Momente de confuzie pentru Biden în Philadelphia: Și-a încurcat nepoatele, apoi a spus că-l va prezenta pe fiul... decedat

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 4 noiembrie 2020, 1:25 Actualitate | Alegeri SUA 2020


Joe Biden
Foto: Saul Loeb / AFP / Profimedia Images
Candidatul democrat la Casa Albă, Joe Biden, a făcut marți o serie de confuzii jenante în Philadelphia, după ce și-a confundat nepoatele și a susținut că îl va prezenta unui grup de alegători pe fiul său Beau ... care a murit în 2015, potrivit AFP.

"Acesta este fiul meu Beau Biden, pe care mulți dintre voi l-ați ajutat să îl alegeți în Senatul din Delaware. Aceasta este nepoata mea Natalie", a spus el, luând de fapt o altă nepoată, Finnegan, de umeri.

Realizând atunci greșeala sa, septuagenarul își revine astfel, pe un ton confuz: „O, nu, așteaptă, nu este cea potrivită”. Apoi o ia pe cealaltă nepoată, Natalie, de umeri. Aceasta din urmă este fiica fiului ei Beau, care a murit acum cinci ani.

Biden, pe care Donald Trump îl acuză de senilitate fără a merge atât de departe încât să folosească cuvântul, este cunoscut pentru gafe de acest tip.

Joe Biden a avut o relație foarte puternică cu fiul său Beau, despre care vorbește frecvent în discursurile sale de campanie. Fost procuror general al Delaware, rezervist al armatei trimis în Irak, Beau Biden părea destinat unei cariere strălucite înainte de a fi ucis de cancer la creier.










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















36808 vizualizari

  • -11 (87 voturi)    
    Asta ar trebui sa fie presedinte? No thanks! (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 1:40)

    YorkshireTerrier [utilizator]

    .
    • +13 (63 voturi)    
      Ok (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 1:55)

      TheFreeOne [utilizator] i-a raspuns lui YorkshireTerrier

      Atunci Trompa Prezidente (oranjutanul).
    • +11 (55 voturi)    
      Si eu zic la fel, Trump? No thanks! (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 5:56)

      Seby30 [utilizator] i-a raspuns lui YorkshireTerrier

      Trump se retrage din Europa si lasa mana libera lui Putin, asta nu intelegti voi, desteptii. Bucurati-va pentru Trump, veti vedea voi.....
      • -6 (24 voturi)    
        bai tovarase (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 12:16)

        Point [utilizator] i-a raspuns lui Seby30

        ia vezi tu ce a facut trompeta in polonia
        cumva baritai baza militara?
        esti cumva frate cu micron care se kk pe el daca pleaca trump?nu-i vina lui trump ca iuropa e o batrana obosita de violurile rusesti.
        btw nato se tine cu bani nu cu PC sau vorbe goale
        sincer,cand a iesit trump,am zis ca-i tot mai bine decat killeroaca.acum apare un senil care vrea sa conduca.alege intre doi defeci,ca murica nu mai are altii mai buni.
      • -1 (3 voturi)    
        no thanks (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 20:36)

        numaiamnume [utilizator] i-a raspuns lui Seby30

        Tu n-ai argumente solide, ai argumente senile, precum Biden
    • +10 (18 voturi)    
      Asa si? (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 11:11)

      camik [utilizator] i-a raspuns lui YorkshireTerrier

      Cine da doi bani pe ce crezi tu? Conteaza ce voteaza americanii
  • -4 (56 voturi)    
    Doamne, pe mainile cui poate ajunge America ! (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 1:59)

    Susufler0 [utilizator]

    PS. Si nu doar ea ! :((((
    • +10 (52 voturi)    
      Mai rau ca Trump nu poate fi.... (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 5:55)

      Seby30 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Trump=3 cuvinte 5 minciuni
      • +4 (8 voturi)    
        Deja e mult mai rau cand inca nu stim ce si cum ! (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 10:54)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Seby30

