Clotilde Armand acuză consilierii PNL că au votat alături de PSD și au apărat Romprest: "Frăția în ilegalitate este transpartinică la Sectorul 1"

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 23 martie 2021, 19:53 Actualitate | Administratie Locala


Clotilde Armand
Foto: Agerpres
În războiul său cu Romprest, primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, îi acuză pe consilierii PNL că au votat alături de cei ai PSD și au apărat, din nou, compania de salubrizare, care ar fi emis facturi nelegale: "Frăția în ilegalitate este transpartinică la Sectorul 1. (...) Ireal, nu?”.

În ședința de marți, Consiliul Local al Sectorului 1 ar fi trebuit să voteze măsurile luate de Curtea de Conturi în urma controlului, pentru recuperarea datoriilor pe care Romprest le are față de autoritatea locală și de exercitare a dreptului la controlul tarifului companiei, potrivit primarului Sectorului 1.

Clotilde Armand acuză însă PNL că, alături de PSD, a apărat din nou Romprest, iar consilierii celor două partide "au devenit complici la deturnarea fondurilor publice".

Mai mult, ea îi amenință pe consilieri cu plângeri penale.

Ce a scris Clotilde Armand pe Facebook:
  • "Frăția în ilegalitate este transpartinică la Sectorul 1. PNL a votat la fel ca PSD și au apărat, din nou, compania de salubritate Romprest pentru că a emis facturi nelegale. Ireal, nu? Vrei să pui în aplicare legea dar PNL și PSD nu te lasă.
  • În ședința de Consiliu Local al Sectorului 1 de astăzi trebuiau votate măsurile luate de ANRSC și Curtea de Conturi a României în urma controlului lor, măsuri de recuperare a datoriilor pe care această companie le are față de autoritatea locală și de exercitare a dreptului la controlul tarifului companiei.
  • Practic, acești consilieri PNL și PSD au devenit complici la deturnarea fondurilor publice. Iar eu voi depune o plângere penală împotriva tuturor consilierilor care refuză să respectăm legea. Să plătească din buzunarele domniilor lor, nu din banii cetățenilor. Voi reveni cu aceste proiecte pe ordinea de zi până când toți acești oameni pricep că ''unde-i lege nu-i tocmeală'', până când vor pricepe că nu te joci cu banii cetățenilor cum doresc unele grupuri de interese.
  • PS: Așa se explică de ce liderii PNL se rugau de mine înainte de ședință să scot de pe ordinea de zi aceste 2 proiecte".








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4385 vizualizari

  • -38 (44 voturi)    
    Zmiorcaita de serviciu face... (Marţi, 23 martie 2021, 20:03)

    mike123 [utilizator]

    ...ce stie mai bine, se zmiorcaie pe FB!
    In rest, NIMIC!
    • +31 (35 voturi)    
      Ai dreptate (Marţi, 23 martie 2021, 20:50)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui mike123

      In loc sa taca si sa fie partasa si complice la furtul sectorului, asta se agita sa faca transparent si sa stopeze mafia din spate. Cat tupeu pe ea! Huuuooo!!!

      Romanii vor mafie si furt, nimic transparent, doar coruptie si secrete!!! Asta au votat!

      ... ah stai, ba nu! Au votat opusul!

      E ok, cel putin noi stim cu cine ai votat tu! Ghinion de nesansa!
    • +21 (25 voturi)    
      Dacă (Marţi, 23 martie 2021, 21:05)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui mike123

      Dacă chiar nu ar face nimic și locuitorii ar câștiga milioane de euro lunar, adică banii furați de Tudorache Diamant și borfașii pesede.
      Dar chiar și face!
      • -12 (16 voturi)    
        "Cine taceee siii faceeee..." (Marţi, 23 martie 2021, 23:43)

        FortApache [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

        Mai tineti minte?
        Daca la Iohanis s-a potrivit cat de cat , ma tem ca in cazul Clotildei este chiar invers :)))

        Ea a inceput sa se creada un soi de lider suprem al S1, in fata caruia consilierii PNL sa confirme neconditionat...nu se poate decat cu forta...poate sa incerce cu bataia, cine stie poate mai intoarce cateva voturi si-si vede visul implinit :)))
  • +27 (31 voturi)    
    hotie (Marţi, 23 martie 2021, 20:17)

    tatoi531360956407942 [utilizator]

    Macar nu fura , bai desteptule!
  • +30 (34 voturi)    
    E clar ca PNL=PSD, (Marţi, 23 martie 2021, 20:36)

    emil bobu [utilizator]

    tovarasi de furt, de ani de zile.
  • -18 (24 voturi)    
    Clotilde a ajuns sa stabileasca... (Marţi, 23 martie 2021, 22:16)

    FortApache [utilizator]

    ...cine fura si cine nu fura :)))) pe Facebook:))) (unde legea nu o atinge).

