VIDEO Sorin Oprescu: Va garantez ca voi ramane acelasi primar independent, dependent doar de bucurestenii mei

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 10 iunie 2012, 20:48 Alegeri 2012 | Alegeri Locale


Sorin Oprescu a declarat, imediat dupa anuntarea exit-poll-urilor potrivit carora a castigat un nou mandat de primar, ca a asteptat cu emotie rezultatele si este mandru de votul primit din partea bucurestenilor.

HotNews.ro transmite LIVETEXT declaratiile facute de liderii USL si de primarul in exercitiu, Sorin Oprescu, cotat mare favorit in castigarea unui nou mandat.

Primarul Sorin Oprescu a declarat, dupa aflarea primelor rezultate, ca se simte foarte mandru de votul bucurestenilor, care il asigura "inca o data ca tot  ceea ce era de facut pana acum va putea fi facut".

Intrebat ce va face prima oara in noul mandat, Oprescu a raspuns, razand: "Autostrada suspendata".

La sediul sau de campanie din str. Alba Iulia nr. 1 si-au anuntat venirea si liderii USL, Victor Ponta, Crin Antonescu şi Daniel Constantin, la ora 21.40.

Declaratiile lui Sorin Oprescu:

  • Ati demonstrat astazi ca se poate. Ati iesit in numar mult mai mare decat de obicei si ati demonstrat ca puteti fi uniti
  • Vocea dvs se aude in acest moment in toata Romania
  • Sunt mandru de increderea pe care bucurestenii mi-o acorda in continuare, dupa patru ani de mandat si am sa va arat cat de mult inseamna pentru mine voturile dvs
  • Sa facem impreuna din Bucuresti un oras in care traim, si nu doar locuim
  • Am cinci argumente de partea mea: vointa bucurestenilor, pentru ca e o mare responsabilitate sa fii votat de peste 60% din bucuresteni, o majoritate stabila in consiliul general, ocazie cu care felicit USL, un guvern care s-a angajat sa ne sustine, si va asigur ca ii vom convinge pe toti sa ne ajute cat pot ei mai mult, primarii de sectoare, oameni tineri, apropiati de mine
  • Si mai am ceva: ambitia mea personala de a demonstra ca se poate, de a face din Bucuresti o mare capitala europeana
  • E o onoare pentru mine sa fiu primarul bucurestenilor
  • Va garantez ca voi ramane acelasi primar independent, dependent doar de voi, de bucurestenii mei
  • Stiu ca orizontul dvs de asteptare e foarte mare
  • Va promit inca o data ca nu va dezamgesc






21.45 La sediul de campanie al lui Sorin Oprescu au ajuns liderii USL, Victor Ponta, Crin Antonescu si Daniel Constantin

Victor Ponta:

  • "Cel mai bun lucru este faptul ca impreuna cu Sorin Oprescu am castigat Bucurestiul si asta inseamna pentru noi ca vom face multa treaba impreuna"
  • Daca exit-poll-urile se confirma, vom avea o majoritate de doua treimi in consiliul general si asta inseamna ca o sa poata sa faca treaba si sa-si indeplineasca toate proiectele pentru Bucuresti


Crin Antonescu:

  • "Sunt aici ca sa celebrez victoria lui Sorin Oprescu, care e si victoria noastra, care inseamna alungarea bandei lui Libache si a Elenei Udrea din Bucuresti"






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1759 vizualizari

  • +7 (15 voturi)    
    păcat de Nicuşor Dan (Duminică, 10 iunie 2012, 21:10)

    domu [utilizator]

    mi se pare că a primit cam puţine voturi pe câte merita.
    • +4 (6 voturi)    
      asa este vazuta matematica (Duminică, 10 iunie 2012, 21:47)

      io [anonim] i-a raspuns lui domu

      oamenii se uita ca la un zeu la oprescu pentru ca este medic si uita ca pentru a fi medic e nevoie doar de memorie! fac pariu ca oprescu ia la testele de inteligenta mult mai putin decat amaratul asta de matematician! va rog inlaturati reclama cu spitalul care cere pentru doua zile de internare mai mult decat salariul unui om normal pe o luna! medicii castiga prea mult daca ne gandim ca sunt oameni care mor fara medicamente!
      • 0 (0 voturi)    
        Autostrada suspendata? (Luni, 11 iunie 2012, 9:58)

        Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui io

        Oare o face pe raza sau pe diametru? Inca mai astept super oferta lui Oprescu din mandatul trecut.
    • +1 (3 voturi)    
      da, dar totusi un succes (Duminică, 10 iunie 2012, 22:43)

      Toni [anonim] i-a raspuns lui domu

      Dar felicitari lui Nicusor Dan pentru ca a fost votat in Consiliul General. Si felicitari bucurestenilor care l-au votat.
  • +4 (6 voturi)    
    avem nevoie de autostrada suspendata? (Duminică, 10 iunie 2012, 21:12)

    eu [anonim]

    era un articol in care se preciza ca englezii au inceput sa se orienteze spre constructiile subterane din nevoia de spatii verzi, dupa ce au construit chiar si "suspendat"!
    Domnule primar, aveti cuvantul!
  • +12 (14 voturi)    
    in jurul lui Oprescu (Duminică, 10 iunie 2012, 21:15)

