USL si ARD si-au depus listele de candidaturi pentru alegerile parlamentare. Vezi in text ce nume propun pentru Parlament  USL si ARD

de L.Pirvu     HotNews.ro
Marţi, 30 octombrie 2012, 21:03 Actualitate | Politic


30 octombrie este ultima zi de depunere a candidaturilor pentru alegerile parlamentare. Hotnews.ro va prezinta lista integrala a candidatiilor USL si ARD pentru Parlament. Printre propunerile USL se numara Dan Voiculescu, Sebastian Ghita, Gigi Becali sau Victor Ciorbea in timp ce Alianta Romania Dreapta continua sa sustina poiticieni controversati ca Elena Udrea, Roberta Anastase, William Branza sau Mircia Muntean. Totodata, atat liderii USL cat si cei ai ARD au preferat sa-si asigure colegii sigure in loc sa intre in competitie reala cu adversarii politici.


Candidatii Uniunii Social Liberale:

1. ALBA

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 - Calin Potor PNL
  • Colegiul 2 - Ovidiu Jidveianu PSD 
  • Colegiul 3 - Dan Simedru PNL 
  • Colegiul 4 - Radu Coclici PSD
  • Colegiul 5 - Ioan Dirzu PSD 
Senat
  • Colegiul 1 - Teodor Atansiu PNL
  • Colegiul 2 -  Nicolae Dobra UNPR
2. ARAD 

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 - Flaviu Maduta PSD
  • Colegiul 2 - Lia Ardelean PC  
  • Colegiul 3 - Florin Galis  PNL 
  • Colegiul 4 - Mihaita Calimente PNL
  • Colegiul 5 - Florin Luca Ciprian PSD 
  • Colegiul 6 - George Dorel Caprar PSD 
  • Colegiul 7 - Avram Craciun UNPR
Senat
  • Colegiul 1 - Ovidiu Marian PNL
  • Colegiul 2 - Ioan Cristina  PNL 
  • Colegiul 3 - Dorel Popa PSD
3. ARGES

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 - Gheorghe Marin PSD
  • Colegiul 2 - Mircea Draghici PSD
  • Colegiul 3 - Simona Oprescu Bucura PSD 
  • Colegiul 4 - Catalin Teodor Nicolescu PNL 
  • Colegiul 5 - Bogdan Niculescu Duvaz PSD 
  • Colegiul 7 - Daniel Constantin PC
  • Colegiul 6 - Radu Vasilica PSD 
  • Colegiul 8 - Andrei Gerea PNL 
  • Colegiul 9 - Catalin Radulescu PSD
Senat
  • Colegiul 1 - Ion Popa PNL
  • Colegiul 2 - Serban Valeca PSD 
  • Colegiul 3 - Constantin Tamaga PSD 
  • Colegiul 4 -Ionut Elie Zisu PNL
4. BACAU

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 - Nicu Marcu PNL
  • Colegiul 2 - Cosmin Necula PSD 
  • Colegiul 3 - Lucian Ciubotaru PNL 
  • Colegiul 4 - Lucian Sova PSD
  • Colegiul 5 - Viorica Marcu PNL 
  • Colegiul 6 - Mihael Badic PC 
  • Colegiul 7 - Ionel Paler PNL 
  • Colegiul 8 - Iancu Iulian PSD 
  • Colegiul 9 - Viorel Hrebenciuc PSD
  • Colegiul 10 - Petru Gabriel Vlase PSD
Senat
  • Colegiul 1 - Luchian Dragos PNL
  • Colegiul 2 - Vasile Nistor PC  
  • Colegiul 3 - Dan Tataru PSD 
  • Colegiul 4 - Damian Draghici PSD
 5. BIHOR

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 - Ovidiu Bezi PNL
  • Colegiul 2 - Marcel Sas PNL
  • Colegiul 3 - Lucia Varga PNL 
  • Colegiul 4 - Gheorghe Costin PNL 
  • Colegiul 5 - Bogdan Gheorghe PSD 
  • Colegiul 6 - Ioan Sorin Roman PSD 
  • Colegiul 7 - Sonia Draghici PSD 
  • Colegiul 8 - Ioan Cupsa PNL 
  • Colegiul 9 - Florica Chereches PNL
Senat
  • Colegiul 1 - Claudiu Ciarnau PNL
  • Colegiul 2 - Petru Cristian Bodea PNL
  • Colegiul 3 - Victor Valeriu Boeriu PNL
  • Colegiul 4 - Florin Bodog PSD
6. BISTRITA NASAUD

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Adriana Doina Pana PSD
  • Colegiul 2 Daniel Vasile Suciu PSD 
  • Colegiul 3  Alexandru Pugna PSD 
  • Colegiul 4 Stelian Dolha PNL
Senat
  • Colegiul 1 Dorin Dobra PNL
  • Colegiul 2 Ioan Denes PNL
7.  BOTOSANI

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Dumitru Gireada PNL
  • Colegiul 2 Andrei Dolineaschi PSD 
  • Colegiul 3 Roxana Anusca PNL
  • Colegiul 4 Costel Soptica PNL
  • Colegiul 5 Mihai Balta PSD 
  • Colegiul 6 Tamara Ciofu PSD
Senat
  • Colegiul 1 Doina Fedorovici PSD
  • Colegiul 2 Serban Mihailescu (UNPR)
  • Colegiul 3 Viorel Grigoras PNL
8. BRASOV

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Dan Zamfir PNL
  • Colegiul 2 Ion Ochi PSD 
  • Colegiul 3 Radu Cristescu PNL 
  • Colegiul 4 Constantin Nita PSD 
  • Colegiul 5 Emil Nita PSD 
  • Colegiul 6 Ioan Adam PSD
  • Colegiul 7 Ion Dinita PC 
  • Colegiul 8 -  Petre Roman PNL
Senat
  • Colegiul 1 Sebastian Grapa PNL 
  • Colegiul 2 Viorel Chiriac PSD
  • Colegiul 3 Ioan Ghise PNL
  • Colegiul 4  Marius Neculoiu PNL
9. BRAILA

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Dorin Silviu Petrea UNPR
  • Colegiul 2 Vasile Varga PNL 
  • Colegiul 3 Viorel Marian Dragomir PSD 
  • Colegiul 4 Mihai Tudose PSD 
  • Colegiul 5 Cristian Rizea PSD
Senat
  • Colegiul 1 Ion Rotaru Ion PSD
  • Colegiul 2 Catalin Boboc PNL

10. BUZAU


Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 George Scutaru PNL
  • Colegiul 2 Adrian Mocanu PSD Colegiul 3 Titi Hoban PNL
  • Colegiul 4 Erlan Cocei PNL 
  • Colegiul 5 Marian Ghiveciu PSD 
  • Colegiul 6 Eugen Nicolicea UNPR
  • Colegiul 7 Marcel Ciolacu PSD
Senat
  • Colegiul 1 Victor Mocanu PSD
  • Colegiul 2 Doina Tudor PNL 
  • Colegiul 3 Orlando Teodorovici PSD
11. CARAS-SEVERIN

