VIDEO Blocaj major în nordul Capitalei din cauza restricțiilor de circulație pentru festivalul Saga / Bulevardul Aerogării este închis

de Catiușa Ivanov     HotNews.ro
Vineri, 10 septembrie 2021, 18:27 Actualitate | Administratie Locala


Blocaj Piata Domenii
Foto: Facebook
Circulația pe aproape toate arterele din nordul Capitalei este blocată sau mult îngreunată din cauza restricțiilor de circulație pentru organizarea festivalului SAGA. Mai exact, pentru organizarea evenimentului, bulevardul Aerogării, pe segmentul cuprins între str. Nicolae Caramfil și șos. București – Ploiești este închis pe 10.09-11.09.2021 și 11.09-12.09.2021, în intervalul orar 14:00- 05:30 și în data de 12.09-13.09.2021, în intervalul orar 12:00-05:00.





Din cauza închiderii acestui bulevard, șoferii care intră în București merg spre fântâna Miorița și pe Kiseleff. Blocajul se duce până spre bulevardul Bucureștii Noi și Șoseaua Colentina. Situația este și mai dificilă în condițiile în care este vineri seară, iar ieșirea din București spre munte este aglomerată.


Din mărturiile unor cititori HotNews.ro, câțiva kilometri, între Liceul Francez și Arcul de Triumf, au fost parcurși în mai mult de două ore.





Începând cu orele 16.00, au fost înregistrate valori ridicate de trafic pe arterele de intrare/iesire din Mun. Bucuresti care care fac legatura cu zona centrala. Menționăm arterele cu valorile cele mai mari de trafic: Str.Alexandru Șerbănescu, Bd. Nicolae Caramfil, Sos. Bucuresti-Ploiești, Șos. Kiseleff, Bd. Aviatorilor, Calea Griviței, Șos. Colentina. Astfel, polițiștii Brigăzii Rutiere actioneaza cu efective sporite în zonele în care pot apărea blocaje pentru fluidizarea traficului rutier si pentru prevenirea evenimentelor rutiere nedorite”, a declarat pentru HotNews.ro inspector de poliție Andra Arsintescu, Brigada Rutieră.

Restricțiile de circulație au fost stabilite în Comisia de Circulație de la Primăria Capitalei.

Poliția Rutieră recomandă șoferilor următoarele rute ocolitoare:
  • Șos. Străulești – str. Băiculești – bd. Poligrafiei – Piața Presei Libere – șos. Kiseleff – Piața Arcul de Triumf – bd. Mareșal Constantin Prezan – bd. Aviatorilor – Piața Charles de Gaulle;
  • Șos. Gheorghe Ionescu Șisești – șos. Bucureștii Noi – Calea Griviței – bd. Ion Mihalache – str. Buzești;
  • Șos. Pipera – șos. Nicolae Caramfil – bd. Beijing – Piața Charles de Gaulle – Piața Arcul de Triumf – Piața Presei Libere – șos. București-Ploiești.
Saga Festival 2021 are loc la Romaero Băneasa.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















23002 vizualizari

  • +11 (23 voturi)    
    Îmi pare rău să spun,dar cei care decid (Vineri, 10 septembrie 2021, 18:55)

    Rescator [utilizator]

    blocarea unor artere vitale de circulație în capitală
    sunt niște cretini cinici.
    Săptămâna trecută au comunicat că închid Bdul.Unirii
    și străzile adiacente începând cu ora 11.00,dar la ora
    08.00 gardurile de blocare erau deja montate.
    Haosul a fost total!
  • +11 (25 voturi)    
    A devenit o moda sa blochezi capitala... (Vineri, 10 septembrie 2021, 18:55)

    IoPaNet [utilizator]

    ... pentru tot felul de cretinisme. De la sarbatorirea infrangerii in Afganistan, la competitii sportive si festivaluri de mana a treia.
  • 0 (14 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 10 septembrie 2021, 19:22)

    [anonim]

  • +5 (19 voturi)    
    Cine e incompetentul... DEMITEREA sau DEMISIA! (Vineri, 10 septembrie 2021, 19:35)

    neagoe [utilizator]

    Cine e incompetentul care a aprobat inchiderea unui bulevard de trafic greu in cea mai aglomerata ora?

    DEMITEREA sau DEMISIA!
    • -7 (21 voturi)    
      hai ba... (Vineri, 10 septembrie 2021, 21:04)

      vali_pk [utilizator] i-a raspuns lui neagoe

      Parca e zilnic blocat acel bulevard incat va incurca in mod infiorator vietile. E asa greu sa ocoliti! Cand nu existau waze si thomthom va ghidati dupa instincte cand era blocat orasul de parade militare?

      Pentru cine e stresat in trafic poate folosi transportul in comun sau poate sta linistit acasa sau poate sa isi decaleze programul de circulat cu masina.
      • +7 (17 voturi)    
        creier (Vineri, 10 septembrie 2021, 21:42)

        ebarbu [utilizator] i-a raspuns lui vali_pk

        mai inteligenta...putin creier putem sa avem si noi si sa organizam cacaturile astea intr-un loc unde nu stresam pe nimeni ?!
        daca tu asa te distrezi e treaba ta...numai ca altii nu sunt vinovati ca asculta alta muzica, ca vor sa mearga pe un drum public fara stres etc.
        • -5 (11 voturi)    
          Pe jos nu știi să mergi? (Sâmbătă, 11 septembrie 2021, 0:09)

