VIDEO Un consilier municipal posesor de BMW Z3 si BMW X5 a cerut parcare gratuita la Arena Nationala si bilete mai ieftine la meciurile de fotbal pentru ca indemnizatia de consilier e prea mica

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Miercuri, 31 octombrie 2012, 18:25 Actualitate | Administratie Locala


Victor Ioan Stan, consilier PSD
Foto: AGERPRES
Consilierul general Victor Stan (USL) a propus miercuri un proiect de hotarire prin care alesii locali sa aiba acces gratuit in parcarea stadionului Arena Nationala si bilete cu tarif redus la toate evenimentele care se desfasoara pe stadion. Proiectul a fost pus pe ordinea de zi a CGMB, insa nu a fost adoptat. Potrivit declaratiei sale de avere, Victor Ioan Stan are un BMW Z3 si un BMW X5. Stan, de meserie sofer, este si lider de sindicat. El este prieten cu fratii Sile si Nutu Camataru, cu care impartaseste o pasiune comuna - animalele, dupa cum a declarat intr-un interviu pentru Evenimentul Zilei. Stan a fost implicat ca martor in dosarul fratilor Camataru.

Mai mult, inainte de vot, un alt consilier USL, Doru Giugula, a propus ca alesii locali sa aiba acces gratuit chiar in lojele stadionului atunci cind se desfasoara evenimentele.

"Initiativa de a avea acces gratuit in parcarea stadionului si bilete cu tarif redus nu-mi aprtine numai mie, ci si altor colegi. Nu mi se pare normal sa nu avem acces acolo din cauza firmelor de paza, dupa ce am votat atitea hotariri de consiliu pentru acel stadion. Indemnizatia unui consilier este de 600 lei pe luna, un bilet costa 400-500 lei, de unde sa dam atitia bani?", a declarat consilierul USL Victor Stan.

Stan ii acuza pe colegii sai consilieri de ipocrizie pentru ca ar fi semnat pentru sustinerea acestui proiect de hotarire, dupa care nu l-ar mai fi votat de frica presei.

VIDEO Explicatiile lui Victor Stan:










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10903 vizualizari

  • +69 (69 voturi)    
    dar de ce doar consilierii ? (Miercuri, 31 octombrie 2012, 18:41)

    inlocsadorm [utilizator]

    sa primeasca bilete gratis si fierar betonistii si soferii de betoniere, ca doar au carat tone de beton si au si ei salarii mici. sa primeasca si toti proiectantii, desenatorii, montatorii de placaje si muncitorii de la fabrica de scaune si bodigarzii si locuitorii din zona care au suportat ani de zile santierul iar acum suporta haosul si galagia actiunilor care au loc pe stadion.
    • +42 (42 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 31 octombrie 2012, 19:45)

      [anonim] i-a raspuns lui inlocsadorm

      • +37 (39 voturi)    
        nu uitati ... (Miercuri, 31 octombrie 2012, 22:18)

        jorea [utilizator] i-a raspuns lui

        sa votati psd.
        • +17 (17 voturi)    
          Poza e dintr-un film de la Bollywood ? (Joi, 1 noiembrie 2012, 8:19)

          pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui jorea

          E o poza din India?

          Oamenii astia voteaza proiectele de un miliard de euro in Bucuresti?

          Pai luand-o invers, asti pentru un loc de parcare voteaza orice!!!!!!
        • +14 (14 voturi)    
          astia nu se mai satura (Joi, 1 noiembrie 2012, 9:33)

          prio [utilizator] i-a raspuns lui jorea

          Astia nu se mai satura si nu se vor satura nicodata.Nu stiu care e solutia.Paduchii astia sug de peste tot.In opinia mea nu este nevoie sa avem ministere , consilieri la primarii sau alete joburi care nu fac altceva decit sa incurajeze jaful national.In USA, presedintele care are puteri depline se sprijina pe agentii de specialitate care unele sunt si private.NU AU NEVOIE DE MINISTERE SI CONSILIERI MUNICIPALI.ACOLO SUNT HOTII.
          SI VORBA PREDECESORULUI NU UITATI SA VOTATI PSD.
    • +16 (16 voturi)    
      gratis.... (Joi, 1 noiembrie 2012, 9:20)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui inlocsadorm

