SURSE Vasile Blaga s-a intalnit la Cornu cu Adrian Nastase si Ilie Sarbu cu cateva zile inaintea motiunii de cenzura/ Blaga si Sarbu neaga

de D. Tapalaga, L.Pirvu     HotNews.ro
Vineri, 27 aprilie 2012, 20:53 Actualitate


​Presedintele Senatului, Vasile Blaga, s-a intalnit la Cornu cu liderii PSD Adrian Nastase si Ilie Sarbu cu cateva zile inaintea motiunii de cenzura, au declarat pentru HotNews.ro mai multe surse apropiate PDL, insa presedintele Senatului neaga aceste informatii, la fel Ilie Sarbu. Adrian Nastase nu a  putut fi contactat pana la aceasta ora. Potrivit surselor HotNews.ro, la intalnire s-ar fi aflat si un consilier al premierului Ungureanu. "Nu am mai fost la Cornu de an de zile. Nu este adevarat, nu stiu de unde apar astfel de informatii. Nici macar nu stiu unde sta Nastase sau Sarbu", a declarat Blaga pentru HotNews.ro.

"Nimic mai fals, dar oricum nu mai conteaza", a declarat pentru HotNews.ro Ilie Sarbu, intrebat daca s-a intalnit cu Vasile Blaga la Cornu. Blaga este unul dintre putinii lideri PDL aflati in relatii bune cu lideri din USL, care declara despre el ca este "un om politic cu care se poate discuta". La randul sau, presedintele Senatului are o buna relatie cu liderul grupului senatorilor PSD, Ilie Sarbu, care este si socrul lui Victor Ponta.


Citeste mai multe despre   


















8746 vizualizari

  • +18 (26 voturi)    
    bun,s-au intilnit ,si? au mancat kkt cu lingura .. (Vineri, 27 aprilie 2012, 22:19)

    Eneas [anonim]

    au impartit parandaratul de la Cupru Min, au promis ca dau si aurul de la Rosia Montana evreilor , prin parlament, si ca Nastase scapa de puscarie !e tara mea? nu, e tara lor....
    • +19 (21 voturi)    
      cei drept (Vineri, 27 aprilie 2012, 22:35)

      ady [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      avem nevoie de o justitie italiana..parlamentul e cosa nostra
  • +15 (17 voturi)    
    Penibil!!!! (Vineri, 27 aprilie 2012, 22:41)

    Trader [anonim]

    Totul este un scenariu!?A reinviat F.S.N.-ul????No chance for Romania!!!!
  • +6 (10 voturi)    
    Da,au,Ba (Vineri, 27 aprilie 2012, 22:42)

    bonicud [anonim]

    Undeva se zice:"Cuvantul vostru,DA pentru DA,au NU pentru NU".Nu putem a fi cu fundul in doua luntre.Daca vrem a fi bine,numai cu ADEVARUL vom INVINGE. Candva in istoria ROMANIEI a fost cineva cu numele Burducea,despre care se spune ca :"Era cand cu steaua,cand cu CRUCEA".Eu zic, sa-mi fie ertat,nu putem invinge raul din lume,daca nu invingem raul din noi.Punand binele nostru mai presus de binele de OBSTE,sigur vom da loc ca rau sa predomine,adica vom fi dusi de nas dupa cum doresc cei ce nu doresc binele acestui NEAM.Nicu.
  • +12 (14 voturi)    
    mirare ? (Vineri, 27 aprilie 2012, 23:07)

    dorel [anonim]

    nu este de mirare, a fost ceva putred in tot acest timp
  • -14 (14 voturi)    
    Toti spun nu.. (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 2:26)

    Andrei966 [utilizator]

    dar hotnews publica de pe surse.. lamentabil acest jurnalism.. nici unul din ei nu o sa parda timpul sa va de-a in judecata si stiti asta si publicati, totusi.. rusine!
  • +8 (8 voturi)    
    nea vasalie bihoreanu (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 7:44)

    ginel oboreanu [anonim]

    duhoreanu, sau cum vreti.

    se impart apele tulburi.
    frunze verzi la dreapta, frunze late la stanga, la izvor.

    jocurile se fac la cornu acum.

    pai daca e tradare, s'o stim si noi !
  • +7 (7 voturi)    
    Declaratii de smecher ale lui Victor Ponta (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 9:18)

    Iordan Valeriu [anonim]

    Cautati cu Google subiectul intitulat "Din colectia declaratiilor lui Victor Ponta"
    Care vi se pare cea mai tare?
    Mai sunt multe altele. Se pot adauga la lista!

    Eu ma intreb cum va merge Romania de azi inainte cu aceste personaje, Basescu si Ponta, in fruntea tarii?
    Cum va putea coabita seful statului cu un prim ministru care: il face betiv, birfitor de circiuma, mafiot, tepar, spune ca este o leguma politica condusa de o femeie, vrea sa-l bage la inchisoare, etc..
    Urmeaza vremuri grele pentru romani.
    • +1 (1 vot)    
      va putea coabita (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 13:08)

      Maria [anonim] i-a raspuns lui Iordan Valeriu

      Ca si cu Tariceanu
    • +2 (2 voturi)    
      E adevarat ca vremurile vor fi grele (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 13:30)

      unu' de departe [anonim] i-a raspuns lui Iordan Valeriu

      Dar, intrebarea este : cine i-a votat pe cei din USL ? Ca doar n'au intrat in parlament si senat fara voturile unor romani... Cine stie, poate ca tot raul cu un bine (cum se zicea mai demult), s-ar putea ca rezultatele acestei guvernari (USL-ista) sa le deschida ochii celor care au votat pentru ei, pentru ca va fi - din pacate - foarte greu pentru Romania.

      Cum se spunea demult la radioul cel mai popular :
      "S'auzim numai de bine !"

      M.D.
    • +1 (1 vot)    
      E adevarat ca vremurile vor fi grele (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 13:30)

      unu' de departe [anonim] i-a raspuns lui Iordan Valeriu

      Dar, intrebarea este : cine i-a votat pe cei din USL ? Ca doar n'au intrat in parlament si senat fara voturile unor romani... Cine stie, poate ca tot raul cu un bine (cum se zicea mai demult), s-ar putea ca rezultatele acestei guvernari (USL-ista) sa le deschida ochii celor care au votat pentru ei, pentru ca va fi - din pacate - foarte greu pentru Romania.

      Cum se spunea demult la radioul cel mai popular :
      "S'auzim numai de bine !"

      M.D.
  • 0 (0 voturi)    
    stiri... (Duminică, 29 aprilie 2012, 20:12)

    ndumiritu [anonim]

    toata lumea se zbate.dar nu sufla o vorba de varinta noua ,atractiva , ppdd .la momentul oportun ,ne veti anunta aceasta veche noutate.analistilor!ca ,altfel,nici nu pot pentru ca sa va spun!