Dan Petre, fost consilier prezidential al lui Emil Constantinescu si fiul lui Zoe Petre, numit secretar de stat la MAE

de Anne-Marie Blajan     HotNews.ro
Vineri, 11 mai 2012, 19:06 Actualitate | Politic


Dan Petre
Foto: Agerpres
Dan Petre, cunoscut publicului larg in calitate de analist politic si de politica externa, a fost numit de ministrul Andrei Marga secretar de stat in MAE. Este fiul lui Zoe Petre si, pe langa o cariera academica, a fost subalternul mamei sale in calitate de consilier la Cotroceni in timpul administratiei lui Emil Constantinescu.

Dan Petre l-a inlocuit in functia de secretar de stat pe Anton Niculescu, sustinut de UDMR. Decizia de eliberare din functie a lui Anton Niculescu si cea de numire a lui Dan Petre au fost publicate vineri in Monitorul Oficial.

Intr-o emisiune de acum cateva luni de la The Money Chanel, la inceperea mandatului guvernului Ungureanu, Dan Petre vorbea despre trei prioritati ale politicii externe romanesti: Schengen, lumea araba si Republica Moldova.

"Unu: să rezolve cumva, în bine sau în rău, impasul pe Schengen. Doi: să clarifice poziţia noastră faţă de ce se întâmplă în Orientul Mijlociu şi în nordul Africii, în lumea arabă. Noi am ratat momentul cu Libia, nu discutăm nimic despre Siria acum. Al treilea lucru, dacă ar mai avea timp, ar fi rediscutarea ceva din poziţia noastră în plan regional, aici intrând şi Republica Moldova", a declarat acesta, citat de money.ro.

Cunoscut publicului larg in calitate de analist politic, Dan Petre a fost, in ultima vreme, membru al Consiliului Director al institutului de Studii Liberale. Anterior, a fost director la Institutul Diplomatic Roman. In plus, este lector doctor la Universitatea Bucuresti, la Facultatea de Stiinte Politice, catedra de studii europene si relatii internationale.

Referirile din presa se concentreaza mai ales asupra faptului ca este fiul fostului consilier prezidential al lui Emil Constantinescu, Zoe Petre. La randul sau, a fost consilier prezidential, in subordinea mamei sale la Cotroceni, intre 2000 si 2004. O alta calitate in care apare in presa, e drept, cea mondena, este aceea de fost sot al printesei Brianna Caragea.

Primul scandal al administratiei Constantinescu, scriu ziarele vremii, este legat de faptul ca Dan Petre a devenit consilier la Cotroceni. In acel moment si dupa s-a spus ca este o sinecura.

Dan Petre vorbeste despre el insusi, familia din care provine si controversele in care a fost implicat intr-un interviu care poate fi citit aici.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















9235 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    caracter... (Vineri, 11 mai 2012, 19:12)

    european [anonim]

    nici Coposu nu mai conteaza...
    • +16 (16 voturi)    
      Daca.... (Vineri, 11 mai 2012, 20:51)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui european

      ...a contat vreodata. Ciolanul bate constiinta unora, mult mai eficient ca rusinea.
      Este vremea lor!
      • -8 (10 voturi)    
        Cred ca Dan Petre ... (Vineri, 11 mai 2012, 22:02)

        Marse [anonim] i-a raspuns lui translativus

        ... are motive suficiente sa se asocieze guvernarii USL (partea liberala). Regimul Constantinescu a fost atat de eficient ros si sabotat din interior de Basanel, incat orice bun tzaranist ishi doreste sa-l atarne pe matroz de o craca ...
      • +20 (20 voturi)    
        Un gunoi! (Vineri, 11 mai 2012, 23:05)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui translativus

