Procurori: Femeia gasita in parc a murit din cauza ca era beata si s-a inecat cu propria voma. Surse din Institutul de Medicina Legala spun ca ar fi decedat din cauza muscaturilor de caine

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Vineri, 21 martie 2014, 15:35 Actualitate | Administratie Locala


Parchetul de pe langa Tribunalul Bucuresti a anuntat vineri ca, dupa constatarile preliminare ale autopsiei efectuate asupra cadavrului femeii gasite decedate in sectorul 2, zona Colentina, cauza mortii s-a datorat "intoxicatiei etilice acute cu aspirat alimentar gastric", adica era beata si s-a inecat cu voma. Anchetatorii mai precizeaza ca, in acest moment, nu se poate preciza o legatura de cauzalitate intre leziunile traumatice prin muscare cu specific canin constatate si deces. Surse din cadrul IML au declarat insa pentru digi24.ro ca victima ar fi murit in urma muscaturilor de caine.

Aceeasi sursa sutine ca femeia s-ar fi luptat cu cainii si avea plagi profunde care i-ar fi provocat soc hemoragic si traumatic. Totodata, victima avea vasele sanguine sectionate.

Procurorul general al Romaniei, Tiberiu Nitu, a declarat, vineri, ca in cazul femeii care a fost gasita moarta intr-un parc din sectorul 2 al Capitalei, in prezent nu sunt date din care sa rezulte ca decesul s-ar datora muscaturilor de caine. "Nu as vrea sa fac comentarii vizavi de noul caz, nu sunt momentan date ca decesul s-ar datora muscaturilor de caine", a spus Tiberiu Niutu, citat de Mediafax.

O femeie cu varsta si identitate necunoscuta a fost gasita moarta joi dimineata intr-un parc din zona Obor a Bucurestiului, parc aflat la cateva zeci de metri de Primaria Sectorului 2. Mai multi locuitori din zona, care au vazut cadavrul, au declarat pentru corespondentul HotNews.ro ca acesta era plin de muscaturi de caine, fata fiind desfigurata. Sursele din cadrul Politiei spun ca se va stabili cauza decesului dupa realizarea necropsiei.

Reprezentantii Primariei Capitalei spun ca au capturat 7 maidanezi de la locul incidentului, din care doi fusesera adoptati de Asociatia Cutu-Cutu si unul - adoptat de o persoana fizica - Raluca Pahomi. Potrivit Primariei aceasta a adoptat 110 caini in ultimii 3 ani.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3022 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    Primaria e dusa cu capul (Vineri, 21 martie 2014, 15:40)

    Orpheus [utilizator]

    Cum de au acceptat ca o singura persoana sa adopte 110 caini? Cum de nu le-a fost clar ca sunt adoptii fictive? Ar trebui sa raspunda penal!
  • +4 (18 voturi)    
    fals! (Vineri, 21 martie 2014, 15:49)

    ws [utilizator]

    femeia a fost muscata si omorata de catre bunica ei beata, iar maidanezii au aparat-o apoi de un caine de lupta care se gandea si el s-o omoare.

    cam asta-i mesajul ce-l vom auzi din gura lui bideu si a asociatiilor patru labe et co.

    ws
  • -1 (13 voturi)    
    .. multa "iubire" (Vineri, 21 martie 2014, 16:03)

    adrian8 [utilizator]

    pentru iubitorii de caini , aia care ii adopta ca sa le dea drumul in fata blocului sau prin alta parte .
  • +8 (8 voturi)    
    ... (Vineri, 21 martie 2014, 16:09)

    drop [utilizator]

    jos oprescu!
  • +6 (8 voturi)    
    ziarism (Vineri, 21 martie 2014, 16:19)

    Mazeta [utilizator]

    Una scrie în titlu și alta în conținut. Click, click!
    • +7 (9 voturi)    
      wtv (Vineri, 21 martie 2014, 17:27)

      wtv [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      e normal, inainte au scris in buna traditie ca au omorit-o ciinii, stiau ei pe surse, dupa care ce sa vezi..
  • 0 (12 voturi)    
    Pana cand? (Vineri, 21 martie 2014, 16:26)

    aniod [utilizator]

