Gradinitele si scolile din Bucuresti vor fi inchise vineri / Gabriela Firea: Este o decizie responsabila, pe care mi-o asum

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Marţi, 20 martie 2018, 15:56 Actualitate | Administratie Locala


Gabriela Firea
Foto: Primaria Capitalei
Primarul general, Gabriela Firea, a luat decizia ca vineri, 23 martie, gradinitele, scolile si liceele de stat din Capitala sa fie inchise, dupa ultimele informatii emise de meteorologi, care anunta ninsori si intensificari ale vantului, se arata intr-un comunicat de presa emis de Primaria Capitalei.

"In urma discutiilor avute cu reprezentantii ANM, care ne-au anuntat ca vremea se va inrautati semnificativ si ca va ninge in continuare toata saptamana, dar ca vineri vantul se va intensifica si ninsoarea va fi mai abundenta, am decis ca, pentru siguranta copiilor nostri, cursurile in unitatile de invatamant de stat din Capitala sa fie suspendate pentru data de 23 martie. Este o decizie responsabila, pe care mi-o asum in calitate de Primar General, din dorinta de a nu-i pe expune pe copii unor fenomene meteo extreme", a declarat primarul Gabriela Firea.

Decizia a fost luata in aceasta dupa-amiaza, impreuna cu prefectul Capitalei, Adrian Petcu, cu reprezentantii ANM Bucuresti-Ilfov si inspectorul general al Inspectoratului Scolar al Municipiului Bucuresti, Ionel Florian Lixandru.

In luna februarie, gradinitele, scolile si liceele de stat din Bucuresti au mai fost inchise o saptamana din cauza zapezii si a gerului, decizia fiind luata de primarul general.

Citeste si:


Citeste mai multe despre   


















17935 vizualizari

  • +51 (57 voturi)    
    Debila (Marţi, 20 martie 2018, 15:59)

    Soljenitin [utilizator]

    Vom ajunge sa inchidem scolile la un vant mai puternic de 5 km/h.

    Este foarte comod acum, insa sa vedeti ce mameluci, fatalai, smiorcaiti si fatalai au sa ajunga copiii. Pretul pe termen lung al unor asemenea masuri cumulate este incalculabil.

    Mark my words!
    • +26 (30 voturi)    
      asta învată acum copiii! (Marţi, 20 martie 2018, 17:00)

      GOG [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      cand ninge stăm acasă! pe fb, calculator, play station. Bulgăreala. săniușul, frecatul cu zăpadă a fost pentru moșii aștia tâmpiți, care acum ne bat la cap...
      • +14 (14 voturi)    
        nu-i nimic, (Miercuri, 21 martie 2018, 7:36)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui GOG

        vine vara. Cand s-or face 36 de grade la umbra, mama iresponsabila a ranitilor va opri iar scoala. Pai ce, doar fi-su sa ia 1,nu stiu cat la bac la romana?
      • +7 (7 voturi)    
        Nu neaparat ca ninge (Miercuri, 21 martie 2018, 9:35)

        Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui GOG

        Cum e un pic mai greu, ne dam batuti. Asta o sa invete.
    • +21 (25 voturi)    
      aiurea (Marţi, 20 martie 2018, 17:07)

      Motanul_incaltat [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      generatiile precedente au crescut in conditii mai grele si tot sunt urmariti peste tot de ucigatorul curent de aer.
      Si apropo, nu e comod deloc pentru parinti. Dar poate asa se conving ca trebuie sa mearga la vot
    • +15 (27 voturi)    
      Trimiteti-va copiii peste hotare, cat mai puteti, (Marţi, 20 martie 2018, 17:44)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      nu va mai ramane nimic din Romania.
      • +13 (17 voturi)    
        SI CINE LE PLATESTE la astia care raman (Marţi, 20 martie 2018, 20:13)

        nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

        pensiile speciale?
        ca astia nu pleaca...
        • +6 (6 voturi)    
          Nu mai conteaza (Miercuri, 21 martie 2018, 9:07)

          Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui nick24

          Daca pleaca copiii, nu mai conteaza.

          N-au decat sa-si plateasca pensiile din credite internationale, copiii sa aiba vieti normale peste hotare, fara nicio legatura cu Romania.

