VIDEO Nicușor Dan a fost dat afară de la ședința Consiliului general București

de Catiușa Ivanov     HotNews.ro
Miercuri, 28 martie 2018, 13:59 Actualitate | Administratie Locala


Nicusor Dan, evacuat de la sedinta CGMB
Foto: Captura YouTube
Deputatul Nicușor Dan a fost dat afară miercuri de la ședința Consiliului General al Capitalei, după ce a cerut cuvântul pentru a-și expune punctul de vedere legat de transmiterea în administrarea Administrației Străzilor Sector 1 și a RATB a străpungerii Buzești - Berzei.

Președintele de ședință, Orlando Culea, a spus că acesta nu a respectat regulamentul CGMB și nu poate lua cuvântul dar pot vorbi consilierii USR in locul lui.

Cum Nicușor Dan a început să vorbească, președintele Consiliului a cerut ca acesta să fie evacuat din sală.

O persoană de la pază a venit la Nicușor Dan si l-a însoțit până la ieșirea din sală.

Nicușor Dan a declarat ca va face plângere penală împotriva președintelui de ședință fiindcă legea îi permite în calitate de deputat să participe la ședințe și să ia cuvântul.




















10887 vizualizari

  • -42 (64 voturi)    
    Dle Nicusor Dan, treziti-va! (Miercuri, 28 martie 2018, 14:10)

    lasa [utilizator]

    Sincer, ar trebui sa stiti ca absenteismul de la vot vi se datoreaza, in parte, nu ati oferit o alternativa serioasa fata de ofensiva nerusinata a PSD-ului.
    daca vreti binele acestei tari, treziti-va , veniti cu o platforma ideologica, nu mai cersiti fonduri, aduceti in prim plan valorile reale si veti avea si sponsori si voluntari si ...voturi, Dar, nu sunteti pregatit pentru asta, aveti un ego prea mare fata de responsabilitati.
    sunt multi oameni de buna credinta care ar merge cu dumneavoastra, dar in real , nu in vise.......
    • +10 (20 voturi)    
      bre (Miercuri, 28 martie 2018, 14:52)

      jeanvaljeanro [utilizator] i-a raspuns lui lasa

      lasa-ne :))
    • +30 (34 voturi)    
      gindire cu premeditare (Miercuri, 28 martie 2018, 14:54)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui lasa

      Da' ce e bre Nicusor Dan, responsabilul cu salvarea Romaniei?!? Omu' se manifesta si el cum crede de cuviinta, a creat o bresa in monopolul partidelor traditionale bagand USR in parlament, in prezent e si dat afara din USR...

      Tu la vot ar trebui sa alegi raul cel mai mic, adica sa iti aloci 1-2 ore sa te informezi despre fiecare candidat din circumscritia ta si sa-l votezi pe cel mai putin nociv, nu sa stai cu coada pe sus ca n-ai cu cine vota. Ca daca in 2016 ar fi cistigat PSD cu majoritate de 5 parlamentari nu-si mai permitea enormitatile de acum. Da' se pare ca unii nu au invatat nimic din absenteismul lui 2016 si inca il cauta pe mesia care sa le rezolve toate problemele.
    • +24 (24 voturi)    
      ,,, (Miercuri, 28 martie 2018, 15:04)

      erevan [utilizator] i-a raspuns lui lasa

      ai lipsit de aici in ultimele decenii???
      nu te-ai saturat de platforme, celebritati....
      ideea de baza a usr-ului este -nu mai votati hotii, coruptii, patatii, politicienii de cariera...
      dar trebuie sa recunoastem ca sunt foarte multi romani prosti, hoti, lenesi,,,
      vina lipsei de la vot se datoreaza anilor in care pnl, pdl
      si-au batut joc de tara si au dovedit ca promoveaza acelasi tip de oameni ca psd-ul,,,
      ce poate face un partid conceput intr-un apartament cu 2-3 ani in urma, fara bani, fara experienta, fara sprijinul legii, dar care e sincer si incearca sa te trezeasca?
      sunt singurii care fac opozitie cu adevarat, asa putini cum sunt...
      si acum postaci pnl-isti si pdl-isti ------
  • +57 (61 voturi)    
    ne indreptam cu pasi rapizi spre totalitarism (Miercuri, 28 martie 2018, 14:16)

    bogdan1477 [utilizator]

    Deja daca protestezi spontan te amendeaza,
    Daca ceri autorizatie de protest ti se spune ca locul respectiv e autorizat deja pentru proteste care se dovedesc fictive, pe 1-2 ani de-acu incolo
    Acu opozitia e data afara din sala
    Urmeaza defaimarea tarii care se pedepseste cu inchisoarea...