    Chair vreti sa defilam noi cu cadavre de caini prin fata primariei? Membri asociatiei Cutu-cutu responsabili sa fie plimbati ca afisul de gat prin oras. Sa vedem cum arata criminalii .
    • 0 (6 voturi)    
      ... plimbati in custi, dupa gratii. (Vineri, 21 martie 2014, 18:43)

      ValTo [anonim] i-a raspuns lui aniod

      Si apoi sa fie omorati cu pietre, in mijlocul multimii. Iar restul iubitorilor de caini sa fie spanzurati in pietele publice.
  • +5 (9 voturi)    
    Asa e, orcii au facut-o (Vineri, 21 martie 2014, 16:28)

    Parzivall [utilizator]

    sau poate balrogii lui Morgoth.
  • +2 (14 voturi)    
    Oprescu&Ontanu, demisia!!! (Vineri, 21 martie 2014, 16:29)

    M.aura [utilizator]

    Strigator la cer. E al 2-lea caz de deces in sectorul 2 din cauza maidanezilor. Citi oameni trebuie sa mai moara?

    De ce s-a bagat Nitu in treaba inainte de publicarea raportului IML? Cu asta se ocupa ditamai procurorul general?
  • +5 (9 voturi)    
    Adoptati de Cutu Cutu? (Vineri, 21 martie 2014, 16:37)

    Alex S [utilizator]

    Sa se inchida Cutu Cutu pentru ca au adoptat caini si i-au lasat pe strada. E clar ca ei nu reprezinta interesele cetatenilor si nici macar al cainilor.
    • 0 (0 voturi)    
      Buna dimineata! (Duminică, 23 martie 2014, 12:47)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui Alex S

      Bine ca acum te-ai trezit!
      Sun t persoane ce iubesc foarte mult cainii, mai mult chiar decat pe oameni.
      Insa este evident ca majoritatea asociatiilor de genul Patru Labe sau Ham-ham urmaresc prosperitatea LOR, si nicidecum binele cainlor. Almiteri nu le-ar da drumul pe strada dupa ce i-au "Adoptat"!
  • +2 (10 voturi)    
    Oprescu presedinte!!!!! (Vineri, 21 martie 2014, 16:40)

    Johanis [utilizator]

    Acum inteleg ca vor s-o scoata drogata sau beata. Normal, cainii doar s-au servit, nu-i nimeni de vina ca suntem mancati pe strada! 2014, Bucuresti, capitala europeana! Hai, Oprescule, candideaza! Eu zic ca ai sanse mari!
  • +6 (6 voturi)    
    Opresuc a promis si a facut. (Vineri, 21 martie 2014, 16:42)

    ouyang [utilizator]

    Doar au trecut 6 luni de mandat Oprescian. A promis si a facut. Nu mai e niciun caine pe strazi. Vorbiti prostii.
  • +8 (10 voturi)    
    mda (Vineri, 21 martie 2014, 16:59)

    Mazeta [utilizator]

    Câinii sunt vinovați! Câinii ar putea fi vinovați! Câinii nu sunt vinovați! Și iată cum se fac trei știri.
    • -2 (6 voturi)    
      mazeta (Vineri, 21 martie 2014, 17:06)

      skyradio [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      tu pentru care ai comentat? banuiesc ca pentru toate trei!
  • +2 (10 voturi)    
    ... (Vineri, 21 martie 2014, 17:27)

    Avion [utilizator]

    Unde-i cuchi barbugiul sa sara de fund ca femeia a intrat pe teritoriul cainilor?
  • +4 (8 voturi)    
    Cainii maidanezi= o afacere profitabila (Vineri, 21 martie 2014, 18:25)

    aniod [utilizator]

    Cainii comunitari exista pt. sunt multi care castiga de pe urma lor.
  • +3 (9 voturi)    
    Le da ciinilor (Vineri, 21 martie 2014, 18:48)

    Mita Beciuklista [utilizator]

    Tiberiu Nupu un NUP si de vina e moarta, fiindca, beata fiind, s-a muscat singura.

    Tara lui Bideu si avocatei Iacob, avocata ciinilor de pripas. De la becali la ciinele care l-a ucis japonezul acela.