Gabriela Firea: Managerul Spitalului Colentina, demis dupa ce pacientii au stat in frig in saloane

de Corina Ionel     HotNews.ro
Luni, 9 ianuarie 2017, 9:38 Actualitate | Administratie Locala


Gabriela Firea
Foto: Agerpres
Managerul Spitalului Colentina din Capitala, Bogdan Andreescu, a fost demis de primarul general Gabriela Firea  pe motiv ca i-ar fi tinut duminica, jumatate de zi, pe pacienti in frig in saloane.

"Unii fac ce stiau de dinainte, nu mai merge. Astazi l-am demis pe managerul Spitalului Colentina. Maine, daca se dovedeste ca si alt manager nu iti indeplineste obligatiile fata de cetateni, pleaca acasa, cum a plecat si directorul RATB", a declarat Firea in cadrul Comandamentului de iarna convocat luni dimineata la Primaria Capitalei.

Gabriela Firea a precizat ca nu a fost respectat contractul de management si nu au fost asigurate conditii normale pentru toti pacientii.

Potrivit primarului general, in cursul zilei de duminica, aproape jumatate dintre pacientii si medicii spitalului au stat in frig.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9577 vizualizari

  • +19 (23 voturi)    
    Da, asa nu se mai poate (Luni, 9 ianuarie 2017, 9:43)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Oamenii slabi ai lui Oprescu trebuie inlocuiti cu oameni in toata Firea.
    • -16 (20 voturi)    
      Jos Mafia sus Patria (Luni, 9 ianuarie 2017, 11:17)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

      Orice ar face Firea e greșit pentru că ... e de la PSD.

      Dacă nu l-ar fi demis era rău pentru că acceptă amatorismul și protejează oamenii PSD puși în funcție de Oprea.

      Dacă l-a demis e rău pentru că vrea să înlocuiască managerul eficient și cinstit (mai greșește omul.. na) cu oamenii PSD.

      Orice ar face, chiar dacă e bine, e rău... că e cu mafia, cu rusia, cu asistații, cu corupția....

      TRIST și penibil. Mai ales din partea unor cărora nu le ajungi la nas de superiori ce sunt. Noaptea minți....
      • +9 (11 voturi)    
        Corectura (Luni, 9 ianuarie 2017, 11:26)

        Anna O. [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        Poate noaptea mintii... Altfel reiese ca noaptea minti.
        • +2 (4 voturi)    
          Nu (Luni, 9 ianuarie 2017, 12:49)

          Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Anna O.

          Ca eu mint. Vorbea cu mine :)) Acum, ca vorbea gura fara el, e partea a doua.
        • -1 (5 voturi)    
          Aveți dreptate (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:59)

          Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui Anna O.

          Aveți dreptate să vă legați de ultima literă din comentariul meu.

          Tot ce am spus este, deci, invalidat. Felicitări!
      • +9 (11 voturi)    
        Nenea, (Luni, 9 ianuarie 2017, 12:52)

        Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        de avarie ai auzit? O jumatate de zi inseamna avarie. Avarie care s-a rezolvat. Daca aia stateau cu zilele in frig era altceva.
        Poate ii spui sefei tale, Firea-i sa fi, sa se auto-demita pentru ca dupa 6 luni traficul din Bucuresti e de recunoscut, nu de nerecunoscut, asa cum promitea in campanie. 6 luni, da? nu o jumatate de zi.
        • 0 (2 voturi)    
          o stire (Luni, 9 ianuarie 2017, 18:50)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

          cateva mai sus, ne anunta ca avaria de la spitalul Colentina a fost inlaturata, informatia fiind adusa la cunostinta de directorul spitalului.
          pai, l-a demis sau nu?
          fierea s-a dat "fi rea" prosteste. zici ca-i in competitie cu secretara de la Teleorman ... asta sa zic si eu, minstresa de interne.
      • 0 (2 voturi)    
        Uite, ca sa nu mori cum esti (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:41)

        Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        http://www.hotnews.ro/stiri-administratie_locala-21521738-director-medical-spitalul-colentina-despre-problemele-incalzirea-fost-avarie-din-cate-stiu-situatia-remediat.htm
      • +1 (1 vot)    
        prost (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:21)

        Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        Daca erai curios aflai din interviurile luate bolnavilor ca a fost cald, mai aflai ca instalatia de incalzire nu este a spitalului si ca nici scaderea presiunii apei din sistem n-a deranjat... Dar atunci cum mai bateai campii !?
    • +12 (14 voturi)    
      se demite TOT CE NU ESTE de la PSD ! (Luni, 9 ianuarie 2017, 11:29)

      Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

      se demite TOT CE NU ESTE de la PSD !
      sub tot felul de pretexte !!!