          Daca noi am fost prosti si n-am plecat, macar copiii nostri sa scape de poporul asta mizerabil si patologic.
    • +17 (25 voturi)    
      Tocmai vorbeam... (Marţi, 20 martie 2018, 19:25)

      gaesseki [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Tocmai vorbeam cu un prieten cat de criminali au fost Basescu, Videanu si ailalti de dinaintea lor, cum au lasat ei bietii copilasi sa se prapadeasca pe vremea lor, Cum mai mureau copiii pe zapezile alea mari si cum ii mai luau pe sus vanturile alea tari, mama-mama... Parca era in Vrajitorul din Oz, zburau copiii de colo-colo, agatati de umbrele, pluteau pe apele involburate ale canalizarilor refulate, cum erau acoperiti de zapezile necrutatoare... Nu zic nimic de Oprescu, la ala nu se intamplau de-astea, acolo ii mancau doar cainii vagabonzi... O generatie de Oliver Twist sunt copiii aia nascuti mai devreme de acum doi ani, inainte sa vina preacuvantatoarea, preasclipitoarea Sf. Gabriela, protectoarea copiilor si degraba inchizatoare de scoli. #fuieMIrea
    • +14 (16 voturi)    
      Iresponsabilă. (Marţi, 20 martie 2018, 20:17)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Era suficient motivarea absențelor pentru elevii care lipseau.Vreau să știu cum vor fi plătiți profesorii.Se consideră orele făcute?
    • +3 (3 voturi)    
      Primarita blonda. (Miercuri, 21 martie 2018, 9:28)

      esimov [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Nici nu mai stiu cand invata bietii de copii cand lunar au cate o vacanta, iar chiar si cand ar trebui sa invete sa inchid scoliile pt. ca vai doamne a nins putin. Iarna stau acasa ca e frig, vara stau acasa ca e canicula, iar ca nu e nici frig nici canicula stau pe Facebook. Generatia XYZ.
    • +1 (1 vot)    
      aloooo (Miercuri, 21 martie 2018, 16:46)

      vladf [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Femeie esti intreaga la cap? Mi-ai traumatizat copilul, cand vede ca ninge imi spune trist ... tati se inchide iar scoala?
  • +39 (43 voturi)    
    Normal (Marţi, 20 martie 2018, 16:01)

    raduuu [utilizator]

    normal ca sunt inchise, sa nu cumva sa fie prea educati copiii sa nu mai voteze PSD
  • +40 (44 voturi)    
    asa, asa (Marţi, 20 martie 2018, 16:02)

    costinescu [utilizator]

    desfiintati scoala!!! tara si partidul te vrea prost!
  • +32 (36 voturi)    
    Inchideti pesedeilor scolile.... (Marţi, 20 martie 2018, 16:02)

    gigiN [utilizator]

    ....definitiv,si asa la voi predomina analfabetii !!!
  • +24 (30 voturi)    
    Asa ma bucur (Marţi, 20 martie 2018, 16:02)

    mitg [utilizator]

    Nu stiu cine si-a ales-o (sau a decis sa nu mearga la vot), dar si-au facut-o cu mana lor.

    Bine-ar fi sa-i nenoroceasca, sa se invete in veci sa nu mai aleaga o scarba gerontofila.
    • +17 (21 voturi)    
      noi, majoritatea! (Marţi, 20 martie 2018, 17:46)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Cum cine?!?

      Noi, majoritatea locuitorilor Capitalei, am votat-o!
      Fie direct, am pus stampila pe partidul lui Ilici, fie indirect, cand nu ne-am prezentat la vot!
  • +37 (41 voturi)    
    Firea poate fi data in judecata? (Marţi, 20 martie 2018, 16:04)

    abisala [utilizator]

    E incredibila!!! Atata prostie nu am mai pomenit!
  • +19 (23 voturi)    
    .... (Marţi, 20 martie 2018, 16:04)

    tirolez [utilizator]

    Vineri e concursul Comper. Ce se intampla cu elevii bucuresteni?
  • +21 (25 voturi)    
    Avem o alegere simpla (Marţi, 20 martie 2018, 16:04)

    midumi [utilizator]

    Facem lucrurile sa mearga bine sau bagam problemele sub pres, in speranta ca vor disparea de la sine.

