Nicușor Dan: Bucureștiul nu intră în carantină

de C.D.     HotNews.ro
Marţi, 8 decembrie 2020, 21:10 Actualitate | Administratie Locala


Nicusor Dan
Foto: Inquam Photos via Digi24.ro
​​Primarul General, Nicușor Dan, a declarat, marți seară, că Bucureștiul nu intră în carantină. „Carantina se impune când un anumit indicator trece de un anumit nivel. Nu suntem acolo. Indicatorul este undeva în jur de 6 și nu se impune în acest moment carantinarea”, a spus Nicușor Dan.

El a adăugat că intrarea în carantină este „o ipoteză, dar e ultima ipoteză”


„A spus că vom avea o discuție (Vlad Voiculescu-n.r.). Această discuție nu a avut loc”, a spus Nicușor Dan la Digi 24.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12176 vizualizari

  • +8 (34 voturi)    
    bravo Nicusor (Marţi, 8 decembrie 2020, 21:12)

    mmmircea [utilizator]

    de cand v-am spus ca Nicusor are ce n-au majoritatea oamenilor politici: bun simt !
  • +8 (16 voturi)    
    iar l-a lasat pe vladut in off side (Marţi, 8 decembrie 2020, 21:44)

    axiopolis [utilizator]

    .
  • 0 (12 voturi)    
    Cu alte cuvinte... (Marţi, 8 decembrie 2020, 21:57)

    Mihail. [utilizator]

    ...nu intra deocamdata.
    • 0 (2 voturi)    
      Pai (Miercuri, 9 decembrie 2020, 10:57)

      BartSimpson [utilizator] i-a raspuns lui Mihail.

      Daca ajunge buCURestiul la un indice de 10, sa zicem, tu tot ai spune sa NU intre ? Ai votat AUR ma desteptule ?
  • +8 (28 voturi)    
    Indicatorul lui Dănuț (Marţi, 8 decembrie 2020, 22:27)

    uvi [utilizator]

    VV a vorbit despre posibila carantinare, nu de carantinare începând din seara asta. Indicatorul ăla e trecut bine de 6, nu e "in jur de 6" - 6.56 - și având în vedere că am ajuns la aproape 2000 cazuri/zi in București, ce a spus VV mi se pare f corect. Ar trebui sa fie naiba pregătiți în caz că se depășește 'indicatorul'. Care ar fi indicatorul ăla, totuși? Locuri la ATI in București nu mai sunt, dar așteptăm 'indicatorul' ...
    • -3 (11 voturi)    
      Mda (Marţi, 8 decembrie 2020, 23:22)

      Florinm11 [utilizator] i-a raspuns lui uvi

      În caz ca, dacă o sa, bla bla
      • +3 (5 voturi)    
        Tu ce vroiai? (Miercuri, 9 decembrie 2020, 7:46)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Florinm11

        Să spună,distrați-vă măi,nu respectați nici-o regulă?Bucureștenii trebuie să fie conștienți că respectând niște reguli,evită o carantină severă neplăcută pentru toată lumea.
    • +3 (13 voturi)    
      E peste 14 (Marţi, 8 decembrie 2020, 23:26)

      PowerIon [utilizator] i-a raspuns lui uvi

      daca se mentine la 1900 pe zi peste alte 13 zile.
      La noi ca la nationala de fotbal, alergam dupa minge si a dracu' minge e pasata de adversari mai departe.
      Stim ca va fi mai rau, dar nu luam nicio masura pana nu se face mai rau.
      Iata ca Nicusor, matematician ce e, face pe niznaiu.
    • +4 (4 voturi)    
      Au spus mai, citez : ''in caz ca creste ...'' !! (Miercuri, 9 decembrie 2020, 0:34)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui uvi

      Intre timp tot corecteaza/modifica formula !! Jurnalistii astia -din toate tembeliziunile - sunt retarzi ? Nimeni nu intreaba (nici in campanie) absolut nimic care sa intereseze !!!!!!!
    • +5 (5 voturi)    
      Vezi ca, (Miercuri, 9 decembrie 2020, 6:55)

      Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui uvi

      acum vreo cateva saptamani Timisoara si Clujul trecusera de 9 si tot nu au mai intrat in nici o carantina!
      PS Nu mi se pare de bun simt nici o masura de carntinare pt un virus cu mortalitate de 0,5%, de bun simt ar fi instruirea persoanelor din zona de risc sa se fereasca.
    • 0 (0 voturi)    
      Pai si la cat se carantineaza, 7, 8? (Miercuri, 9 decembrie 2020, 10:54)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui uvi

      Povestea cu carantinarea la o anumita rata de incidenta e un lucru bun, arata predictibilitate si consecventa din partea autoritatilor, insa, daca se tin cu dintii de ea, ma tem ca face mai rau:

      Exista vreo alta varianta sa evitam acel procent? Atunci de ce sa mai intarziem?
      Exista vreo alta varianta sa se elibereze locuri la ATI in Bucuresti?