    Relu [anonim]

    Se strang hoiturile in jurul Hoitului-Primar
  • +17 (19 voturi)    
    o meritati bucuresteni dragi (Duminică, 10 iunie 2012, 21:15)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    va alegeti reprezentanti ... care va seamana
  • +13 (15 voturi)    
    Mars de aici.. (Duminică, 10 iunie 2012, 21:27)

    Andrei966 [utilizator]

    proiectele altora, dar finalizate mult mai scump.. eu unul nu uit, fata de cei 64% care te-au votat.. sa va fie de bine...nu sunt suparat... viata merge inainte !
  • +12 (12 voturi)    
    Da, avem primarul pe care-l meritam ... (Duminică, 10 iunie 2012, 21:46)

    U [anonim]

    avem din plin gunoaie, caini, rahati prin parcuri. Multumim Oprescu pt acesti 4 ani "minunati". Din pacate ne mai asteapta 4. Asta este cand lumea nu gandeste, sau gandeste cu altceva.

    Pana la urma prostia doare.
  • +10 (10 voturi)    
    qed (Duminică, 10 iunie 2012, 21:47)

    CristiV [anonim]

    Intrebat ce va face prima oara in noul mandat, Oprescu a raspuns, razand: "Autostrada suspendata".

    fara cuvinte...

    daca si la parlamentare ies colhoznicii atunci chiar ne meritam soarta .....
  • +8 (8 voturi)    
    BUCURESTENI, AVETI CE MERITATI (Duminică, 10 iunie 2012, 22:05)

    carat [utilizator]

    Mascariciul asta de oprescu mai bine ar garanta ca se schimba. N-a facut NIMIC pentru Bucuresti in afara de a demola cladiri de patrimoniu. O hahalera !!! asta este oprescu, o hahalera. Acum chiar imi doresc sa vad construite autostrazi pline de tiruri care sa traverseze in lung si-n lat Bucurestiul. Trebuie sa respire si Bucurestenii aer curat, merita.
  • +10 (10 voturi)    
    Exprimare de presupus viitor presedinte de tara (Duminică, 10 iunie 2012, 22:19)

    no name [anonim]

    Rusine de multe ori crin antonescu. Ca sa explic:
    1. In calitate de fost profesor care se presupune ca ar trebui sa educe copiii, este o rusine sa te exprimi "banda lui Libache".
    2. In calitate de parlamentar ar trebui sa existe o etica in exprimare ca sa nu jignesti voluntar sau involuntar pe nimeni. Or exprimarea matale este asemanatoare cu a golanilor (dar nu cei de la Universitate din 1990), adica sub orice critica.
    3. In calitate de tata si sot ar trebui sa tecontrolezi , caci nu stii cind iti iese din gura o exprimsre de lichea catre fiintele la carer teoretic tii mult.
    4. In calitate de presupus viitor presedinte ar trebui sa respecti pe "absolut toti cetatenii Romaniei, indiferent de apartenenta politica" pentruca toti sunt fiinte omenesti nu animale.
    Mai ai multe de invatat si aprofundat in educatia care se pare ca-ti lipseste cu desavirsire!
  • +9 (9 voturi)    
    Sa vedem ce proiecte mai termina... (Duminică, 10 iunie 2012, 22:27)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    In mandatul trecut a profitat de finalizarea unor proiecte importante incepute de altii. S-au terminat. Acum sa vedem ce proiecte face de capul lui, ca pasajul de la Mihai Bravu sta inceput si inghetat de mai mult de 1 an... Ba chiar si parcarea aia subterana de la Universitate, vecina cu cea de la Intercontinental (care sta mai mult goala), nu e gata.
  • +5 (5 voturi)    
    Un mistocar (Duminică, 10 iunie 2012, 23:12)

    Vizitiul [utilizator]

    ALES! Este peste intelegerea mea.
  • 0 (0 voturi)    
    2 concluzii (Luni, 11 iunie 2012, 10:02)

    fane [anonim]

    In urma datelor scrutinului putem spune:
    1. Mai mult de jumatate dintre bucuresteni nu au nici un interes legat de viata si soarta orasului in care traiesc, preferand sa stea acasa lasandu-i pe altii sa hotarasca si in numele lor.
    2. Peste 60% dintre cei ce si-au exprimat opinia la acest vot sunt multumiti de felul in care este cheltuit banul public, sunt multumiti de felul in care problemele sunt rezolvate si sunt multumiti de cele ce s-au facut in ultimii 4 ani de catre primarul reales.
    [pentru mine, aceste concluzii sunt tragice si ma fac sa-mi dau seama ca pentru inca 4 ani banul public va fi jefuit, orasul va fi in continuare sufocat de masini si poluare, cainii comunitari vor ramane pe strazi, parcurile si zonele verzi vor fi in continuare ciopartite de mafia imobiliara iar cladirile de patrimoniu daramate noaptea in mod ilegal cu complicitatea primariei.]
    Sa va fie de bine concetateni.