    Ce alegeti, doamna primar?
    • +15 (19 voturi)    
      Mergi la vot! Firea nu face nimic! Mergi la vot! (Marţi, 20 martie 2018, 17:45)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui midumi

      Mergi la vot si voteaza cu altii, nu cu PSD!

      Firea nu se va trezi in veci la realitate!
      • +3 (3 voturi)    
        Firea nu gândește. (Miercuri, 21 martie 2018, 10:04)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

        De aceia vorbește cu frică folosind expresii care nu-și au locul în vocabularul unui primar general.Normal ar fi să anunțe ce măsuri va lua și să ne lase pe noi să-i apreciem„responsabilitatea”.Așa,dovedește că nu știe ce să facă,nu știe că zăpada poate fi înlăturată.De fapt nici nu va fi prea multă zăpadă.Putea să recomande un program școlar mai lejer.Firea pare adepta unor cheltuieli inutile-spații încălzite și goale,salarii la personalul didactic și nedidactic când putea pune adepiștii și salubritatea să facă pârtie că și ăștia nu fac nimic când ninge.Ce-o fi în capul lui Firea!Seamănă a responsabilitate?
  • +24 (28 voturi)    
    uraganul roz revine (Marţi, 20 martie 2018, 16:09)

    tenere [utilizator]

    doamna primar din fundul moldovei se abereaza din nou cu fenomene extreme, necunoscute si care nu au loc niciodata

    curios doar cat va costa nota de plata pentru zapada asta de o saptamana care trebuie sa acopere spagile pentru toata iarna
    • +14 (14 voturi)    
      "din fundul moldovei" (Marţi, 20 martie 2018, 22:47)

      coldplayer211 [utilizator] i-a raspuns lui tenere

      Noi am expulzat-o de proasta. Poate nu o faceam daca stiam ca o veti pune primar /s
  • +25 (29 voturi)    
    Hahahaha, de rasul curcilor.... (Marţi, 20 martie 2018, 16:10)

    Cuca [utilizator]

    Apropo, madame Firea !

    Daca ati putea sa auziti comentariile colegilor mei de birou despre aceasta decizie.... Nu, mai bine sa nu le auziti, sunt foarte X-rated. Contin numai felicitari si urari de bine adresate dumneavoastra si familiei dumneavoastra.
    • +18 (18 voturi)    
      Te cred, (Marţi, 20 martie 2018, 17:32)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

      dar la viitoarele alegeri mergeti cu totii la vot. Daca am gresit, scuze.
  • +18 (20 voturi)    
    :))))) (Marţi, 20 martie 2018, 16:10)

    lula [utilizator]

    no, ca tot va plangeati ca nu le-a inchis!
    :)))) weekend lung fortat!
  • +13 (17 voturi)    
    hahahahahahaha! (Marţi, 20 martie 2018, 16:12)

    nick24 [utilizator]

    i-a prins iar cu kilotii in vine.
    Sunt singurii care n.au stiut ca va ninge in Bucuresti...
  • +23 (23 voturi)    
    a (Marţi, 20 martie 2018, 16:14)

    adrian67 [utilizator]

    Curatati strazile bai idiotilor.
  • +16 (20 voturi)    
    Ce face? (Marţi, 20 martie 2018, 16:15)

    dandra [utilizator]

    Ninsorile sunt fix pana joi seara.
    Vineri o sa fie soare.
    Bravo Gabriela!
  • +16 (16 voturi)    
    Salarii diminuate 25% profesori (Marţi, 20 martie 2018, 16:15)

    JoeM [utilizator]

    Luna viitoare, adica inainte de pasti cand tot Crestinul serbeaza Sf Pasti, profesorii vor primi cu 25%-30 mai putini bani deoarece 6 zile di luna martie a avut "duamna Firea" griza sa nu ii ponteze, sa-i "tina acasa" , asa se face economie la buget, asa sunt "marite salariile".!
  • +29 (31 voturi)    
    Sa vina incalzirea globala (Marţi, 20 martie 2018, 16:18)

    Ord [utilizator]

    sa poata si duamna Firea deschide scolile.
    Ma gandesc ca daca era primar prin Canada, tarile nordice din octombrie si pana prin mai copiii aveau vacanta.
    • +17 (17 voturi)    
      o sa le (Marţi, 20 martie 2018, 17:58)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      inchida ca e prea cald.
      In baza caror prerogative isi permite absenta asta intelectual, sa decreteze ca scolile se inchid de cate ori se viseaza responsabila? Stiam ca asta e apanajul doar al celor din ministerul educatiei.
  • +17 (17 voturi)    
    nu ne asumam niciun risc! (Marţi, 20 martie 2018, 16:19)