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Tudorita Nicula  PSD
  • Colegiul 2 Aurel Tocut PNL
  • Colegiul 3 Ioan Tabugan Ioan UNPR
  • Colegiul 4 Valentin Rusu PNL 
  • Colegiul 5. Ion Mocioalca PSD
Senat
  • Colegiul 1 Aurel Dorut PSD
  • Colegiul 2 Iosif Secasan PNL
12. CALARASI

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Daniel Florea PSD
  • Colegiul 2 Valeriu Steriu PSD
  • Colegiul  3  Daniel Motreanu PNL
  • Colegiul  4  Aurel Niculae PNL
  • Colegiul  5  Raluca Surdu PNL
 Senat
  • Colegiul 1 Liviu Tomoiaga PNL
  • Colegiul 2 Iulian Dumitrescu PNL
13. CLUJ

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Adrian Oros PNL
  • Colegiul 2 Steluta Cataniciu PNL 
  • Colegiul 3 Aurelia Cristea PSD
  • Colegiul 4 Irimie Popa PSD 
  • Colegiul 5 Radu Zlati PNL
  • Colegiul 6 Cornel Itu 
  • Colegiul 7 Ilarie Ivan PSD 
  • Colegiul 8 Vasile Grumaz PNL
  • Colegiul 9 Elena Uioreanu PNL
  • Colegiul 10  Leonard Horvath PC
Senat
  • Colegiul 1 Mircea Giurgiu PSD
  • Colegiul 2 Serban Radulescu PC
  • Colegiul 3  Marius Nicoara PNL 
  • Colegiul 4 Alexandru Cordos PSD
14. CONSTANTA

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Gheorghe Dragomir PNL
  • Colegiul 2 Mihai Lupu PNL 
  • Colegiul 3 Ileana Dumitrache PSD 
  • Colegiul 4 Radu Babus PSD 
  • Colegiul 5 Victor Manea PNL 
  • Colegiul 6 Martin Eduard Stelian PSD 
  • Colegiul 7 Titus Mircea Dobre PSD
  • Colegiul 8 Manuela Mitrea PSD 
  • Colegiul 9 Remus Cernea Partidul ecologist 
  • Colegiul 10 Madalin Voicu PSD 
Senat
  • Colegiul 1 Puiu Hasotti PNL
  • Colegiul 2 Nicolae Moga PSD 
  • Colegiul 3 Alexandru Mazare PSD 
  • Colegiul 4 Mircia Banias PC
 15. COVASNA 

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Emil Pantelimon PNL
  • Colegiul 2 Corina Bote PNL
  • Colegiul 3 Dan Suciu PC 
  • Colegiul  4 Horia Grama Horia PSD
Senat
  • Colegiul 1 Radita Palela PSD
  • Colegiul 2 Marius Obreja PNL
16. DAMBOVITA

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Gabriel Plaiasu PNL
  • Colegiul 2 Rovan Plumb PSD 
  • Colegiul 3 Ion Stan PSD 
  • Colegiul 4 Ion Pirgaru PNL 
  • Colegiul 5 Stanciu Zisu PSD 
  • Colegiul 6 Dumitru Georgica PC
  • Colegiul 7 Ionut Savoiu PSD 
  • Colegiul 8 Carmen Moldovan PSD
Senat
  • Colegiul 1 Leonardo Badea Leonardo PSD
  • Colegiul 2 Sorin Rosca Stanescu PNL 
  • Colegiul 3 Valentin Calcan PSD
17. DOLJ

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1  - Cosmin Enea PNL
  • Colegiul 2  - Nicolae Vasilescu PSD
  • Colegiul 3  - Ionut Stroe PNL 
  • Colegiul 4  - Florentin Gust PSD 
  • Colegiul 5  - Petre Petrescu PSD
  • Colegiul 6  - Claudiu Manda PSD
  • Colegiul 7  - Mihai Voicu PNL
  • Colegiul 8  - Daniel Iane PNL
  • Colegiul 9  - Valeriu Zgonea PSD
  • Colegiul 10 - Ion Calin PSD
Senat
  • Colegiul 1 Cristiana Anghel PC
  • Colegiul 2 - Mihai Fifor PSD
  • Colegiul 3  Florea Voinea PSD
  • Colegiul 4  Mario Ovidiu Oprea PNL
  • Colegiul 5  Mircea Geoana PSD
18. GALATI

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Victor Dobre PNL
  • Colegiul 2 Laurentiu Chirvasuta UNPR
  • Colegiul 3 George Scarlat PNL
  • Colegiul 4 Viorel Stefan  PSD 
  • Colegiul 5 Dan Nica PSD
  • Colegiul 6 Florin Costin Paslaru PSD 
  • Colegiul 7 Lucretia Rosca PSD 
  • Colegiul 8 Bogdan Ciuca PC 
  • Colegiul 9 Aurel Nechita PSD
Senat
  • Colegiul 1 Ionel Daniel Butoi -PSD
  • Colegiul 2 Gheorghe Saghian PSD 
  • Colegiul 3 Paul Ichim PNL 
  • Colegiul 4 Eugen Durbaca PC
19. GIURGIU

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Florian Nicolae PSD
  • Colegiul 2 Marin Anton PNL 
  • Colegiul 3 Ioan Teodorescu PNL 
  • Colegiul 4  Daniel Chitoiu PNL
Senat
  • Colegiul 1 Nicolae Badalau PSD
  • Colegiul 2 Lucian Iliescu PNL
20. GORJ

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Mihai Weber PSD
  • Colegiul 2 Iana Gheorghe PNL 
  • Colegiul 3 Iriza Scarlat PSD 
  • Colegiul 4 Camelia Khraibani PSD 
  • Colegiul 5 Vasile Popeanga PSD 
  • Colegiul 6 Victor Ponta PSD
Senat
  • Colegiul 1 Dian Popescu PNL
  • Colegiul 2 Toni Grebla PSD
21. HARGHITA

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Nicolae Niga  PNL
  • Colegiul 2 Cristina Vaida PNL
  • Colegiul 3 Ioan Craciunas PNL
  • Colegiul 4 Teodor Dobrean PNL
  • Colegiul 5 Mircea Dusa PSD
Senat
  • Colegiul 1 Alexandru Tompea PNL
  • Colegiul 2 Dan Emanule Petrut PSD
22. HUNEDOARA

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Laurentiu Nistor PSD
  • Colegiul 2 Natalia Intotero PSD 
  • Colegiul 3 Dan Radu Rusanu PNL 
  • Colegiul 4 Cristian Razmerita PSD 
  • Colegiul 5 Ioan Rus PSD
  • Colegiul 6 Bogdan Timpau PNL
  • Colegiul 7 Carmen Harau PNL
Senat
  • Colegiul 1 Cosmin Necula PSD
  • Colegiul 2 Dorin Paran PNL
  • Colegiul 3 Mariana Campeanu PNL
23. IALOMITA