        Madam Zoe Petre, mama individului care se da analist independent de Basescu si PDL, a desfiintat practic PNTCD. Apoi a inceput sa puta brusc a petrol si a trecut cu fisu si bagaje la PNL, pentru care au trambitat cat au putut de tare.
        Incompetent, coleric si fara scrupule, analistul Dan Petre este modelul perfect al oportunistului tranzitiei banilor nostri in buzunarele lor.
        Mi-e scarba!!!
  • +31 (33 voturi)    
    Inca un P... (Vineri, 11 mai 2012, 19:25)

    spionul rosu [anonim]

    Nu-i individul care era terfelit de mai toti acolitii lui Iliescu, pe vremea lui Constantinescu ? S-o fi uscat tot scuipatul de care a beneficiat pana in anul 2000 sau pielea groasa a obrazului o suporta, de poate sa accepte un post de la USL.
    Inteleg de ce a latrat si guitat atat pe diverse posturi sub pretextul unui analist cu expertiza.
    PENIBIL, PENIBIL,..., RUSINOS si NESIMTIRE
    • -7 (9 voturi)    
      era (Vineri, 11 mai 2012, 22:12)

      trei [anonim] i-a raspuns lui spionul rosu

      mai bine daca o numea pe Eba..............mandrie si responsabilitate.
      • +6 (6 voturi)    
        amice (Sâmbătă, 12 mai 2012, 1:05)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui trei

        Eba macar avea o scuza, ca-i tanara si fata lu tata, astia ai USL ce scuze au ma? alti oameni nu pot gasi?
    • +6 (6 voturi)    
      Mamita sa traiasca... (Sâmbătă, 12 mai 2012, 8:55)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui spionul rosu

      L-a facut consilier prezidential pe langa Constantinescu, acum la extene pe langa Marga.. Sper ca mai au niste "war game" pe calculatoarele de acolo ca pe vremuri era mare amator de Doom; altfel mi-e ca ne baga in vreun razboi ca sa se mai distreze..
  • +18 (20 voturi)    
    ce alegere (Vineri, 11 mai 2012, 20:04)

    vlad [anonim]

    nu ma pot opri din ras :-)
    • +5 (5 voturi)    
      Si eu rad. Din alt motiv. (Sâmbătă, 12 mai 2012, 14:07)

      hatru [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      Ma gandesc cat de beat a trebuit sa fie ala care sa conceapa un copil cu Zoe P.
  • +25 (25 voturi)    
    LOL (Vineri, 11 mai 2012, 20:52)

    Gimmy [anonim]

    Puiu.. pardon! angajatu' lu' mama!...

    Cum va fi tresaltand inima in Iliescu, Nascase si ai lui, la amintirea vremurilor in care se luau la intrecere care sa te scuipe mai abitir!?

    Dar ai vazut ca a meritat tot scuipatul.. pardon! efortul!? Acum esti ditamai secretarul de stat, la externe, mama! La externe! Mandretea lu' mama!

    Ptiu, ptiu, sa nu te deochi!
  • +20 (20 voturi)    
    Da' de unde-i scoate băi frate?! (Vineri, 11 mai 2012, 20:52)

    Johnny Boy [anonim]

    Nu d-alta, da' toți cei schimbați până acum au kilotone de prestanță, fiecare în parte.
  • -19 (21 voturi)    
    Cat de penibili pot fi basistii de serviciu!! (Vineri, 11 mai 2012, 20:55)

    .... [utilizator]

    Comenteaza despre oricine, indiferent daca e din punct de vedere intelectual si peofesional la ani lumina distanta fata de oricare dintre indivizii pusi de Basescu in diverse guverne si alte institutii importante cum ar fi DNA, ANI, Procurorul General s.a.
    • +14 (16 voturi)    
      Ia stai nitel! (Vineri, 11 mai 2012, 21:58)

      Gimmy [anonim] i-a raspuns lui ....