      ...dar cu conditia sa voteze USL.
      Ati auzit ce vrea mascariciul? parcare gratis si bilete ieftine la meci. Ii invit pe toti cei care l-au votat, sa se scormoneasca prin buzunare si sa isi plateasca maimutoiul pentru ca pe ei ii reprezinta.
      Poate o autosesizare DNA s-ar cuveni in cazuri de acest fel.
      Cata obraznicie !!!
      • +7 (7 voturi)    
        asta e ca si in (Joi, 1 noiembrie 2012, 11:14)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui translativus

        fabula "cainele si catelul".
        vrem egalitate dar nu pt. catei.
        deci, luati-va din prima chenzina cate un bmw z3 si bmw x5 (mai precis, cel putin cate unul) si cu siguranta oparescu si clica numita cgmb vor vota parcari gratuite si bilete ieftine (daca nu chiar gratis, mama soacra) la toate evenimentele, de orice natura, ce se vor desfasura pe arena nationala.
        m**e gratis nu vor?
      • +6 (6 voturi)    
        si in plus... (Joi, 1 noiembrie 2012, 12:07)

        ctoma [utilizator] i-a raspuns lui translativus

        ...inmormantarea lepadaturilor astora sa fie gratis ! cat mai gratis (ca doar n-au bani de parcare,cocalarii) ! mi-e scarba pana la voma !
    • +5 (5 voturi)    
      Dar de ce doar consilierii ? (Joi, 1 noiembrie 2012, 12:00)

      mocutu [utilizator] i-a raspuns lui inlocsadorm

      Foarte corect .
      De ce numai EI si NOI nu ,sa taca si sa plece acasa linistit.......
  • +67 (67 voturi)    
    500 lei biletul... (Miercuri, 31 octombrie 2012, 18:45)

    banel [utilizator]

    Domnu' consilier, aveti dreptate, biletul la loja e scump, dar bunul simt sa stiti ca e moca. Pentru lipsa lui n-aveti scuza.
  • +47 (47 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 31 octombrie 2012, 18:47)

    NL [anonim]

  • +38 (38 voturi)    
    omu' are dreptate (Miercuri, 31 octombrie 2012, 18:51)

    graveyard_shift [utilizator]

    sa fie toti egali sub usl, dar unii mai mult decat altii! ce-i asa greu?
  • +42 (42 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 31 octombrie 2012, 18:51)

    [anonim]

  • +38 (38 voturi)    
    De ce candidati ? (Miercuri, 31 octombrie 2012, 18:52)

    Igriculescu [utilizator]

    M-am saturat de caesta explicatie.
    De ce candidati fratilor ? Mergeti in mediul privat si castigati acolo 5000 de euro pe luna, ca nu va obliga nimeni sa fiti consilieri.
    Aceeasi problema si cu politistii.Se plang ca au salarii mizerabile dar la admitere sint 100 pe loc.
  • +42 (42 voturi)    
    hehe (Miercuri, 31 octombrie 2012, 18:53)

    Nicolae Kidman [utilizator]

    la ce mecla de sef de aprozar are, e de inteles :)
    • +12 (12 voturi)    
      Nu (Joi, 1 noiembrie 2012, 9:08)

      soringusar [utilizator] i-a raspuns lui Nicolae Kidman

      Nu are fata de sef de aporozar,ci de sef mafiot . Seamana cu Camataru. Si unde pot activa acesti banditi in alta parte decat USL ?!
    • +9 (9 voturi)    
      sef de aprozar? (Joi, 1 noiembrie 2012, 9:18)

      MPatrick [utilizator] i-a raspuns lui Nicolae Kidman

      poate de contrabandist, sau smecher de cartier. nesimtire la cote maxime. tristul adevar este ca sunt propulsate tot felul de persoane dubioase si total nereprezentative in astfel de pozitii, pe criterii politice. Am ajuns sa ne bucuram ca le e frica de presa si astfel nu voteaza tot felul de prostii.
      Trebuie sa facem ceva, sa existe o portita legala de a retrage mandatul unui astfel de consilier sau reprezentant local; asa cum l-a primit sa-l si poata pierde. La fel, trebuie amendata legea alegerilor locale astfel incat un consiliu local sa nu poata lua hotarari care in mod explicit sa le dea doar lor, alesilor, anumite beneficii.
      Nu mai au nicio rusine, este strigator la cer!
  • +29 (29 voturi)    
    da' fiu sincer.., (Miercuri, 31 octombrie 2012, 19:15)

    Laurentiu78 [utilizator]

    pe mine ma deranjeaza vocabularu'...dupa vreo 8 "blonde" pot si eu sa vorbesc asa, altfel tind sa articulez....
  • +39 (39 voturi)    
    Gorila USL-ista (Miercuri, 31 octombrie 2012, 19:29)

