Sute de blocuri din București, fără apă caldă din cauza avariilor și a reviziilor la rețea

de Catiușa Ivanov     HotNews.ro
Miercuri, 15 septembrie 2021, 13:23 Actualitate | Administratie Locala


A venit apa calda dar e rece
Foto: Hotnews
Sute de blocuri din Capitală au rămas fără apă caldă sau se confruntă cu o furnizare deficitară a acesteia din cauza reviziilor la rețea, potrivit informaţiilor publicate pe site-ul Companiei Municipale Termoenergetica.

De exemplu, zeci de blocuri din zona bd. Titulescu - 1 Mai nu au apă caldă pe 15 septembrie până la ora 24.00 din cauza reviziilor și reparațiilor care pregătesc rețeaua pentru iarnă.

Din aceeași cauză, zeci de blocuri din Cartierul Tei, Șoseaua Ștefan cel Mare, nu au apă caldă pe 15 septembrie, până la 16.00.

O avarie la rețeaua primară a lăsat fără apă caldă zeci de blocuri din Pantelimon până pe 16 septembrie la ora 24.00. Tot o avarie cauzează probleme și pe bd. Matei Basarab, bd. Unirii și Decebal, până pe 16 septembrie la ora 24.00.

Pe bd. Timișoara, Crângași, Drumul Taberei, Compozitorilor, bd Ghencea și străzi adiacente, mai multe blocuri nu primesc apă caldă la parametri pe 15 septembrie din cauza reviziilor.

Vezi aici lista completă.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4368 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    of ... (Miercuri, 15 septembrie 2021, 13:31)

    cucuveauamov [utilizator]

    va inchipuiti cum ar fi aratat Bucrestiul, daca ar castigat Nicusor? cum ar fi aratat Romania, daca partidele de dreapta ar fi format guvernul? n-a fost sa fie ...
  • +5 (5 voturi)    
    Lista mincinoasa ! (Miercuri, 15 septembrie 2021, 13:41)

    Relaxat [utilizator]

    Lista atasata este incompleta cel putin in zona 1 Mai !
    Chiar daca pot fi intelese lucrarile, nu este de inteles de ce consumatorii nu pot afla termenul real de remediere ? Adica ce este afisat acum este rostogolit de Luni din 8 in 8 ore si probabil vor aparea alte ternene.
    Adica continua bataia de joc de pe vremea firii. Mai suportam 3 ani ?
  • +3 (3 voturi)    
    ce e aia apa calda (Miercuri, 15 septembrie 2021, 13:53)

    Andres [utilizator]

    Ce va trebuie apa calda daca afara sunt 30 grade.
    Bine ati venit in 1921
  • -3 (3 voturi)    
    Daca (Miercuri, 15 septembrie 2021, 14:56)

    floarealbastra [utilizator]

    v-ati fi debransat acum aveati apa calda. Daca vreti subventie de la stat cumparati oale mari in care sa incalziti apa.
    • +2 (2 voturi)    
      Poate (Miercuri, 15 septembrie 2021, 16:10)

      Relaxat [utilizator] i-a raspuns lui floarealbastra

      Am auzit ca se scumpesc gazele ? Oricum debransarea este greu de realizat in prezent unde nu este conducta de gaze in bloc pentru centrale termice. Plus alte aprobari peste aprobari
  • +3 (3 voturi)    
    cmteb (Miercuri, 15 septembrie 2021, 15:23)

    Remarque [utilizator]

    Cmteb este o companie comunistoida, indiferent cata indulgenta i-ar acorda primaria. Nu vorbesc de avarii, acolo e altceva. Insa asteptarea mea asupra reviziei, programata de altfel, era sa anunte intreruperea apei calde INAINTE cu cateva zile de termenul de inceput al lucrarii, sa intrerupa apa calda (nu sa o lasa sa curga rece pe teava de apa calda, fiind contorizata drept calda) si sa estimeze corect termenul de final. Mai bine sa anunte din prima ca doua zile (de exemplu) nu avem apa calda, decat sa vina din cand in cand si sa prelungeasca termenul cu alte cateva ora sau pentru ziua urmatoare, pe principiul “se termina cand se termina”.
    • +2 (2 voturi)    
      Ei stiu (Miercuri, 15 septembrie 2021, 16:08)

      Relaxat [utilizator] i-a raspuns lui Remarque

      Am reusit acum ceva timp sa vorbesc la dispecerat sector 1 si am aflat ca se stie in mare cand se termina lucrarea dar conducerea nu-i lasa sa puna termenul real. De atunci s-a schimbat directorul, bataia de joc a ramas. Bonus o buna parte din zona Mihalache nu mai apare ca neavand apa calda. Adica mincinosi fara rusine.
  • 0 (2 voturi)    
    Greaua mostenire (Miercuri, 15 septembrie 2021, 17:28)

    VOX. [utilizator]

    Gheorghe Gheorghiu-Dej isi pierdea timpul pe facebook, neglijand complet reteaua de termoficare. El e principalul vinovat.