      Ca nu l-a facut nimeni nici prost (e un tip chiar destept), nici analfabet (e un tip citit), nici handicapat (...), nici plagiator (pana la proba contrarie.. aici nu ma bag mana in foc pentru nimeni)...
      Toata lumea de aici e insa de acord cu un singur luru: e baiatul lui mama! asa a saltat in cariera!

      Asta a propos de "Romania bunului simt" si de lupta impotriva nepotismului (dar nu impotriva promovarii sotiilor i functii banoase) a onor Crinului!...

      P.S. Voua chiar nu va crapa obrazul de rusine ca dupa ce ati behait pe toate gardurile despre moralitate, cinste, eficienta samd. sa veniti acum si sa va comportati exact pe dos?
    • -10 (10 voturi)    
      subscriu (Vineri, 11 mai 2012, 22:15)

      doi [anonim] i-a raspuns lui ....

      nimic nu le convine. Ei erau cei mai buni. Dar nu i-a inteles lumea................................niste prosti.
      Si dai cu minusuri ...si dai !
      • +15 (15 voturi)    
        Oricum au fost mai buni cu zece clase ca voi ! (Vineri, 11 mai 2012, 23:56)

        inganduratul [utilizator] i-a raspuns lui doi

        Nu vezi ce conducatori aveti? Numai penali dovediti si nedovediti inca. La ghena de gunoi cu voi si cu sustinatorii vostri!
    • +15 (15 voturi)    
      Nu te inteleg.. (Vineri, 11 mai 2012, 22:25)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui ....

      Care e problema? Aruncatorii de rahat de serviciu de la antene si de pe forumuri cum faceau la adresa celor din PDL?

      Si ai derptate cu "anii lumina": sunt in spate ani lumina fata de de oricare din indivizii pusi de Basescu.
    • +6 (6 voturi)    
      ba (Vineri, 11 mai 2012, 22:41)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui ....

      da ce curaj ai, ce nick ti-ai ales, uite asa si io sint curajos si zic ia mai du-te ma in ...., precum si in ......
      Daca nu ma cenzureaza, mai ia si ..., in plus si ......
    • +3 (3 voturi)    
      poate fi orice!!! (Sâmbătă, 12 mai 2012, 12:15)

      naiv [anonim] i-a raspuns lui ....

      fara sa discutam politica (te poti abtine?). Asculta-l cu ochii inchisi: NU TERMINA nicio fraza.
  • +27 (27 voturi)    
    Nepotism? (Vineri, 11 mai 2012, 20:56)

    Cataleya [utilizator]

    Nici vorba!

    Doar EBA e fiica lui Basescu!
    In rest, nici Daciana nu e nevasta lui Ponta
    NIci Adina nu e nevasta lui Porumbacu
    Nici Ponta nu e socrul lui Sarbu
    Nici Dan nu e fiul lui Zoe
    Nici, nici si iar nici!

    Dar USL si mass-media tac ca de obicei.
    ca porcul in papusoi!
    Nepotism e doar atunci cand Boc isi angajeaza o nepoata de gradul 5 in minister!

    Romanii vor avea exact ceea ce merita.
    Comunism si nepotism pt inca 50 de ani!
    Si nici nu-mi pare rau!
    Domnia si prostia intotdeauna trebuie platite!
    • +2 (2 voturi)    
      cum a fost posibil? (Sâmbătă, 12 mai 2012, 17:22)

      george [anonim] i-a raspuns lui Cataleya

      Andradda,
      Prin anii *80 l-am intrebat pe tata(eram deja matur) ce a facut sa nu vina comunistii la putere la alegerile din 1946(era tanar atunci, avea 23 de ani). Mi-a raspuns ca aproape tot satul a votat PNT, o parte PNL si foarte putini "soarele", dar ca dupa terminarea alegerilor si numararea voturilor a venit o grupa de soldati si au luat urnele si stampile si au spus ca le duc in siguranta la judet. Rezultatele au fost cele pe care le stiti. La intrebarea mea: de ce nu ati facut nimic, a raspuns ca erau rusii in tara si nu se putea altfel!
      Eu ma gandesc cum voi raspunde nepotilor(daca vor veni in tara ) daca ma vor intreba cum a fost posibila reinstaurarea "ciumei rosii" in tara in anul 2012 si ce am facut eu sa nu se intample asa ceva?
      Rusii nu mai sunt in tara.
      Ce scuza sa gasesc?
  • +27 (27 voturi)    
    Dan Petre 6 luni (Vineri, 11 mai 2012, 20:59)

    toni [anonim]