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Cristina Pocora PNL
  • Colegiul 2 Marin Neacsu PSD 
  • Colegiul 3 Aurelian Liviu Cazan PSD 
  • Colegiul 4 Aurelian Ionescu PC
Senat
  • Colegiul 1 Ion Toma UNPR
  • Colegiul 2 Mihaita Gaina PSD
24. IASI

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Mugur Cozmanciuc PNL
  • Colegiul 2 Relu Fenechiu PNL 
  • Colegiul 3 Constantin Adascalitei PSD 
  • Colegiul 4 Vasile Mocanu PSD
  • Colegiul 5 Neculai Ratoi PSD
  • Colegiul 6 Anghel Stanciu PSD 
  • Colegiul 7 Costel Alexe PNL 
  • Colegiul 8 Norina Forna PSD 
  • Colegiul 9 Cristina Nichita PSD
  • Colegiul 10 Avram Sorin Iacoban PSD 
  • Colegiul 11 Grigore Craciuneacu PNL
  • Colegiul 12 Anton Dobos PNL
Senat
  • Colegiul 1 Varujan Vosganian PNL
  • Colegiul 2 Lazar Sorin Constantin PSD 
  • Colegiul 3 Florin Constantinescu PSD 
  • Colegiul 4 Mihaela Popa PNL 
  • Colegiul 5 Marin Burlea PNL
25. ILFOV

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Radu Stroe PNL
  • Colegiul 2 Horia Mihalcescu PSD 
  • Colegiul 3 Thuma Hubert PNL 
  • Colegiul 4 Eduard Hellvig PNL
Senat
  • Colegiul 1 Gabriela Vrinceanu Firea Pandele PSD
  • Colegiul 2 Nicolae Nasta PNL
26. MARAMURES

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Mircea Dolha  PSD
  • Colegiul 2 Cristian Florin Tataru PSD 
  • Colegiul 3 Andrei Vasile Calin Matei PSD 
  • Colegiul 4 Grigore Lese Brasoan  PNL 
  • Colegiul 5 Gheorghe Simon PNL 
  • Colegiul 6 - Cornelia Negrut PNL
  • Colegiul 7  Vasile Berci PNL
Senat
  • Colegiul 1 Titus Pasca PNL
  • Colegiul 2 Ovidiu Marius Bota PSD 
  • Colegiul 3 Marin Liviu Pop PSD
27.  MEHEDINTI
Camera Deputaţilor
  • Colegiul 1 Rodin Traicu PSD
  • Colegiul 2 Petre Daea PSD 
  • Colegiul 3 Viorel Palasca PNL 
  • Colegiul 4 Liviu Voinea PSD
Senat
  • Colegiul 1 Serban Nicolae PSD
  • Colegiul 2 Liviu Mazilu PNL
28. MURES

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Dan Sampalean PNL
  • Colegiul 2 Florin Buicu PSD
  • Colegiul 3 Lucaks Lorant PNL 
  • Colegiul 4 Manuel Butiulca PNL
  • Colegiul 5 Dinu Socotar PC 
  • Colegiul 6 Anne Juganaru PSD 
  • Colegiul  7 Cristian Chirtes PNL 
  • Colegiul 8 Vasile Gliga PSD
Senat
  • Colegiul 1 Stefan Somesan PSD
  • Colegiul 2 Cosmin Duma PNL 
  • Colegiul 3 Akos Mora PNL 
  • Colegiul 4 Alexandru Petru Fratean PSD
29. NEAMT

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Catalin Vasile Dragusanu PC
  • Colegiul 2 Vlad Marcoci PSD 
  • Colegiul 3 Liviu Harbuz PSD 
  • Colegiul 4 Liviu Bratescu PNL 
  • Colegiul 5 Ioan Munteanu PSD
  • Colegiul 6 Dorin Ursarescu PNL 
  • Colegiul 7 Ionel Arsenie PSD 
  • Colegiul 8 Marian Enache UNPR
Senat
  • Colegiul 1 Eugen Tapu Nazare PNL
  • Colegiul 2 Ioan Chelaru PSD
  • Colegiul 3 Liviu Bumbu UNPR
30. OLT

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Emil Mot PSD
  • Colegiul 2 Daniel Barbulescu PSD 
  • Colegiul 3 Florin Iordache PSD
  • Colegiul 4 Virgil Delureanu PSD 
  • Colegiul 5 Dan Ciocan PSD 
  • Colegiul 6 Gigel Stirbu PNL 
  • Colegiul 7 Alexandru Stanescu PSD
Senat
  • Colegiul 1 Darius Valcov PSD
  • Colegiul 2 Mihai Nita PC
  • Colegiul 3 Dan Sova PSD
31. PRAHOVA

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Mircea Rosca PNL
  • Colegiul 2 Virgil Guran PNL
  • Colegiul 3 Gratiela Gavrilescu PNL
  • Colegiul 4 Sebastian Ghita PSD
  • Colegiul 5 Sorin Teju PNL
  • Colegiul 6 Sorin Chivu UNPR
  • Colegiul 7 Alexandri Nicolae PNL
  • Colegiul 8 Vlad Cosma PSD
  • Colegiul 9 Alexandru Stefanescu PC
  • Colegiul 10 Ion Eparu PSD
  • Colegiul 11 Paul Dumbravanu PNL
  • Colegiul 12 Andrei Sava PSD
Senat
  • Colegiul 1 Georgica Severin PSD
  • Colegiul 2 Daniel Savu PSD
  • Colegiul 3 Ion Luchian PNL
  • Colegiul 4 Radu Oprea PSD
  • Colegiul 5 Augustin Mitu PSD
32. SATU MARE

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Nicolae Bura PSD
  • Colegiul 2 Ovidiu Silaghi PNL
  • Colegiul 3 Octavian Petric PSD
  • Colegiul 4 Viorel Buda PNL
  • Colegiul nr. 5 Ciprian Ardelean PSD
Senat
  • Colegiul 1 Valer Marian PSD
  • Colegiul Virgil Enatescu PNL
33. SALAJ

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Oros Dorel PNL
  • Colegiul 2 Alexandru Serban PSD
  • Colegiul 3  Iuliu Nosa PSD
  • Colegiul 4 Mirel Talos PSD
Senat
  • Colegiul 1 Calin Bagarean PNL 
  • Colegiul 2 Gheorghe Pop PSD
34 SIBIU

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Ion Tamaian PNL
  • Colegiul 2 Flori Orlatan PSD 
  • Colegiul 3 Roman Gheorghe PSD
  • Colegiul 4 Ioan Axente  PSD
  • Colegiul 5 Gheorghe Fraticiu  PSD 
  • Colegiul 6  Mircea Cazan PNL
Senat
  • Colegiul 1 Minerva Boitan PNL
  • Colegiul 2 Viorel Arcas PSD
  • Colegiul 3 Nicolae Neagu PNL
35. SUCEAVA