      Eu cred ca totul trebuie corelat cu mai multe lucruri, specifice:
      - situatia din spitale.
      - comportamentul cetatenilor in aceasta perioada a anului, acum toti umbla prin magazine ca bezmeticii dupa cumparaturi
      etc.
  • +3 (23 voturi)    
    Multumesc Nicusor (Marţi, 8 decembrie 2020, 22:31)

    details_count [utilizator]

    ma simt onorat pt ca te-am votat, fara nuante, vorbe aruncate, in schimb simplu si la obiect

    te rog mult mult, nu te schimba
  • -2 (18 voturi)    
    Treaba Buna, domnule Primar (Marţi, 8 decembrie 2020, 22:43)

    MoLester [utilizator]

    Succes, treaba merge foarte bine. Cu toate pinzele sus.
  • -3 (15 voturi)    
    Nicushoare.... (Marţi, 8 decembrie 2020, 23:52)

    Gigi Kent [utilizator]

    Nicushoare circula un zvon ca bucurestenii nu prea au apa calda si caldura....
    • -2 (12 voturi)    
      Mergi (Miercuri, 9 decembrie 2020, 1:09)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Mergi de te spală la clopotul cu chip aurit al lui Ciobotea, în care a băgat milioane de euro prompterista
    • +2 (2 voturi)    
      Încă mai este responsabilitatea la Firea. (Miercuri, 9 decembrie 2020, 7:48)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      De ce ai votat-o senator de București?
    • -2 (2 voturi)    
      zvonuri, tata, zvonuri.. (Miercuri, 9 decembrie 2020, 8:46)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      ... din prima zi de mandat avem apa clocotita. trebuie s-o mai incropim cu d'aia de la frigider.
    • +3 (3 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 9 decembrie 2020, 8:48)

      [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

  • +4 (12 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 8 decembrie 2020, 23:54)

    [anonim]

  • +1 (11 voturi)    
    As vrea sa stiu cum ramane cu proiectele alea (Miercuri, 9 decembrie 2020, 0:43)

    deval [utilizator]

    grandioase pentru Bucuresti (refacerea retelei termo-de exemplu) daca SINGURUL care.... a disparut ?!! Cumva vedem ca era singur deoarece pare ca nu e alt liberal sa incapa in scaunul dancilezei....
    PS Daca ati putea dle Nicusor Dan sa nu mai radeti prosteste -chiar cand raspundeti la intrebari despre Covid, v-as ramane foooarte indatorata !! Asta trebuia sa v-o spuna apropiatii daca aveati ! Pe mine nu m-a impiedicat sa va votez, dar sincer am facut-o cu mare greutate si asta era ultimul motiv !!
    • +1 (1 vot)    
      Dacă vrei să știi învață. (Miercuri, 9 decembrie 2020, 7:51)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui deval

      Ce întrebi tu asta arată.Că nu știi nimic despre asta.Presuipun că de aia ai votat-o pe Firea.Ea nu știa,tu nu știi,va-ți înțeles de minune.
    • -3 (3 voturi)    
      lasa proiectele populiste deoparte... (Miercuri, 9 decembrie 2020, 8:48)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui deval

      ... mai bine sa creasca salariul mediu, cum a promis. 1700 euro parca?
  • +2 (6 voturi)    
    daca se ia in considerare un indicator (Miercuri, 9 decembrie 2020, 5:08)

    Coco Whistle [utilizator]

    o cam dati in bara. de accea in unele tari se fac prognoze, se urmaresc tendintele, se discuta cu spitalele, cu micul intreprinzator. nu e nevoie de un om ca sa iei o decizie bazata pe un indicator, poti avea un robot; altfel doar sintem in asteptare. un matematician ar avea un model statistic, o regresie, un average, un rolling,....ai anticipa, ai pune ce stii in balanta si ai comunica altfel. populatia trebuie protejata, iar inconstientii trimisi la canal.
  • +5 (9 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 9 decembrie 2020, 8:53)

    [anonim]