Lilian Ostropel, numit temporar subprefect de Calarasi

de     HotNews.ro
Luni, 12 noiembrie 2007, 0:00



Functia de subprefect al judetului Calarasi va fi exercitata temporar de Ostropel Lilian, pana la organizarea concursului pentru ocuparea definitiva a postului, potrivit unei hotarari adoptate in sedinta de luni a Guvernului.

Potrivit unui comunicat al Executivului, Ostropel Lilian a detinut pana in prezent functia publica de inspector principal in cadrul Agentiei Nationale de Administrare Fiscala, dupa ce, in perioada 2003-2007, a fost inspector de concurenta la Inspectoratul de Concurenta al Municipiului Bucuresti si judetul Ilfov.

Ostropel este doctorand in stiinte economice la Institutul National de Studii Economice, din cadrul Academiei Romane si licentiat in economie al Facultatii de Relatii Comerciale Internationale si Financiar-Bancare din cadrul Universitatii Romano-Americane. De asemenea, este absolvent a patru cursuri de master, in management, relatii internationale si administratie publica.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


1130 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    ostropel (Luni, 12 noiembrie 2007, 19:44)

    luminita [anonim]

    ostropelul este un amestec de carne si legume.
    cred ca asa e si in prefectura calarasi.
    un amestec.
  • 0 (0 voturi)    
    de unde-i scoateti cu numele astea? (Luni, 12 noiembrie 2007, 20:02)

    resp [anonim]

    Macar Miki Spaga era o porecla.
    Stie vreun lingvist ce-i cu numele Lilian la barbati? Din ce telenovele provine?
    • 0 (0 voturi)    
      ptr invidiosi (Luni, 10 martie 2008, 20:42)

      anix [anonim] i-a raspuns lui resp

      bai fraierilor: 1. acest nume i-a fost dat de parinti
      2. este un tip istet, iar pentru voi cei care-l invidiatia-ti putea sa-i lingeti pantofi,poate capatati si voi osul ca sa-l sugeti!
      3. iar daca cineva zicea ceva de acel BERINDE, fost presedinte al Consiliului Concurentei, care i-ar fi dat lui LILIAN numai note de 5, va spun eu ca berinde dadea 10 numai la hotii din anturajul lui, dar ce sa facem lilian nu facea parte din anturaj.
      Asa ca fraierilor care il barfiti pe Lilian OSTROPEL, ar trebui sa mai faceti si treaba ptr tara asta nu sa stati ca hoiturile la barfa! Rusine voua barfitorilor puturosi. HUUUUUUUUUUUUUUO INVIDIOSILOR!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    felicitari (Luni, 12 noiembrie 2007, 20:15)

    cosmin [anonim]

    bravo, in sfarsit oameni tineri si bine pregatiti in functiile publice
  • 0 (0 voturi)    
    Schimbare prin oameni (Luni, 12 noiembrie 2007, 20:46)

    dragos [anonim]

    Administratia romaneasca are nevoie de oameni tineri si bine pregatiti, care stiu ce inseamna neutralitatea si interesul general. Lilian este unul dintre ei. Nu doar CV-ul sau dovedeste acest lucru ci si ceea ce a facut pana acum in administratie.
    ...si mai presus de orice ESTE OM.
    Felicitari!
  • 0 (0 voturi)    
    Nume (Luni, 12 noiembrie 2007, 20:54)

    valentind [anonim]

    Numele ni-l dau parintii... important este sa il purtam cu cinste si demnitate.
    Ceea ce facem si ce putem face conteaza!
    Calarasiul a CASTIGAT un subprefect profesionist.
  • 0 (0 voturi)    
    norocos (Luni, 12 noiembrie 2007, 20:58)

    dan preda [anonim]

    Da, am auzit ca bun, dar eu il consider si f.norocos avand in vedere ce femeie are langa el, cei de la Consiliul Concurentei si nu numai stiu asta. Felicitari inca o data!
  • 0 (0 voturi)    
    cine e asta? (Luni, 12 noiembrie 2007, 21:03)

    lazar [anonim]

    Asta de unde a mai aparut ? hai ca sunt curios sa vad ce fata are. Cand il dati pe sticla>\
  • 0 (0 voturi)    
    succes (Luni, 12 noiembrie 2007, 21:21)

    panaite [anonim]

    Si noi cei din casa presei ii uram succes, este un baiat extraordinar si are votul nostru si stim ca va reusi, sotia lui este super femeie, deci s-a realizat cu adevarat. ii mai asteptam pe la noi pe la casa presei pe amandoi!
  • 0 (0 voturi)    
    HAHAhahhahah (Luni, 12 noiembrie 2007, 21:41)

    spanciok [anonim]

    probabil este de etnie RRoma, adica tigan.
    Cum ii zic oamenii, Nea Ostropeleeee..!!!!!!!!!! Sau Domn Ostropel
  • 0 (0 voturi)    
    varul (Luni, 12 noiembrie 2007, 22:10)