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1  Stefan Alexandru Baisanu PNL
  • Colegiul 2 Ilie Nita PNL 
  • Colegiul 3 Gavril Mirza PSD 
  • Colegiul 4 Eugen Constantin Uricec PSD 
  • Colegiul 5 Ioan Stan PSD 
  • Colegiul 6 Constantin Galan PNL 
  • Colegiul 7 Ovidiu Iane Partidul Verde 
  • Colegiul 8 Eugen Bejinariu PSD 
  • Colegiul 9  Dumitru Pardau PNL 
  • Colegiul 1 Raoul Rotaru PNL
Senat
  • Colegiul 1  Neculai Beranu PSD
  • Colegiul 2 Tiberius Bradatan PSD 
  • Colegiul 3  Ovidiu Dontu PSD 
  • Colegiul 4 Sandu Capra Mihai PNL
36. TELEORMAN

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Catalina Elena Stefanescu PSD
  • Colegiul 2 Adrian Simionescu PSD
  • Colegiul 3 Liviu Dragnea PSD
  • Colegiul 4 Valentin Boboc PSD
  • Colegiul 5 Calota Forica Ica PNL
  • Colegiul 6 Marin Almajanu PNL
Senat
  • Colegiul 1 Nicolae Mohanu PSD
  • Colegiul 2 Crin Antonescu PNL 
  • Colegiul 3 Timotei Stuparu PSD
37. TIMIS
Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Horia Cristian PNL
  • Colegiul 2 Sorin Grindeanu PSD 
  • Colegiul 3 Maria Grapini PC 
  • Colegiul 4 Ion Raducanu UNPR
  • Colegiul 5 Cosmin Costa PNL 
  • Colegiul 6 Catalin Tiuch PSD
  • Colegiul 7 Sorin Stragea PSD
  • Colegiul 8 Petru Andea PSD
  • Colegiul 9 Viorel Covaci PSD 
  • Colegiul 10 Ghoerghe Ciobanu PSD
Senat
  • Colegiul 1 Ben Oni Ardelean PNL
  • Colegiul 2 Petru Ehegartner PNL 
  • Colegiul 3 Matei Suciu PSD
  • Colegiul 4 Ilie Sarbu Ilie PSD

38. TULCEA

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Neviser Zaharcu PSD
  • Colegiul 2 Marian Avram PSD
  • Colegiul 3 Ocatvian Popa PNL 
  • Colegiul 4 Ion Balan PSD
Senat
  • Colegiul 1 Octavian Motoc PNL
  • Colegiul 2 Trifon Belacurencu -PSD
39.  VASLUI
Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Victor Cristea PSD
  • Colegiul 2 Dan Bordeianu PNL 
  • Colegiul 3 Florin Ciurariu PNL
  • Colegiul 4 Adrian Solomon PSD
  • Colegiul  5 Ana Birchll PSD
  • Colegiul 6 Toader Dima PSD
  • Colegiul 7  Ioan Irinel Stativa PSD
Senat
  • Colegiul 1 Doina Silistru PSD
  • Colegiul 2 Gabriela Cretu PSD 
  • Colegiul 3 Nelu Tataru PNL
40. VALCEA
Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Costi Radulescu PSD
  • Colegiul 2 Traian Dobrinescu PNL 
  • Colegiul 3 Cristian Buican PNL
  • Colegiul 4 Aurel Vladoiu PSD
  • Colegiul 5 Vasile Bleotu PSD 
  • Colegiul 6 Constantin Mazilu UNPR
Senat
  • Colegiul 1 Adranel Cotescu PNL
  • Colegiul 2 Dan Nitu PNL
  • Colegiul 3 Laurentiu Coca PSD
41 VRANCEA
Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Ciprian Nica PSD
  • Colegiul 2 Anghel Tilvar PSD
  • Colegiul 3 Nini Sapunaru PNL
  • Colegiul 4 Miron Mitrea PSD 
  • Colegiul 5 Laurentiu Tigaeru Rosca PNL 
  • Colegiul 6 Victor Roman PSD 
Senat
  • Colegiul 1 Petru Filip PSD
  • Colegiul 2  Cristian Dumitrescu PSD
42. BUCURESTI
Camera Deputatilor
  • Sectorul 1
Colegiul 1: Vlad Nistor (PNL)
Colegiul 2: Diana Tusa (PNL)
Colegiul 3: Ludovic Orban (PNL)
Colegiul 4: Dan Tudorache (PSD)
  • Sectorul 2
Colegiul 5: Dumitru Popescu (UNPR)
Colegiul 6: Rodica Nassar (PSD)
Colegiul 7: Violeta Tudosie (PSD)
Colegiul 8: Octavian Bot (PNL)
Colegiul 9: Daniel Budurescu (PNL)
  • Sectorul 3
Colegiul 10: Florin Alexe (PNL)
Colegiul 11: Eugen Nicolaescu (PNL)
Colegiul 12: Raluca Ispir (PNL)
Colegiul 13: Ioan Vulpescu (PSD)
Colegiul 14: Gabriela Podasca (PSD)
Colegiul 15: Adrian-Alin Petrache (PSD)
  • Sectorul 4
Colegiul 16: Claudiu-Andrei Tanasescu (PC)
Colegiul 17: Bogdan Diaconu (PSD)
Colegiul 18: Nicolae Banicioiu (PSD)
Colegiul 19: Dinu Giurescu (PC)
  • Sectorul 5
Colegiul 20: Dumitru Chirita (PSD)
Colegiul 21: Georgian Pop (PSD)
Colegiul 22: Alina Gorghiu (PNL)
Colegiul 23: Oana Mizil (PSD)
  • Sectorul 6
Colegiul 24: Mihai Sturzu (PSD)
Colegiul 25: Gigi Becali (PNL)
Colegiul 26. Razvan Mironescu (PNL)
Colegiul 27: Damian Florea (PC)
Colegiul 28: Ion Mihailescu (PSD)

Senat
  • Sectorul 1
Colegiul 1: Titus Corlatean (PSD)
Colegiul 2: Calin Popescu-Tariceanu (PNL)
  • Sectorul 2
Colegiul 3: Gabriel Oprea (UNPR)
Colegiul 4: Dumitru Pelican (PC)
  • Sectorul 3
Colegiul 5: Daniel Barbu (PNL)
Colegiul 6: Ecaterina Andronescu (PSD)
  • Sectorul 4
Colegiul 7: Victor Ciorbea (PNL)
Colegiul 8: Dan Voiculescu (PC)
  • Sectorul 5
Colegiul 9: Catalin Croitoru (PSD)
Colegiul 10: Florian Popa (PSD)
  • Sectorul 6
Colegiul 11: Corneliu Dobritoiu (PNL)
Colegiul 12: Gabriel Mutu (PSD)