        Ar fi tragic sa ajunga in postura din care sa si poata demonstra asta !
    • +9 (31 voturi)    
      Exagerari (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 7:29)

      gamma [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      A mancat un cuvant si a pus mana temporar pe copilul gresit . Si-a dat singur seama . Daca se intampla acelasi lucru cu Trump ar fi insistat ca e corect si te-ar fi dat afara .
      Ca sa fiu si eu corect gasesc ca se exagereaza cu batranii , alegerile astea trebuiau sa fi Pence vs Kamala .
      • -6 (28 voturi)    
        Pai asta e de fapt toata treaba. (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 9:14)

        Kecske [utilizator] i-a raspuns lui gamma

        Va conduce Kamala sau Pence, ca Biden e oricum senil iar Trump vorbeste vrute si nevrute.
        • +3 (17 voturi)    
          Senilitatea e altceva (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 9:35)

          gamma [utilizator] i-a raspuns lui Kecske

          Dupa definitiile astea un balbait este senil . Ok , nu ai cu cine sa discuti civilizat si ce e mai naspa nici US nu arata bine indiferent cine iese .
          • -2 (10 voturi)    
            "un balbait este senil !!?? (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 14:47)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui gamma

            Fara suparare gamma du-te cu capra la raze (evident raze gamma !) si mai vorbim cand te intorci !
            • +2 (6 voturi)    
              Mai citeste o data (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 20:08)

              gamma [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              Stiu ca nu esti prost dar avand in vedere ca tocmai ti-a murit capra nu te te acuz de analfabetism functional .E vorba de cum sariti VOI cu diagnosticul de senil pentru orice balbaiala a lui Biden. Mkay ?
      • -4 (16 voturi)    
        ehem (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 12:27)

        Point [utilizator] i-a raspuns lui gamma

        iata cateva din ''balbaielile'' lui biden si probabil ca sunt mai multe.astea sunt doar filmate.pt cine candideaza?pt kamala?
        https://www.youtube.com/watch?v=fNQAbF33gFM
    • -2 (12 voturi)    
      E vorba aici de SUA (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 9:03)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      si nu despre ,,America".
      America inseamna 2 Continente, de pe langa Polul Nord si pana aproape de Polul Sud !.
      Aceste alegeri sunt ale ,,SUA" si nu ale ,,Americilor".
      • +4 (8 voturi)    
        Sensul era evident ! (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 10:58)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        Bineinteles ca este vorba de SUA !

        PS. Dar daca tot m-ai starnit , adaug acum ca e rau nu doar pt SUA si nici macar doar pt "America" , e rau pt lumea intreaga !
  • -4 (32 voturi)    
    Sleepy Joe .... (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 8:32)

    KTerinca [utilizator]

    .... e prieten bun cu tipu' ala, Alzheimer.
    Romania ..... is it a country or what ?
  • +6 (24 voturi)    
    Din păcate nici unul nu e ok (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 8:57)

    mr_mojo [utilizator]

    E vina unui sistem unde tinerii nu pot candida și unde ai de ales doar dintre 2 partide închise.
  • -10 (20 voturi)    
    părea promis un destin național (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 9:46)

    di livio [utilizator]

    adica cum, adica?...presa cioclistă și rekordistă la fel ca Biden, se exprimă la fel de confuz...sau ca Neluțu...ceva rekorduri azi vor fi oare?...abia așteaptă UM Digi 24 să umple ecranu cu morți și asimptomatici...hai seku cu cenzura și infectat aipiu, oricum tot botniță zic
  • +8 (26 voturi)    
    nu sunt ok asemenea scapari dar, (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 10:00)

    tusnami [utilizator]

    Tot mai bun decat trump pentru europa.
  • -6 (28 voturi)    
    Ooo, dar ce se întâmplă ? (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 13:38)

    Tescovin [utilizator]

    HN se pregătește să schimbe macazul, dacă a văzut că șandramaua lui Biden, la care a pus umărul cum a putut, se cam împotmolește ? Așa, din senin, HN ne dă gafe de-ale lui Biden, după ce până acum s-a făcut că plouă (dar menționează acum, la spartul târgului, că „este cunoscut pentru gafe de acest tip”...) ?
    • 0 (8 voturi)    
      Super (Miercuri, 4 noiembrie 2020, 19:42)

      Astazi [utilizator] i-a raspuns lui Tescovin

      observatia. Doar s-o vada si altii, desi clopotul gu\aussian spune altceva.