    Ma miram ieri de raspunsul doamnei Zoe Petre dat in Ev.z. cu privire la cazul Mang, cititi si va cruciti ce spune presitigioasa doamna, citez: "...ceea ce a făcut Mang este o practică acceptată tacit de comunitatea științifică." (in Universitarii comentează PLAGIATUL lui Mang: " http://www.evz.ro/detalii/stiri/ceea-ce-a-facut-ministrul-mang-este-pe-ardeleneste-o-flescaiala-980844.html#ixzz1uaC9ic5B)

    O fi acceptat si domnia sa "TACIT" asemenea practica a profesorilor la Facultatea de Istorie unde a fost decan?
    Ori a optat sa spuna asemenea enormitati in loc sa fie prima care sa ia atitudine in cazul Mang (cu celebra ONG "Solidaritate Universitara" pe care a creat-o), doar ca sa nu pericliteze numirea fiului...

    Incredibil cit de jos au ajuns valorile morale din anii '90 in care am crezut atata timp!!!

    Dezamagitor. Trist.
    • +16 (16 voturi)    
      broasca (Vineri, 11 mai 2012, 22:44)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui toni

      riioasa si resentimentara zoe petre are o singura chestie care o tine in viata: ura fata de basescu.
      A, era sa uit, mai are una, mai mica, slugarnicia fata de varan.
      • -7 (7 voturi)    
        Spre deosebire de Baselu ... (Vineri, 11 mai 2012, 23:19)

        Marse [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

        ... dna Zoe Petre (profesor doctor etc ... nu e cazul sa stii tu astea, ca ai facut liceul la seral), chiar a ajutat aceasta tzara sa faca pasul decisiv spre UE si NATO. Dar, daca tie-ti plac excreocii, este problema ta ...
        • +7 (7 voturi)    
          cine? (Sâmbătă, 12 mai 2012, 12:18)

          curios [anonim] i-a raspuns lui Marse

          Zoe Petre e profa la care Crin e doctorand de exceptie???? Lasa-ma Marse, chiar s-a marit solda in ruble?
        • +6 (6 voturi)    
          Pentru amnezici si politruci (Sâmbătă, 12 mai 2012, 15:34)

          Ioana CT [utilizator] i-a raspuns lui Marse

          Zoe Petre e secretara de partid (PCR) de la Universitate. Restul e doar continuarea povestii....
    • -11 (11 voturi)    
      Palgiatul este ceva rushinos ... (Vineri, 11 mai 2012, 23:11)

      Marse [anonim] i-a raspuns lui toni

      ... dar si mai rushinoasa este denaturarea cuvintelor unei persoane, mai "toni".

      Doamna profesor doctor Zoe Petre spune urmatoarele:
      <<Profesorul Zoe Petre spune că ceea ce a făcut Mang este o practică acceptată tacit de comunitatea științifică. Ea crede că numărul mare de plagiatori este o consecință a regimului comunist, atunci când erau interzise orice fel de recenzii critice ale lucrărilor științifice scrise de români. ”Atunci conta cantitatea, nu calitatea. Astfel de cazuri se mai întâmplă în interiorul comunității, dar nu ajung să fie atât de mediatizate. Persoanele vinovate nu mai au dreptul să avanseze în carieră, sunt depunctate la anumite proiecte etc. Acum însă, nu vorbim de oricine, ci de un ministru al Educație. Ar fi fost grav fie și dacă ar fi fost simple suspiciuni de plagiat”.
      >>

