie 2007, 18:59)

    duca [anonim]

    Mihaiela daca ar fi vrut sa faca bine micutei i-si suna discret prietenii bogati si aduna banii in cateva minute. Dar de ce sa nu ne dam in stamba la tv.,sa vadalumea!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    scandal intre moldovence (Miercuri, 31 octombrie 2007, 19:41)

    Delia [anonim]

    M0ldovence au fost si moldovence raman si in Bucuresti . Pacat de fetita sa-i de bunul Dumnezeu multa sanatate si putere la parinti sa treaca cu bine peste tot........
  • 0 (0 voturi)    
    Ce pacat!!!!! (Miercuri, 31 octombrie 2007, 19:57)

    Albastrica [anonim]

    De fapt banii au luat mintile oamenilor! As fi vrut sa le cunosc pe aceste zise "doamne" pe vremea cand erau simple, sarace si cred... fara ifose! In loc sa faca "panarama" mai bine donau ele banii fara tam-tam si in fata lui Dumnezeu fapta lor era primita, asa insa totul e rivalitatea pentru imagine si faptul ca intotdeauna intre ele se va afla un barbat. Cat de meschine sunt, chiar daca pozeaza in zane si marinimoase. Nu imi ramane decat sa sper in drepatea facuta de Dumnezeu.
    Ma bucur pentru ca Teodora s-a facut rost de bani, dar oare cati alti copii din familii -anonime pentru noi- nu se afla in aceeasi situatie disperata si nimeni nu-i ajuta! Unde sunt aceste doamne care au bani de nu-i pot cheltui ... generatii, dar care in cuvinte fara acoperire nu le intrece nimeni !
  • 0 (0 voturi)    
    Probleme adevarate (Miercuri, 31 octombrie 2007, 19:59)

    Ia uite [anonim]

    Ducu Bertzi s-a alaturat unei campanii umanitare pentru a ajuta un tanar de 18 ani
  • 0 (0 voturi)    
    S-ar stringe mai multi bani daca... (Miercuri, 31 octombrie 2007, 20:01)

    Doru [anonim]

    ..cele doua isi pun fustele in cap si isi arata caracterul tuns si frezat cu carare pe mijloc.

    Unde nu-i creier...geaba frumusetze. Frumusetze? Oare?
  • 0 (0 voturi)    
    Si cu ceilalti copii bolnavi cum ramane? (Miercuri, 31 octombrie 2007, 20:37)

    angela [anonim]

    Oare cum se simt acum parintii saraci ai altui copil bolnav - care poate nu va avea sansa de a primi tratamentul necesar? Se consoleaza privind pe toate canalele doua proaste care isi plang imaginea, alaturi de Turcescu, Gadea si Cristoiu. Sa le fie rusine si lor si celor care le aduc pe ecran si pe prima pagina.
  • 0 (0 voturi)    
    fara cuvinte (Miercuri, 31 octombrie 2007, 20:47)

    Anna [anonim]

    In primul rand daca acel copil era al unei familii foarte nevoiase dintr-un satuc uitat de lume se facea atata tam-tam? Acel copil nu este primul care sufera de asa ceva? De ce nu s-a facut asta mai de mult? Si de ce 2 prezentatoare de tv in loc sa isi uneasca fortele si sa faca mai multe pentru acesti copii isi canalizeaza toata energia spre vrajba intre ele doua si cine e cea mai tare? Oricum ambele mi se par la fel de penibile....pacat de ele si de munca lor!
  • 0 (0 voturi)    
    mihaela radulescu (Vineri, 2 noiembrie 2007, 12:08)

    catalin [anonim]

    Cred ca mihaela radulescu e mult mai ipocrita decat andreea si isi arata adevarata calitate atunci cand e vorba de scandaluri....ea e cea mai tare, ea are gura cea mai mare, ea le stie pe toate si intotdeauna dreptatea e de partea ei, oricat de ridicola ar fi.
    Pacat ca aceasta femeie se poate numi vedeta, cand stim cu totii ce fel de hram poarta. RUSINE MIHAELA RADULESCU!!!
    Si in ceea ce priveste frumustea, hai sa fim seriosi- in primul rand te izbeste vulgaritatea ei si apoi schimbi canalul ca ti se face greata.
    Sper ca cea mica sa se insanatoseasca, asta e tot ce-mi doresc....
  • 0 (0 voturi)    
    mare timpenie... (Vineri, 2 noiembrie 2007, 20:17)

    gigi becali [anonim]

    Pai cum, Gigi a vrut sa dea bani si vitica aia l-a refuzat? Banii lui puteau sa ajute o multime de copii necajiti si speriati , si cu inimioara amarita...mare timpita e Radulescu...A vrut doar publicitate, e clar .Daca o interesa suferinta copiilor accepta bani si de la Vadim si de la Becali si de la Uciga-l Toaca.
  • 0 (0 voturi)    
    ptr mihaela radulescu (Sâmbătă, 3 noiembrie 2007, 0:19)

    sylvyu [anonim]

    pacat mare pacat ca o asemenea actiune nobila ati transformat-o intr-o mocirla oribila . indiferent daca andreea marin este vinovata sau nu , mai intii de toate trebuia sa tineti cont ca este o femeie insarcinata , poarta in ea un suflet nevinovat , ca si micuta teodora , si ca si copilul d-vstra . e inadmisibil ptr un om educat cum sunteti , sa adresati public asemenea cuvinte grele unei femei insarcinate . probabil stiti ca orice stress cauzat mamei , poate avea efecte uneori grave asupra copilului. oare asta ati intentionat? ati lasat impresia ca nu puteti sa va stapiniti ura , rautatea , gelozia , invidia si orgoliul imens ce va stapinesc . desi v-am admirat ptr inteligenta si frumusetea d-vstra , acum v-ati descalificat . ar trebui sa va ginditi ca exista si o pedeapsa divina . aceasta nu este doar parerea mea ci a multora cu care am vorbit. pentru a va reabilita , ar trebui sa va cereti tot public scuze . ati avea mult mai mult de cistigat din toate punctele de vedere daca vati impaca si ati avea o relatie daca nu de amicitie macar mai toleranta fata de andreea marin .
  • 0 (0 voturi)    
    pacat (Duminică, 4 noiembrie 2007, 12:43)

    moni [anonim]

    Si daca Raduleasca ar fi acceptat si banii de la companii si G.becali tot ati fi comentat aiurea!