DIASPORA

Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 Victor  Socaciu  PSD
  • Colegiul 2 Victor Alexeev PSD 
  • Colegiul 3 Ionela Prodan Tanase PSD
  • Colegiul 4 Ovidiu Alexandru Raetchi PNL
Senat
  • Colegiul 1 Cristian David PNL
  • Colegiul 2 Anghel Adrian PSD

Candidati ARD


ALBA
Camera Deputatilor
  • colegiul 1 NISTOR DORIN GHEORGHE
  • Colegiul 2 NEGRUT CLEMENT PDL
  • Colegiul 3 FULEA IOAN PDL
  • Colegiul 4 BUMB SORIN IOAN PDL
  • Colegiul 5 OLAR CORNELIU PDL
Senat
  • Colegiul 1 BARDAN CORNEL STEFAN PDL
  • Colegiul 2 PERES ALEXANDRU PDL
ARAD
Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 NEAMTU GEORGE-MIHAIL PNTCD
  • Colegiul 2 BOGHICEVICI CLAUDIA PDL
  • Colegiul 3 SECULICI GHEORGHE PDL
  • Colegiul 4 BIBART LAURENTIU-CALIN PDL
  • Colegiul 5 PISTRU-POPA EUSEBIU-MANEA PDL
  • Colegiul 6 GONDOR MARIUS-SORIN PDL
  • Colegiul 7 CIONCA-ARGHIR IUSTIN-MARINEL PDL
Senat
  • Colegiul 1 UNGUREANU MIHAI-RAZVAN FC
  • Colegiul 2 FEIES GHEORGHE-PETRU PDL
  • Colegiul 3 IGAS TRAIAN-CONSTANTIN PDL
ARGES
Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 DAVIDESCU GHEORGHE PDL
  • Colegiul 2 SUVAR VALENTIN INGRIND FC
  • Colegiul 3 ANDREI MIHAIL PDL
  • Colegiul 4 BRATU ION GABRIEL PDL
  • Colegiul 5 GAVRILESCU NICOLAE PDL
  • Colegiul 6 TEODOR CORINA MIHAELA PNTCD
  • Colegiul 7 STAN ANA PNTCD
  • Colegiul 8 BULF CORNEL CATALIN PNTCD
  • Colegiul 9 TEODORESCU CATALIN-FLORIN PDL
Senat
  • Colegiul 1 ALECSEI GHEORGHE PDL
  • Colegiul 2 VISINESCU IONEL PDL
  • Colegiul 3 GODEANU TEODOR NARCIS PDL
  • Colegiul 4 ANDREI FLORIN-MIRCEA PDL
BACAU
Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 SPRIANU  MIRCEA PDL
  • Colegiul 2 POPESCU ADRIAN PDL
  • Colegiul 3 BERCA GABRIEL PDL
  • Colegiul 4 OCHENATU NECHIFOR EUGEN PDL
  • Colegiul 5 BANU MIHAI PDL
  • Colegiul 6 VREME VALERIAN PDL
  • Colegiul 7 BUSUIOC IULIAN PDL
  • Colegiul 8 CUCUIAN CRISTIAN PDL
  • Colegiul 9 CURELEA IOAN COSMIN PDL
  • Colegiul 10 MIHAILA PETRICA PDL
Senat
  • Colegiul 1 DRAGANUTA CONSTANTIN PDL
  • Colegiul 2 MARIAN ION PDL
  • Colegiul 3 BUSUIOC COSTEL PDL
  • Colegiul 4 UMBRARESCU SORIN  FC

BIHOR
Camera Deputatilor 
  • Colegiul 1 CHIANA LAURENTIU ALIN PNTCD
  • Colegiul 2 MANAFU BOGDAN IONUT PDL
  • Colegiul 3 SUCIU TEODOR IOAN PDL
  • Colegiul 4 LAZA-MATIUTA LIVIU PDL
  • Colegiul 5 AVRIGEANU IONEL PDL
  • Colegiul 6 COSTE MARINA ADELINA PDL
  • Colegiul 7 BRUCHENTAL-POP IONELA PDL
  • Colegiul 8 PUSCAS CRISTIAN PDL
  • Colegiul 9 MOCAN CALIN FLORIN PDL
Senat
  • Colegiul 1 HODISAN NICOLAE FLORIAN PDL
  • Colegiul 2 TIRLE RADU PDL
  • Colegiul 3 GHILEA GAVRILa PDL
  • Colegiul 4 BUNGAU IONEL PDL
BISTRITA-NASAUD
Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 SESERMAN SORIN-ALIN PDL
  • Colegiul 2 MARC VASILE PDL
  • Colegiul 3 OLTEAN IOAN PDL
  • Colegiul 4 SASARMAN MONICA PDL
Senat
  • Colegiul 1 CURTEANU EUGEN-DICONESCU PDL
  • Colegiul 2 FLORIAN DANIEL-CRISTIAN PDL
BOTOSANI
Camera Deputatilor
  • Colegiul 1 REBENCIUC NECULAI PDL
  • Colegiul 2 POPA MANUEL PDL
  • Colegiul 3 SAUCA MARIANA - MIRELA FC
  • Colegiul 4 IACOB STRUGARU STELICA PDL
  • Colegiul 5 ROMAN CRISTIAN - CONSTANTIN FC
  • Colegiul 6 ALECSANDRU GABRIEL - AUGUSTIN  PDL
Senat
  • Colegiul 1 VASCU MIHAI - BOGDAN PNTCD
  • Colegiul 2 FAGARASIAN VALENTIN ILIE PDL
  • Colegiul 3 HUMELNICU AUGUSTIN - DANIEL PDL
BRASOV
Camera Deputatilor 
  • Colegiul 2 Colegiul 1 RASALIU MARIAN- IULIAN PDL
  • Colegiul 2 SZAKAL ANDRAS-ZSOLT PDL
  • Colegiul 3 VATAVU VALERIU PDL
  • Colegiul 4 TITA-NICOLESCU GABRIEL PDL
  • Colegiul 4 ANDRONACHE GABRIEL PDL
  • Colegiul 5 GABOR ALEXANDRU-ADRIAN PDL
  • Colegiul 6 OPRICA FLORENTIN-ADRIAN PDL
  • Colegiul 7 IALOMITIANU GHEORGHE PDL
Senat
  • Colegiul 1 BRAGA HORATIU-FLORENTIN PDL
  • Colegiul 2 VESTEA MIHAIL PDL
  • Colegiul 3 POPA NICOLAE VLAD PDL
  • Colegiul 4 STAICU DUMITRU-FLORIAN PDL
BRAILA
Camera Deputatilor 
  • Colegiul 1 FUSEA MARIAN PAUL PDL
  • Colegiul 2 NAZARE ALEXANDRU PDL
  • Colegiul 3 MITROFAN DANIEL PDL
  • Colegiul 4 BULGARU SILVIU FLORIN PDL
  • Colegiul 5 ColegiulTERZEA MARIUS FC
Senat
  • Colegiul 1 IVAN LUCIAN PDL
  • Colegiul 2 STEFANESCU MIHAIL FC