      In rest, tot dezgustul meu pentru postacii basisti ...
      • +18 (18 voturi)    
        Unde vezi tu denaturare (Vineri, 11 mai 2012, 23:24)

        toni [anonim] i-a raspuns lui Marse

        Unde vezi tu denaturare? Citatul este exact, plus ca am indicat si link-ul, sa verifice oricine doreste... Doamna Zoe Petre a spus textual: "ceea ce a făcut Mang este o practică acceptată tacit de comunitatea științifică".

        Bineinteles ca, in lipsa argumentelor, tot ce nu convine cuiva, devine "postac" basist sau uslas... in functie de interes.
        • -2 (2 voturi)    
          Ai denaturat sensul in mod absolut ... (Sâmbătă, 12 mai 2012, 11:09)

          Marse [anonim] i-a raspuns lui toni

          ... schimbandu-i sensul. Prof dr Petre a dezvaluit mizerii care se intampla in lumea "universitara" iar tu ai decis ca, nu numai ca le aproba, dar poate chier le patroneaza. Nu vezi ce urata atitudine ai ?...
      • +4 (4 voturi)    
        ce sa inteleg? (Sâmbătă, 12 mai 2012, 12:22)

        nedumerit [anonim] i-a raspuns lui Marse

        A. ca lucrarile dnei Zoe, facute SIGUR inainte de '89 sunt plagiate? B. ca lucrarile lui Mang -2003 si dupa - sunt facute sub presiune comunista? C. Ca a tinut pana in 2009 regimul comunist in RO (adica si sub Constantinescu)? PS. Mang nu e un prof ales la intamplare, in mare graba. Mang este seful departamentului de educatie al PSD: deci cum a avansat in cariera universitara si politica? prin carnetul de partid PSD?
  • +11 (11 voturi)    
    Oare ce vrea el sa clarifice ? (Vineri, 11 mai 2012, 21:18)

    adrian88000 [utilizator]

    "să clarifice poziţia noastră faţă de ce se întâmplă în Orientul Mijlociu şi în nordul Africii, în lumea arabă. Noi am ratat momentul cu Libia, nu discutăm nimic despre Siria acum".
    Tare as vrea sa-l vad cum discuta despre Siria acum.
    • +7 (7 voturi)    
      Vrea sa trimita vreun comando? (Sâmbătă, 12 mai 2012, 9:05)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      Nu l-a oprit nimeni sa mearga sa lupte ca voluntar in Lybia! Acum vad ca are de gand sa se implice in Siria. Drum bun, dar pe ostasii romani lasa-i acasa!
  • +7 (7 voturi)    
    Hmmm... (Vineri, 11 mai 2012, 21:23)

    Nae [anonim]

    Nu Anton Niculescu trebuia schimbat, ci catastrofele care gestioneaza relatia cu UE.
    Un inceput cu stangul.
    Doar o parere.
  • +14 (14 voturi)    
    Toata antena 3 angajata. (Vineri, 11 mai 2012, 21:35)

    mircea [anonim]

    Cred ca trebuia angajata si mamita.Nu cred ca Danut se descurca fara fusta mamei.Si neaparat la externe ,ca sa iasa din ochii masmedia.
  • +12 (12 voturi)    
    frate .. dar PSD si PNL (Vineri, 11 mai 2012, 22:02)

    dorel [anonim]

    chiar nu "contin" oameni OK ? trebuiesc scosi toti dubiosii de la naftalina ?
    astia erau cei care se agitau ca mureau de foame ?!
  • -7 (7 voturi)    
    o numire buna! (Vineri, 11 mai 2012, 22:03)

    mircea [anonim]

    Chiar o numire buna, liberala! Dan Petre e destept foc si va face lucruri bune la MAE!
    • +3 (3 voturi)    
      Destept foc (Sâmbătă, 12 mai 2012, 15:39)

