filmului
YM
) niciun tag
20 comentarii
  voteaza (7 voturi)     

| 03.04.2011
Fotograf: Cristian cei de la Apa Nova s-au gandit sa faca o groapa

Nici bine nu s-a racit asfaltul caci cei de la Apa Nova s-au gandit sa faca o groapa. Timp de luni de zile a stat trotuarul neasfaltat , la nici macar o saptamana dupa asfaltare si-au adus aminte ca mai au de facut ceva. HotNews ma astept la un articol pe tema asta!


  • +5 (5 voturi)    
    Fascinant (Duminică, 3 aprilie 2011, 22:56)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    Iarăși caută ăștia lâna de aur
    Nici nu a dat căldura bine și au ieșit în cercetări
  • +3 (3 voturi)    
    bogdy2craizy@yahoo.com (Duminică, 3 aprilie 2011, 23:17)

    alah [anonim]

    niste parveniti
  • +3 (3 voturi)    
    s.c. munca in zadar (Luni, 4 aprilie 2011, 8:32)

    ciuciumete [anonim]

    Asta esete TOATA romania. Un santier fara cap.
    Se munceste in zadar. In aceasi maniera. Unu darama altu si ridica iarasi. Macar de ar face la fel cum era. Se pune o roaba de pamant dupa care se batatoreste cu piciorul. Nu raspunde nimeni. Nici un responsabil. ...
  • +3 (3 voturi)    
    Lamuriri (Luni, 4 aprilie 2011, 9:20)

    Cristian [anonim]

    Este vorba de fix trotuarul nou de-a lungul pasajului Basarab.
  • +3 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 4 aprilie 2011, 10:02)

    [anonim]

  • +2 (2 voturi)    
    Oi bete (Luni, 4 aprilie 2011, 10:08)

    gogu [anonim]

    Nu trecuse nicio saptamana de cand au terminat trotuarul ala. Ce oi fara cap. Poate-si aduc aminte in curand ca trebuie sa repare o teava de sub un picior de-al podului.
  • +2 (2 voturi)    
    or fi sapat (Luni, 4 aprilie 2011, 10:57)

    nahir [utilizator]

    sa gaseasca apa.
  • +1 (1 vot)    
    idee (Luni, 4 aprilie 2011, 12:27)

    mem [anonim]

    ar fi buna o lege (locala sau nu) prin care primaria sa emita factura pentru decopertarile/gropile facute de firme de apa, telecom sau altele.
    valoarea facturii sa depinda de marimea gropii si de nr de zile cat sta in asfalt.
    sa vedeti ce de bani o sa faca primaria.
  • +2 (2 voturi)    
    aiuriti si nesimtiti (Luni, 4 aprilie 2011, 13:23)

    mihai [anonim]

    Cred ca este vorba despre lucrarile pentru magistrala 5 de metrou. Nu de acolo trebuia inceput sa sape dar si-au pierdut GPS-ul.
    • +1 (1 vot)    
      neah (Marţi, 5 aprilie 2011, 9:38)

      mslliviu [anonim] i-a raspuns lui mihai

      l-au uitat pe Dorel in groapa
  • 0 (2 voturi)    
    Bataie de joc (Luni, 4 aprilie 2011, 14:05)

    Ionut [anonim]

    Asta e bataia de joc in care traim, asa ne trateaza cei care ne conduc, pana la urma asa cred ca meritam,.
  • +1 (1 vot)    
    Rosu (Luni, 4 aprilie 2011, 14:06)

    Marius [anonim]

    Daca va uitati atent acel asfalt e colorat, e un visiniu, cu siguranta nu vom avea un petic de aceeasi culoare. Apa Nova...
  • +1 (1 vot)    
    Ziaristi, voi aveti puterea (Luni, 4 aprilie 2011, 14:09)

    Ghiocel [anonim]

    Stimati ziaristi, va rog faceti un articol cu bataia de joc ce se petrece cu lucrarile noi, nu exista loc in Bucuresti in care sa nu se fi spart dupa o proaspata asfaltare. Gropile in asfalt apar de obicei acolo unde sunt reparatii...d'aia avem strazile care le avem. Rusine Apa Nova, rusine PMB ca nu stie sa gestioneze acest lucru...sau nu vrea.
  • +2 (2 voturi)    
    Bataie de joc (Luni, 4 aprilie 2011, 14:11)

    Ionut [anonim]

    Neste nesimtit
  • +2 (2 voturi)    
    inca o groapa (Luni, 4 aprilie 2011, 16:42)

    Cornel [anonim]

    Alta groapa a fost facuta in zona Bricostore inainte de cea in dicutie. Cred ca ceva electricitate cautau baietii. La fel de neacoperita a fost lasata. Numai bine.
  • +1 (1 vot)    
    multumim apanova (Luni, 4 aprilie 2011, 16:56)

    vasille [anonim]

    treaba tipica romanesca
  • +1 (1 vot)    
    trebuie facut ceva (Marţi, 5 aprilie 2011, 1:15)

    francisc [anonim]

    trebuie ca cei de la primarie pentru fiecare firma care sparge trotuare sa aplice o amenda ceva...ce naiba toata ziua buna ziua dam gropi in asfalt...pai asa o sa aratam noi a capitala europeana cand o face plopu pere...
  • +1 (1 vot)    
    impas total (Marţi, 5 aprilie 2011, 11:55)

    vaidenoi [anonim]

    Nu e de facut nimic:
    -nu au unde sa depui plangere pentru asa ceva, protectia consumatorului nu are a face cu asa ceva, iar la primarie cui ?
    -cei care fac controale sunt mana in mana cu executorii, rude, prieteni, impart afaceri intre ei. Cum ar putea sa-si taie craca de sub picioare ?
    -chiar si in cazul in care au parte de controale , totul se rezolva "omeneste" , altfel nu se poate , sa nu moara si gura lor de foame.
    -ii doare la basca de noi (voi)
  • +2 (2 voturi)    
    gropi (Marţi, 5 aprilie 2011, 17:05)

    leeloo2 [utilizator]

    Poate nu stiati dar Apa Nova incepe inlocuirea elementelor de retea subterana corodate, o sa fie gropi peste tot :) Aia de la gaze la fel, incep sa instaleze sisteme de inchidee la fiecar ebransament, se lucreaza in linie :P He he...
    • +1 (1 vot)    
      si era sa uit (Marţi, 5 aprilie 2011, 17:21)

      leeloo2 [utilizator] i-a raspuns lui leeloo2

      Si era sa uit, am inteles ca prin directiva UE dispare plumbul din bransamente si tevi de apa... deci probabil anul asta ca fi anul gropilor :)