Elena Udrea: Am 41,38% in Roman, iar reprezentantul USL 44%

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 10 decembrie 2012, 1:25 Alegeri 2012 | Alegeri Parlamentare


Elena Udrea s-a declarat castigatoare la Roman sustinand ca a luat 41,38%, in timp ce reprezentantul USL a luat 44%.

"Am reusit sa tinem USL sub 50% ceea ce in contextul actual inseamna foarte mult. Am muncit mult in aceasta campanie, am stat de vorba cu mii de romascani... Am acum mai multe voturi decat in 2008. Daca as fi avut timp sa ma intalnesc cu si mai multi romascani as fi reusit un procent si mai bun. Nu aveam ce sa facem mai mult", a declarat Udrea la B1 TV.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6018 vizualizari

  • +1 (21 voturi)    
    bravo! (Luni, 10 decembrie 2012, 1:33)

    laurentiucat [utilizator]

    o sa fii perfecta in parlament ptr pdl. daca mai intra igas,oltean si mru...ma imbat!
    • +4 (14 voturi)    
      realitatea (Luni, 10 decembrie 2012, 7:50)

      ravi [utilizator] i-a raspuns lui laurentiucat

      Succesurile se tin de ARD ca raia de pisicut!!!!!!!!!
      Cel mai mare succes al ard(ardeiar focul) pana cum este locul doi obtinut de candidatul Elena Udrea
      • -3 (5 voturi)    
        Esti complet in afara subiectului... (Luni, 10 decembrie 2012, 9:59)

        Magdass [utilizator] i-a raspuns lui ravi

        Avand in vedere ca o femeie a dus o lupta crancena cu intreaga clasa politica a USL-ului, avand in vedere mizeriile spuse zilnic despre ea la toate televiziunile care sunt sub comanda USL-ului si avand in vedere lucrurile murdare pe care Bratescu le-a facut in aceasta campanie electorala eu cred ca Udrea a obtinut un scor bun si ca isi va continua lupta impotriva sistemului comunist al USL-ului... Chiar ma bucur pentru ea pentru ca a muncit mult in ultimii ani si a facut multe lucruri bune, dar care se pare ca nu sunt apreciate la adevarata lor valoare...
  • -2 (26 voturi)    
    Bravo Elena Udrea (Luni, 10 decembrie 2012, 2:32)

    Cristiann80 [utilizator]

    Felicitari Elena Udrea! Esti cel mai redutabil politician femeie, de asta spun ca trebuie sa revii urgent in fruntea partidului. ce se intampla de cateva luni acolo nu este ok. Ai demonstrat ca politica se face luptand barbateste si aducand voturi. sigur mai ai multe de spus ca politician si vei ajunge sus de tot.
  • -2 (8 voturi)    
    udrea si igas, sperantele portocalii (Luni, 10 decembrie 2012, 7:38)

    Montesquieu [utilizator]

    sper din tot sufletul ca udrea sa castige un nou mandat

    indivizi precum blonda de la plescoi vor arunca in derizoriu orice initiativa a viitoarei opozitii

    imaginea udrei este intr-atat de shifonata incat orice aparitie a ei arunca in derizoriu formatiunea din care face parte

    ce echipa va mai face ea cu branconierul igash... :)
  • +1 (7 voturi)    
    Cum este cu locul doi?? (Luni, 10 decembrie 2012, 7:47)

    evoque [utilizator]

    Norocul calificarii la masa verde, cum este sa castigi de pe locul doi? Numai in romania este posibil asa ceva. Blonda inca nu a invatat nimic, dar are timp cat va huzuri in parlament pe banii contribuabilului roman, asta daca nu o sa o deranjeze niscaiva dosare penale.
  • +2 (8 voturi)    
    Lol de 2 ori (Luni, 10 decembrie 2012, 8:01)

    Tezeu [utilizator]

    Hai ca asta e tare!
  • 0 (2 voturi)    
    dedicatie (Luni, 10 decembrie 2012, 9:49)

    laurentiucat [utilizator]

    ptr elena udrea http://www.youtube.com/watch?v=H7rhMqTQ4WI
  • +5 (7 voturi)    
    Imparatul e gol! (Luni, 10 decembrie 2012, 10:46)

    TNour [utilizator]

    Nici sustinatorii (platiti sau nu) ai lui Traian Basescu nici tabara opusa USL & co nu indraznesc sa spuna adevarul pana la capat.
    O parere despre cum se vad rezultatele:
    - Surplusul de procente al USL fata de PSD+PNL este dat de voturile antibasescu;
    - Basescu Udrea si Posibil chiar Ungureanu au tras in jos foarte tare PDL-ul;
    - politica promovata de Basescu a clatinat mult democratia si asa firava, conducand la procente periculoase pt USL >60%, care pun sub semnul intrebarii sansa de a avea o opozitie reala in parlament.
    - cele ~10% de alegatori "f suparati" se conserva in Romania, trecand de la Vadim la Diaconescu OTV.

    Ma intreb daca dincolo de declaratii, PDL este constient de cate deservicii i-a adus Basescu impreuna cu apropiatii lui in ultimii 4 ani.

    Blaga are dreptate: PDL singur, fara Udrea Anastase Ungureanu si Lazaroiu si FARA Traian Basescu trecea usor de 25%.
    • +4 (4 voturi)    
      cine sa le fi spus (Luni, 10 decembrie 2012, 16:20)

      Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui TNour

      Analiza e nepartinitoare si corecta. Dar cine de la Alianta "cardiaca" sa le fi spus acestor fruntasi ca sint indezirabili si vor trage alianta in jos la scor? Cine sa-i fi spus de la obraz lelitei Udrea ca e o arivista imbuibata si smechera? Cine sa-i fi spus Robertei miss Romeinia ca taticul nu are putere peste tot in Romania si ca aritmetica nu e interpretabila politic? Lui TRU ca e un penibil lingau, lui MRU ca e un utecist suspect? Lui Boagiu si atitor altora ca bate la ochi sa-ti tragi viloi in mandat din leafa de minstru...