HARTA Alianta Romania Dreapta a negociat candidatii la parlamentare pentru Bucuresti. Elena Udrea, Vasile Blaga si Mihai Razvan Ungureanu nu se regasesc pe lista. Vezi in text cine sunt candidatii ARD pe colegii

de Luminita Pirvu, V. Cozmei     HotNews.ro
Vineri, 5 octombrie 2012, 16:51 Actualitate | Politic


Alianta Romania Dreapta a stabilit o mare parte din candidatii care vor intra in lupta pentru un mandat de parlamentar in Capitala. Potrivit surselor Hotnews.ro pe lista se regasesc candidatii ai PDL si ai partidului  Forta Civica, PNTCD-ul urmand sa nominalizeze oamenii in urmatoarea perioada. De asemenea din cursa electorala pentru Capitala lipsesc nume ca Elena Udrea, Vasile Blaga si Mihai Razvan Ungureanu, cei trei lideri alegand colegii in tara, in Neamt, Timis si respectiv Arad.

De precizat este ca lista prezentata de Hotnews.ro nu este finala iar negocierile continua in interiorul Aliantei Romania Dreapta. De asemenea,  toti candidatii urmeaza sa treaca prin filtrul comisiei de intergritate.

Conform legii fiecare sector din Capitala este impartit in colegii pentru deputati si senatori. Pentru Camera Deputatilor in Capitala sunt 28 de colegii iar pentru Senat -12. Astfel Bucurestiul este reprezentat in Legislativ de 40 de parlamentari, 28 de deputati si 12 senatori.

Alianta Romania Dreapta a nominalizat candidatii pe o parte din colegiile din Capitala urmand ca saptamana viitoare sa fie finalizate toate nominalizarile.

  • Da click pe sectoarele Capitalei de pe harta pentru a vedea care sunt candidatii USL pentru alegerile parlamentare


Vezi harta in ArcGIS.com
Harta de baza - Bing Maps Road - Microsoft Corporation and its data suppliers este oferita prin intermediul serviciului de cloud ArcGIS.com, serviciu oferit de ESRI.

  • Hotnews.ro va prezinta lista candidatiilor ARD pe colegii pentru Bucuresti

SECTOR 1


Camera Deputatilor
  • Costica Canacheu PDL
  • Marian Mihai Bazgan PDL
  • Anca  Constantinescu PDL 
  • Gabriel Biris Forta Civica
Senat   
  • Vasile Gherasim PDL
  • Cornelia Cazacu  PDL

SECTOR 2

Camera Deputatilor
  • Teodor Paleologu PDL         
  • Dan Cristian Popescu Forta Civica
  • 3 mandate in negociere
Senat 
  • Anca Boagiu PDL
  • 1 mandat in negociere

SECTOR 3

Camera Deputatilor
  • Cristian Petrescu PDL
  • Miruna Dinu PDL
  • Sulfina Barbu PDL
  • Victor Tratacuta PDL
  • Dan Zetreanu PDL
  • 1 mandat in negociere
Senat
  • Cristian Radulescu PDL
  • Constantin Cerbulescu PDL

SECTOR 4 


Camera Deputatilor
  • Corina Negrila PDL  
  • Mircea Raicu PDL
  • 2 mandate in negociere (Forta Civica, PNTCD)
Senat
  • 2 mandate in negociere            

SECTORUL 5

Camera Deputatilor
  • Radian Tufa PDL
  • Cristina Traila PDL 
  • Ion Ciocalteu PDL
  • 1 mandat in negociere
Senat
  • Radu F. Alexandru PDL
  • 1 mandat in negociere

SECTORUL 6


Camera Deputatilor
  • Geanta Daniel PDL
  • Vlaston Stefan Forta Civica 
  • Alex Stefanescu PDL
  • Mihai Anghel PDL
  • 1 mandat in negociere
Senat
  • 2 mandate in negociere


Citeste si:








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5826 vizualizari

  • -6 (16 voturi)    
    Ha ha ha... (Vineri, 5 octombrie 2012, 17:29)

    Gigi Kent [utilizator]

    ....dl Vlaston care ne spunea fix acu vreo 6 luni ca e bine cu Noua Republica pentru ca tara are nevoie de o schimbare completa a clasei politice ... acum e umar la umar cu PDL-istii :) (se si chinuia sa explice ca noua "jucarie" nu are nici o legatura cu Traian Basescu sau cu PDL)
    • +3 (7 voturi)    
      il votez pe Vlaston fara nicio retinere (Vineri, 5 octombrie 2012, 18:06)

      neica-nimeni [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      cine rade la urma rade mai bine, domnule cu nume de interlop.
    • +5 (7 voturi)    
      Corectare (Vineri, 5 octombrie 2012, 18:10)

