Nicușor Dan dă vina pe Firea că Spitalele Balș și Colentina au rămas fără căldură

de D.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:06 Actualitate | Administratie Locala


Nicusor Dan
Foto: Facebook/ Ministerul Mediului - Romania
Nicușor Dan o face responsabilă pe Gabriela Firea că vineri seară spitalele „Matei Balș” și Colentina au rămas fără căldură. Primarul General susține într-o postare pe Facebook că fostul edil nu a intervenit pentru reparații la conducte ca să nu-i afecteze campania electorală.

„Punctual, ziua de ieri. Spitalul Colentina nu a avut o problemă majoră, pentru că directorul medical, prevenit de anunț, a utilizat aerul condiționat și caloriferele electrice. În schimb, managerul Spitalului Matei Balș, Adrian Streinu Cercel, deși prevenit cu o zi înainte, nu a făcut nimic și a constatat seara că este frig. Problema generală. În această iarnă, rețeaua de conducte pleacă cu așa de multe găuri, că intervențiile sunt inevitabile. Dacă nu sunt făcute, se atinge limita maximă de apă de adaos, presiunea scade și centralele se opresc automat. Vina uriașă aparține administrației PSD Firea care toata vara, nealocând bani și fiindu-i frică să facă intervenții în campania electorală, a lăsat rețeaua să se deterioreze. Au fost zeci de apeluri din partea Elcen, că necesarul de apă de adaos este aproape de limita maximă, de 3 ori mai mare decât în 2016, fără vreun răspuns din partea administrației PSD Firea. Dar despre această problemă voi vorbi curând și cu grupurile consilierilor generali, pentru că vreau să discutăm numirea noului Consiliu de Administrație al Termoenergetica”, a scris Nicușor Dan pe Facebook.

Două spitale COVID-19 din București - Institutul de Boli Infecțioase Matei Balș și Spitalul Colentina - au rămas fără căldură și apă caldă vineri, după ce alimentarea cu agent termic a fost întreruptă de Termoenergetica. Informația a fost confirmată de reprezentanții Ministerului Sănătății.

Compania Municipală Termoenergetica București anunță vineri că alimentarea cu agent termic a spitalelor Matei Balș și Colentina este afectată de lucrările de remediere a unei avarii la rețeaua primară DN 700, în zona Ștefan cel Mare din Sectorul 2 al Capitalei.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















13056 vizualizari

  • +10 (50 voturi)    
    Nu Inteleg de ce nu este ARESTATA (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:08)

    un domn [utilizator]

    Pana la aceasta ora ! A Furat, a Talharit Banul Public ! A lasat radet de izbeliste ! A fost huiduita necesar si obligatoriu pe Arena Nationala !

    De ce nu este in pushkarie azi 5 decembrie 2020 ?
    • -9 (51 voturi)    
      Greaua moștenire (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:41)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      4 ani de acum înainte.
      • +6 (26 voturi)    
        Exact (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 13:52)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        Si 30 de ani de dinainte... m-am gandit sa-ti aduc aminte, pentru ca stiu ca rublele fac traumele sa dispara.
        • -4 (20 voturi)    
          Academia Secu (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 15:09)

          Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

          în lipsă acută de inspirație.

          Alte lozinci nu mai aveți?
          • -2 (16 voturi)    
            Nu (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 16:51)

            imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

            Pentru ca ale noastre inca sunt de actualtiate spre deosebire de lozincile voastre care se schimba cu trnedul: basist, iohannist, sorosist, marxist, neomarxist, rezistent, stat paralel, acum cu bill gates.

            Se vede ca incercati, dar nu ramane nimic pentru ca sunt aberatii de moment inventate de conspiratiile marca sputnik.
            • -1 (15 voturi)    
              Aberant este să spui (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 18:48)

              Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

              Aberant este să spui că PSD a guvernat 30 de ani, omițând guvernările CDR, PD și omițând că PSD nu a dat decât un singur președinte de țară în ultimii 30 de ani.

              Aberant este să cataloghezi pe oricine nu de acord cu minciunile tale sfruntate și evidente drept rus.

              Nu îți pasă de adevăr și nu îți pasă nici de România. Nu faci decât să repeți niște slogane expirate și mincinoase în încercarea disperată de a câștiga voturile unor naivi care cred că tot ce zboară se mănâncă.
              • +3 (15 voturi)    
                Serios? (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 19:34)

                imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

                Aberant este sa sustii ca-s partide diferite cand pe plan politic traseismul a dominat si aproape toti derbedeii din politica din ultimii 30 de ani sunt inca activi si sar din partid in partid precum albinuta din floare in floare.

