​​IMAGINEA ZILEI Gabriela Firea a postat pe pagina de Facebook un colaj foto făcut de internauți, în care apare pe cadrul unei biciclete alături de președintele Klaus Iohannis

de Catiușa Ivanov     HotNews.ro
Joi, 10 mai 2018, 15:22 Actualitate | Administratie Locala


Captura Gabriela Firea - Facebook
Foto: Facebook
Primarul general, Gabriela Firea, a distribuit o fotografie preluată de la internauți, în care apare pe cadrul unei biciclete alături de președintele Klaus Iohannis. Imaginea este un foto-colaj găsit pe Facebook, reacție la declarațiile de miercuri, după recepția de la Cotroceni. În textul postării apare un emoticon care râde până la lacrimi și un OK. Totodată postarea este însoțită de hashtag-urile: #CodulBunelorManiere , #Gentilețe, #FaraIncrancenare, #ViataPoliticaBateFilmul, #VaUrma.


Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, a declarat, miercuri, că reprezentanții Administrației Prezidențiale i-au cerut să plece din zona în care se aflau miniștrii și au trimis-o într-o zonă în care a rămas izolată, astfel încât președintele să nu dea mâna cu ea în cadrul recepţiei de la Cotroceni, cu ocazia Zilei Europei.

„La un moment dat, o domnișoară de la protocol a insistat foarte mult să plec de lângă doamna prim-ministru, pentru că în aceea zonă sunt doar miniștri. Atât doamna Carmen Dan, Olguța Vasilescu și doamna Pintea au insistat să rămân lângă dumnealor, spunând că sunt al doilea om ca număr de voturi din țară, reprezint Capitala României și pot să rămân în zona guvernamentală. Au venit din nou cavalerul și domnișoara de la Cotroceni, insistând să mă deplasez din aceea zonă și să merg în cealaltă parte decât zona guvernamentală, spunând că voi fi tot în primul rând, lângă domnii Dragnea, Băsescu, Constantinescu și cu Patriarhul”, a declarat Gabriela Firea, miercuri, la Antena 3, potrivit Mediafax.

Edilul Capitalei acuză faptul că, odată ajunsă în zona indicată de protocol, nu ar fi existat un bilețel cu numele acesteia.

„Pentru a nu crea o dispută și un dialog care nu își avea locul, am plecat, deși mi se părea ilogic să plec de acolo. (...) Când am ajuns acolo (în locul indicat de protocol – n.r.), erau mai multe bilețele și numele meu nu l-am regăsit în zona indicată de protocol și practic nu am știut unde să mă așez. Am rămas lângă soția domnului consilier de stat Oprișor, pentru că a început ceremonia. Mă simt cumva indusă în eroare după ce am fost forțată să plec din zona unde erau miniștrii. Practic am rămas după soția domnului Oprișor”, mai precizează Firea.

Primarul Bucureștiului afirmă că există varianta în care reprezenanții președinției ar fi izolat-o, astfel încât să nu dea mâna cu președintele Klaus Iohannis.


Citeste mai multe despre   


















12518 vizualizari

  • +35 (35 voturi)    
    Exact ca-n viata reala... (Joi, 10 mai 2018, 15:28)

    Walking_dead [utilizator]

    ...apare ca o blatista, o profitoare, care in loc sa pedaleze singura se lasa dusa de altii. E mai comod asa nu-i asa?
    • +14 (14 voturi)    
      Întrebare-ntrebătoare.... (Joi, 10 mai 2018, 17:04)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Walking_dead

      De ce stă Găbița oare/Pe ghidonul cel mai tare????E Livache târâtoare/Și ghidon deloc nu are???
  • +28 (28 voturi)    
    #ipocrizie ,#demagogie,#hotie din banul public (Joi, 10 mai 2018, 15:38)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    ....parca il critica in campanie pa Johannis ca nu are copii... poate se ofera sa îl ajute madam Vrancioaia Fierea ?!
  • +27 (27 voturi)    
    Bicicleta (Joi, 10 mai 2018, 15:43)