      _Rem [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Stefan Vlaston participa din partea Fortei Civice. Si daca ai fi la curent cu toate datele, Noua Republica nu a putut sa se inscrie in ARD si au anuntat ca vor participa sub numele altor partide. Dar eh... de comentat suntem buni :).
      • -2 (2 voturi)    
        Pai... (Vineri, 5 octombrie 2012, 21:13)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui _Rem

        ....propun sa te contrazici direct cu dl Vlaston ca dansul zice altceva mai jos :)
    • +5 (5 voturi)    
      E o greseala (Vineri, 5 octombrie 2012, 18:27)

      Vlaston Stefan [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Sunt la Noua Republica
    • 0 (2 voturi)    
      "o schimbare completa a clasei politice ..." (Vineri, 5 octombrie 2012, 20:19)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Cam ce ar trebui sa insemna asta dupa tine? De exemplu PSD-isti de frunte, cu vechi state de serviciu prin Parlament sa nu mai participe la alegeri din partea PSD-ului, ci din partea aliatului sau Partida romilor? Sau cei cu mai multe mandate de parlamentar sa se retraga si sa candideze doar oameni noi?
      • 0 (2 voturi)    
        Prietene ... (Vineri, 5 octombrie 2012, 21:33)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui ty

        ... pentru mine asta nu inseamna nimic. Cel mult o prostie la fel cum m-am exprimat si atunci. Eu doar "citam" din memorie ce au zis altii. Daca nu ma crezi revezi discursurile lansarii Noii Repubalci.
  • -8 (8 voturi)    
    hehe (Vineri, 5 octombrie 2012, 17:54)

    Mazeta [utilizator]

    Numai oameni unul și unul. Trăiască arzoii!
  • +1 (1 vot)    
    Greseala (Vineri, 5 octombrie 2012, 18:08)

    _Rem [utilizator]

    "Da click pe sectoarele Capitalei de pe harta pentru a vedea care sunt candidatii USL pentru alegerile parlamentare"

    Cred ca voiati sa scrieti candidatii ARD...
  • -1 (1 vot)    
    Ce merite au ca sa ii votez? (Vineri, 5 octombrie 2012, 19:29)

    AdrianBorza [utilizator]

    In afara de Stefan Vlaston, ale carui articole le-am citit in special pe Contributors, ce stiu despre ceilalti candidati si de ce i-as vota? Da, am auzit de o parte din ei, dar nimic bun si remarcabil despre nici unul, desi au avut ocazia ca senatori (Radu F. Alexandru) sau chiar ministri (Sulfina Barbu).
  • +3 (3 voturi)    
    - (Vineri, 5 octombrie 2012, 20:40)

    andy001 [utilizator]

    In nici un alt mandat de ministru constructorii, nu au primit penalizari Anca Boagiu este singurul Ministru al Transporturilor care a dat penalizari din valoarea lucrarilor ramase de finalizat. Astfel lucrarile s-au finalizat cat mai repede iar premierul Ponta a putut declara ca 15 milioane de lei se vor duce la Sanatate.... Aceste lucruri nu ar trebui uitate!
  • +1 (1 vot)    
    .... (Vineri, 5 octombrie 2012, 20:52)

    tirolez [utilizator]

    Sper sa nu se mire ca va fi un esec. Cum sa-l pui pe Gherasim in sectorul 1, fost primar PSD in acelasi sector.. Au impresia ca electoratul l-a inlocuit cu Chiliman de capabil ce era?
    Penibil.
  • +2 (2 voturi)    
    Elena Udrea nu e? (Vineri, 5 octombrie 2012, 21:23)

    Maica Reteza [utilizator]

    Cum, Elena Udrea nu e pe listă? Pai, dacă era pe listă, nu-i mai zicea Alianță România Dreaptă ci mai degrabă Alianța România Strâmbă (și puțin figurantă).
  • 0 (0 voturi)    
    Si Nicusor Dan? (Sâmbătă, 6 octombrie 2012, 16:50)

    Miky60 [utilizator]

    De ce lipseste Nicusor Dan? Doar el este salvarea Romaniei! Sper sa candideze macar la presedinte, ca fara el va veni ciuma rosie pe Romania!