    MitikaP [utilizator]

    Cum sa ii trimitem pe copii la scoala, daca cei din noua generatie se desteapta si incep sa gandeasca cu capul lor si sa voteze cu altcineva decat cu "Duamna"? ;-)
    Viscolul si gerul e frate cu politicianul!
  • +21 (21 voturi)    
    stai putin... (Marţi, 20 martie 2018, 16:20)

    liviu_ [utilizator]

    deci azi cand a fost cel mai naspa e ok... vineri o sa fie inchise...

    wtf?!

    sa-i aminteasca cineva ca elevii nu voteaza!
    • +9 (11 voturi)    
      ACUM (Marţi, 20 martie 2018, 17:47)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      "sa-i aminteasca cineva ca elevii nu voteaza!"

      elevii si copii de gradinita nu voteaza ACUM. Dar, cand vor creste mari cu foarte putine zile de scoala, or sa ajunga sa voteze. Ghici cu ce partid vor vota cei cu educatie putina?!
  • +18 (20 voturi)    
    FMMF (Marţi, 20 martie 2018, 16:23)

    tahomir [utilizator]

    adica Fii Mult Mai Fericit.
    Sau ceva in genul asta.
  • +16 (18 voturi)    
    natie de prosti (Marţi, 20 martie 2018, 16:26)

    ion-ion-ion [utilizator]

    Stati acasa, ca nu va trebuie scoala. Asa i-ati ales, asa o sa va conduca.
  • +17 (19 voturi)    
    Multumim, duamna firea (Marţi, 20 martie 2018, 16:27)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Tara vrea multi si prosti.
    Si cum altfel se poate?
    Inchizand scolile sub pretextul ca... am io, firea, grija de ei.
  • +17 (21 voturi)    
    Ha ha ha ha ha (Marţi, 20 martie 2018, 16:29)

    pmct [utilizator]

    Asta-si bate joc de bucuresteni dupa bunul plac. De cate ori nige sau scade temperatura sub 0 grade inchide scolile.
    Ma bucur ca bucurestenii primesc exact ceea ce au votat.
  • +18 (20 voturi)    
    HA HA HA HA HA (Marţi, 20 martie 2018, 16:29)

    deville2010 [utilizator]

    ha ha ha ha ha ha
    ha ha ha ha ha ha
  • +12 (18 voturi)    
    uite asa mai castigam noi voturi (Marţi, 20 martie 2018, 16:38)

    mos ion roata [utilizator]

    de la profesori si personalul nedidactic nu conteaza ca ne batem joc de invatamant.Copii,cat mai needucati,cu atat mai buni de manipulat la maturitate.
    • +2 (2 voturi)    
      sigur?! (Miercuri, 21 martie 2018, 9:32)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      voturi "de la profesori si personalul nedidactic"?

      Nu stiu cum este la bugetari, dar la noi la firma, suntem platiti dupa numarul de ore pontate!
      Avem desigur si niste task-uri, iar 1 Decembrie este zi libera oficiala, dar daca eu imi iua liber trei zile, acelea nu sunt platite!
      Sigur cadrele didctice sunt platite si pentru zilele in care nu se face scoala!?
  • +20 (24 voturi)    
    Asa se construieste viitoarea generatie de maimute (Marţi, 20 martie 2018, 16:51)

    ouyang [utilizator]

    care voteaza doar psd. Ce nu pricepe ca e jecmanita incontinuu de un stat hot pana in maduva.
  • +12 (14 voturi)    
    Profesorii sunt platiti pentru zilele libere? (Marţi, 20 martie 2018, 16:56)

    abisala [utilizator]

    Cum se procedeaza?
  • +5 (7 voturi)    
    copii (Marţi, 20 martie 2018, 17:03)

    andrei1232000 [utilizator]

    abia asteapta sa nu se duca la scoala. asa le educam spiritul de ordine si disciplina!
  • +9 (11 voturi)    
    mai nou vad ca-i plateste si pe detinuti (Marţi, 20 martie 2018, 17:06)

