PDL Sector 4 a depus plangere penala dupa ce pe strazile din sector au fost imprastiati fluturasi cu sigla partidului

de Corina Ionel     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 iunie 2012, 17:14 Alegeri 2012 | Alegeri Bucuresti


Fluturasi imprastiati in Sectorul 4
Foto: Hotnews
PDL Sector 4 a anuntat sambata ca a depus in cursul zilei plangere penala la Sectia 26 Politie, dupa ce in sector au fost imparstiati vineri seara fluturasi cu sigla partidului si cu un mesaj impotriva edilului Cristian Popescu Piedone, democrat-liberalii acuzand contracandidatii de distribuirea materialelor, informeaza Mediafax.

"Profitand de incheierea campaniei si de imposibilitatea de a face cunoscuta opiniei publice practicile abjecte si ilegale folosite, contracandidatii PDL recurg la campanie murdara. Asa se face ca, in seara de 8 iunie cetatenii Sectorului 4 au descoperit, in casutele lor postale si pe strazi, fluturasi electorali care contin pe fata un mizerabil atac la persoana primarului in functie, iar pe verso sigla PDL. Tinem sa precizam ca acesti fluturasi nu au nimic de-a face cu campania candidatilor PDL la Primaria si Consiliul Local Sector 4", se arata intr-un comunicat al PDL transmis agentiei citate.

Potrivit comunicatului PDL, "de mentionat este faptul ca aceste flyere au folosit sigla PDL in mod ilegal si nu sunt inscriptionate cu numele tipografiei, numarul de bucati si cine le-a comandat".


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1643 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Nimic nou (Sâmbătă, 9 iunie 2012, 17:47)

    ... [anonim]

    "de mentionat este faptul ca aceste flyere au folosit sigla PDL in mod ilegal si nu sunt inscriptionate cu numele tipografiei, numarul de bucati si cine le-a comandat"

    De parca ar fi ceva nou. In sectorul 3 se intampla asta de cateva saptamani in mod repetat: flyere cu poza lui Liviu Negoita, cu ceva ce se presupune a fi semnatura lui si cu sigla PDL.
  • +3 (3 voturi)    
    Sector 6 (Sâmbătă, 9 iunie 2012, 18:01)

    Andy [anonim]

    O mizerie. Asta noapte la ora 2 toate masinile dintr-o parcare aflata in fata unui bloc din sectorul 6 aveau lipite pe geamuri afise cu Poteras. E la mintea cocosului ca nu putea sa le puna PDL-ul ca prima reactie cand vezi un abtipild pus pe masina ta e sa il bagi in ....

    Ei bine, dimineata pe la 8:30 toate masinile erau curatate de abtipild-uri, cred ca au muncit serios cei de la PDL noaptea asta la dezlipit :))))

    Sper ca la noapte sa nu vina din nou sa sparga masinile si sa lase langa ele topoare cu mutra lui Poteras :))
  • -1 (1 vot)    
    :)) (Sâmbătă, 9 iunie 2012, 18:45)

    catalin_mattei [utilizator]

    :)) no comment
  • +1 (1 vot)    
    asemenea (Sâmbătă, 9 iunie 2012, 21:02)

    truta [anonim]

    banuiesc ca in toata tara s-a procedat la fel, inclussiv in jud. suceava, s-au distribuit astfel de fluturase
  • +2 (2 voturi)    
    mirare (Duminică, 10 iunie 2012, 1:59)

    MirceaA [utilizator]

    eu stau in afara Bucurestiului si am venit de 2 zile aici. Vad numai bannere USL, mari cat blocurile. Sunt tare curios de unde au bani, ca imi amintesc ca PSD avea niste milioane de euro datorie dupa Geoana. O fi investit Voiculescu in viitorul lui?
  • 0 (0 voturi)    
    adevarat (Duminică, 10 iunie 2012, 10:02)

    razvan [anonim]

    Nu au de-a face...Pai pana acum Sulfina a stat si l-a criticat maxim pe Piedone. Eu nu m-as mira sa fie adevarat. Dar or sa recunoasca ei ceva?
    • 0 (0 voturi)    
      . (Duminică, 10 iunie 2012, 11:44)

      Fifi [anonim] i-a raspuns lui razvan

      sunt de aceeasi parere. Mana PDL este aici, numai ei sunt in stare de asa ceva/
      • 0 (0 voturi)    
        Hai piedone (Duminică, 10 iunie 2012, 14:33)

        Andreea [anonim] i-a raspuns lui Fifi

        Sulfina o sa va diseara ce inseamna sa piarda. Ma intreb daca o sa o mai bage Udrea dupa aia in seama..:)) Sa scapam de PDL!
  • 0 (0 voturi)    
    Piedone castiga (Duminică, 10 iunie 2012, 10:04)

    Narcis [anonim]

    eu as crede ca PDL se tine de asa ceva. De aceea nu am avut niciodata incredere in ei, nu au facut decat sa dea vina pe altii. Bine imi pare ca lumea nu ii ia in serios. Piedone o sa castige diseara/
  • 0 (0 voturi)    
    da (Duminică, 10 iunie 2012, 10:06)

    alexandra [anonim]

    Degeaba fac ei tot felul de miscari, Piedone are cele mai mari sanse de a iesi primar. M-am dus la vot si l-am votat. Merita sa fie votat de toti locuitorii din sectorul 4.
    • 0 (0 voturi)    
      Piedone Primar (Duminică, 10 iunie 2012, 11:13)

      Tudor [anonim] i-a raspuns lui alexandra

      Nu cred o iota din ce sustin pedelistii. Piedone iese primar diseara, clar! Si eu ies la vot pentru el, fiindca a demonstrat ca se poate face treaba buna. Bafta!
      • 0 (0 voturi)    
        Piedone (Duminică, 10 iunie 2012, 11:43)

        laur [anonim] i-a raspuns lui Tudor

        Pedelistii stiu doar sa comenteze aiurea. deja am votat si sper ca Piedone sa le arate astora cum se castiga diseara.
  • 0 (0 voturi)    
    hai! (Duminică, 10 iunie 2012, 12:17)

    bogdan [anonim]

    l-am votat pe piedone. am incredere ca va continua in acelasi stil. cu dedicatie si spor pt sectorul 4! hai piedone!