    Vladimir [anonim]

    si varu' lui Lilian este Pardailean Mujdei?
  • 0 (0 voturi)    
    Ce nume au astia!!!!!!!! (Luni, 12 noiembrie 2007, 22:44)

    Lorenzo Monkson [anonim]

    De unde Dumnezeu ii scoatei?
    Culitza Taritza .... Tritza Fanitza ..... Lilian Ostropel .....Genica Boerica....Marean Vanghele....nume de ....TOATA ISPRAVA!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    competent (Marţi, 13 noiembrie 2007, 7:17)

    Ovidiu [anonim]

    omul asta chiar este competent si sper sa dovedeasca in cel mai scurt timp!
  • 0 (0 voturi)    
    Divertis! (Marţi, 13 noiembrie 2007, 8:32)

    Catelu [anonim]

    Divertis, priveste si plangi! Astia te scot din business...
  • 0 (0 voturi)    
    Dovada (Marţi, 13 noiembrie 2007, 9:14)

    OvidiuOnosa [anonim]

    Prin prisma realizarilor,Ostropel Lilian reprezinta imaginea noii generatii de politicieni...Avem nevoie de oameni tineri,competenti si motivati,ce vor contribui la imbunatatirea imaginii Romaniei.Succes!
  • 0 (0 voturi)    
    sa te vedem!!! (Marţi, 13 noiembrie 2007, 10:33)

    natir [anonim]

    Adevarat nu numele il face pe om!!!
    Sa vedem ce face acesta pentru judetul Calarasi!!!ca de mult nimeni n-a mai facut nimic pentru orasul ala...a ajuns un oras mort de care tinerii fug,pentru ca pur si simplu nu ai ce face...nu se investeste in nimic desi potential ar exista...
  • 0 (0 voturi)    
    Incompetenta la putere (Marţi, 13 noiembrie 2007, 10:41)

    Radu Filipescu [anonim]

    Licentiat al Universitatii Romano-Americane!!! asta nici ASE-ul n-a fost in stare sa-l termine si voi credeti ca e competent! hai sa fim seriosi!! avem o guvernare de toata jena..
  • 0 (0 voturi)    
    nume (Marţi, 13 noiembrie 2007, 10:45)

    bec [anonim]

    lilian ostropel - ce nume de prefectzel, sigur e cam tziganel, dar fiind membru penelel, sigur e competenzel (!).
    Iti dai seama ce bine pregatit e asta, daca a absolvit romano-americana. Aferim! Halal!
  • 0 (0 voturi)    
    felicitari (Marţi, 13 noiembrie 2007, 10:52)

    marlen [anonim]

    sunt sotia lui, il iubesc mult si nu pot sa fiu decat mandra de el avnd in vedere ca si-a croit singur drum pana aici fara ajutorul nimanui cu un nume care nu i-a deschis nicio usa si pe care l-a purtat cu demnitate.Asta nu poate insemna decat ca este un om mai puternic decat ceilalti.
    • 0 (0 voturi)    
      da.mi vesti de tine (Marţi, 25 mai 2010, 13:20)

      beti [anonim] i-a raspuns lui marlen

      felicitari
  • 0 (0 voturi)    
    succes (Marţi, 13 noiembrie 2007, 12:14)

    ninel [anonim]

    Stiu ca poate trece peste mitocanii. Mult succes !
  • 0 (0 voturi)    
    Mult succes! (Marţi, 13 noiembrie 2007, 12:15)

    gratiela gheorghe [anonim]

    Felicitari! Mult succes in continuare!
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari (Marţi, 13 noiembrie 2007, 15:21)

    Adrian D [anonim]

    Felicitari Lilian!
    sunt sigur ca aceasta noua provocare este pe masura potentialului tau si nu ma indoiesc ca vei reusi.
    Iti tin pumnii stransi si iti urez "Spor la treaba"
  • 0 (0 voturi)    
    prostia intruchipata (Marţi, 13 noiembrie 2007, 20:31)

    agent [anonim]

    Cand venea in control de la Oficiul Concurentei acest Ostropel motiva ca da amenda pentru ca asa a zis sefa. Halal inspector doctorand si cu 4 masterate. Nu e de mirare ca seful lui cel mare, Mihai Berinde presedinte la Consiliul Concurentei, nu ii da nota mai mare de 5 la examenele de doctorand. Sa vedeti ce jargon are baiatul asta, de mahala, tz...
  • 0 (0 voturi)    
    NUME DE NUME LA MARII JUDETULUI (Miercuri, 14 noiembrie 2007, 9:00)

    mama dolores [anonim]

    Ostropel si cu Jenel (seful lui mai mare la judet) vor face din Calarasi cel mai ravnit oras european. Aloooo, treziti-va ! faceti bagajele si tiraaaa din acest oras.
  • 0 (0 voturi)    
    Un imbecil ... (Miercuri, 14 noiembrie 2007, 17:20)

    Calarashanu' [anonim]

    In Calarasi au apart o multitudine de cretini care toata viata lor au fost birocrati si acum isi spun liberali. Paradoxal? Nicidecum, asta este societatea in care traim.