Sediul de campanie al Olgutei Vasilescu a fost vandalizat

de Corina Ionel     HotNews.ro
Duminică, 13 mai 2012, 15:34 Alegeri 2012 | Alegeri Locale


Senatorul Lia Olguta Vasilescu, candidat din partea PSD pentru functia de primar al Craiovei, a declarat ca sediul de campanie i-a fost vandalizat de persoane necunoscute si ca in cursul zilei de duminica va depune o plangere la Politie, informeaza Mediafax.

"Azi - noapte (n.r. in noaptea de sambata spre duminica) mi-au vandalizat sediul de campanie. Stiam ca va fi o campanie urata. Cei care au facut acest lucru au avut destul de mult timp sa actioneze pentru ca au rupt un autocolant foarte mare si foarte complicat de desfacut. Sigur, probabil ca le-a luat o jumatate de ora sa il desfaca. Este rupt pe jumatate. Asta este", a declarat senatorul Lia Olguta Vasilescu.

Senatorul PSD a precizat ca va depune plangere la Politie, in cursul zilei de duminica, lasand ca oamenii legii sa isi faca datoria.

Lia Olguta Vasilescu nu a precizat la cat se ridica paguba produsa.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1952 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    minciuna (Duminică, 13 mai 2012, 17:07)

    GIGI [anonim]

    i s-a rupt doar un afis, iar dupa cum o cunoastem noi, este in stare de orice ce, exista chiar şi posibilitatea sa-si fi inscenat acest spectacol ieftin. In timp ce contracandidatii sai incearca sa prezinte craiovenilor proiecte viabile, madam asta sta toata ziua pe facebook si pe la TV. Face proiecte virtuale, atat si nimic mai mult. O mahalagioaica de doi bani. Nu cred ca se gandeste vreun craiovean sa-i dea votul doar daca vine de la vreo nunta, duminica dimineata pe 10 iunie.
    • -1 (1 vot)    
      comparatie (Duminică, 13 mai 2012, 22:15)

      maria [anonim] i-a raspuns lui GIGI

      gigi, fa un exercitiu imaginar : esti craiovean :ce votezi : solomon ( a treia candidatura, al treilea partid , un trecut penal, un comportament mitocanesc , prietenul interlopilor ) , sau Vasilescu ( prima candidatura, al doilea partid, fara trecut penal , comportament civilizat , nu se cunoaste o apropiere de interlopii craioveni ) ?
      • 0 (0 voturi)    
        Raspuns! (Luni, 14 mai 2012, 0:04)

        Bebe [anonim] i-a raspuns lui maria

        MARINICA DINCA!!!
  • +12 (12 voturi)    
    Nu pot sa cred! (Duminică, 13 mai 2012, 17:15)

    Corado [anonim]

    Dna Olguta, nu imi vine sa cred ca e vorba de vandalizare. Mai mult ca sigur, vreun indragostit a vrut sa isi lipeasca posterul in sufragerie!
  • +11 (13 voturi)    
    O Vasilescu se da persecutata. (Duminică, 13 mai 2012, 17:30)

    mircea [anonim]

    Olguta Vasilescu vrea sa impresioneze,dandu-se perseciutata,dar,pare mai degraba mincinoasa sau drogata si nu stia ca a fost vant puternic.Deci o sa reclame vantul la politie.Din partea lui Olguta Vasilescu nu ar fi de mirare.Cum se cearta cu toata lumea,de ce nu s-ar certa si cu vremea.
  • +5 (7 voturi)    
    nu inteleg (Duminică, 13 mai 2012, 17:50)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    unde este problema?
  • +8 (10 voturi)    
    Manie proletara... (Duminică, 13 mai 2012, 17:51)

    Kata [anonim]

    Vandalizarea ca vandalizarea da' cu violu' cum ramane tovarasi?
  • +7 (9 voturi)    
    Cand semeni vant (Duminică, 13 mai 2012, 18:41)

    Vizitiul [utilizator]

    Culegi furtuna!
  • +7 (9 voturi)    
    S-a vandalizat (Duminică, 13 mai 2012, 18:45)

    Lucifer [anonim]

    singura.
    Informatie preluata de pe resurse.
  • +8 (10 voturi)    
    Mulguta n-a dat lapte (Duminică, 13 mai 2012, 19:29)

    vlad [anonim]

    Mulguta Milka Vasilescu e una dintre cele mai mitomane fapturi din Oltenia. Crede ca mai poate prosti pe cineva cu inventii de doi bani!
  • +2 (4 voturi)    
    Spargatorii s-au predat (Duminică, 13 mai 2012, 20:34)

    Trojan.H [utilizator]

    Dupa o criza puternica de depresie, in dupa-amiaza aceste zile, spargatorii s-au predat. N-au gasit in biroul matracucei decit niste carti (de poker), o sticla de votca pe jumatate goala si un tablou cu Vadim Tudor.
  • +2 (4 voturi)    
    LEGEA 333/2003 A LU' BOMBONEL (Duminică, 13 mai 2012, 20:37)

    pointless man [utilizator]

    Stie madam-tovarasa ca in conformitate cu aceasta lege perversa orice persoana juridica, privata sau de stat, TREBUIE sa-si asigure paza prin mijloace proprii, militia-politia n-are nici o raspundere. Probabil ca stie, dar o doare-n cot - corb la corb...