      Vine valul cu ciuma rosie !!
      Au castigat bolsevicii !

      Ma gandeam ca eram singurii care nu au castigat cei pro-Rusia, pro-Putin, dar nu este adevarat !
      Si Romania a castigat bolsevicii doar ca ai nostri iliescu si dracnea nu vor recunoaste in veci ca sunt pro-Rusia !

      Ai nostri sunt mai mincinosi! atata tot !
  • +9 (11 voturi)    
    Si... (Luni, 9 ianuarie 2017, 9:48)

    ac [utilizator]

    ... pe cine punem un loc? Un membru de partid, nu-i asa?
    • +4 (6 voturi)    
      Da (Luni, 9 ianuarie 2017, 10:51)

      serban b [anonim] i-a raspuns lui ac

      Da. punem un membru de partid, Traiasca Parditul! totul pentru pardid!
  • +18 (20 voturi)    
    Sigur (Luni, 9 ianuarie 2017, 9:59)

    AureliusM [utilizator]

    Un caz intr-adevar trist care trebuie analizat si rezolvat.
    Dar solutia jurnalistei ajunsa primar hmmm

    Executia fara judecata, cea mai buna solutie pentur ati aduce rubedeniile de partid si simpatizantii pe posturi cheie.
    Care a fost situatia, cum s-a ajuns aici, ce trebuie facut pentru a evita pe viitor - ma rog o analiza de om cu cap. Nimic. Doar demtem pe X si pe Y.
    In acest fel revenim la conducerea prin FRICA. Iliescu e mandru de elevii lui, ne intoarcem al comunism.
    Tinand cont ca isi pun persoane incompetente dar supuse, drept subordonati, vom vedea din ce in ce mai des modelul. Micul Erdogan de Bucuresti care trece la epurari.

    Pacat, orasul asta Bucuresti parca e blestemat. Numai de asa primari are noroc.
    • +9 (15 voturi)    
      nu e vorba de noroc, au fost alegeri (Luni, 9 ianuarie 2017, 10:50)

      Kvothe [utilizator] i-a raspuns lui AureliusM

      asta e primarul pe care l-au dorit bucurestenii
    • +6 (8 voturi)    
      Cred ca "buba" sunt bucurestenii (Luni, 9 ianuarie 2017, 12:19)

      valll [utilizator] i-a raspuns lui AureliusM

      Sunt sub nivelul unor locuitori in Capitla.
      Imi amintesc de cum aplaudau minerii.
      Scuze pentru minoritatea normala
      • +7 (7 voturi)    
        Da, chiar așa! (Luni, 9 ianuarie 2017, 12:48)

        Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui valll

        bine ați făcut că v-ați cerut scuze. Generalizările sunt cam periculoase... Și mai vreau să vă spun că eu nu cred că nici măcar majoritatea celor care au votat psd ar fi de vină pentru această alegere. Mai degrabă îi consider vinovați pe marii manipulatori de partid care îi mențin pe oameni în sărăcie și ignoranță și care plătesc jurnaliști din mai toată massmedia care să le facă jocul... Iar instituțiile statului care ar trebui să amendeze abaterile de la conduita legală nu funcționează. Exempu CNA și Avocatul poporului.
        • 0 (0 voturi)    
          vinovati (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:25)

          Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Leul in iarna

          Cei mai vinovati sunt cei care nu s-au obosit sa mearga la vot...
        • 0 (0 voturi)    
          vinovati (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:25)

          Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Leul in iarna

          Cei mai vinovati sunt cei care nu s-au obosit sa mearga la vot...
        • 0 (0 voturi)    
          vinovati (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:25)

          Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Leul in iarna

          Cei mai vinovati sunt cei care nu s-au obosit sa mearga la vot...
  • +20 (20 voturi)    
    Ziua si pretextul. (Luni, 9 ianuarie 2017, 10:00)

    valll [utilizator]

