PSD pregateste bugetarea multianuala a programelor guvernamentale

de RH     HotNews.ro
Luni, 19 februarie 2018, 14:55 Actualitate | Administratie Locala


Paul Stanescu
Foto: Hotnews
Vicepremierul Paul Stanescu, ministrul Dezvoltarii, a anuntat luni ca Executivul a decis ca toate programele guvernamentale sau derulate de ministere sa fie multianuale, cu bugetele construite pe mai multi ani.

"... la nivelul Guvernului si la decizia prim-ministrului am hotarat ca toate programele sa fie multianuale. Daca toate programele o sa fie multianuale pe toate ministerele Guvernului Romaniei, avem si nevoie de bugete multianuale, avem nevoie de o formula in care cu totii sa ne facem un calcul pe termen mediu si lung", a spus luni Paul Stanescu la adunarea generala a Asociatiei Comunelor din Romania (ACoR), potrivit Agerpres.

Stanescu le-a cerut primarilor sa gaseasca o formula de finantare a unitatilor administrativ teritoriale pentru anul urmator.



















1746 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Acum PSD va fura si bani care nu exista inca (Luni, 19 februarie 2018, 14:56)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Viitorul in Romania nu mai e ce a fost.
    • 0 (2 voturi)    
      da (Luni, 19 februarie 2018, 16:14)

      nikita11 [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      si de imprumutat vom imprumuta pe mai multi ani inainte. Asta e modelul vestic, cam tarziu s-au trezit ai nostri. Daca erau ageri deja putem lua imprumuturi pe 10 ani inainte
  • +9 (9 voturi)    
    De acum inainte (Luni, 19 februarie 2018, 15:05)

    seby19 [utilizator]

    spaga se pune deoparte din timp.
  • +6 (6 voturi)    
    Da, cu o conditie (Luni, 19 februarie 2018, 15:44)

    MinDepous [utilizator]

    Sa fie posibila chestia asta doar in limita numarului de ani disponibili majoritatii parlamentare curente, cea care da executivul.

    1) What in the name of fuck is going on? Astia au innebunit de tot.
    2) De ce da parlamentul guvernul? De ce se subordoneaza o parte a puterii executive puterii legislative? Doar din prisma reprezentativitatii? Fuck that - hai sa bagam alegeri si pentru executiv si gata, daca aia e oprelistea.
    3) Cum cacao "gasiti o formula de finantate"?? "Am rezolvat problema, iesim toti pe centura, punem iluminat stradal in nuante de rosu dupa 22PM"?

    Astia-s tampiti cu totii -> si mai tampiti aia dintre noi de i-am votat, depasiti in tampenia asta doar de cei care au stat acasa in ziua votului...
  • +6 (6 voturi)    
    lol (Luni, 19 februarie 2018, 15:56)

    CRMS [utilizator]

    Acestia isi inchipuie ca vor guverna pe viata.
  • +4 (4 voturi)    
    O PRITOCESTE (Luni, 19 februarie 2018, 16:37)

    ...!?! [utilizator]

    de pregatit, n-are de unde.
  • 0 (0 voturi)    
    se pregatesc (Luni, 19 februarie 2018, 19:23)

    nash pandelica [utilizator]

    sa stea multi ani la viktoria, dupa cum se vede...
  • +1 (1 vot)    
    nu se poate (Luni, 19 februarie 2018, 22:18)

    ..13 [utilizator]

    Prostii astia se pierd din ce in ce mai tare si din cauza asta incurca si mai tare locul.

    mari lor ganditori au ramas far de solutii???
    nu pot sa crez..

    Cred ca trebuiesc vizitati de urgenta de UE si/sau IMF - astia sunt dusi cu capul rau de tot.