    A_Radu [utilizator]

    La USL pana si alesii au mentalitate de asistati ... auzi la el sa aiba loc de parcare gratuit si reducere la bilete doar pt ca e consilier? Daca nu-ti permiti sa vezi meciul , la revedere, se da si la TV ...
  • +23 (23 voturi)    
    cine imparte parte isi face (Miercuri, 31 octombrie 2012, 19:34)

    goto [utilizator]

    as e si usl. doar ca actualii uita ca contributia lor la ce exista la ora actuala este zero. si nu ma refer doar la stadionul national.
    sa ne strangem si noi bucurestenii sa cerem sa avem reducere si gratuitati la bilete si la tot ce tine de arena nationala pt ca si noi am contribuit cu bani la constructie, ca doar din impozitele noastre s-au platit toate.
  • +30 (30 voturi)    
    X5 (Miercuri, 31 octombrie 2012, 20:08)

    Trojan.H [utilizator]

    Visau analfabetii astia vreodata sa conduca Z3, X5 sau sa manince caviar cu polonicul in loc de fasole cu cirnati? In orice alta tara ar fi fost ori la puscarie ori un cinstit sofer de tir, macaragiu, macelar sau bucatar. Asta e motivul pentru care daca cineva va incerca sa le ia toate astea, lucruri la care n-a visat neam de neamul lor, vor face razboi, la propriu. Desi nu-mi place, avea dreptate CTP asta-vara: daca au facut ce-au facut ca sa ia puterea, ginditi-va ce vor face daca se va pune problema sa o piarda.
  • +17 (17 voturi)    
    da (Miercuri, 31 octombrie 2012, 20:11)

    ortodoxu [utilizator]

    Mai oameni buni,ce aveti cu el ,saracul?Nu vedeti ce greu gasesti un loc de parcare, mai ales in jurul stadionului?Si nemernicii astia pun un pret asa mare pe bilete ca chiar un amarat ca el pana moare n-o sa poata vedea un meci pe Arena Nationala!
    Mai nene Stane,ai fost cumva condamnat de esti un amarat de consilier la Primaria Buc?
  • +17 (17 voturi)    
    da (Miercuri, 31 octombrie 2012, 20:34)

    I [utilizator]

    asta este esenta politicii in Romania: unii vor sa fie mai egali decat altii.
  • +19 (19 voturi)    
    O cerere minuscula :D (Miercuri, 31 octombrie 2012, 20:34)

    Clop [utilizator]

    ... de la un cocalar adevarat!

    *BMW X5 - 39.980 EUR + TVA.
  • +27 (27 voturi)    
    usl , o malformatie care naste monstrii . (Miercuri, 31 octombrie 2012, 20:52)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Asta e una din monstruozitatile pe care le promoveaza prin ei insisi sau televizoristic usl : populismul, plagiatul, manipularea, inversarea polilor valorilor, ametecarea asistatilor cu cei care trebuie sa fie asistati, a revolutionarilor cu contrarevolutionarii,a acuzatilor cu acuzatorii asaincat hotia-tradarea-minciuna-sa zicem- sa fie legitimata,sa devina acceptabila ca un rau necesar ,ca un fenomen natural pentru ca in final sa stea la aceeasi masa cu cinstea,onoarea,demnitatea.Asta candva.Acum ultimele 3 sunt sub masa!
  • +25 (25 voturi)    
    Ce fata de tigan infractor (Miercuri, 31 octombrie 2012, 20:55)

    Rhadoo [utilizator]

    Asta e consilier municipal? Vai de capul nostru, fratilor, voi aveti habar ce-ati votati??
  • +17 (17 voturi)    
    Nu le mai ajunge... (Miercuri, 31 octombrie 2012, 20:56)

    Alius [utilizator]

    Atata lacomie la "alesii" si reprezentatii acestora, nu am vazut. Si Voiculescu ala are si pensie...
  • +12 (12 voturi)    
    Legea cererii și a ofertei (Miercuri, 31 octombrie 2012, 20:58)

    SergiuSuparatu [utilizator]