                Liberalul Tradiceanu a sarit de la PNL la ALDE si acum la ProRo. Daca ar fi fost, ipotetic, el ministru pentru fiecare partid dintre cele 3 de mai sus, ce-ai fi spus? Ca au fost 3 partide la Guvernare? Esti ridicol si superficial.

                Cat despre presedinte, nu stiam ca presedintele gestioneaza infrastructura de apa si termoficare.

                Mie imi pasa de adevar asa cum tie iti pasa de dezinformare si omisiune, voit sau accidental.
    • +13 (29 voturi)    
      Trebuia audit intern si plangere penala (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 13:01)

      sile_v [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ca nu poti aresta pe cineva dupa declaratii publice sau articole de presa. Audit intern detaliat si . plangere penala impotriva Garbielei Firea, daca asa reiese din audit.

      Dar are Nicusor Dan timp de asa ceva? Ca mi se pare de doua luni in campanie pentru PNL. Mai mult, mai are Nicusor Dan VOINTA sa faca asa ceva, cu Orban langa el?

      Ati vazut cumva ca liberalii au chef de plangeri penale, de anchete DNA, de puscarie pentru psd-isti? Inseamna ca aveti ochi de vultur, ca eu nu am vazut.

      Singurii care au avut curaj si vointa sa faca asta au fost primarii USRPlus.
      • -6 (22 voturi)    
        Cu exceptia Clotilde Armand (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 13:33)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui sile_v

        Care a promis Audit, canci a inceput acel “audit”, o banuiesc de o discreta fraternizare cu Tudorache, sau frantuzoaica este limitata ca Primar
        • +4 (12 voturi)    
          Dar de cand stii tu ca un audit se face (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 15:35)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          cat ai bate din palme ?!

          Mai intai trebuie aleasa firma care va face auditul. Probabil ca prin licitatie !
          Apoi vin contestatiile si apoi mai vorbim !

          PS. Nu ar strica si o vorba buna din partea Presedintelui, mijlocita evident de Nicusor, ca tot si-a facut el intrare la Cotroceni !
          • -4 (10 voturi)    
            @Su (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 18:18)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            Am proprietatea informatiilor la Indemana, as vrea sa nu ma contrazici daca nu ai argumente
          • +1 (9 voturi)    
            Dar de cand... (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 18:24)

            gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            Ura, s-ar reface ghemul toxic:presedintele meu,primarul meu, justitia mea, etc. Abia astept sa vad...pisica mea!!! Nu corupeti stalpul corectitudinii, cu traficul de influenta!!! DNA-ul e cu ochii pe voi!!!
            • +1 (9 voturi)    
              Cand Vorbim de Exterminarea P$D (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 19:19)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui gillda_47

              Orice mujloc E Bun
              • 0 (2 voturi)    
                exterminare?! (Luni, 7 decembrie 2020, 15:29)

                atc [utilizator] i-a raspuns lui un domn

                Cred ca ar trebui sa detaliezi:
                - veti recurge la modele validate naziste, comuniste, kampuchiste, maoiste, ca oferta - i mare.
                - se va rezolva in piete( en-gros), sau face-to face?
                - veti utiliza armament modern ( rachete sol- sol) sau arcul si sageata?
                Si ultima:la Balaceanca au internet?
      • -2 (12 voturi)    
        Trebuia... (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 18:14)

        gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui sile_v

        E si normal, fac furaciuni si dau vina pe greaua mostenire! Deh, e mai greu sa muncesti decat sa dai cu gura! Bucurestenii au, ce au votat! Usr, fala mare , traista usoara!!
    • +9 (19 voturi)    
      Simplu (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 13:57)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      De ce crezi ca a inventat post pentru nulitatea aia de Badulescu? Ca sa nu semneze ea. Pun pariu ca daca iei la mana fiecare hartie nu va aparea pe mai nimic, decat pe ce e 100% sigur si fara muradarii dedesubt. a ne amintim cum a atacat doamenle de la Daruieste Viata pentru terenul dat lor ca sa faca spitalul oncologic. Bine, normal ca i-a explodat in fata, ca doar e tzoapa proasta, dar aia e alta poveste.