    Pai sa-i transmiteti primaritei ca si-a ales meseria gresit, trebuia sa se faca procuror sau judecator ca sa poata da "verdicte" de incriminare si in spatiul public real nu numai in cel virtual.

    Sa-i mai transmiteti si faptul ca exista politie si procuratura respectiv DNA unde poate sa-si scrie pasurile legate de furturi, complicitati, apocalipsa sectorului 1, eventual ca acei consilieri nu au votat cum vrea ea, si ca mai trebuiesc si probate, apoi sa publice si pe FB rezultatele.

    Pana atunci este la categoria Mama Omida :))) si va ramane aici pana cand instanta romaneasca ii va da dreptate, daca ii va da .
    • +12 (18 voturi)    
      Scrii fara sa ai habar (Marţi, 23 martie 2021, 23:31)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

      https://revista22.ro/actualitate-interna/primarul-sectorului-1-clotilde-armand-a-castigat-in-instanta-razboiul-gunoaielor-cu-romprest

      Citeste si documenteaza-te!
      Romprest a pierdut orice pretentie ceruta. Toate erau nejustificate, ca sa nu zica lumea imorale sau ilegale.

      Decizie DEFINITIVA. Acum Clotilde vrea ca acea sentinta sa se aplice. Atata tot. Exista anumite proceduri unde trebuie un vot majoritar. Totusi, tinand cont ca USR, PLUS si PNL sunt in coalitie, macar profesional este etic sa votezi la fel. PNL a aratat ca mafia e mai presus de orice. E simplu.

      In loc sa scrii aberatii, mai bine documenteaza-te ca sa nu te faci de ras ca majoritatea postacilor dezinformati si care habar nu au ce se petrece in jurul lor.
      Sau paote gresesc eu si furtul sustinut de PSD drept complice iti convenea. Nu stiu. Alta explicatie nu am.

      Poti sa faci misto de Clotilde pana poimarti, insa mi se pare fascinant ca nu atingi 2 puncte critice in toata povestea sectorului 1: mafia gunoaielor si transparenta pe care o afiseaza Clotilde. Asta spune multe despre tine. Nimic bun, desigur.
      • -5 (11 voturi)    
        E ok (Miercuri, 24 martie 2021, 0:17)

        FortApache [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        Acum eu te intreb asa : daca are decizie definitiva....ce mai vrea femeia asta?

        Adica ce vrea sa zica sau tu ce vrei sa zici? Ca o decizie definitiva a instantei nu este Definitiva?

        Imi dau seama ca ma iei la misto, voi deja sunteti deasupra legilor din tara asta, va credeti detinatorii adevarului suprem plus moralitatea la voi este genetica :)))
        Cine face misto? Tu sau eu?

        Decizia DEFINITIVA aia oare nu este si executorie? Ca n-am stat sa citesc nici macar la ce se referea dar imi dau seama ca nu este vorba despre ce au votat consilierii ca doar nu intra la puscarie singuri...:)))

        Deci tot...Mama Omida ramane.
      • -5 (9 voturi)    
        Am citit articolul ... (Miercuri, 24 martie 2021, 0:30)

        FortApache [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        Din revista 22...se refera la scandalul de defaimare de pe Facebook si la intreruperea sau asigurarea serviciului de salubritate:)))

        Decizia Definitiva e ca instanta nu o poate opri pe Clotilde sa mai scrie pe Facebook de rau de Romprest...adica poate sa scrie in continuare (cu asta se si ocupa)...si ca Romprest e obligata sa ia gunoaiele.

        Apoi in articol este detaliat tot balamucul cu avuzatiile ei de pe Facebook.

        Te mai intreb odata : Cine face misto? (Retoric evident).
  • +11 (17 voturi)    
    Postacii USL la datorie (Marţi, 23 martie 2021, 23:22)

    mihai53 [utilizator]

    Toti insurubatii la furtul banului public fac front comun impotriva d-nei primar iar trepadusii o ataca pe FB . Clotilde o sa-i invete cum este sa traiesti din salar .
  • +1 (1 vot)    
    55 (Miercuri, 24 martie 2021, 13:54)

    albastru de Romania [utilizator]

    Clotilde, are oooo cat jumate din politicienii de opozitie de noi.( prin opozitie nu ma refer la psd)

    Sa fie Clonata, sa se dea o Clotile in fiecare judet