Primăria Sector 4 pune un nou model de jardinieră pe străzi, prețul fiind de aproape 4.000 lei bucata

de Catiușa Ivanov     HotNews.ro
Miercuri, 3 iulie 2019, 14:13 Actualitate | Administratie Locala


Jardiniere Sector 4
Foto: Guilhem Moulin
Primăria Sectorului 4, prin ADP, a pus pe arterele din administrare zeci de jardiniere în formă de bol. O singură bucată costă 3,593.95 lei fără TVA, a postat Guilhem Moulin, consilier local USR Sector 4, pe pagină de Facebook.

”Primăria condusă de Daniel Băluță, prin SC ADP4 SA, a implantat zeci de boluri pentru plante după ce au fost înlocuite bordurile și asflatul din trotuare. Cost pentru un bol (fără pământ și plante): 3,593.95 lei fără TVA. Montat borduri mici din beton - culoare roşie 50*10*15": 28.68 lei metru linear fără TVA, Asternere asfalt BA8": 34.31 lei/mp fără TVA. În ședința de Consiliu local, domnul Daniel Băluță se plânge că nu are bani pentru bursele elevilor sau că bugetul sectorului este prea mic. Îi sugerez să renunțe la înlocuirea bordurilor și la mobilier urban scump”, a postat Guilhem Moulin, consilier local USR Sector 4, pe pagina de Facebook.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














4973 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Gata, acum s-a rezolvat cu praful la Bucales. (Miercuri, 3 iulie 2019, 14:20)

    prec [utilizator]

    Zero poluare. Zero noxe. Și cine zicea că pesedeaua nu investește în calitatea aerului respirat de mitici? Lume rea, bre, lume rea.
  • +5 (5 voturi)    
    hmm (Miercuri, 3 iulie 2019, 14:29)

    dum_i [utilizator]

    ce mizerie....

    ce scarba mi.e de oamenii astia care ii voteaza. nu merita nimic. nici mila nici respect.
  • +2 (2 voturi)    
    clanul sportivilo (Miercuri, 3 iulie 2019, 14:37)

    ella111 [utilizator]

    sectorul 4 apartine clanului sportivilor. De la Primar pana la Sud Rezidential. Nimeni nu construieste acolo fara aprobarea lor si taxa de rigoare iar Primaria si ea le e subordonata total, cu toate institutiile .
    Nasol. Din rezidential au facut acum o avere care le permite sa faca efectiv ce vor in sector si nu numai.
  • +2 (2 voturi)    
    jardinierele respective (Miercuri, 3 iulie 2019, 15:31)

    mos ion roata [utilizator]

    nu au cum sa coste mai mult de 70-80 euro. Pretul de 3,6k este pentru 10 buc,probabil
    • 0 (0 voturi)    
      daca votezi PSD ajungi sa platesti si asa ceva ... (Miercuri, 3 iulie 2019, 16:07)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      daca votezi PSD ajungi sa platesti si asa ceva ...
  • +1 (1 vot)    
    hahahaha (Miercuri, 3 iulie 2019, 16:06)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    va face PSD la buzunare ca pe prosti ...
  • 0 (0 voturi)    
    Furati cat mai puteti (Miercuri, 3 iulie 2019, 17:40)

    Mihail. [utilizator]

    In curand altii vor pune mana pe cascaval.
  • +1 (1 vot)    
    nimic nou .... (Miercuri, 3 iulie 2019, 17:59)

    asada [utilizator]

    .....sub soare !!!! Acest primare este urmasul asa numitului Piedone (vajnicul inspector ce alerga babele pe la colturi de strada cu televiziunea dupa el filmand-ul dand cu sutul in llegaturile de marar si patrunjelvandute de acestea ),care umpluse sectorul de mii de hardaie avand (atentie) 1,7*1,7 m si 1,2 m inaltime confectionate din dulapi de brad de 6 cm grosime (cam 0,65 mc lemn pe bucata )pe care era lipita o placa cu numele lui ilustru >Piedone< Apropo trece-ti pe soseaua Giurgiului care a fost desfacuta pentru borduri noi ,statiile de trnvai au fost demolate si incepute altele noi !!!!Toate bune si frumoase numai ca lucrarile au fost sistate de aproape doua saptamani si totol este lasat de izbeliste cu hartoape ,bucati de beton si asfalt trebuind sa alegi cu grije pe unde calci sa nu iti rupi picioarele !!!!