    Francisc 1 [utilizator]

    ca i-au deranjat condițiile de detenție , la ce sa te mai duci la scoală?
  • +8 (10 voturi)    
    .. (Marţi, 20 martie 2018, 17:10)

    Florence_li [utilizator]

    ce isi asuma? si ce inseamna ca isi asuma? cum? incerc sa inteleg: daca generatia de azi va ajunge un neam de tonti, cu ce ii ajuta Firea? dar, ce ma mai mir? a luat fiul sau bacalaureatul pana la urma?...
    aceasta este o masura pentru a-si masca Primaria incompetenta de a face fata conditiilor meteo. dar astfel de informari nu le dadea de obicei Ministrul Invatamantului? cu a ajuns primaria sa ia astfel de decizii?
  • +8 (10 voturi)    
    Mama tuturor ranitilor "loveste" din nou (Marţi, 20 martie 2018, 17:25)

    Dragos2 [utilizator]

    Firuta, ti-am zis de sambata ca trebuie sa inchizi scolile toata saptamana! Ce-ai facut pana acum?
  • +7 (9 voturi)    
    Multumim lui Gabitza! (Marţi, 20 martie 2018, 17:44)

    iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator]

    Copiii care azi nu se duc la scoala, cand vor avea 18 ani vor vota cu pedesereul!!!
  • +10 (16 voturi)    
    Firea a castigat alegerile cu ajutorul PNL (Marţi, 20 martie 2018, 17:46)

    mazgalici [utilizator]

    Mai tineti voi minte cand PNL a boicotat alegerile de la primaria capitalei si l-a propus pe penibilii aia drept candidati si a farimitat voturile dreptei, astfel incat PSD a castigat pe linie?
    Sper ca bucurestenii sa ii taxeze la alegeri, ca din cauza lor ne-am procopsit cu prompterista asta penibila
    PNL= PSD= aceeasi mizerie !
    • -3 (13 voturi)    
      esti troll usere? (Marţi, 20 martie 2018, 19:25)

      Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui mazgalici

      Din cauza unora ca tine o sa iasa asta la pensie primarita! NU MAI CONTEAZA. si daca ar fi fost asa(dar, eu nu-mi amintesc)..intelegi???..lasa orgoliile si preferintele tale subiective! Oricine de la opozitie, dar sa nu mai fie ea! Ce ai cu peneleu'?..ca a facut o data alianta cu pesedeu', de acolo ti se trage?!..tin sa te anunt, ca fac pariu ca ai memoria selectiva, ca atunci, cand Monica Macovei(pe care fac pariu ca o iubesti) a participat prima data la alegerile europene in 2009, partidul din care facea parte, era la guvernare tot cu pesedeul...al lui Geoana atunci! In fine
    • +5 (11 voturi)    
      Si daca (Marţi, 20 martie 2018, 19:29)

      Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui mazgalici

      mie mi s-a parut ca le-a faramitat N Dan?!...care, dupa tot circul pe care l-a facut timp de aproape un an..cu familia traditionala, a convins pe multa lume despre ce fel de om e! Nevertheless...desi nu-l suport..daca TOATA opozitia l-ar alege candidat la primarie, l-as vota!
      • +1 (1 vot)    
        100% corect!! (Miercuri, 21 martie 2018, 9:34)

        complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian1979c

        Indiscutabil:

        "daca TOATA opozitia l-ar alege candidat la primarie, l-as vota!"

        mai ales cand alternativa este duamna Fierea ...
  • +12 (16 voturi)    
    Ma gandesc (Marţi, 20 martie 2018, 17:57)

    Ciprian1979c [utilizator]

    ca ar trebui sa protestam cumva,..sa mergem cu copiii vineri, in fata scolilor...cu masinile...ca sa se faca blocaje(ca banuiesc ca asta e tot ce conteaza pt ea - altfel nu-mi explic)! Altfel, daca continua in ritmul asta, va garantez ca prin mai-iunie o sa ne uitam la cer si daca vedem nori de furtuna, trebuie sa ne cautam bona! Ea ca primar, tocmai de asta e acolo, ca sa ASIGURE permanenta deschiderii scolilor, nu sa le inchida! Ca altfel, daca nu-mi convine vremea, nu-mi duc eu copiii la scoala...trebuie sa fie decizia mea, nu a ei! Asta se-ntampla numai in Bucuresti..cum e posibil?!...E retoric, evident! Daca, toti ceilalti, din opozitie(PNL-USR si cine-o mai fi), nu-si aleg un candidat UNIC la primarie -dintr-un singur tur- asta are toate sansele sa ramana primarita pana la pensie! Si noi vom plati pt orgoliile noastre! Nu ma mai astept la prea multe de la un primar - vreau doar sa ne lase in pace, sa ne vedem de vietile noastre ! Vietile si programele noastre sa nu devina meteo dependente, printre altele!
    • +9 (9 voturi)    
      Aminteste-ti de septembrie 2017 (Marţi, 20 martie 2018, 22:50)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian1979c