    Legat de '"Nu mi se pare normal sa nu avem acces acolo din cauza firmelor de paza, dupa ce am votat atitea hotariri de consiliu pentru acel stadion. "
    Propun să fie aplicate legile pieții și să ne spuna dl. Stan cât cere pentru ridicat mâna în ședința de votare a consiliului, în așa fel încât să vedem dacă cumpărăm de la dânsul sau găsim în altă parte mai ieftin...
    Dar să nu lăsăm săracii aleși neremunerați pentru prestație!
  • +17 (17 voturi)    
    sentimentul de ..mandrie nationala: sub zero (Miercuri, 31 octombrie 2012, 21:10)

    fosta zoezoe [utilizator]

    1.stan asta e atat de reprezentativ pentru spiritul socialiberal al usl ca eu l-as pune pe steag.Esenta pura de pesedist de la mama lui nascut nu facut !I2.ntelegeti ca NEW YORK ARE 20 MIL locuitori si un primar.Noi saracanii planetei,cati primari si consilieri avem la 16-18 milioane ?PAI CATE CALORIFERE IMI TREBUIE nea marga ,caca, ponta ca sa-mi atenuez sentimentul de nimicnicie mioritica care ma copleseste numai din aceste doua informatii.
  • +28 (28 voturi)    
    CRED CA S-A CAM TERMINAT CU GLUMA (Miercuri, 31 octombrie 2012, 21:22)

    Trident [utilizator]

    Vad pe aici tot felul de comentarii glumete. Va spun fratilor ca daca natia asta nu se va misca la alegeri si nu va da de pamant cu USL-ul asta antinational nu veti mai putea glumi. De loc.
    Indivizi ca acest interlop mascat in consilier, sunt multi si vor pune Romania pe butuci. Si stiti de ce? Pentru ca oamenii care ar putea face ceva pentru tara asta nu au cultul curajului. Au o scuza: " nu ma amestec in mocirla asta" In realitate nu-si iubesc tara si sunt fricosi.
    Romani! Cum ne "vom asterne" la alegerile din Decembrie asa vom "dormi" vreo zece ani cel putin.
    Sunt absolut sigur ca daca USL preia puterea ne intoarcem cu toate panzele sus cu cel putin 20 de ani in urma si iesim100% din UE.Asta este si scopul lor. Se vede clar asta. Dar ne facem ca ploua. Si ce o sa mai ploua...
    Sper ca nu vor veni iarasi inconstienti pe aici sa ne invete sa stam acasa la alegeri ca si asa nu avem pe cine vota. Ba nu trebuie sa stam acasa. Sa mergem la vot si SA NU VOTAM USL.
    • +8 (8 voturi)    
      BRAVO ! LA FIX ! (Joi, 1 noiembrie 2012, 8:06)

      pointless man [utilizator] i-a raspuns lui Trident

      Adaog ceva mai filosofic, dar foarte ușor de înțeles:

      „...stupiditatea fără însemnătate a problemelor lor personale... „opacitatea tristă” a unei vieţi private axată pe nimic altceva decît pe ea însăşi.”

      Nu-mi aparține, dar cred că se potrivește.
    • -8 (10 voturi)    
      lasa ameteala (Joi, 1 noiembrie 2012, 8:55)

      catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui Trident

      lasa ameteala ca si PDL-ul cu acelasi tip de conducere ne-a tratat.. PDL-ul nu a pierdut pt ca au fost niste super si nu i-a iteles votantul.. magariile, nesimtirea, dorinta de imbogatire prin utilizarea functiei publice .. toate astea sunt lucruri care domina politicul fara sa fie apanajul unora sau altora. Palavrageala din asta de tip campanie electorala ne duce la a ne scalda in r...t de 22 ani cu toti idiotii care ajung in functii publice.. ma intreb daca tu, sustinator ARd dupa cum banuiesc, ai spus macar unuia dintre liderii ARD " luati-l frate si nu il mai puneti pe popoviciu la Timis ca se stie ce poama este!".. dar nu.. in fond ce dorim?.. sa aparam niste lighioane dand in celelalte lighioane?
    • -7 (7 voturi)    
      chiar asa! (Joi, 1 noiembrie 2012, 9:31)

      MPatrick [utilizator] i-a raspuns lui Trident

      Poate n-ai vazut ce-a ciripit aseara Gelu Visan, fost pdl. sau poate ppdd iti inspira mai multa incredere decat usl. avem ce alege? nu cred... avem independenti? nu avem. pana nu micsoram structurile parlamentare, pana nu avem niste criterii morale si profesionale minime pentru a putea candida in alegeri, n-o sa se schimbe nimic. stiu, e neconstitutional sa faci discriminare profesionala, dar pur si simplu unele pozitii nu cred ca sunt pentru toata lumea, asa cum un profesor de muzica nu poate face o extractie de apendice. Asta e marea problema, ca nu vad nicio alternativa "curata", orice ai alege e doar un compromis - alege raul cel mai mic.
  • +18 (18 voturi)    
    FANTASTIC! (Miercuri, 31 octombrie 2012, 23:40)

    goodgirlgonemad [utilizator]