    Ce mai ramane? Inchiderea granitelor? Abrogarea alegerilor? Incalecarea justitiei si dosare penale la toti cei incomozi? Toate la un loc?
    • +20 (22 voturi)    
      revolutie mai ramane (Miercuri, 28 martie 2018, 14:50)

      FA [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      doar o revolutie populara ne mai poate salva
      • +1 (1 vot)    
        Dar... (Joi, 29 martie 2018, 9:58)

        Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui FA

        ... sa se termine cum a fost la 89 - la Targoviste. De data asta ar fi mai mutl de judecat, din cei pe care istoria ii va include drept CRIMINALI si TRADATORI de TARA.
      • +1 (1 vot)    
        hehe (Joi, 29 martie 2018, 12:48)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui FA

        Revolutia n-o face niciodata poporul, ci niste lideri care reusesc sa capaciteze masele. Revolutia noastra trebuie sa fie la vot, nu in strada intre alegeri.
  • +45 (47 voturi)    
    Pai da (Miercuri, 28 martie 2018, 14:19)

    mitg [utilizator]

    Ati votat cu firea, ati primit kim.
    • +25 (29 voturi)    
      primita sa fie (Miercuri, 28 martie 2018, 15:04)

      mmmircea [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      dar sa nu uitam ca Firea nu ajungea in veci primar, daca aveam 2 tururi de scrutin la primarie. Ori cine a votat cot la cot cu PSD-ul abrogarea celui de-al doilea tur ? Chiar domnul in salopeta rosie, care in 2012 era mare USL-ist, iar acum e presedintele PNL. Vorbea cineva mai sus de alternative, mai bine vorbea de blaturi.
      • +9 (13 voturi)    
        Mai incet si mai atent (Miercuri, 28 martie 2018, 16:18)

        DanGavrila [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

        Macar asta nu i se poate reprosa lui Orban, USL-ismul. A fost printre putinii care s-a opus formarii acestei aliante. Din pacate, faza cu blaturile e adevarata.
  • +32 (34 voturi)    
    Asta inseamna ca Nicusor inca inseamna (Miercuri, 28 martie 2018, 14:33)

    scaraotchi [utilizator]

    ceva, macar la Bucuresti si speram sa lase supararile deoparte si sa ne putem baza pe el la fel ca la inceput...
    • +4 (18 voturi)    
      te bazezi (Miercuri, 28 martie 2018, 15:05)

      mmmircea [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      dar nu vezi ca in momentul in care a reusit sa ridice nitel partidul, imediat i l-au confiscat.
      • +9 (19 voturi)    
        Să nu exagerăm! (Miercuri, 28 martie 2018, 15:50)

        Barthales [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

        Nu i-a confiscat nimeni partidul. Începuse să i se pară că părerea lui e singura care contează și că cei de acolo îi datorează totul. Decât un USR în care numai Nicușor știe ce e bine, mai bine un USR fără Nicușor. În rest e OK cum se bate pt. București, dar ca președinte de partid a arătat că nu poate.
      • +7 (9 voturi)    
        Ei si d-ta, acu'...! I l-au confiscat pe ici (Miercuri, 28 martie 2018, 16:07)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

        pe colo, dar nu in punctele esentiale... Sufletul e la locul lui, neclintit...!
      • +3 (9 voturi)    
        Sa nu crezi ca am ceva cu tine, (Miercuri, 28 martie 2018, 16:22)

        DanGavrila [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

        dar iar te inseli. Nu i-a confiscat nimeni partidul. (Chiar daca si eu ii tachinez asa pe amicii USR-isti.) A incercat un santaj emotional si nu i-a iesit.
  • +23 (25 voturi)    
    Dragnea (Miercuri, 28 martie 2018, 15:14)

    Celbland [utilizator]

    Dacă venea deputatul Dragnea la ședință și dorea să ia cuvântul, l-ar fi evacuat din sală?
    • +18 (18 voturi)    
      Nu (Miercuri, 28 martie 2018, 16:22)

      DanGavrila [utilizator] i-a raspuns lui Celbland

      I-ar fi evacuat pe ceilalti.
  • -15 (19 voturi)    
    Dar asta nu-i ND! (Miercuri, 28 martie 2018, 15:20)

    holinessdani [utilizator]

    Toata lumea stie ca ND n-are nimic de spus, el doar se abtine.
    Asa ca parodia asta trebuie ca e pusa in scena de psd si dragnea ca sa demonstreze ca oamenii se duc degeaba la vot.
    Dar n-o sa le mearga, toti cei care n-au nimic de spus si se vor abtine vor merge la vot si vor vota cu ND!
    • +4 (8 voturi)    
      Adanc. (Miercuri, 28 martie 2018, 16:23)

      DanGavrila [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      De tot.
    • +4 (4 voturi)    
      daca (Miercuri, 28 martie 2018, 18:45)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      ND vine de la nicolae dragnea, ai perfecta dreptate.
      Altfel, cu Nicusor Dan ai dat-o direct cu nuca in perete.
  • -15 (27 voturi)    
    Nicusor Dan a fost votat consilier (Miercuri, 28 martie 2018, 15:34)

    Andrei453530 [utilizator]

    Dar a ales sa plece la Parlament. Acum ce mai cauta la primarie?
    • 0 (2 voturi)    
      onoarea (Miercuri, 28 martie 2018, 19:54)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Andrei453530

      nereperata.
    • +3 (3 voturi)    
      in calitate de cetatean, bre (Joi, 29 martie 2018, 12:01)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Andrei453530

      e si cetatean si e si parlamentar, deci are dreptul legal sa ia cuvantul