      Revenind, ea s-a plans ca nu a primit recunoastere si merit pentru "contributia" ei. Fii sigur ca acolo apare semnatura ei. Pe restul afacerilor tipic pandelice, ma astept sa fie semnatura aluilalt. De ex. la cele 22 de gauri negre declarate ilegale si de CCR.

      Spre deosebire de restul, ea are experienta lui Pandele in sfaturi si instructiuni. De ce crezi ca alti primari au fost prinsi si ea nu?
      Din pacate ma tem ca singurul mod prin care va face puscarie va fi ceva mic, gen o neglijenta sau ceva care or e amenda ori e inchisoare cu suspendare cateva luni ca e prima abatere.
      • -2 (10 voturi)    
        Atunci este Obligatorie o Lapidare (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 14:23)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        Publica, asta nu este infractiune explicit definita in Codul Penal
    • +7 (13 voturi)    
      NicusOrban (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 15:24)

      voxpopulix [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ca sa fie arestata, ceea ce sunt sigur ca ar trebui daca s-ar respecta legea, ar trebui ca actualul primar sa-si faca treaba, sa faca anchete interne, sa prezinte chiar si PUBLIC documentele cu probleme, cum fac deja alti primari.

      Dar el este ocupata sa-i care servieta lui Ludovic Orban.

      Este incredibil cat de rapid se poate adapta un om sistemului.
    • -3 (11 voturi)    
      Tu nu intelegi multe lucruri, (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 15:42)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      asa ca nu ma mira nici aceasta neintelegere.
      • +2 (6 voturi)    
        Lasa xgroho ca le intelegi tu pe toate... (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 18:59)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        PS. Ca un om mare ! :))
  • +11 (39 voturi)    
    Vom suferi multi ani de pe urma PSD (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:11)

    emil bobu [utilizator]

    Asta presupunand ca vom scapa vreodata de PSD si de armata de slugi care ii sustine.
    • +10 (26 voturi)    
      Da vina sau expune incompetenta PSD si Firea? (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:39)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Si jocul politicianist al lui Cercel in dezavantajul bolnavilor?

      Daca nu mai vreti mocirla in care au tarat Romania vechile partide votati schimbarea! USRplus!
      • 0 (10 voturi)    
        Da vina sau... (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 18:27)

        gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

        Schimbati hotii - PNL cu alti hoti- USR+!!!
  • +11 (33 voturi)    
    Mda (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:26)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Eu as deschide proces cu madam Firea, iar fiecare bucurestean care sta pe frig in casa sa fie parte la proces. Sa plateasca mamam Firea pentru proasta administrare a banilor bucurestenilor, poate in viitor n-o sa mai indrazneasca niciun primar sa faca ce vrea cu banii bucurestenilor.
    • +1 (1 vot)    
      Firea (Luni, 7 decembrie 2020, 15:10)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      Pai, fa -o! Accesul la justitie nu e restrictionat pe criterii de inteligenta.
  • -18 (44 voturi)    
    Hmmmmm. (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:26)

    Marionette [utilizator]

    Parca Firea nu mai este primar. Sau este cumva "greaua mostenire"?
    • +9 (27 voturi)    
      Bineînțeles!!! (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:31)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      Cât de imbe@&l trebuie să fii ca să crezi că problemele de 30 de ani se rezolvă într-o lună??!
      (Sau cât de răuvoitor)
    • +3 (29 voturi)    
      A, si nu a facut ND in 4 sapt ce trebuia Firea in (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:35)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      4 ani sau cum?

      Votez USRplus ca sa scapam Romania de coruptie, minciuna si incompetenta!

      Iesi la vot daca vrei o Romanie mai buna!
    • -7 (21 voturi)    
      Bineinteles (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:37)

      gamma [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      Conform Firea greaua mostenire inceteaza a fi o scuza doar dupa cel putin 2 mandate .
    • +6 (26 voturi)    
      Stai calm, Mircea, (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:42)

      Zero_Kelvin [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      Va infunda puscaria, prietena ta de la latrina3. In 2021.
      • +1 (1 vot)    
        latrina 3 (Luni, 7 decembrie 2020, 15:13)

        atc [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

        Asta-i postul ala de tv la care se inghesuie TOTI politicienii sa serveasca masa?
  • +15 (31 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:30)

    [anonim]