    Cum toate gunoaiele de oameni ajung in functii de decizie in tara asta?
    • +2 (2 voturi)    
      incep sa ajung la concluzia (Joi, 1 noiembrie 2012, 12:50)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui goodgirlgonemad

      ca lipsa de bun simt e cerinta obligatorie pentru un candidat.
  • +12 (12 voturi)    
    si nu e corect? (Joi, 1 noiembrie 2012, 7:57)

    catelu [utilizator]

    Credeti ca scursura asta nu a ajuns in consiliul local ca urmare a voturilor primite? Eu nu cred ca a fost nici o frauda semnificativa la alegerile locale, si ca asta e vointa bucurestenilor.
  • +12 (12 voturi)    
    consilier (Joi, 1 noiembrie 2012, 8:35)

    robins [utilizator]

    Ce comportament, vestimentatie si vocabular de cocalar. Astia sunt oamenii aruncati de partide.
  • +7 (7 voturi)    
    ok (Joi, 1 noiembrie 2012, 10:00)

    Aphex [utilizator]

    El este sofer si are Z3 si X5. De ce dracu nu-l intreaba nimeni pe giolgau asta de unde si-a permis aceste masini?
    • +3 (3 voturi)    
      a muncit (Joi, 1 noiembrie 2012, 11:18)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Aphex

      cinstit :)) :)) :))
      pt. hoti, hotia-i munca cinstita. si se mai si roaga la Doamne-Doamne sa le mearga bine la furat.
  • +5 (5 voturi)    
    vedeti (Joi, 1 noiembrie 2012, 10:04)

    andrei1245 [utilizator]

    de asta uneori, oamenii isi pun o banderola pe brat se inarmeaza, gasesc un om cu mustacioara si incep sa construiasca niste locuri ingradite unde adapostesc lighioane ca aceasta din consiliul local.
  • +9 (9 voturi)    
    Mda (Joi, 1 noiembrie 2012, 10:08)

    electron [utilizator]

    Deci saracul om. Din aia 600 lei salar de consilierm si din meseria de sofer. A aduant banuti de doua BMW. Mai sa fie ce om strangator si second sa le iei tot dai vreo 50 de mii de euro. Saracul cred ca nu a mancat in afara de paine cu margarina nimic altceva cativa ani.

    Partea trista ii ca o sa fie votat in continuare de oile mioritice.
  • +8 (8 voturi)    
    suntem distrusi (Joi, 1 noiembrie 2012, 10:15)

    bobie [utilizator]

    atata vreme cat votul meu este egal cu al aluia care primeste zahar si galeata (la tara) sau telefon mobil (in s5) suntem pe duca....
  • +6 (6 voturi)    
    lipsa de informatii (Joi, 1 noiembrie 2012, 10:30)

    Gigi de la Primarie [anonim]

    E cam neinformat domnul consilier.
    Daca cerea si el frumos invitatii la loja la Hreapca sau la atotputernicul si recunoscutul domnul Solomon Wigler aka Moni care el decide totul mai ceva ca PG-ul, pai ii dadea si pentru familia lui...

    P.s. i o fata draguta ca asistenta personala face mai mult decat credeti...;)
  • +8 (8 voturi)    
    idee (Joi, 1 noiembrie 2012, 10:36)

    dandra [utilizator]

    pe net gasesti o groaza de poze cu masini, unelte si arme pentru o eventuala apocalipsa a zombilor...ma gandesc, ca acele arme si tancuri sa fie folosite pentru a vana interlopi si usl nesimtiti. Oare cate zdrente ca acesta as putea sa impaiez inainte sa ma prinda garda....macar 3 si tot fac acestei tari un bine:)
  • +5 (5 voturi)    
    Asa tata, (Joi, 1 noiembrie 2012, 13:31)

    Ponta [utilizator]

    Cine a spus ca in USL sunt mafiotii nu a gresit deloc.
    Sofer in Consiliul Primariei Capitalei - probabil fost Locotenent al Clanului Camataru.

    BRAVO USL - NU TE DEZMINTI DELOC!

    VOTATI CAPETE PATRATE CA O SA PRIMITI PE MASURA!!