În plină criză COVID-19, Primăria Sectorului 5 cumpără hârtie igienică de peste 16.000 de euro. Senatul vine tare din urmă, cu o achiziție de 13.000 de euro

de Catiușa Ivanov     HotNews.ro
Joi, 26 martie 2020, 11:46 Actualitate | Administratie Locala


Daniel Florea
Foto: Captura Facebook
Primăria Sectorului 5, prin Direcția Generală de Asistență Socială, a achiziționat pe 23 martie, hârtie igienică de circa 16.700 de euro cu tot cu TVA, potrivit datelor din sistemul electronic de achiziții publice. Mai exact 60.185 role de hârtie igienică în două straturi, prețul fiind de 1,15 lei bucata. Firma care va furniza produsul este PANTERRA OVERLAND.

Pe locul doi se află Senatul României, care a achiziționat pe 3 martie circa 13.000 de role de hârtie igienică și 1.800 de prosoape de hârtie pentru suma de 52.710 lei fără TVA, circa 13.000 de euro cu tot cu TVA. Firma căreia i s-a atribuit contractul este GLOBAL PLAST HORECA.

Pe locul trei se află SIE, care a achiziționat pe 17 martie, hârtie igienică cu trei straturi în valoare de circa 3.000 de euro de la firma GLORIA MARKET.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6894 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    ah..wow wow (Joi, 26 martie 2020, 11:51)

    cristi_an [utilizator]

    iar sifonarul asta!!!!
    sugativa asta merita sa sparga piatra la ocna pentru tot restul zilelelor!!!
  • +5 (5 voturi)    
    E clar (Joi, 26 martie 2020, 11:56)

    dandra [utilizator]

    Vin vremuri maronii si mai marii nostri alesi ne trimit semnale.

    Alo, DNA, mai lucrezi? verificam si noi acele achizitii de zeci de mii de euro.

    Un bax de hartie igienica de calitate este 27 de lei si la un curs de 4.82 reies 2856 de baxuri.

    Pentru cine au cumparat ei hartie igienica, pentru familie si rudele lor pana de gradul 3?

    Au cumparat hartie pentru toata europa sau acum in plina criza, cand ochii sunt atenti in alte parti, baga niste tunuri ca in vremurile bune?
  • +3 (3 voturi)    
    Vin vremuri kkcioase ? (Joi, 26 martie 2020, 11:56)

    asavreau [utilizator]

    Pentru Daniel Florea?
  • +4 (4 voturi)    
    E tot legat de Coronavirus (Joi, 26 martie 2020, 11:58)

    Geirge [utilizator]

    Au umplut senatorii chiloțeii de aia trebuie atâta hârtie igienică.
  • +3 (3 voturi)    
    Intrebare (Joi, 26 martie 2020, 11:59)

    ThalesdeTeleorman [utilizator]

    Hartia igienica de la birou poate fi folosita atunci cand lucrezi de acasa? Ma mir sa vad o achizitie unde preturile nu sunt umflate, dar nu o inteleg in actualul context. Chiar atata manacare si-au cumparat functionarasii de se asteapta sa rupa colacul?
  • +2 (2 voturi)    
    Se pregătesc pentru (Joi, 26 martie 2020, 12:02)

    comentatordiletant [utilizator]

    riposta oamenilor, după ce va trece criza...
  • +2 (2 voturi)    
    Mda (Joi, 26 martie 2020, 12:04)

    MrMeisenshi [utilizator]

    Florea, de la sect.5, a luat-o pentru campania electorala inceputa de ceva timp, dar la senat si SIE singura explicatie e ca s-au c...t pe ei!
  • +5 (5 voturi)    
    Dar Senatul nu lucreaza... (Joi, 26 martie 2020, 12:06)

    sim18 [utilizator]

    La ce le trebuie hartie la Senat? Bine ca dadeati sfaturi populatiei...
  • +3 (3 voturi)    
    a (Joi, 26 martie 2020, 12:12)

    adrian67 [utilizator]

    Niste medicamente nu ati fi luat. Lasa ca dupa, va ia pe voi DNA-ul.
  • +3 (3 voturi)    
    SIE - cu trei straturi :) (Joi, 26 martie 2020, 12:12)

    ampersand [utilizator]

    Vor sa fie acoperiti :)
  • +4 (4 voturi)    
    Da (Joi, 26 martie 2020, 12:32)

    briciu [utilizator]

    Le trebuie ca au familii numeroase si rude multe !!
  • +4 (4 voturi)    
    da, (Joi, 26 martie 2020, 12:34)

    nikita11 [utilizator]

    foarte important, ca la sfarsit probabil toti vor avea culoarea maro si va trebui multa hartie sa se stearga.
  • -1 (3 voturi)    
    La Gucern ar trebui o achizitie de (Joi, 26 martie 2020, 12:39)

    salvatore [utilizator]

    ... hartie igienica, ca sunt tare cacaciosi.
  • +3 (3 voturi)    
    A dat pantecaraia in ei?! (Joi, 26 martie 2020, 12:41)

    Metec [utilizator]

    Acum dau tot ce au furat afara...
  • +2 (2 voturi)    
    vin vremuri grele (Joi, 26 martie 2020, 15:27)

    nash pandelica [utilizator]

    oameni prevazatori.
    vremuri kkcioase la orizont..