  • -11 (33 voturi)    
    Greaua mostenire (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:46)

    Lovercraft [utilizator]

    Nu zicea Nicusor înainte de alegeri că imediat ce vine el va da căldură în tot Bucureștiul, pentru că are el o soluție secretă, miraculoasă?
    Aha, soluția e să dea vina pe Firea, am înțeles acum :D :D
    • -1 (5 voturi)    
      Manipulare (Duminică, 6 decembrie 2020, 2:00)

      Claudiu2s [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      Nu a spus niciodată așa ceva. A spus clar că iarna asta va fi grea și abia din vara anului viitor se va interveni pentru reparații pe termen lung.
  • -11 (33 voturi)    
    Postacii fara minte..... (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:50)

    Borgia [utilizator]

    Am inteles ce vreti : arestari,taieri de capete, linsaje……….,faara judecta,, si pana la sfarsitul lumii……. Dacate-aai inhamat la o treaabaa fa-o maaii tantalaule…..Functionalitatea se asigura di mers……....Acest NICUSOR a clamat sus si tare ca el vrea un '"audit" asupra starii Primariei,ca nu stiu ce mai verifica….si,...ce-a facut…?. Voi nu vedeti ca sunt , ca si voi , ipotenti functional,dar si mental..?,.. ing.B.
  • -1 (23 voturi)    
    Toată încrederea în Nicușor Dan (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:53)

    Lexx [utilizator]

    Am toată încrederea în primarul în funcție, Nicușor Dan.
    Sunt convins că un om integru, corect și loial urbei așa cum este el nu se va lăsa influențat de " moștenirea" fostului primar și se va apuca imediat de treabă pentru binele bucureștenilor. Apa caldă și căldura promisă înainte de alegeri nu vor întârzia să apară. Este unul dintre țelurile domniei sale. Este pe drumul cel bun, el nu este neputincios precum predecesorul primar. Aveți încredere.
    • +5 (15 voturi)    
      citind randurile dumneavoastra (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 13:12)

      Loyola [utilizator] i-a raspuns lui Lexx

      parca il vad pe Nicusor Dan cocotat pe un cazan mare cu apa fiarta manevrand un robinet din care curge lichidul izbavitor.
      Ne auzim peste 4 ani cand dvs veti incerca sa explicati de ce nu a reusit sa rezolve problemele Nicusor.
      • +4 (20 voturi)    
        In schimb daca ar fi ramas DUamna Gabi (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 14:25)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Loyola

        Curgea si vin de voluntari ( alb la robinetul stang, roshu la cel drept )
      • +2 (2 voturi)    
        Mă faceți să zâmbesc doamnă... (Duminică, 6 decembrie 2020, 18:18)

        Lexx [utilizator] i-a raspuns lui Loyola

        Postarea mea anterioară o puteți cataloga drept umor negru. Bineînțeles că nu va rezolva în totalitate problema apei calde și a agentului termic. Mai precis.. nici un partid aflat la guvernare nu va aloca bani pentru a începe o înlocuire a acestor instalații învechite. De preferat să facă mici cârpeli în decursul mandatului, decât să investească într-o operațiune care, la aprecierea mea, va depăși 10 ani. Sunt curios în cât timp va fi finalizată lucrarea podului de la intersecția dna. Ghica, acum, că a trecut în custodia noului primar.
        • 0 (0 voturi)    
          stimate domn, (Luni, 7 decembrie 2020, 18:37)

          Loyola [utilizator] i-a raspuns lui Lexx

          ma bucur ca v-am facut sa zambiti...
          • 0 (0 voturi)    
            Să auzim numai de bine .. (Luni, 7 decembrie 2020, 20:03)

            Lexx [utilizator] i-a raspuns lui Loyola

            doamnă și despre oameni care doresc binele acestei țări! ✌️
  • -1 (31 voturi)    
    A spus Werner azi ca (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:57)

    doz2018 [utilizator]

    Nicusor are nevoie de sprijinul Guvernului pentru a rezolva aceasta problema caici singur nu va putea.
    Firea in schimb, trebuia sa rezolve singura.

