Primăria Sectorului 2 vrea să aloce trei milioane de lei pentru Catedrala Mântuirii Neamului

de C.D.     HotNews.ro
Miercuri, 26 septembrie 2018, 17:08 Actualitate | Administratie Locala


Catedrala Mantuirii Neamului
Foto: USER UPLOADED
Primăria Sectorului 2 vrea să aloce suma de trei milioane de lei pentru construirea Catedralei Mântuirii Neamului, potrivit unui proiect de hotărâre aflat pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local 2 de joi.  

Pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local Sector 2 de joi, 27 septembrie, se află un proiect de hotărâre care prevede alocarea sumei de trei milioane de lei pentru construirea Catedralei Mântuirii Neamului din bugetul local, informează Mediafax.  

„Menționăm că sprijinul financiar se va acorda din bugetul Consiliului Local al Sectorului 2, iar verificarea deconturilor justificative ale lucrărilor de execuție se va face de către Direcția Servicii Publice și Direcția Economică din cadrul aparatului de specialitate al Primarului Sectorului 2”, se arată în expunerea de motive a proiectului.  

În urmă cu două săptămâni, Patriarhia Română a mai primit un ajutor de la o autoritate locală, respectiv de la Consiliul Local Sector 1, care a dat 10 milioane de lei pentru construirea Catedralei.

















1028 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    hmmm, (Miercuri, 26 septembrie 2018, 17:14)

    Elfu [utilizator]

    au terminat cu toate problemele din sector si cum tot au prea multi bani ramasi au avut ideea asta faina ....
  • +7 (9 voturi)    
    zgarci (Miercuri, 26 septembrie 2018, 17:17)

    costinescu [utilizator]

    3 milioane, saracilor? dati si voi 30 ca doar nu dati din buzunarul vostru.
    • +5 (7 voturi)    
      care saraci ? (Miercuri, 26 septembrie 2018, 18:28)

      Wn [utilizator] i-a raspuns lui costinescu

      nu ai vazut în ce limuzine se plimba preafericitii ?
  • +6 (8 voturi)    
    Minunat! (Miercuri, 26 septembrie 2018, 17:22)

    dandra [utilizator]

    Alti bani pentru biserica, cainii primesc pensii speciale
    Alo, ambasada Canadei, unde pot depune actele pentru emigrare?
  • +6 (8 voturi)    
    numai atat?! (Miercuri, 26 septembrie 2018, 17:29)

    liviu_ [utilizator]

    se poate mai mult!
    problema traficului, a parcarilor si a transportului in comun sunt instorie... ne mai ramane numai finantarea unei cladiri inutile si aberante!
  • +5 (7 voturi)    
    Asta in timp ce... (Miercuri, 26 septembrie 2018, 17:39)

    Costello [utilizator]

    ... reabilitarea unor blocuri care a inceput cu 2(doi!!!!) ani in urma si inca (vezi Colentina 55) nu s-a terminat din lipsa de bani. Domnule primar, ce faceti?
  • +5 (7 voturi)    
    Cea mai buna si mai eficienta metoda (Miercuri, 26 septembrie 2018, 17:54)

    4Runner [utilizator]

    De a sifona banul public. PSD e mana-mana cu popii care deconteaza doar banii publici si baga in buzunarele lor si ale politicienilor banii din donatii. Astfel iesim bine si la controalele economice justificative si la orice alt control.
    A doua cea mai buna e sa organizezi concerte. Nu se poate realiza licitatie, iar primarul e mana-n mana cu firma care organizeaza si care intoarce o parte din venituri.
    Si asa avem scoli care cad pe copii, dar primarii foarte generoase cu bisericile si artistii.
  • +4 (6 voturi)    
    Intre timp, sute de familii nu au o locuinta (Miercuri, 26 septembrie 2018, 18:36)

    quietguy58 [utilizator]

    Intre timp, sute de familii nu au o locuinta si aproximativ 5.000 de oamani isi duc viata pe strazile Bucurestiului.

    Link: https://www.realitatea.net/plan-anti-saracie-doar-pe-hartie-primaria-bucure-ti-nu-are-solu-ii-la-criza-locuintelor-sociale_2093843.html

    "Religia a aparut cand primul escroc a intalnit primul fraier."
  • +5 (7 voturi)    
    foarte bine... (Miercuri, 26 septembrie 2018, 19:09)

    exilatul [utilizator]

    e nevoie de multi bani dati popilor pt a mantui milioane de escroci, hoti si imbecili...h-i s-ct-r!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Milioane pe biserici (Miercuri, 26 septembrie 2018, 22:02)

    domos [utilizator]

    Milioane pe referendumul BOR. Astea sunt prioritatile Romaniei ?
  • -2 (2 voturi)    
    o foarte buna investitie (Joi, 27 septembrie 2018, 0:38)

    dincannes [utilizator]

    … pentru viitorii vizitatori japonezi !