Epilogul etapei a 14-a in Liga 1

Timisoara - Steaua 2-0 (VIDEO)/ Steaua a incremenit pe 7

de A.S.     HotNews.ro
Duminică, 4 noiembrie 2007, 0:00

Poli Timisoara a urcat pe locul secund in Liga 1, dupa ce a invins cu 2-0 o echipa a Stelei revitalizata in buna masura de sosirea lui Marius Lacatus pe banca tehnica. Banatenii au interpretat un joc tipic de contre: au deschis scorul repede, apoi au asteptat greseala adversarului, obligat sa riste in cursa de urmarire.

Banatenii au dominat primul sfert de ceas, cind au impresionat prin calitatea jocului ofensiv. Rusici a deschis scorul in minutul 13, anuntind o seara grea pentru temuta echipa bucuresteana.

Poli Timisoara - Steaua 1-0, Rusici

[c:2:s][c:1:d]Steaua si-a reglat mecanismul de joc si a reusit sa echilibreze. In prima parte, bucurestenii au trimis de doua ori mingea in poarta adversa, insa golurile nu au fost validate din cauza unor infractiuni comise in secundele premergatoare.

Nicolita a ratat singur cu Popa ('37) una dintre marile ocazii ale meciului. Cealalta situatie uriasa a Stelei a venit tirziu, in minutul 75, cind Zaharia a nimerit bara transversala.

Pe cit de atragator a fost jocul ofensiv al banatenilor in debut, pe atit de pragmatic s-a dovedit dupa pauza - timisorenii au blocat liniile adversarului, au fragmentat jocul si au asteptat sansa de a lovi pe contraatac. Sansa care a venit in primul minut de prelungire, cind Mansour a lovit decisiv.

Poli Timisoara - Steaua 2-0, Mansour

Dupa ce a vazut meciul in compania varului sau Giovani, finantatorul Stelei si-a criticat jucatorii pe care i-a acuzat ca practica "turca pe sute de mii de euro" (Fanatik).
  • Vaslui - CFR Cluj 0-2 (VIDEO)/ Lider de neoprit!
  • VIDEO Craiova = Dinamo (la 1)! Visul Olteniei, spulberat cu 10 minute inaintea finalului

• Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

940 vizualizari

Bravo !! (Duminică, 4 noiembrie 2007, 23:38)

XYZ [anonim]

Bravo Poli, sa punem capat dominatiei bucurestene.... CFR de asemenea a administrat o batie pe cinste stelei.... Pe cand cupa in Ardeal?
      CFR-Steaua (raspuns lui 1) (Luni, 5 noiembrie 2007, 1:00)

Viorel [anonim]

CFR-Steaua a fost 0-0 la Cluj, desi ardelenii au jucat 80 de minute cu un om in plus. De unde si pana unde bataie pe cinste?!
      Corect (Luni, 5 noiembrie 2007, 9:03)

weather [anonim]

Un rezultat corect,o echipa,steaua,care sub Lacatus chiar nu mai are nici o treaba cu fotbalul(Lacatus e doar un nume si atit...e ca si in bancul cu bunica moarta proptita in usa de nepoti pentru a primi pensia) si un campionat care sub mirajul malaiului din CL se debaraseaza de vechile circuite subterane.
      sa ne lase gigi (Luni, 5 noiembrie 2007, 11:34)