Ciprian Ciucu: Când Nicușor Dan va răspunde la telefon, voi vorbi cu el. În această perioadă a fost inabordabil

de D.D.     HotNews.ro
Marţi, 5 ianuarie 2021, 12:17 Actualitate | Administratie Locala


Ciprian Ciucu
Foto: Hotnews
După Dan Barna și Vlad Voiculescu, primarul sectorului 6, Ciprian Ciucu spune că Nicușor Dan nu-i răspunde la telefon. Cel puțin nu în această perioadă.

Un cetățean din Prelungirea Ghencea i-a cerut lui Ciucu, într-un comentariu pe Facebook, să stabilească cu primarul general o întâlnire și să informeze despre stadiul lucrărilor din zonă, nu să spună „că acest subiect ține de PMB”.

„Cand va răspunde la telefon voi vorbi cu el. In această perioadă a fost inabordabil. Credeți că eu nu aș vrea sa știu si eu ca sa va pot spune și dumneavoastră? Aici stau in Ghencea. Când va debloca conturile, probabil va continua lucrarea”, a răspuns primarul sectorului 6.










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


8530 vizualizari

  • -4 (22 voturi)    
    sablonul transformarii politicianului roman (Marţi, 5 ianuarie 2021, 12:24)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    e unic, se repeta la fiecare tip de alegeri sau numirile in functii: inainte de aceasta e mieros, tot numai zambet, amabilitate, plesneste de promisiuni, dupa, "e ocupat", "nu are timp", "am alte urgente", etc etc.
    Am patit si personal asta.
    Si vad ca nici ND nu face exceptie. Vajnicul luptator oengist care "salveaza Bucurestiul" se pare ca a esuat in a salva (propriul) bun-simt si caracter dupa ce s-a vazut cocotat in pozitia de PG.
    Ce s-a intamplat in ultimele 3 luni (refuzul de a-i raspunde la tel lui VV, sustinerea neconditionata, absurda chiar, pentru liberali in campania electorala pt parlamentare, acum si asta), denota niste carente grave de educatie, caracter, bunsimt. Plus lipsa competentelor si abilitatilor de lucru in echipa.
    Parerea mea e ca la PMB se va reedita scenariul cu Ciorbea/CDR dintre 2016 si 2018. Si vedem ce a devenit si acesta recent: o canalie si un profitor.
    • -1 (9 voturi)    
      draga useristoplusist (Marţi, 5 ianuarie 2021, 12:36)

      tahomir [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Nu e mai stradui sa depasesti in penibilitate pesedistii pentru ca ai reusit aceasta performanta de multa vreme.
      Daca nu i-a raspuns la telefon in perioada sarbatorilor e clar ca e un corupt si o canalie si a esuat deja.
      Gandire clasica de useristoplusist.
    • +1 (5 voturi)    
      Nu te grabi sa arunci cu piatra (Marţi, 5 ianuarie 2021, 12:58)

      Zapateado [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Decat daca te simti tu insuti fara de pacat. Adica, extrem de performant si infailibil.
    • 0 (4 voturi)    
      De unde stii tu (Marţi, 5 ianuarie 2021, 13:18)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      toate astea?
  • -2 (16 voturi)    
    audiente (Marţi, 5 ianuarie 2021, 12:26)

    buteflix [utilizator]

    cred ca programarile pentru intalniri se fac la receptia primariei, nu pe telefonul personal. sau incercati pe telefonul de serviciu.
    • +1 (5 voturi)    
      eventual (Marţi, 5 ianuarie 2021, 12:39)

      PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui buteflix

      eventual sa-i trimita o scrisoare dublu timbrata, dosar cu sina cu subiectul audientei + plic de retur. serios?
      • -1 (5 voturi)    
        ... (Marţi, 5 ianuarie 2021, 16:20)

        buteflix [utilizator] i-a raspuns lui PuieMonta007

        nu stiu ce sa zic, ti-ai sunat vreodata managerul direct pe mobilul personal? sau intai ai solicitat o intalnire prin alte mijloace mai formale (asistent, secretariat, mail etc.)
        • -2 (2 voturi)    
          nu-sh une' lucri' tu (Marţi, 5 ianuarie 2021, 22:21)

          PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui buteflix

          dar eu am 1:1 saptamanal cu managerul meu plus evaluare trimestriala cu meeting evident si "formolar cu shina"...
          • +1 (1 vot)    
            deci (Marţi, 5 ianuarie 2021, 23:34)

            buteflix [utilizator] i-a raspuns lui PuieMonta007

            deci raspunsul tau este nu, nu iti suni managerul pe telefon de-aiurea, ci comunicati urmand niste proceduri interne. ei bine, cam asa ar trebui sa fie si la primarie, comunicare institutionala, nu cu telefoane, barfe si shmenuri.
            • -1 (1 vot)    
              man ca tine (Miercuri, 6 ianuarie 2021, 10:28)

              PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui buteflix

              bine sa nu'i rasp la telefon nici lui nici altora ca acu' e boss. ma intreb acu' lui VVoiculescu o sa'i rasp la tel?
    • +2 (4 voturi)    
      deeee (Marţi, 5 ianuarie 2021, 12:42)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui buteflix

      primarii de sectoare trebuie sa se programeze la registratura pentru a discuta cu PG, asa este :)))
    • +1 (5 voturi)    
      ... (Marţi, 5 ianuarie 2021, 16:15)

      buteflix [utilizator] i-a raspuns lui buteflix

      nu stiu ce sa zic. e cam bizara placa asta cu "nicusor dan nu raspunde la telefonul personal". asa, si? intalnirile se stabilesc la un Secretariat banuiesc, la un asistent, la un mail, la un telefon de serviciu. parca nu ne placeau aranjamentele discutate si stenogramate pe telefoane personale? just?
  • +1 (7 voturi)    
    ar trebui cei care am votat cu ND sa protestam (Marţi, 5 ianuarie 2021, 12:35)

    cetatean2016 [utilizator]

    Incepe sa se termine perioada de gratie a lui Nicusor Dan si sa vedem ca e departe ce ce am votat si ar trebui sa protestam incet incet impotriva derapajelor lui.
    exemple de nerealizari pana acum:

    Concedierea directorului juridic nu s-a realiazat.

    Marile retrocedari nu a inceput sa le verifice gen fabrica de glucoza unde tanti verginica si ciorobea au luat 23 ha in schimbul unui teren de 9 ha sub lacul plumbuita .

    De acordul cu Constanada semnat de Firea nu a mai zis nimic, inainte de alegeri cu o saptamana zicea ca firea e de puscarie ca a semnat acel acord , nu a zis il respecta sau ce face cu el.

    nu raspunde la telefon la oameni cu care a candidat de mana gen voiculescu ciucu si or mai fi si altii

    nu a oprit nici un santier cu autorizatii dubioase gen one eliade one modorogan kiseleff etc

    in schimb da tot feleul de mesaje generale asa zis simbolice despre orice numai despre motivele pt care a fost votat nu uitati-va pe facebook ul lui despre mari actori chestii de morala inalta etc.
  • +2 (6 voturi)    
    Minciuna echipelor de interventii CMTEB (Marţi, 5 ianuarie 2021, 12:38)

    PrivireCritica [utilizator]

    DEMISII URGENTE: NIMENI nu a intervenit de pe 31 decembrie! Unde sunt echipele de interventii ( avarie retea primara, avarie PT, avarie retea secundara sectorul 3) 0 interventii in 7 zile! CINE E RESPONSABIL?? https://www.cmteb.ro/opriri/functionare_sistem_termoficare.pdf
  • +2 (4 voturi)    
    ha ha ha (Marţi, 5 ianuarie 2021, 13:04)

    IpseAnton [utilizator]

    Cred ca asta o sa anunte si cind nu-i raspunde amanta la telefon!
  • +2 (6 voturi)    
    cum suna Ciucu si cum suna Nicushor.. (Marţi, 5 ianuarie 2021, 13:29)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... pai ai tu fatza sa te bagi in seama cu Nicushor? stai la coada, ce aici te crezi la coada la permise?