Dinamo pregateste debarcarea lui Walter Zenga

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 13 noiembrie 2007, 0:00



Actionarii clubului Dinamo au declarat dupa infringerea din derbyul cu Rapid ca postul antrenorului Walter Zenga este "solid" si au anuntat ca abia in iarna va avea loc evaluarea situatiei.

Presedintele Gloriei Bistrita, Jean Padureanu a dezvaluit insa marti ca a primit o solicitare din partea dinamovistilor pentru a-i da drumul antrenorului Ovidiu Sabau spre bulevardul Stefan cel Mare. Padureanu spune ca nici nu se gindeste la despartirea de Sabau.

Dupa meciul cu Rapid, Walter Zenga a plecat in Italia (vizita programata dinainte); directorul Cristi Borcea spune ca italianul se va intoarce miercuri la echipa si ca "nu sunt probleme deosebite".

Inainte de a pleca, Zenga a acordat un interviu cotidianului Pro Sport in care sanctioneaza declaratiile din ultima vreme a actionarilor de la Dinamo. Zenga a fost deranjat de afirmatia "Dinamo trece prin cea mai grea perioada din istorie" si aminteste ca acum citiva ani Dinamo a inregistrat 7 infringeri consecutive. "Nu era acela un moment mai greu?"

Walter Zenga a preluat Dinamo intr-un moment complicat, dupa demisia lui Mircea Rednic. De altfel, Rednic insusi spune ca "Walter nu are nicio vina in ce se petrece la Dinamo; acolo sunt alte probleme".

Din momentul in care a venit pe banca tehnica a trupei alb-rosii, Zenga a inregistrat 5 victorii, 4 egaluri si o infringere (in campionat) si a ratat calificarea in grupele Cupei UEFA (dupa o dubla cu Elfsborg).






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


60 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Mars afara... (Marţi, 13 noiembrie 2007, 21:40)

    emil [anonim]

    de unde ai venit macaronarule. Avem noi mafia noastra in fotbal nu ne mai trebuie si cea italiana. Daca noi suntem criminali du-te la civilizatii tai din Italia.
  • 0 (0 voturi)    
    expulzat (Marţi, 13 noiembrie 2007, 22:02)

    impulzatul [anonim]

    pai ar cam trebui expulzat pana nu se infurie niste fani si-i dau pe cocoasa.
  • 0 (0 voturi)    
    Macaronar. AFARA (Marţi, 13 noiembrie 2007, 22:59)

    Popescu [anonim]

    Macaronare, mars afara.
    Nu esti de vina, dar sa vada si ai tai cum e.
  • 0 (0 voturi)    
    ? (Miercuri, 14 noiembrie 2007, 0:13)

    razvan [anonim]

    baieti... putin respect nu strica totusi... "macaronar" "mars" "expulzat"... v-a jgnit personal cu ceva?
  • 0 (0 voturi)    
    pt. 4 - Razvan (Miercuri, 14 noiembrie 2007, 6:55)

    Antipa [anonim]

    Da, ca popor ne simtim jigniti de italieni, sau mai rau - unii dintre conationali au fost batuti sau omorati in Italia numai fiindca sunt romani.

    Vorba lui Popescu de la #3:
    "Nu esti de vina, dar sa vada si ai tai cum e."
  • 0 (0 voturi)    
    calmmmmmmmm (Miercuri, 14 noiembrie 2007, 8:25)

    tony [anonim]

    drumul spre iad e pavat cu bune intentii. sa ridice piatra cel ce este fara de pacat.
  • 0 (0 voturi)    
    300 000 (Miercuri, 14 noiembrie 2007, 9:38)

    Rollo Tomasi [anonim]

    N-ar trebui sa demisioneze. S-ai lasa pe aia sa-l dea afara si sa-i plateasca 300 000. Cluburile din ziua de azi ii privesc pe antenori ca pe niste prostituate. Macar sa fie de lux !
  • 0 (0 voturi)    
    Asta-i situatia (Miercuri, 14 noiembrie 2007, 10:34)

    Prahoveanul [anonim]

    Haideti sa fim lucizi, rationali. Cum noi nu suntem vinovati ca suntem romani, asa nici el nu este vinovat ca este italian. Si inca ceva. Am fost anul trecut in circuit in Italia, pana in Sicilia, si va spun sincer ca si pe noi romanii aflati in vizita ne-au exasperat cersetorii si "artistii", intalniti absolut in toate orasele prin care am trecut, care, in majoritate covarsitoare erau tigani. Ba mai mult, in centrul Romei, la Colosseum, un puradel tuciuriu a incercaat sa-mi suteasca aparatul de fotografiat. Cam asta-i situatia, pe care, vrem sau nu vrem, sa o acceptam.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu intelegeti, mai nimic (Miercuri, 14 noiembrie 2007, 16:26)

    Dinamovistu [anonim]

    Nu imi place de Zenga. dar de aici si pina la expresiile de mai sus e cale lunga. Din pacate sint multi care gindesc asa!.DE ASTA SINTEM UNDE SINTEM! Nu intelegeti ca si noi si italienii si orice alt popor european avem o problema comuna: TIGANII.Care, pina nu dispare cetatenia, ramin in majoritate romani. Capisci??
  • 0 (0 voturi)    
    Pandalii (Miercuri, 14 noiembrie 2007, 16:42)

    weather [anonim]

    Iata ca in momentul in care titlul ca si locurile fruntase se departeaza,incepe distractia la "marile" cluburi bucurestene...E firesc ca niste facaturi artificiale sa se autodistruga in cele din urma.Steaua e deja pe butuci,Dinamo nu mai are mult,Rapidu astapta nerabdatoare...Hai baieti,v-au trebuit aproape 20 de ani sa-i urmati pe comunisti la groapa de gunoi...mai bine mai tirziu decit niciodata.