      Ioana CT [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      precum baietii aceia de la energie.... Si descurcaret nevoie mare, sub poala mamei. Pacat insa ca nu e capabil sa incheie nici o fraza in mod coerent. O minte incilcita se exprima la fel. Ridicati-i statuie, cit mai repede, ca nu va sta mult timp acolo.....
    • 0 (0 voturi)    
      O veche definitie: (Duminică, 13 mai 2012, 10:11)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      are privirea inteligenta dar se exprima greu: era pt. "inteligenta tehnica" dar vad ca s-a extins;
  • +15 (15 voturi)    
    USL-ul isi rasplateste slugile! (Vineri, 11 mai 2012, 22:32)

    inganduratul [utilizator]

    "Analistul impartial" este clona lui Ciuvica. Si asta alt mare "canalist deontolog"!
    Sunteti de rasul curcilor.
    • -8 (8 voturi)    
      Te oftici, asa-i ? (Vineri, 11 mai 2012, 23:16)

      Marse [anonim] i-a raspuns lui inganduratul

      Eu ma bucur, asta e ... vine vremea cand si proshtii mai sufera ...
      • +13 (13 voturi)    
        N-ai inteles, era de asteptat la tine mai Parse! (Sâmbătă, 12 mai 2012, 0:05)

        inganduratul [utilizator] i-a raspuns lui Marse

        Lasa dracului mutra asta suferinda. Si nu te m-ai uita in oglinda, vei suferi la greu
  • +14 (14 voturi)    
    Zoe Petre infiltrata la taranisti! (Vineri, 11 mai 2012, 23:57)

    Manu de la Vrancea [anonim]

    Pentru toata truda mamei dragi, fiul,taranist din tata-n fiu,a intrat in hora cu "prietenii"seniorului Coposu,fara sa carteasca! Romanii cu au nicio legatura cu,caracterizarea facuta de Maestrul Cioran. Prieteni cu Satana si cu Dumnezeu,daca este nevoie sa le fie bine lor si sa pacaleasca mereu pe sarmanii romani!
  • +1 (1 vot)    
    animale politice, agita societatea = terorism (Sâmbătă, 12 mai 2012, 0:14)

    jango cage [anonim]

    .
  • +6 (6 voturi)    
    Operatiunea: Latraii isi primesc ciolanul (Sâmbătă, 12 mai 2012, 8:54)

    admus [utilizator]

    Dupa ce au activat ani de zile la FelixTV&co., le-a venit si lor momentul sa-si primeasca rasplata mult asteptata.
    Nulitati fara caracter!
  • +11 (11 voturi)    
    e un gafeur (Sâmbătă, 12 mai 2012, 10:05)

    joitika [anonim]

    Dan petre e acel gafeur care pe vremea lui constantinescu a incurcat data unei vizite si s-a trezit emil singur pe aeroport intr-o tara din caucaz, parca. Venise cu o zi mai devreme :)))) si acelasi dan p a trimis felicitari cu Craciun Fericit, in numele presedintiei, unor tari musulmane.
    • 0 (0 voturi)    
      Il citise pe Joules Verne; (Duminică, 13 mai 2012, 10:14)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui joitika

      .. cand calatoresti spre est castigi o zi; Dar parca era invers directia in Ocolul pamantului in 80 de zile. Se vede cultura si lectura..
  • +9 (9 voturi)    
    Dan Petre (Sâmbătă, 12 mai 2012, 10:54)

    costel [anonim]

    Primul lucru de bun simt facut de Zoe Petre cind era Constantinescu presedinte,a fost sa-si angajeze fiul la Cotroceni.Este o nulitate.Nici nu poate termina frazele pe care le incepe,vorbeste incoerent.Asta-i pentru M.A.E.?Rusine deontologilor!
  • -5 (5 voturi)    
    da (Sâmbătă, 12 mai 2012, 11:01)

    unguru [anonim]