    Sper ca sleahta asta, candva, va iesi din TAB cu capul inainte precum un predecesor celebru. Nu trebuie decat ca cei cativa "generali" tradatori sa-i "scuipe din gura lor"
  • +2 (16 voturi)    
    asta e primul si singurul sezon (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 12:59)

    Francisc 1 [utilizator]

    in care scuza asta e acceptata , fiind si adevarata !
  • 0 (26 voturi)    
    Firea e de vina (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 13:07)

    maiorulmura [utilizator]

    Le-a dat toata apa calda deodata in loc sa mai pastreze si pentru dupa alegeri
    • +6 (20 voturi)    
      Este vinovată Firea. (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 13:20)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui maiorulmura

      An de an spitalele Colentina și Balș rămâneau fără căldură și Firea nu a făcut nimic.Soluții sunt,ținând cont de specificul acestora,trebuie instalate centrale termice de rezervă pe gaz.Dacă la apartamente se mai rezolvă o întrerupere temporară,prin radiatoare electrice,o haină în plus,la spital nu se poate.Nu faci tratamente,operații,consultații în spații friguroase.Firea știa,a promis că face,dar nu a făcut nimic.De ce?Întrebați-o pe ea și nu-i dați voie să turuie melița cu aiureli.Punctual,de ce nu a asigurat centrale termice de rezervă la spitale și maternități?
  • +2 (22 voturi)    
    Degeaba se zvarcolesc ND si KWI (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 14:00)

    adi_69 [utilizator]

    In Bucuresti PNL va fi tot pe locul 3, ca si la locale. Ramane de vazut daca USR depaseste PSD in lupta pentru locul 1. S-ar putea, dupa "stralucita" miscare a lui Nicusor de a-si declara sprijinul pentru PNL.
    • -1 (15 voturi)    
      Cu siguranta P$D iese pe locul 3 (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 14:26)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui adi_69

      Altfel nu ne facem bine
      • 0 (10 voturi)    
        Cum, ai renuntat (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 15:44)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        la 10%?
  • -3 (17 voturi)    
    Lasa... (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 14:27)

    Gigi Kent [utilizator]

    Sa-i spuna cineva lui Nic Shordan ca alegerile s-au terminat, dansul nu mai e onegist si sa rezolve problemele. Sau vrea sa castige alegerile si la reluare nu doar in direct?
  • +1 (13 voturi)    
    aerul conditionat a fost oprit peste vara (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 15:10)

    Je__ [utilizator]

    ca imprastia COVID

    sa inteleg ca pe incalzire nu mai imprastie?

    in rest stim....firea e de vina, nimic nou
  • +2 (16 voturi)    
    Toti liberalii, incepand cu ministri si (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 15:48)

    xrogo [utilizator]

    terminand cu noii primari se plang de greaua mostenire si au promis audituri, unii chiar externe si internationale, daca nu galactice, si surpriza, nimeni nimic!
  • +3 (9 voturi)    
    Bine (Sâmbătă, 5 decembrie 2020, 16:55)

    vodatepes [utilizator]

    Bine Firea e de vina dar matale ce faci ND? Vinovatl il stim dar mai departe ce facem? Cat costa o centrala pe gaz sa o instalezi la fiecare spital? Bani imediat de la guvern ca doar asa te lauzi ca te ajuta. 2Contaniere imediat ai facut locatia pentru centrale le conectezi. In maxim 2 zile ai incalzire pentru spitale sau facem de o avarie sa aruncam cu noroi in alti pentru ca PNL trebuie sa castige si dupa sondaje e la limita c PSD. Si uite asa ne jucam cu sanatatea oamenilor ca sa castige uni puterea. Parca cineva a omologat metoda Trebuie sa moara niste oameni ca sa plece un guvern. Stim cine.
  • +1 (1 vot)    
    Dar pentru ca nici eu nu am... (Marţi, 8 decembrie 2020, 17:23)

    Olyx [utilizator]

    caldura iar apa calda e calduta, tot madam Firea e vinovata ? Ca sa stiu si eu...Domnule Primar, daca vei taia "nodul gordian" din Primarie vei reusi daca vei fi "incalecat" de MAFIA din Primarie, vei esua. E simplu ! Nu ai cale de mijloc...Iar daca nu vei reusi, orasul asta se va cufunda in anarhie, lipsa de civism si de civilizatie...AI O MARE RASPUNDERE !!!...Va trebui sa tragi PONOASELE nu numai administratiei firea ci si ale administratiilor DEZASTRUOASE : oprescu, basescu, videanu, halaicu,lis etc. Asta e respectul meu, de bucurestean, pentru ei !...