      Vine furtuna ! Trimiteti copiii acasa ! E potop !


      Si a fost un mare fassss....
    • +5 (5 voturi)    
      tu trebuie sa cauti! (Miercuri, 21 martie 2018, 9:36)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian1979c

      Zici: "trebuie sa ne cautam bona!"

      asa este, dar tine cont ca electoratul pedesereului NU are aceasta problema: ei sunt asistati social, nu sunt nevoiti sa mearga la lucru.

      Asa ca ei nu au problema:
      "daca se inchide scoala / gradinita, cu cine las copii?"
  • +10 (12 voturi)    
    vai ma duamno... (Marţi, 20 martie 2018, 18:23)

    mar-vas [utilizator]

    ne ierti dar cine te-a acuzat ca ai fii vreo fiinta responsabila!?tu trebuie doar sa tii sub pres mizeria vostra de guvernare si sa tii de sase cand vin tovarasii la robinet ca doar ai miliarde pe mina! si vezi ma duamno ca saptamana viitoare s-au anuntat niste calduri de o sa ti se inmoaie si bruma aia de inteligenta!!
    Latrinisto!!
  • +7 (13 voturi)    
    PSD-ului nu-i place scoala (Marţi, 20 martie 2018, 20:07)

    banel [utilizator]

    Caci scoala le strica electoratul.
  • +10 (14 voturi)    
    misto (Marţi, 20 martie 2018, 20:36)

    xox [utilizator]

    Eu zic sa inchida si primaria daca tot ninge :)
  • +6 (6 voturi)    
    Ce atata scoala ?! la ce le mai trebuie ? (Marţi, 20 martie 2018, 22:06)

    Ochiana [utilizator]

    tara ne vrea prosti oricum.
    La 10 cm de zapada, inchidem scolile ca oricum avem cei mai educati elevi din Europa.
  • +6 (6 voturi)    
    Asta inchide acum scolile pt. (Marţi, 20 martie 2018, 22:10)

    kokos [utilizator]

    un pic de vant si cativa fulgi.Urmeaza inchiderea scolilor atunci cand vine o ploicica , si la vara , cand temperaturile trec de 30 grade.
  • +9 (9 voturi)    
    sabotoarea educatiei (Miercuri, 21 martie 2018, 2:29)

    anonim3 [utilizator]

    Oricum nu i-a placut la scoala.
  • +5 (5 voturi)    
    xxxxl (Miercuri, 21 martie 2018, 5:31)

    vorbeste lumea [utilizator]

    da' saraca mai e cu duhu' ... si totusi bucurestiu' traieste dupa spusele sale ...
  • +7 (7 voturi)    
    Macar face si Gabriela Firea ceva, inchide scoli (Miercuri, 21 martie 2018, 6:57)

    Frankie [utilizator]

    Macar face si Gabriela Firea ceva, inchide scoli. Ca in rest nu face nimic pentru Bucuresti.
  • +6 (6 voturi)    
    O primarita care e numai vorbe (Miercuri, 21 martie 2018, 9:17)

    Patriotismulesolutia [utilizator]

    Cum pusca lui Avram Iancu a ajuns aceasta fiinta primar al capitalei? Doamne rau am ajuns noi romanii...Numai vorbele e de aceasta doamna, nu ii pasa de oamenii. Acuza celelalte culori politice (celelalte partide) de nepotisme si ea ii intrece pe toti. Problema e ca nici rusine nu are...
  • +5 (5 voturi)    
    manelizarea educatiei (Miercuri, 21 martie 2018, 9:39)

    Levellers [utilizator]

    continua. Pacat, mare pacat de tara asta !