BUZAU

Camera Deputatilor

  • Colegiul 1COMAN ION PDL
  • Colegiul 2 VASII GAVRIIL PDL
  • Colegiul 3 CALOTA GEORGIAN PDL
  • Colegiul 4 ALECU VALERIU PDL
  • Colegiul 5 STOIAN FLORINA PDL
  • Colegiul 6 COMAN CIPRIAN PDL
  • Colegiul 7 PREDA CEZAR FLORIN PDL
Senat
  • Colegiul 1 NASTEA IOAN PDL
  • Colegiul 2 BEGANU PAUL PDL
  • Colegiul 3 FLORESCU RAUL IOAN PDL

CARAS SEVERIN
Camera Deputatilor

  • Colegiul 1 DUNAREANU CORNELIA MARIANA PDL
  • Colegiul 2 STANESCU ALEXANDRU PDL
  • Colegiul 3 MICLEA AUREL PDL
  • Colegiul 4 GOGA  ION PDL
  • Colegiul 5 SCHELEAN VALERIA DIANA PDL
Senat
  • Colegiul 1 SABO IOAN PDL
  • Colegiul 2 MANESCU TIBERIU- STEFAN PDL

CALARASI
Camera Deputatilor

  • Colegiul 1 MUSAT EMIL PDL
  • Colegiul 2 ILIUTA VASILE pDL
  • Colegiul3 IURASCU ADRIAN STEFAN FC
  • Colegiul 4 FUIA STELIAN PDL
  • Colegiul 5 PIRONEA VIOREL PDL
Senat
  • Colegiul 1 MUSAT GEORGEL PDL
  • Colegiul 2 OBADA DANIEL PDL

CLUJ
Camera Deputatilor

  • Colegiul 1 PAPAHAGI D.M. RAZVAN-ADRIAN PDL
  • Colegiul 2 BUDA I. DANIEL PDL
  • Colegiul 3 CALIAN I. PETRU PDL
  • Colegiul 4 GURZAU P. ADRIAN PDL
  • Colegiul 5 GHEORGHIU P. FELICIA FC
  • Colegiul 6 SUCIU I. MIHAELA-RODICA PDL
  • Colegiul 7 RUSU S. RARES STELIAN PDL
  • Colegiul 8 IRIMIE I. VICENTIU-MIRCEA PDL
  • Colegiul 9 COROIAN A. ALEXANDRU PDL
  • colegiul 10 RADOIU LES S. GABRIELA ANGELA FC

Senat

  • Colegiul 1 TISE P.M. ALIN-PAUNEL PDL
  • Colegiul 2 CALIN N. OVIDIU VASILE PDL
  • Colegiul 3 MOLDOVEANU M. RAMON PDL
  • Colegiul 4 HAIDUC I. IOAN CRISTIAN PDL

CONSTANTA
Camera Deputatilor 


  • Colegiul 1 GIMA STELIAN PDL
  • Colegiul 2 PLESCA CAMELIA PDL
  • Colegiul 3 SERBAN TUDOR PDL
  • Colegiul 4 CHIRILA CONSTANTIN PDL
  • Colegiul 5 IORGUS ZANFIR PDL
  • Colegiul 6 ROMAN IUSTIN FABIAN PDL
  • Colegiul 7 FLOREA OANA MARIA PDL
  • Colegiul 8 ANDREI GHEORGHE PNTCD
  • Colegiul 9 CULETU DANUT FC
  • Colegiul 10 GHEORGHE FLORIN PDL


Senat

  • Colegiul 1 CONSTANTIN FLORIAN PDL PDL
  • Colegiul 2 BARDE TANASE PDL
  • Colegiul 3 MANDILA  GHEORGHE PDL
    Colegiul 4 CHIRU GIGI CHRISTIAN PDL

COVASNA
Camera Deputatilor

  • Colegiul 1: RADU VIOREL PDL
    Colegiul 2: RADU ROBERT SORIN PDL
    Colegiul 3: COMANECI LIVIU VASILE PDL
    Colegiul 4: IONASCU VALENTIN PDL

Senat

  • Colegiul 1: GHEORGHE ION PDL
  • Colegiul 2: STRACHINARU PETRE PDL

DAMBOVITA
Camera Deputatilor

  • Colegiul 1: CARSTEA SILVIU ALEXANDRU FC
    Colegiul 2: ION SORINPDL
    Colegiul 3: DAVIDESCU SORIN FC
    Colegiul 4: POPESCU FLORIN AURELIAN PDL
    Colegiul 5: IVAN GHEORGHE PDL
    Colegiul 6: CARACOTA IANCU PDL
    Colegiul 7: DINU ILIE PDL
    Colegiul 8: VLADU  IULIAN PDL

Senat

  • Colegiul 1: BOLCHIS FLORIN FC
  • Colegiul 2: RADULESCU ADRIAN PDL
  • Colegiul 3: ISAILA MARIUS OVIDIU PDL

DOLJ
Camera Deputatilor

  • Colegiul 1: CALINOIU EUGEN COSTEL PDL
    Colegiul 2: DASCALU CONSTANTIN PDL
    Colegiul 3: MANDREA LAURENTIU MIHAI PNTCD
    Colegiul 4: MARGARIT DORIN CONSTANTIN PDL
    Colegiul 5: SERBAN ILEANA PDL
    Colegiul 6: CALIN COSMIN PETRUT PDL
    Colegiul 7: POPA CORNEL PDL
    Colegiul 8: STOICA STEFAN BUCUR PDL
    Colegiul 9: PASCULESCU VETA PDL
    Colegiul 10: SAFTA DORU PDL

Senat

  • Colegiul 1: DINCA MARINICA PDL
  • Colegiul 2: CHERCIU DAN ADRIAN PDL
  • Colegiul 3: GIUGEA NICOLAE PDL
  • Colegiul 4: MARCEA MARCEL PDL
  • Colegiul 5: DRIGNEI DANIEL PDL

GALATI


Camera Deputatilor

  • Colegiul 1: GAINARU GHEORGHE PDL
    Colegiul 2: TOADER MIRCEA-NICU PDL
    Colegiul 3: AXENIE CARMEN PDL
    Colegiul 4: DRAGOMIR EMIL PDL
    Colegiul 5: ARDELEANU VALERIU PDL
    Colegiul 6: RESMERITA  DORULET- NELU PDL
    Colegiul 7: DUMITRIU CONSTANTIN PDL
    Colegiul 8: PRAISLER MIRELA FC
    Colegiul 9: TRIF NICOLAE-VIOREL PDL

