Dinamo a inregistrat un nou esec in fata unei echipe franceze in stagiul de pregatire din Franta. Alb-rosii au fost invinsi de Saint-Etienne, echipa clasata pe locul al 17-lea in sezonul 2008/2009 al Ligue 1. Francezii s-au impus cu scorul de 2-0, golurile fiind marcate de Mirallas si Payet.

Andrei Cristea a reusit sa trimita balonul in poarta adversarilor in minutul 15, dar arbitrul a vazut un hent la fotbalistul roman si a anulat golul. Celalalt Cristea al dinamovistilor s-a "remarcat" printr-o greseala de margaj in minutul 27, fapt ce a permis francezilor sa deschida scorul. Golul al doilea a venit pe finalul partidei, cand Payet a inscris dupa un dribling in fata lui Cristi Munteanu.

Echipa de start Dinamo: Dolha, Scarlatache, Grigore, Moţi, Pulhac, Torje, Rus, Tamaş, Adr. Cristea, And. Cristea, Niculescu. Au mai evoluat: Predescu, Zicu, Musat, Munteanu