    Pensionarii își vor primi înapoi, în tranșe lunare, banii luați abuziv de guvernele Boc și Ungureanu USL nu putea da înapoi într-o astfel de situatie, nu putea sa infometeze populatia ca si PDL-ul sa de-a mita electorala apoi,
  • +9 (9 voturi)    
    ăăăăă....nuuu...nuuu.... (Sâmbătă, 12 mai 2012, 13:05)

    Alf [anonim]

    Individul ăsta, făcut forţat "intelectual" de mă-sa, nu e decât un impostor. Mă bucur nespus că şi-a găsit un loc pe acolo din două motive: scăpăm de ăăielile şi balbuţiile incoerente de la emisunile tv. pe care le distruge atât prin prezenţă cât şi prin aberaţii precum şi speranţa că va proceda la fel cu minsterul cu pricina. E un ZEROOOO! Să se bucure de achiziţie!
  • -2 (2 voturi)    
    Banii inapoi (Sâmbătă, 12 mai 2012, 16:28)

    Besnik [anonim]

    Faptul că pensionarii își vor primi înapoi, în tranșe lunare, banii luați abuziv de guvernele Boc și Ungureanu este un act de dreptate pe care îl face USL. Aşa cum au fost reţinuţi, aşa le vor fi daţi înapoi: în 16 luni. USL nu putea da înapoi într-o zi ceea ce PDL a luat într-un an şi patru luni
    • 0 (0 voturi)    
      Au bani doar de 3 transe.. (Duminică, 13 mai 2012, 10:16)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Besnik

      Cel putin asa zice Ponta; Cu atatea angajari de consilieri noi si cu platile compensatorii pt. functionarii dati afara mi se pare normal...
  • 0 (0 voturi)    
    Normal... (Duminică, 13 mai 2012, 10:22)

    Rescatorul [anonim]

    toti fripturistii USL care au facut bulbuci la gura pe la iRealitati si Antene isi primesc acum pinga. Bravos natiune! Cu astia chiar ne ducem de rapa.
  • +1 (1 vot)    
    Baiatul lui mamita (Duminică, 13 mai 2012, 10:55)

    Irist [utilizator]

    Dupa ce s-a dat pe la toate televiziunile ca 'mare analist politic independent si impartial', care la trei cuvinte repeta 'bun' si incepe o alta fraza pe care o lasa in vant - iata-l si ministru. Tot este un bine = nu-l vom mai vedea zilnic lafaindu-se pe la toate televiziunile (poate pleaca in Siria sa rezolve problema).
  • 0 (0 voturi)    
    Dan PETRE (Duminică, 13 mai 2012, 11:18)

    zorro [anonim]

    D-ilor cu alde "intelectuali" din acestia credeti ca " LUAM''fata UE-pene, va inselati!...traiasca mama lui ca are din ce trai,are comision baban de la privatizarea cimentului romanesc!....acei ani ai lui Constantinescu cu cei 8ani ai lui BASE,iata 12ani din 22 de la revolutie,sant cei mai negrii ani din viata poporului roman,mai raman 10ani ai PSD-ului in care nu se poate spune ca s-a distrus tara,oricum mai bine ca la ei!....un pensionar care doreste sa apuce si el citiva ani de fericire1...
  • +2 (2 voturi)    
    Saracul baiatul mamitichii! (Duminică, 13 mai 2012, 12:24)

    Gabi M [utilizator]

    A combatut atata la posturile TV,atatia ani, incat era si timpul sa primeasca si el ciolanul.pe cand si mamita Zoe,SRS,Valcu,Nistor,Ciuvica?De ceilalti dela A3 nu intreb caci astia sunt platiti gras de turnatorul Felix si trebuie sa ramana in massmedia si unii care sa cante osanale USLacomilor!