    Soljenitin [utilizator]

    Iohannis o ducea pe Firea pe bicicleta, insa bicicleta nu avea cadru... :D
    • +13 (13 voturi)    
      Cadru legal (Joi, 10 mai 2018, 15:47)

      rubberdick [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Sau nu?
    • +8 (10 voturi)    
      Corect. Bicicleta nu are bara. (Joi, 10 mai 2018, 16:55)

      GeorgeOrwell [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Am facut o investigatie si am gasit ca modelul acela de bicicleta nu are bara. In acest caz sunt doua variante:
      1. Firea practica levitatia
      2. Iohanis e ardelean ....
      • +6 (6 voturi)    
        Imaginea este publicata de Firea (Joi, 10 mai 2018, 18:18)

        Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeOrwell

        Deci e multumita de situatie.
  • +22 (22 voturi)    
    Ce-i mai place cadrul prezidential (Joi, 10 mai 2018, 15:45)

    Martinezu [utilizator]

    Daca nu mai poate pedala presedintele ce face?
    Se urca pe cadrul SPP istilor?
  • +19 (19 voturi)    
    nedumerire mare (Joi, 10 mai 2018, 16:02)

    anion [utilizator]

    Bicicleta lui Iohannis nu are cadru! Primarita sta pe o ranga pregatita adhoc?
  • +17 (17 voturi)    
    Vrabia (dimensiune creier) malai (functia) viseaza (Joi, 10 mai 2018, 16:08)

    Bogdan_100 [utilizator]

    In rest doar fantasmele tatei ce ar vrea sa stea pe cadru la Presedinte dar nimeni nu o baga in seama
  • +5 (5 voturi)    
    :) (Joi, 10 mai 2018, 17:02)

    ipsilon [utilizator]

    Firea cred ca se viseaza pe "cadrul" mai mult sau mai putin oficial al lui Iohannis ... dar el i-a zis "ce faci, mai, copila? nu ai tu loc destul pentru cadrul meu! ramai la periscopul lui Pandele ... "
  • +3 (3 voturi)    
    She’s a lady (sic!) (Joi, 10 mai 2018, 18:04)

    fat.cat [utilizator]

    Acum, dupa ce s-a suparat ca vacarul pe sat si-a iritat pe toata lumea cu vaicareala ei intepata, incearca s-o dreaga insinuand un iluzoriu simt al umorului. Gabriela: 1) nimeni nu-i place pe plangaciosi; suck it up and take it like a man si 2) mai bine o lasai cum a picat, in rahat nu poti decat sa te afunzi; concediaza-i dracu’ odata pe “consilierii” care-ti pilesc pe bani grei “imaginea”. Sunt incompetenti. We don’t buy it.
  • +3 (3 voturi)    
    o poza reusita (Joi, 10 mai 2018, 18:11)

    nash pandelica [utilizator]

    chiar le sta bine !
    oare, bicicleta aia avea cadru ?!
  • +3 (3 voturi)    
    . (Joi, 10 mai 2018, 20:14)

    Evq [utilizator]

    Pesedistă pur-sânge, a furat imaginea de pe Facebook (de la o persoană pe care a blocat-o de fapt) și acum face pe amuzanta.
  • +5 (5 voturi)    
    Are treaba Doamna Firea (Joi, 10 mai 2018, 20:23)

    florinos [utilizator]

    Se vede bine ca Bucurestiul arata perfect, doamna Firea are timp de șotii și șicanale, intre timp votantii pierd ore in traficul din Bucuresti, orasul este plin de gropi, marile proiecte sunt stopate pana la alegeri, sunt haite de maidanezi, cersetori, centrul vechi este mizerabil, nu exista parcari civilizate, transportul in comun este la pamant etc. ....
    • +1 (1 vot)