          2mai [utilizator] i-a raspuns lui ebarbu

          Tăticu, dacă ai ales să trăiești la capitală, trebuie sa îți asumi că unii vecini de-ai tăi vor să meargă și la un eveniment sportiv, și la un concert în piață, și la o plimbare cu familia pe un bulevard devenit pietonal, și la un spectacol de stradă organizat (cum altfel?) în stradă... Bineînțeles că Gigi Manelistu, Dorel Ceafă-La-Gratar și Titi Cu-De-Toate-Bos nu pot înțelege faptul că unii oameni au și alte priorități în viață în afara de mers la șaormeria din colț cu mașina din dotare.
          Pentru el, a merge cu metroul sau cu autobuzul măcar o zi pe lună este echivalent cu a merge la un muzeu măcar o dată în viață, adică de neconceput.
          Sfat: mutați-vă tati la Mizil sau la Lehliu-Gară, acolo singurele evenimente notabile din an sunt Zilele Orașului, cu mici și bere de pomană și cu osanale pentru dom' primar.
          Și unde, bineînțeles, poți veni cu mașina.
        • -1 (7 voturi)    
          lasati (Sâmbătă, 11 septembrie 2021, 9:04)

          vali_pk [utilizator] i-a raspuns lui ebarbu

          daca tu asculti alta "muzica" probabil manele nu inseamna ca festivalul asta e un "cacat" si a fost organizat la romaero baneasa, fix intr-un loc destul de remote cat sa nu cauzeze ambuteiaje! oricum dugheana asta de Bucuresti e aglomerata zilnic de masinile provincialilor si navetistilor care nu platesc taxe dar se fataie zilnic cu masinile prin oras in timp ce lumea buna e la munca. mai lasati masinile alea ca nu muriti fara ele! romanu' parca e fatat in masina, lipit de masina, doar ei si tablele lor primeaza pe lumea asta... nu "sarakii" care circula pe jos, cu bicicleta, transport in comun... aia's cei mai fraieri!
          • -1 (1 vot)    
            istetule (Duminică, 12 septembrie 2021, 23:38)

            csan [utilizator] i-a raspuns lui vali_pk

            aia nu-i muzica este zgomot infernal. Numai maelele mai fac atata zgomot, ca sa nu se prinda fraierii ca nu nu au nicio legatura cu muzica. Nu inteleg de ce trebuie obligatoriu sa ascult idiotenia asta care deranjeaza pana in mijlocul orasului. Daca nu ar fi atatia idioti nu ar mai fi orasul o dugheana. Uite nu-mi place galagia aia , muzica nu pot s-o numesc. Niste maimute idioate au impresia ca stapanesc adevarul absolut si urla fara rusine si bun simt. Mai sunt si copii , batrani, bolnavi , oameni care muncesc si au nevoie de un dram de liniste .
            • 0 (0 voturi)    
              esti pa. (Luni, 13 septembrie 2021, 11:03)

              vali_pk [utilizator] i-a raspuns lui csan

              Nu e muzica pentru tine, tovarase vesnic deranjat, si evenimentul nu s-a tinut in mijlocul orasului ci la romaero... unde sunt locuinte cu batrani si copii, fix acolo, esti razna? pe langa asta, s-a tinut in weekend, rezisti 2-3 zile pe an cand se tine un eveniment, altfel du-te in padure unde nu te deranjeaza nimeni, e clar?! sincer m-am saturat de astia ca voi tot timpul deranjati ca e un concert, ca e un eveniment, ca e blocata o strada, oriunde in lume in orase cand se tine un eveiment e blocata o strada, sau sunt blocate 2, 3 strazi... se anunta in prealabil si lumea ocoleste. Chiar asa ati devenit vesnic deranjati de orice? Si eu muncesc amice, poate chiar mai mult decat tine si nu sunt asa deranjat de un concert. Am locuit ani de zile langa Arenele Romane, erau concerte rock , edm, rap, orice si nu eram asa deranjat, ba chiar ma bucuram ca mai animeaza putin atmosfera in zona. Maimuta esti tu. Cat tupeu pe tine si toti limitatii catalogarea a mii de oameni care se distreaza, indiferent pe ce, drept maimute. N-ai decat sa stai izolat, inchis in casa, sa-ti pui dopuri de urechi si gata, nu esti deranjat de nimeni. Ia uite ma la el, nu mai are voie sa existe un concert 3 zile pe ani ca el si cloala lui de comunisti neodihniti sunt deranjati. Baga-te in cotet.
  • +5 (15 voturi)    
    trei ore (Vineri, 10 septembrie 2021, 20:33)

    palatin [utilizator]

    s-a mers in ritm de melc. aproape 3 ore intre bulevardul Ficusului si piata 1 mai.
  • -1 (11 voturi)    
    Poate (Sâmbătă, 11 septembrie 2021, 1:01)

    asx [utilizator]

    mai lasati dracului cazanele acasa ca ati umplut Bucurestiul si tara de ele. Si apoi tot voi faceti gura. Va cade prestanta daca luati transportul in comun sau bicicleta.
    • 0 (2 voturi)    
      mda (Sâmbătă, 11 septembrie 2021, 14:51)

      Giolgel [utilizator] i-a raspuns lui asx

      Te referi la tramvaiul care nu circula pe linia 5? https://clubferoviar.ro/euro-2020-2/
      • +1 (1 vot)    
        Mda (Luni, 13 septembrie 2021, 18:08)

        asx [utilizator] i-a raspuns lui Giolgel

        Ultima data cand am fost in zona aia erau vreo 20.000 de linii de autobuz.
  • +6 (10 voturi)    
    3 ore am .. (Sâmbătă, 11 septembrie 2021, 10:05)

    gaudi [utilizator]

    facut din centru la aeroport ! Pacat ca nu se mai poate injura pe situri ! Nicusoareeee..... ai luat-o razna ?