Florentin Pandele recidivează: s-a cocoțat pe un scaun pentru a ține discursul de la deschiderea anului școlar

de Catiușa Ivanov     HotNews.ro
Luni, 9 septembrie 2019, 14:44 Actualitate | Administratie Locala


Florentin Pandele - deschiderea anului scolar 2
Foto: Facebook
Primarul orașului Voluntari, Florentin Pandele, prezent la Școala Gimnazială numărul 3, pentru deschiderea anului școlar, a ținut discursul adresat elevilor și părinților cocoțat pe un scaun. În 2016, Florentin Pandele s-a urcat pe catedră pentru a se adresa elevilor și părinților la deschiderea anului școlar.

Inițial, Florentin Pandele a vorbit stând în picioare, apoi a cerut un scaun și și-a continuat pledoaria. Imaginile au fost surprinse de jurnalistul Dragoș Porojnicu și postate pe pagina de Facebook.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5851 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    „S-a suit scroafa-n copac” e o vorbă la noi. (Luni, 9 septembrie 2019, 14:46)

    Raoke [utilizator]

    Ăsta chiar nu are pic de rușine, văd.
    • -1 (1 vot)    
      daca era Barna... se urca pe scaun publicul (Marţi, 10 septembrie 2019, 11:41)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui Raoke

      aferim
  • +8 (8 voturi)    
    Asta e problema cu Pandele? (Luni, 9 septembrie 2019, 15:25)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Ca se catara ca sa fie vazut?
    Altfel, baiat bun!
    Dar cand nu este vazut, ce face ... ?
  • +12 (12 voturi)    
    Țăran (Luni, 9 septembrie 2019, 15:36)

    modream [utilizator]

    a fost, este și va fi
    • +12 (12 voturi)    
      Daca ar fi (Luni, 9 septembrie 2019, 16:13)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui modream

      numai taran, ar fi inca bine...
  • +4 (4 voturi)    
    Maaa, (Luni, 9 septembrie 2019, 17:44)

    aim64bm [utilizator]

    NESIMTITULE NEEDUCAT !
  • +6 (6 voturi)    
    Demolare Zambaccian 15 (Luni, 9 septembrie 2019, 18:07)

    EuSiCuMine [utilizator]

    Doamna Ivanov, intrucat stiu ca prezentati in articolele dumneavostra situatia zonelor protejate si a monumentelor din Bucuresti, voiam sa va spun ca o frumoasa vila de pe strada Muzeul Zambacian a fost demolata pentru a face loc unu bloc P+4. Gabriela Firea este cea care a dat autorizatia de demolare, dupa ce s-a opus la inceputul anului prelungirii PUZ-ului zonei protejate in care respectiva cladire figura ca protejata, deci nedemolabila.
    Avand in vedere ca in afara de o postare pe facebook a lui Nicusor Dan si inca alte cateva mentiuni pe Internet, aceasta demolate a cam trecut neobservata, poate reusiti sa prezentati intr-un articol situatia acestei demolari ca sa inteleaga si cetatenii acestui oras, daca nu s-au dumirit inca, cu ce magarii se ocupa Gabriela Firea. Multumesc!
  • +2 (2 voturi)    
    in (Luni, 9 septembrie 2019, 21:29)

    andrei1232000 [utilizator]

    in Tunari au aparut autobuze R459 pe care scrie Primaria Voluntari. Primaria Voluntari are o firma de transport in comun. Daca nu cumva s-a integrat in STB, inseamna ca dna Firea plateste catre dl Pandele ( ma rog, institutiile pe care le reprezinta adica primariile) bani pentru a sustine aceasta operatiune. Daca este in STB de ce scrie Primaria Voluntari pe masini? Campanie electorala? Sau este combinatia Pandele-Firea-Cliseru-Petrache? Primaria Tunari zice ca nu are nimic de a face cu aceasta afacere desi transportul este pe teritoriul administrativ Tunari. Poate DNA desluseste misterul? Traseele nu sunt afisate, orarul nu este afisat la vedere. Avand in vedere structura populatiei din Tunari anunturile de pe internet nu se pun.
    • +1 (1 vot)    
      acest traseu nu trece prin Bucuresti (Luni, 9 septembrie 2019, 22:49)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui andrei1232000

      Poate fi doar o legatura intre Tunari si Voluntari, via Pipera(care apartine de Voluntari).
      • +2 (2 voturi)    
        doar ca (Marţi, 10 septembrie 2019, 15:53)

        andrei1232000 [utilizator] i-a raspuns lui minos

        traseul trece prin Bucuresti, pana capatul liniei de tramvai 16. Si introducerea liniilor de transport Bucuresti - Ilfov s-a facut aiurea. Initiativa este excelenta dar ca de obicei realizarea aiurea. Maxi circula in continuare desi nu mai au autorizatie, nu exista afisate la vedere reglementari referitor la abonamente, bilete, reduceri. Bilete nu ai de unde sa cumperi. Orarul nu este afisat. Copiii care merg la scoala ar trebui sa-l stie. Din cauza gruparilor infractionale (mafii) formate din patroni linii de maxi - autoritati locale s-a inamplat si cazul Caracal.
  • +1 (1 vot)    
    cu el cocotat aproape ca as spune ca.. (Marţi, 10 septembrie 2019, 12:52)

    ..13 [utilizator]

    ne-am obisnuit -

    ce mare suferinta o sa fie atunci cand nu o sa il mai vedem...

    dar cei doi papagali din spatele dansului cine sunt???
    Unul a venit la festivitatea de deschidere a scolii in pantoloni 3/4 ca sa nu spun scurti...

    bre oameni buni astia si-au pierdut toate simturile si nimic, poate doar racoarea de la Rahova, nu ii mai aduce in simtiri.