Grup de bărbați prinși în flagrant la furat/ Polițiștii au tras 12 focuri în plan vertical pentru a-i opri

de DP     HotNews.ro
Vineri, 23 octombrie 2020, 8:14 Actualitate | Administratie Locala


Politia romana
Foto: Digi 24
În noaptea de 22/23.10.2020, polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, Poliția Sectorului 3, au efectuat o acțiune operativă asupra unui grup compus din 4 bărbați, cu vârste cuprinse între 22 și 33 de ani, surprinși în flagrant delict în timp ce sustrăgeau catalizatoare de la autoturisme, anunță reprezentanții Poliției Capitalei. Bărbații s-au deplasat cu 2 autoturisme și au încercat să scape, dar au fost imobilizați de polițiști.

Cu ocazia depistării a fost folosit armamentul din dotare, fiind trase 12 focuri in plan vertical, fără a se înregistra victime sau pagube materiale. Cercetarile sunt continuate sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 3, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat (2 acte materiale, unul consumat și o tentativă) și pentru stabilirea întregii activități infracționale.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5176 vizualizari

  • +1 (11 voturi)    
    de ce vertical? (Vineri, 23 octombrie 2020, 9:08)

    piticu_enigmatic [utilizator]

    intreb si eu. daca loveau vreun avion?
    • +1 (5 voturi)    
      simplu (Vineri, 23 octombrie 2020, 10:33)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui piticu_enigmatic

      Voiau sa traga in poluare si au ales-o pe aia a mediului.
      • +4 (4 voturi)    
        12? (Vineri, 23 octombrie 2020, 15:30)

        Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Dupa mintea mea, de pe la al doilea - al treilea, ar fi trebuit sa traga dupa ei! Trebuie sa mai si stie de frica politiei! Dar e ok cat timp i-au prins.
    • -1 (7 voturi)    
      Iti merge mintea (Vineri, 23 octombrie 2020, 11:29)

      msd [utilizator] i-a raspuns lui piticu_enigmatic

      La mistouri, tot romanu-i campion. La orice altceva, lucruri serioase adica, ... noroc ca mai apar niste nemti din cand in cand. De la munca pana la mersul la vot, tot de mistouri ne tinem. Si pe urma ne miram boss
      • +2 (2 voturi)    
        ce mistouri... (Vineri, 23 octombrie 2020, 17:19)

        muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui msd

        a venit berbeceanu , ii face praf pe toti numai cand o incepe sa vorbeasca , toata lumea se preda ! ia urat lui vela credinta oarba si lui iohanis ,ca sa moara ma.a da nu-i face cado' pa toti ifractorii legati , la cotroceni ca ezemplu ! catani in fuctie , rasu lumii , si mai ziceau fara penali in functii publice ! Ha ,ha ha,...ce tara avem , suntem blestemati , ce mai ...
  • -1 (9 voturi)    
    12 focuri in plan vertical (Vineri, 23 octombrie 2020, 9:26)

    ipolitic [utilizator]

    presupun cu aprobarea ROMATSA
  • +2 (8 voturi)    
    Bah, voi sunteti nebuni? (Vineri, 23 octombrie 2020, 10:06)

    Andy500 [utilizator]

    Si daca atunci cand trageti vertical, nimeriti pe vreun gura casca de pe balcon?
    E simplu: 1-2 focuri vertical si restul in 'ciordeles'!
    Ce-i bah cu 'democratia' asta?
  • +1 (9 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 23 octombrie 2020, 11:39)

    [anonim]

    • -1 (7 voturi)    
      Recunosc (Vineri, 23 octombrie 2020, 13:41)

      1anonim [utilizator] i-a raspuns lui

      ca are dreptate: cele 12 gloante trase in plan vertical au revenit pe pamant lovind grav de tot 17 oameni, pisici si gandaci. Unii chiar au decedat.
      • +2 (2 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Vineri, 23 octombrie 2020, 15:31)

        [anonim] i-a raspuns lui 1anonim

    • +2 (4 voturi)    
      Nu e adevarat! (Vineri, 23 octombrie 2020, 15:38)

      Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui

      Un proiectil ce se deplaseaza in plan vertical va fi franat pana la o viteza 0 de catre atractia gravitationala. Apoi el va pica inapoi spre pamant tras de aceeasi forta gravitationala, accelerand pana la velocitatea terminala dictata de: forta gravitationala, coeficientaul de rezistenta a aerului raportat la volumul, greutatea si forma proiectilului! Putem fi de acord ca daca glontul ar lovi pe cineva in cap, ar durea mai tare de cat o bucatica de grindina de marimi comparabile, dar el nu va omora sau rani grav pe nimeni!
      • -1 (1 vot)    
        Comentariu sters de utilizator (Vineri, 23 octombrie 2020, 23:00)

        [anonim] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

      • 0 (2 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Vineri, 23 octombrie 2020, 23:04)

        [anonim] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

      • +2 (2 voturi)    
        Si cat e aceasta viteza terminala? (Vineri, 23 octombrie 2020, 23:23)

        ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

        Iti spun eu: cca.200km/h pentru obiecte neregulate, ne-aerodinamice si poate atinge dublul acestei viteze pentru obiecte de forma conica. In prima categorie intra comentatorii picati din cer, iar in a doua-... ai ghicit, un glonte de otel nevinovat.
  • +3 (5 voturi)    
    Mda, din pacate scapa... (Vineri, 23 octombrie 2020, 13:37)

    taro [utilizator]

    returneaza ce au furat si "fapta nu exista".

    Cadou de la PSD pentru toti hoti lor. Daca dai inapoi ce ai furat nu mai ai cum sa fi acuzat de furt.

    Furtul in Romania este o ocupatie cu risc zero! Politia nu te impusca si daca te prinde returnezi ce ai furat si gata.

    De fapt nu trebuie sa dai inapoi ce ai furat. Doar daca ai fost condamnat in prima instanta dai inapoi si la apel scapi basma curata pentru ca "fapta nu exista". Asta-i metoda standard.
    • +1 (3 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Vineri, 23 octombrie 2020, 15:33)

      [anonim] i-a raspuns lui taro

  • -1 (1 vot)    
    rezolva... (Vineri, 23 octombrie 2020, 17:21)

    muscha mbanana [utilizator]

    catanii al romaniei ,rezolva tot , numai cand incepe sa vorbeasca , face praf pe toti care se gandesc sa intre in "flangrant " !