    Ultimul sport de iarna al noilor veniti, pe care il practica cu entuziasm marea menegeritza Firea, este folosirea vremii de iarna grea ca sa mai elibereze niste locuri pentru clientele lor.
  • +15 (15 voturi)    
    Ea, nu? (Luni, 9 ianuarie 2017, 10:01)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Păi și ea face ce știa dinainte: mănâncă (...) ca pe vremea când era sluga securistului Voiculescu. Si se comportă ca o țoapă de tip secretar PCR (PSD=PCR)
  • +5 (9 voturi)    
    Faptul ca toti managerii de spitale infecteaza (Luni, 9 ianuarie 2017, 10:04)

    deval [utilizator]

    zilnic pe cei mai putin rezistenti -afectandu-le sanatatea si chiar viata ar trebui sa-i demiteti zilnic pe toti managerii de spital !!
  • +12 (14 voturi)    
    managerul face caldura ?? (Luni, 9 ianuarie 2017, 10:13)

    nedumeritul [utilizator]

    Sansa de a rezolva problema prin schimbarea managerului este de 25 %. 75% depinde de alti factori
    Rezolvarea corecta si cinstita este o investigatie completa (ancheta)
    Nu am sa uit cum a fost schimbat un primar al Bucurestiului pentru ca nu a deszapezit strazile
    Noul primar le-a deszapezit....primind ajutor utilajele armatei. Cu acestea si vechiul primar le-ar fi deszapezit
    Imediat televiziunile noastre ne-au anuntat " Vedeti ca se poate ?"
  • +9 (11 voturi)    
    ok... (Luni, 9 ianuarie 2017, 10:23)

    liviu_ [utilizator]

    total de acord... toti sunt demisi la orice greseala DAR
    cu conditia ca... daca un 4-6 luni de la instalarea unui noi sef situatia nu se inbunatateste... cel ce a demis... sa fie demis/sa-si dea demisia!

    nu dealta da tot ce vad acu e : pleaca ai lor, vin ai nostrii sa putem fura cu spor" dupa aceste demisii la anu cand o sa se intample la fel... toti o sa t aca malc eventual o sa dea vina pe Ciolos ca din cauza lui nu aveau bani
  • -9 (11 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 9 ianuarie 2017, 10:30)

    MarianPConstantin [anonim]

    • +2 (2 voturi)    
      da, s-a dus managerul in pivnitza (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:55)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      si a inchis robinetul :)

      stupid people...
  • +13 (15 voturi)    
    logica PSD-ista ... (Luni, 9 ianuarie 2017, 10:44)

    sareta [utilizator]

    Daca nu ar fi cazul in baza acestei logici ,sa fie destituit intreg guvernul Romaniei pentru faptul ca duminica de care distisa PSD-ista face vorbire ,peste 3.000.000( milioane) de oameni au ramas inghetati si chiar fara curent electric.Deci guvernul nu si-a indeplinit obligatia de a fi asigurate conditii normale de viata pentru intreaga populatie !
  • +10 (12 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 9 ianuarie 2017, 10:52)

    Crioan [anonim]

  • +13 (13 voturi)    
    ce face Firea acum,,,, (Luni, 9 ianuarie 2017, 11:23)

    minos [utilizator]

    ....suna a epurare. Fara anchete, fara judecata. Se inlocuiesc oamenii cu clientela sa. Asa se vede din afara Dna Firea, dar nu va pasa, nu-i asa?
  • +5 (5 voturi)    
    da-i afara pe toti.... (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:07)

    mitocanu [utilizator]

    o ziarista?de la antena3 a ajuns primarul general al capitalei cu ajutorul unui condamnat penal si sef al psd...aceasta ziarista cu gura cat sura, ii da afara pe toti cei care se impotrivesc istericalelor sale...concluzia...de dezapezit nu se ocupa nimeni, de restructurat se ocupa toti din psd...
  • +4 (4 voturi)    
    .... (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:54)

    xerxes2001 [utilizator]

    Un nou abuz marca PSD. Singura solutie ... instanta de judecata si daune morale sa vada si Pandela ca nu poate ea face ce vrea
  • +1 (1 vot)