Senat

  • Colegiul 1: PETREA CONSTANTIN PDL
    Colegiul 2: ZAMFIR AUREL PDL
    Colegiul 3: CIUMACENCO NICUSOR PDL
    Colegiul 4: TURCU MIHAI PDL

GIURGIU
Camera Deputatilor

TEODOR CRISTIAN PDL
BARBU MIHAIL VASILE PDL
CANTARAGIU BOGDAN PDL
TOMA IOANA PDL
Senat
NEAGU MIHAI PDL
FITA DANIEL ALEXANDRU PDL

GORJ
Camera Deputatilor

CUPA ION PDL
VILCEANU DAN PDL
ZGABAIA ALIN-ROBERT PDL
MILITARU CONSTANTIN-SEVERUS PDL
BURCHEL NICOLAE PNTCD
DAVITOIU NICOLAE PDL
Senat
RUSET ION PDL
SCHEAU MIRCEA-CONSTANTIN PDL

HARGHITA
Camera Deputatilor

BOTEZATU RADU FC
DUCU MITICA PDL
TIMARIU CRISTINA PDL
ARSINTEA VERONICA PDL
RUNCAN PETRU PDL
Senat
CIOBANU GEORGE ADRIAN PDL
TRIF ADRIAN  PDL

HUNEDOARA
Camera Deputatilor

BORCA TIBERIU-MIRCEA PDL
BLAGA IOSIF- VENIAMIN PDL
POPA ADRIAN PNTCD
BRANDUSE AURICA CONSTANTIN PDL
LAUTARU ALEXANDRU PDL
MUNTEAN MIRCIA PDL
STEFAN NICUSOR-EDUARD PDL
Senat
MARZA FLORIN PDL
GLIGOR DORIN-OLIVIU PDL
RAILEANU-ILCU MARIETA PDL

IALOMITA
Camera Deputatilor

BARCARI RODICA LUMINITA PDL
MALAMA DANIEL DUMITRU FC
BEGAN NICULAE PDL
GHEORGHE TINEL PDL
Senat
PANTURU TUDOR PDL
CAZACU MARINICA PDL

IASI
Camera Deputatilor

TOMASESCHI SAVA DRAGOMIR FC
ACOSTOAIEI  ADRIAN PDL
MOVILA  PETRU PDL
TATARU GHEORGHE PDL
ROMANIUC  LILIANA PDL
BULGARU LIVIU GABRIEL PDL
URSANU RADU  IONEL PDL
BOGDANICI  CAMELIA MARGARETA PDL
ALDEA MARIA PDL
SPINU TEODOR MARIUS PDL
DOBRE  CRISTINA ELENA PDL
PADURARU  NICUSOR PDL
Senat
SURDU  GABRIEL-MIHAI PDL
FATU CONSTANTIN PNTCD
NITA DERMIDIE PDL
BACONSCHI TEODOR- ANATOL PDL
OPREA  DUMITRU PDL

ILFOV
Camera Deputatilor

BOGACIU ION PDL
MARIN MIRCEA PDL
VOINEA MIRCEA PDL
COVACI FLORIN- RADUCU PDL
Senat
TUDORACHE IRINEL GABRIELA PDL
SANDRU MIHAELA IOANA PDL

MARAMURES
Camera Deputatilor

ONET VLAD PDL
TALPOS OVIDIU ANTON PNTCD
MATIES IOAN PDL
MAN MIRCEA pDL
TIMIS VASILE PDL
DANCUS IOAN DORU PNTCD
DEAC ALEXANDRU PDL
Senat
ROGOJAN MIHAI CIPRIAN PDL
AIACOBOAIE BOGDAN EDUARD PDL
BIRLEA GHEORGHE PDL

MEHEDINTI
Camera Deputatilor

STANISOARA MIHAI PDL
CHIRCU DOINITA MARIANA PDL
POPESCU BABEANU CONSTANTIN FC
NODIT ANDI PDL
Senat
BALU MARIUS PDL
MITU ION PDL

MURES
Camera Deputatilor

ROMAN IOANA DANA PDL
OPRISCAN MIHAI  DORU PDL
GIURGEA TEODOR PDL
TURCAN FLORIN IONAS PDL
MELEG VICTOR PDL
STROIAN TOADER PDL
VASU IOAN PDL
TODORAN NICU EMIL LIVIU PDL
Senat
PASCAN  EMIL MARIUS PDL
SCHWARTZ LADISLAU PDL
BASA PETRU PDL
MATEI DUMITRU PDL

NEAMT
Camera Deputatilor

MOCANU TOADER PDL
STOICA MIHAELA PDL
DULAMA LAURENTIU CRISTINEL PDL
UDREA ELENA-GABRIELA PDL
DUMITRASCU DIONISIE PDL
STRUNGARIU VIOREL PNTCD
ROGIN MARIUS PDL
PINTILIE MIRCEA PDL
Senat VIRLAN GEORGETA-LUMINITA PDL
CADAR LEONARD PDL
CREANGA EMIL FC

OLT
Camera Deputatilor

APOSTOLICEANU COSMIN-BOGDAN PDL
USURELU MARIUS-CATALIN PDL
ANGHEL ANA PDL
GHEORGHE STEFAN PDL
CIRCIU DAN- CRISTIAN PNTCD
MIREA SIMINICA PDL
CIUCU GHEORGHE ALIN SORIN PDL
Senat KOVACS CAROL-EMIL PDL
STANCESCU ALINA- MARGARETA PDL
CAPATINA MARIAN ADRIAN PDL

PRAHOVA
Camera Deputatilor

BURLACU CRISTIAN-ION PDL
ANGHEL ALEXANDRU SERGHEI PDL
NEAGOE DUMITRU DANIEL PDL
MIHAILESCU SOFIA PDL
APOSTOLACHE MIHAI CRISTIAN PDL
GUNIA DRAGOS IONEL PDL
CIOLAC DAN PDL
APOSTOL CRISTIAN PDL
IONESCU GEORGE PDL
DOBRE ADRIAN FLORIN PDL
ANASTASE ROBERTA ALMA PDL
BOZIANU NICOLETA CATALINA PDL
Senat MATEI ALEXANDRU PDL
SCHNELBACH AURELIA SIMONA FC
SANDU GABRIEL PDL
SEMCU ADRIAN EMANUIL FC
VOLOSEVICI ANDREI LIVIU PDL

SATU MARE
Camera Deputatilor

PAUL  MARIA- ANDREEA PDL
BABASAN  SERGIU  LUCIAN PDL
MIHALCA IOAN PDL
COZMA ADRIAN-FELICIAN PDL
MURESAN OVIDIU- KALMAN PDL
Senat
MURESAN PETRE PDL
GHILEA GHEORGHE- SORIN PDL

SALAJ
Camera Deputatilor

BODE LUCIAN-NICOLAE PDL
ASZTALOS FLORIN IOSIF PDL
BENC ROMEO SILVIU PDL
BIRSAN CRISTIAN CLAUDIU PDL
Senat
BLAGA DUMITRU PDL
FITIU AVRAM PNTCD

