Casuta din Povesti
YM
) niciun tag
8 comentarii
  voteaza (11 voturi)     

Poiana Brasov, 2009 | 13.11.2009
Fotograf: Nelu Casuta din Povesti

Este un loc ca din bazme...


  • -3 (7 voturi)    
    tărâm nemeritat (Vineri, 13 noiembrie 2009, 18:18)

    a [anonim]

    tara aceasta e blestemata; pana si locurile feerice devin o mizerie din cauza lipsei de educatie a celor care le "promoveaza". pacat ca ai trecut pe acolo. mai bine treceai pe la scoala. limba română, săraca, este... de poveste.
    • +1 (9 voturi)    
      ?! (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:42)

      marcu [anonim] i-a raspuns lui a

      Daca tace-ai filosof rămâne-ai . De fiecare data se găsește un "inteligent" ca tine care se crede "educat" si ii corectează pe ceilalti . Dupa punctul de la finalul unei propozitii se foloseste majuscula ...desteptule cu "d" mic .
    • +6 (8 voturi)    
      Autorul (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 1:56)

      Nelu [anonim] i-a raspuns lui a

      Sorry, greseala mea...
      Traiesc de 28 de ani in Germania si acest "s" care se afla in cuvantul "ba-s-me", se pronunta in Germania ca un "z" romanesc. De aici a plecat greseala pentru care ma scuz inca odata in fata celor care vorbesc limba curata romaneasca. Dar fiind un moment de fotografie, si nu de ortografie, uitati-va mai mult la imagini! Si asta, numai daca va plac!!!
      Nu sunt sigur daca am scris corect cuvantul "fiind"...
      Sper sa ma ajutati in acest sens, dar si pentru faptul ca lipsesc literele diacritice.
      • 0 (2 voturi)    
        stiam de Germania (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 8:47)

        a [anonim] i-a raspuns lui Nelu

        ..."macar tu" folosesti corect cele 3 puncte si nici nu lasi spatiu intre punct si ultimul cuvant. lasa ca scoatem imaginea in evidenta, astfel!
        .
        daca administram eu pagina, faceam corectia. e pacat de imagine. faina poza dar as renunta la un sfert de cadru din partea dreapta.
      • +1 (3 voturi)    
        eh (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 15:38)

        veninusrl [utilizator] i-a raspuns lui Nelu

        mesajul lui a este destul de dur, dar poate ca traind in ro si intalnind mai tot timpul specimenele contra carora pare sa fie atat de inversunat, eu cred ca-l inteleg!
        mesajul tau, "fotografule", este cu atat mai de apreciat pt ca iti recunosti greseala...
        dar despre ce vorbeam...!!! ... despre poza ... e faina omule, daca mai ai mai pune!
  • 0 (2 voturi)    
    Basme. (Vineri, 13 noiembrie 2009, 18:40)

    bgd [utilizator]

    .
  • +5 (5 voturi)    
    Frumos (Vineri, 13 noiembrie 2009, 19:28)

    Orizont [utilizator]

    Foarte frumos.
    • 0 (0 voturi)    
      Autorul (Marţi, 24 noiembrie 2009, 23:40)

      Nelu [anonim] i-a raspuns lui Orizont

      Multe multumiri!