Print
YM
E-mail
Mai mare|Mai mic

Limbaj de mahala la Consiliul General - Ancuta Florea, consilier general PSD, catre colegii din sala: Eu cu taranii astia nu mai pot! (...) Sunteti niste mitocani! (...) V-ati purtat ca niste cacanari!

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Marţi, 19 decembrie 2017, 19:35 Actualitate | Administratie Locala


Anca Florea
Foto: Facebook
Ancuta Florea, consilier general PSD, a adresat colegilor din sala mai multe injurii, numindu-i "tarani", "mitocani" si "cacanari". Aceasta a fost deranjata ca vorbeau in timp citea un amendament la rectificarea bugetara.

"Mai incet! Ca nu o sa ridic vocea ca sa va acopar pe voi. Ce Dumnezeu sunteti nesimtiti asa? (...) Eu cu taranii astia nu pot asa. Daca nu puteti, ganditi-va ca o sa ma intorc si cu fata spre voi si urmeaza razbunarea. (...) Ce sunteti asa tarle? Le citesc ca imi place mie? Le-am compus noaptea atrecuta? Ati innebunit? Sunteti de o mitocanie care ma uluieste! E pauza, hai, basti! (...) Alo! Asta este mitocanie si taranie! Sunteti niste mitocani, nu va recunosc in niciun fel de oameni de onoare. Am avut pneumonie. Stiti asta de pe Facebook, nu am voce si v-ati purtat ca niste cacanari!", a spus Ancuta Florea.

Incidentul a avut loc in timpul sedintei de marti a Consiliul General al Municipiului Bucuresti (CGMB).


Citeste mai multe despre   
















8556 vizualizari

  • +36 (36 voturi)    
    Doar e o doamna, ce Paula ei (Marţi, 19 decembrie 2017, 20:02)

    IisusVine [utilizator]

    Ca si restul de ciobani din PSD.
    • +24 (24 voturi)    
      Mda, un Nicolichea feminin (Marţi, 19 decembrie 2017, 22:04)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui IisusVine

      Probabil cu acelasi nivel de studii si educatie. Tot inainte, tovarasi....
  • +24 (24 voturi)    
    aia erau cum erau (Marţi, 19 decembrie 2017, 20:06)

    tirolez [utilizator]

    iar ea e doamna, presupun, dupa cum vorbeste
  • +29 (29 voturi)    
    ce tzoapa are pe mana 4 miliarde eur (Marţi, 19 decembrie 2017, 20:13)

    gogu_milogu [utilizator]

    pai fah doamna cucoana..... dar colegii la matale din parlament care nu da voie la useristi sa vorbeasca cum e?
    Revenind la partea serioasa a lucrurilor asta ne asteapta pe urmatorii..... multi ani.....
  • +25 (25 voturi)    
    . (Marţi, 19 decembrie 2017, 20:14)

    Toate nickname-urile erau luate [utilizator]

    Asta s-a mai dat pe brazdă o dată cel puțin, chiar filmată. Țață proastă.
  • +24 (24 voturi)    
    Aceasta Manelista P$D gen Carmen Serban (Marţi, 19 decembrie 2017, 20:19)

    un domn [utilizator]

    Ce isi filmeaza maneaua la Biblioteca UMF Carol Davila
  • +24 (24 voturi)    
    cum a ajuns asta consilier? (Marţi, 19 decembrie 2017, 20:23)

    pardalian [utilizator]

    din trompeta la latrina 3?!?!
  • +23 (23 voturi)    
    ohhhh (Marţi, 19 decembrie 2017, 20:33)

    csan [utilizator]

    ce educata esti! Daca esti bolnava stai acasa nu mai face fite la primarie. Limbaj tipic pesedist. Cand nu ai argumente sa-ti combati adversarii si nu ai niciun dram de minte te apuci sa jignesti. Vai de capul tau !
  • +22 (22 voturi)    
    alta tuta (Marţi, 19 decembrie 2017, 20:36)

    john06 [utilizator]

    care n-a facut nimic la viata ei,dupa ea faptul ca a intrat in politica e unica realizare,e buna de spalat wc-uri,nu o vad capabila de mai mult
  • +21 (21 voturi)    
    Ca orice lipitoare (Marţi, 19 decembrie 2017, 20:43)

    mimiloi [utilizator]

    care s-a atasat ferm "valorilor" pesediste, ancuta-doina are verva (a se citi tupeul) partidului pe care cu multa rivna il reprezinta.
    ancuta-doina nu pridideste sa se dea in stamba ori de cite ori se afla in public. In capul ei bintuie etern ideea ca este atit de despteapta si spirituala incit trebuie s-o demonstreze cu virf si indesat tuturor. Rezultatul stradaniilor ei fervente este vizibil de la o poștă. ancuta este doar o biată țață cu ifose de primadona care isi pune poalele-n cap, doar-doar o baga cineva in seama.
  • +24 (24 voturi)    
    Fuga la reeducare tanti Ancuta... (Marţi, 19 decembrie 2017, 20:47)

    A_n_c_a [utilizator]

    unde-ai crescut tantita ? La coada vacii ?
    • +19 (19 voturi)    
      Este Viitoare Practicanta la Crucea de Piatra (Marţi, 19 decembrie 2017, 21:04)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui A_n_c_a

      Una de Un Real Succes!
      • +15 (15 voturi)    
        Vai de capul ei ! (Marţi, 19 decembrie 2017, 21:59)

        A_n_c_a [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        si de-al nostru cu astfel de exemplare in institutiile pe care le sustinem din taxe.
      • +14 (14 voturi)    
        Mai repede fosta.... (Marţi, 19 decembrie 2017, 22:05)

        cartofil [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Are deja experienta, vedeti limbajul....
  • +24 (24 voturi)    
    Din pacate (Marţi, 19 decembrie 2017, 21:07)

    un_carnat [utilizator]

    Astia sunt in parlament. Poate in 2020 votam si noi cu altcineva. Sau votam "in the first place".
  • +15 (15 voturi)    
    xxxxl (Marţi, 19 decembrie 2017, 21:24)

    vorbeste lumea [utilizator]

    sa-i dea cu carnati in cap ...