SIBIU
Camera Deputatilor

STIRBET CORNEL PDL
TURCAN RALUCA PDL
MARIAN CRISTIAN PDL
NEAG FLORIN PDL
CRETU ILIE PNTCD
SOVAIALA CONSTANTIN PDL
Senat
ARITON ION PDL
FUFEZAN-JIMAN OLIVIU-LAURENTIU FC
GLIGOR IOAN PDL

SUCEAVA
Camera Deputatilor

ARDELEANU SANDA-MARIA P.D.L
BALAN IOAN P.D.L
ILIE VASILE P.D.L
TOFAN VASILE P.D.L
VITCU MIHAI P.D.L
ONOFREI OREST P.D.L
MIHALESCUL DUMITRU P.D.L
UNGURIAN DANIEL P.D.L
MILICI OVIDIU F.C
GOSPODARU  GABRIEL DAN P.D.L
Senat
IRIMIE CRISTIAN-ANTON P.D.L
FLUTUR GHEORGHE P.D.L
POPOVICI CORNELIU P.D.L
VATAVU MARIUS P.D.L

TELEORMAN
Camera Deputatilor

BARBULESCU LAURENTIU TEODOR PDL
NEAMU TIBERIU DAN PDL
FLORESCU ADRIAN PDL
MILITARU LUCIAN PDL
STOICOVICI GABRIEL PDL
 DIDA ADRIAN PDL
Senat
TELEA DORINA PDL
TOLE MARIN PDL
ZLOTEA MARIAN PDL

TIMIS
Camera Deputatilor

SAMARTINEAN CORNEL MIRCEA PDL
RUS ALAIN - FLORIN PDL
ORZA ADRIAN - ROMITA PNTCD
CIUHANDU OVIDIU PDL
POPOVICIU ALIN  AUGUSTIN - FLORIN PDL
TABARA VALERIU PDL
BOJIN MIHAITA PDL
POPESCU MARIN PDL
LELESCU TIBERIU-PROCOPIE PDL
ROMAN PETRU PDL
Senat
MARIES TEODOR FC
DAVID GHEORGHE PDL
BLAGA VASILE PDL
PASCA MARINEL PDL

TULCEA
Camera Deputatilor

GUDU VASILE PDL
STROE MIHAI PDL
RADU ANISOARA PDL
BALAN LUCIAN DANIEL PDL
Senat
BARA ION PDL
SIMION LAURENTIU CORNEL FC

VASLUI
Camera Deputatilor

ARCALEANU M. MARIUS- MARIAN PDL
PONEA V. MIHAI PDL
MURGEANU L. GHEORGHE- RAZVAN PDL
MARCU V. OCTAVIAN PDL
MOLDOVAN O. SORIN DAN PDL
BOUREANU R. CRISTIAN ALEXANDRU PDL
VIZITIU I. SERGIU CONSTANTIN PDL
Senat
ARCALIANU N. IANCU PDL
IACOB I. ALEXANDRU PDL
MARIAN N. DAN- MIHAI PDL

VALCEA
Camera Deputatilor

RADULESCU ROMEO PDL
PAVELESCU AURELIAN PNTCD
CUMPANASOIU MILORAD- ION PDL
PRALA STEFAN PDL
MOISE IULIANA PDL
NITU CONSTANTIN PDL
Senat
OPRESCU ION PDL
BARANGA LAURENTIU FC
JURCAN DOREL PDL

VRANCEA
Camera Deputatilor

IOAN RALUCA GABRIELA PDL
NEGOITA CONSTANTINA PDL
GHINESCU EUGEN PDL
MARICA COSTEL FLORIN BEBE PDL
TRASCULESCU ALIN SILVIU PDL
SECARA FLORIN MIHAIL PDL
Senat
BALAS CODRUT-OCTAVIAN FC
POSTOLACHE GABRIEL PDL

BUCURESTI 

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Mihai Marian Bazgan (PDL)
Colegiul 2: Anca Constantinescu (PDL)
Colegiul 3: Gabriel Biris (FC)
Colegiul 4: Costica Canacheu (PDL)
Colegiul 5: Maria Mota (PDL)
Colegiul 6: Ioan Mihaila (PNTCD)
Colegiul 7: Tudorel Pruna (PDL)
Colegiul 8: Dan Cristian Popescu (FC)
Colegiul 9: Theodor Paleologu (PDL)
Colegiul 10: Marilena Lacatus (PNTCD)
Colegiul 11: Sulfina Barbu (PDL)
Colegiul 12: Cristian Petrescu (PDL)
Colegiul 13: Maria Mirela Dinu (PDL)
Colegiul 14: Dan Radu Zatreanu (PDL)
Colegiul 15: Constantin Cerbulescu (PDL)
Colegiul 16: Veronica Toma (PDL)
Colegiul 17: Marian Radu Popescu (PDL)
Colegiul 18: George Mihai Aristide (FC)
Colegiul 19: Mircea Cristian Raicu (PDL)
Colegiul 20: Radian Doru Tufa (PDL)
Colegiul 21: Cristina Traila (PDL)
Colegiul 22: Lucian Diaconescu (FC)
Colegiul 23: Teodor Dragan (PDL)
Colegiul 24: Daniel Florian Geanta (PDL)
Colegiul 25: Gheorghe Udriste (PDL)
Colegiul 26: Stefan Vlaston (PNTCD)
Colegiul 27: Iulian Mihai Anghel (PDL)
Colegiul 28: Silviu Vaduva (PDL)

Senat
Colegiul 1: Vasile Gherasim (PDL)
Colegiul 2: Augustin Minel Ofiteru (PNTCD)
Colegiul 3: Nicolae Serban (PDL)
Colegiul 4: Anca Boagiu (PDL)
Colegiul 5: Cristian Radulescu (PDL)
Colegiul 6: Sandra Marilyn Andreea Budis (PNTCD)
Colegiul 7: Alex Stefanescu (PNTCD)
Colegiul 8: Iulian Craciun (FC)
Colegiul 9: Radu F. Alexandru (PDL)
Colegiul 10: Alexandru Ciocalteu (FC)
Colegiul 11: Nicolae Ivaschescu (PDL)
Colegiul 12: Valeriu Todirascu (PNTCD)

DIASPORA

Camera Deputatilor

  • BRINZA WILLIAM GABRIEL
  • TOMAC EUGEN
  • LUBANOVICI MIRCEA
  • BATURI CRISTINA

Senat

  • BADEA VIOREL RICEARD
  • ROVENTA EUGEN IONEL









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4566 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    liste candidaturi (Miercuri, 31 octombrie 2012, 15:32)

    titburi [utilizator]

    partial color; partial (>5o % ) lista a rusinii !!!


Abonare la comentarii cu RSS

Top 10 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.

Aici puteti modifica setarile de Cookie

hosted by
powered by
developed by